Shoutbox 0 nowych PW 


20 Stron V  « < 14 15 16 17 18 > »   
Reply to this topicStart new topic
> KIA Stinger 2.0T
prez_s
post Thu, 14 Dec 2017 - 09:51
Post #301


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





CYTAT(h8r @ Wed, 13 Dec 2017 - 23:28) *
Nie jeździłem za dużo po rondzie tym testowym egzemplarzem, ale robiłem nawrót 180 na światłach i nic złego się nie wydarzyło, a nawet nacisnąłem sobie trochę pedał. Ja jeżdżę różnej maści RWD od jakiś 8 lat, także opinia siostry ciotki i babci mało mnie obchodzi. Lex robi super pozytywne wrażenie pod względem jakości, stabilności i prowadzenia, ale nie jest to auto nastawione na dawanie emocji.

Tymczasem dostałem na tą alfę (280KM, dołączany przód, szpera, zawias, 19, audio HK) co mi się podoba fajny rabat i leasing 100%, ale dalej nie jestem przekonany, bo boję się awaryjności, mógłbym wziąć rozszerzoną gwarancję, ale dalej spłacanie auta za 200k stojącego w serwisie będzie nieco upokarzające. Wiem, że z koniczynkami były problemy na początku produkcji, ciekawe czy ten słabszy model może mieć podobnie, na oglądałem się review właścicieli z netu i poważnych problemów nie ma, ale praktycznie każde auto w serwisie było.


W firmie znajomego od jakichś 6 msc na wynajmach jeżdżą Giulie 2.2d 6mt i 2.0t rwd 8at. Nikt ich raczej nie oszczędza (włącznie z obsługą) i o ile mi wiadomo po ok 30 kkm nic jeszcze się nie wysypało. Jak jeździ ta wersja 280 q4 - pójdzie bokiem czy elektronika nie pozwala tak jak w 2.2d?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 14 Dec 2017 - 09:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Frolik
post Thu, 14 Dec 2017 - 10:10
Post #302


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(lagadula @ Mon, 06 Nov 2017 - 18:15) *
Powtarzam, porównaj te auta na torze i na ulicy i pogadamy. Ja robiłem to przez tydzień i mimo że mam cee'da GT i serce mam z Kia Motor Polska bo mam tam fantastycznych ludzi,
byłem sceptycznie nastawiony do Stingera. Jednak zaskoczył mnie tak że nie rozumiem porównania go do samochodów z założenia FWD.

2.0 t-gdi ma 255 KM i jeździ inaczej niż Optima. I ma inną skrzynię.


Jasne, dla fanów motoryzacji takich jak Ty czy część forum, pewne zalety Stingera są wyższe niż konkurencji z BMW, Audi czy Merca. Tylko takich ludzi jest 0,01% populacji tych którzy kupują auta za 180 tys. zł czy więcej. Wiele osob nawet lubiących jezdzic i cieszących się jazdą nie pokaze się w Kii z wielu, wielu różnych powodów.
RWD, szpera... to się liczy dla max 1% kupujących auta w tym segmencie...

Dla jasności - nie jestem hejterem, sam gdybym miał te 150 tys zł do wydania na auto to nad taką Kią bym pomyślał. Choć cena wg mojej opinii jest bardzo wysoka, ale może auto jest tego warte.

Jednak realnie te auto nie ma szans na sukces rynkowy, przynajmniej nie w Polsce, a i pewnie w większości państw Europy też pewnie nie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 14 Dec 2017 - 10:14
Post #303


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Frolik @ Thu, 14 Dec 2017 - 10:10) *
Jednak realnie te auto nie ma szans na sukces rynkowy, przynajmniej nie w Polsce, a i pewnie w większości państw Europy też pewnie nie.

W 2017 roku do Polski wpłynęło 200 aut, z założeniem sprzedaży około 60 do końca roku.
Na koniec grudnia nie było już wolnego żadnego egzemplarza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 14 Dec 2017 - 10:18
Post #304


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Biorąc pod uwagę jak wiele w Polsce sprzedaje się Superbów, które do tanich nie należą i często można spotkać je w wersji L&K (lub Sportline)to sądzę, że wyniki sprzedaży Kii nie będą takie złe. Dziś coraz więcej osób kupuje auto oczami. Co więcej, długa gwarancja i dobre wyposażenie w podstawie też swoje robi. Mam znajomego, który ma flotę BMW 5 i 7 a teraz chce kupić dla siebie Stingera 3.3 V6. I nie jest w sumie jakimś koneserem sportowych aut. A flotę chce uzupełnić 5-ma egzemplarzami 2.2 CRDI z uwagi na gwarancje, wyposażenie właśnie to, jak to auto się prezentuje. Nie skreślałbym tak od razu tego auta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 14 Dec 2017 - 10:46
Post #305


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(hexx #2 @ Thu, 14 Dec 2017 - 10:14) *
W 2017 roku do Polski wpłynęło 200 aut, z założeniem sprzedaży około 60 do końca roku.
Na koniec grudnia nie było już wolnego żadnego egzemplarza.

Po pierwsze to nowość, a nowość zawsze się dobrze sprzedaje, no i pytanie ile sprzedaje konkurencja w tym segmencie. Nie mam pojęcia.
Czy 200 aut to dużo czy mało? Zależy z czym porównywać. Jak widać więcej niż zakładała dyrekcja Kii.
Nadal na tle rynku to promile, nawet w klasie premium.

W tym samym czasie sprowadzono do Polski prawie 100 tys używanych aut w podobnej cenie. Czyli na 200 klientów którzy wybrali nowego Stingera przypada prawie 100 tys takich, którzy wybrali używane Cayenne/Panamere, BMW serii 5/7/x5, Audi A6/A8/q7 czy tez jakiegoś Merca.

A może wiecie jak Stinger sprzedaje się na Zachodzie? Polska to przecież w skali UE bardzo mały rynek na nowe auta...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 14 Dec 2017 - 13:23
Post #306


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Z tego co mówią w salonach to za granicą też lepiej schodzi niż się spodziewano.

Generalnie KIA w Polsce wyrobiła target na rok 2017 w ostatnim tygodniu listopada... więc na sprzedaż aut w grudniu mają wywalone i na pewno nie będzie "wyprzedaży rocznika" przed końcem roku.
Takie wyprzedaże pojawią się dopiero w styczniu.. i będą robiły target już na 2018.

CYTAT(Frolik @ Thu, 14 Dec 2017 - 10:46) *
W tym samym czasie sprowadzono do Polski prawie 100 tys używanych aut w podobnej cenie. Czyli na 200 klientów którzy wybrali nowego Stingera przypada prawie 100 tys takich, którzy wybrali używane Cayenne/Panamere, BMW serii 5/7/x5, Audi A6/A8/q7 czy tez jakiegoś Merca.

Gusta i guściki.
Jedni wolą nowe i dziewicze auto nawet o segment niżej a inni wolą używkę nawet klepaną czy po przejściach ale... markową smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Thu, 14 Dec 2017 - 21:57
Post #307


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(prez_s @ Thu, 14 Dec 2017 - 09:51) *
W firmie znajomego od jakichś 6 msc na wynajmach jeżdżą Giulie 2.2d 6mt i 2.0t rwd 8at. Nikt ich raczej nie oszczędza (włącznie z obsługą) i o ile mi wiadomo po ok 30 kkm nic jeszcze się nie wysypało. Jak jeździ ta wersja 280 q4 - pójdzie bokiem czy elektronika nie pozwala tak jak w 2.2d?

No ja nie miałem możliwości wytestowania tego, gdyby istniała 280 konna wersja tylko RWD to sprawa byłaby prostsza. Podczas jazdy auto zachowuje się neutralnie, a jak na limicie to nie wiem...
Ok, na mokrym da radę biggrin.gif
https://www.youtube.com/watch?v=EnaqxXCaoBY


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 14 Dec 2017 - 22:47
Post #308


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(SajneK @ Wed, 13 Dec 2017 - 22:14) *
Polifta i te auta nie maja za duzo wspolnego z 250tkami przedliftowymi, to sporo rozniace sie konstrukcje. R4t 8biegowa skrzynia.

Wiesz może co dokładnie zmienili poza skrzynią i silnikiem?


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Thu, 14 Dec 2017 - 22:58
Post #309


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(kompot @ Thu, 14 Dec 2017 - 22:47) *
Wiesz może co dokładnie zmienili poza skrzynią i silnikiem?

Jest zupełnie inny zawias z tego co wiem.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Thu, 14 Dec 2017 - 23:00
Post #310


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Zawieszenie.

Sajnek, miałeś do czynienia z przedliftem? Faktycznie jest tak duża różnica w prowadzeniu na korzyść polifta jak można wyczytać w niektórych testach?


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 14 Dec 2017 - 23:48
Post #311


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Kurde, to mnie zaskoczyliście, bo wg mnie przedlift prowadzi się bardzo fajnie i nie przechyla się, układ kierowniczy może nie ma czucia (obecnie standard), ale jest precyzyjny.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 15 Dec 2017 - 07:10
Post #312


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





nie ma co biadolić
na pewno prowadzi się lepiej niż każdy pikap... a tymi jeździ się bez problemów smile.gif
jak się podoba, to brać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 15 Dec 2017 - 08:28
Post #313


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(kompot @ Wed, 13 Dec 2017 - 22:29) *
Niestety IS drugiej generacji to jest po prostu patologia jeśli chodzi o prowadzenie, mieliśmy 'moment' na rondzie, które dobrze znałem, również z IS200. Podziękowałem, choć do dziś mnie zastanawia czy wersja F-Sport jest w tym względzie lepsza? Wtedy mógłbym wrócić do tego auta.

Rzeczywiscie jest tak zle z tym IS?
Lubię tylnonapędowki i myślałem w przyszlym roku może przesiąść się na cos z gamy Lexusa..... a w tej materii doświadczenia zero....

Może masz porównanie jak taki IS prowadzi się względem e46/e39 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Fri, 15 Dec 2017 - 10:08
Post #314


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





CYTAT(exocet @ Thu, 14 Dec 2017 - 23:00) *
Zawieszenie.

Sajnek, miałeś do czynienia z przedliftem? Faktycznie jest tak duża różnica w prowadzeniu na korzyść polifta jak można wyczytać w niektórych testach?


Tak, jezdziłem ale wtedy jeszcze nie wiedziałem że jest różnica w zawieszeniu więc jakoś nie skupiałem się zbytnio na tym rolleyes.gif ale skoro każdy tak zachwala że polificie jest o wiele lepiej to bez chwili namysłu wzialem polifta


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Fri, 15 Dec 2017 - 18:16
Post #315


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Ja bałem się IS250 2015 czy tam 2016 pojechac więcej niż 200km/h, po prostu brak zaufania do prowadzenia tego samochodu spowodowane gumowatoscia i brakiem precyzji. Jak gdzieś widze, że ktoś porównuje lub zrównuje prowadzenie Lexusa z BMW to się zastanawiam się o co chodzi! Inna bajka, gorsza. Dźwięk tej V6 był świetny, skrzynia tylko do zamulania po mieście (zaluje, że nie nagrałem filmu ile czeka się na zmianę biegu po naciśnięciu łopatki). Wnętrze jak na Japończyka super wykonane, nawet skóra fajnie pachnie, ekran i cały interfejs navi słaby, regulacja temperatury klimy wymaga przyzwyczajenia. Na plus seryjne audio bardzo sensowne, BMW zazwyczaj pakuje jakaś chujnie w standardzie.

Także wracając do pytania jak to się prowadzi względem BMW: bardziej gumowato, mniej precyzyjnie, mniej stabilnie przy wysokich prędkościach. Wydaje mi się, że lepiej połyka nierówności.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rob-555
post Wed, 20 Dec 2017 - 15:31
Post #316


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Gdansk





Własnie skonczylem kilkugodzinne zabawy z 2.0T wersja GT tył naped automat ZF 8HP
po pierwsze mam wrazenie ze prowadzi sie....agresywniej od 3.3 mimo znacznie slabszego silnika.
ogólnie tak: auto wyglada lepiej niz przyspiesza a prowadzi sie lepiej niz wyglada smile.gif

W tej klasie cenowej bardzo interesująca oferta bo nadal mamy ok 170-180tys za auto dopakowane naprawde extrasami z tylnim napedem i szpera.

OK plastiki troche skrzypia na wertepach, ok dzwiek silnika zanudza i pare rzeczy mozna by bardziej dopracowac ale nie jest zle.

Zastanawia mnie tylko fakt ze u mnie na rolkach pokazał ciut mniej niz seria...ciekawe czy to tylko rzeczony egz (paliwo 95) czy tak maja


--------------------
TUNE-UP - Tuning Serwis Gdansk

AUTOHOLICY - Nowy kanał moto na YouTube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Wed, 20 Dec 2017 - 17:12
Post #317


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Robił już ktoś program, wydech w 2.0t? Z tą szperą auto może mieć fajny potencjał smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 20 Dec 2017 - 18:01
Post #318


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Rob-555 @ Wed, 20 Dec 2017 - 15:31) *
(...) automat ZF 8HP (...)

skrzynia to Hyundai Powertech
http://www.powertech.co.kr/en/product/rearwheel-8speed.do
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rob-555
post Wed, 20 Dec 2017 - 22:32
Post #319


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Gdansk





CYTAT(hexx #2 @ Wed, 20 Dec 2017 - 18:01) *


Niesamowite bylem przekonany ze to robota ZF


--------------------
TUNE-UP - Tuning Serwis Gdansk

AUTOHOLICY - Nowy kanał moto na YouTube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 21 Dec 2017 - 07:03
Post #320


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Prawdopodobnie jest to licencja ZF.
W Sorento też jest skrzynia Powertech ale rozwiązania (umiejscowienie filtra, kształt filtra itp itd) ma dokładnie takie same jak AISIN

CYTAT(Rob-555 @ Wed, 20 Dec 2017 - 15:31) *
po pierwsze mam wrazenie ze prowadzi sie....agresywniej od 3.3 mimo znacznie slabszego silnika.

też o tym pisałem, że 2.0 jak by "łatwiej skręca" niż wersja 3.3
zapewne zasługa napędu RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post

20 Stron V  « < 14 15 16 17 18 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 12:48