Shoutbox 0 nowych PW 


15 Stron V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kia Stinger 3.3 v6 biTurbo 4x4 aut 8b, Czyli... co Koreańczycy uczynili aby świat zrobić lepszym
CrocodileReggae
post Mon, 04 Dec 2017 - 20:53
Post #121


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Mi głośno było... przy 150.
Ale to fakt jest trochę ciszej niż w superbie.


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 04 Dec 2017 - 20:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Rob-555
post Sat, 16 Dec 2017 - 16:10
Post #122


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Gdansk





Mialem mozliwosc jako pasazer przejechac sie 3.3 BiT przez pare km.

Wrazenia...hmm i pozytywne i negatywne.

Napewno fajnie motor podaje chociaz w trybie S za malo brutalne zmiany biegów i za "grzeczny" sound. Brakuje pazura który by bardziej łechtał testosteron.

Prowadzenia z pozycji pasazera nie mogłem ocenic ale dziwne bylo ze potrafila trakcja ingerowac przy sporej predkosci przy przyspieszaniu....albo bardzo slisko bylo albo zimowki slabo kleja.
Wykonczenie calkiem przyzwoite ale na wertepach odzywały sie plastiki co dziwi bo przebieg tego auta ponizej 10tys km. Ciekawe czy to jednorazowa kwestia egz czy po prostu ten typ tak ma.

Na dniach bede miec wersje 2.0T do odcinka wiec popastwie sie nad nia mocniej juz z pozycji kierowcy.



--------------------
TUNE-UP - Tuning Serwis Gdansk

AUTOHOLICY - Nowy kanał moto na YouTube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 16 Dec 2017 - 18:18
Post #123


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Jak chcesz pobawić się bez nadmiernej kontroli elektroniki, to przełącz układ w tryb nie SPORT a SPORT+
Sound jak na razie można poprawić jedynie ten... z głośników wink.gif Mają wejść jakieś dedykowane i dostępne w ASO modyfikacje wydechu.

Jeżeli chodzi o zimówki, to w zalecanym rozmiarze i index'ie prędkości Y .... nie ma ich za wiele.
Może były we właściwych nominalnych rozmiarach ale od innych producentów.. i to mogło powodować błędne odczyty kontroli trakcji albo faktycznie trochę bardziej ślisko i słaba guma i elektronika korygowała.

Plastiki...
u mnie na razie nie ma z nimi problemów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Sat, 16 Dec 2017 - 19:17
Post #124


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(hexx #2 @ Sat, 16 Dec 2017 - 18:18) *
Może były we właściwych nominalnych rozmiarach ale od innych producentów.. i to mogło powodować błędne odczyty kontroli trakcji

odpływasz hexx, mocno.... rolleyes.gif


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 16 Dec 2017 - 22:37
Post #125


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





dowiedź się o czym piszę a potem wypowiadaj się
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sun, 17 Dec 2017 - 03:08
Post #126


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(hexx #2 @ Sat, 16 Dec 2017 - 18:18) *
[...]
Może były we właściwych nominalnych rozmiarach ale od innych producentów.. i to mogło powodować błędne odczyty kontroli trakcji albo faktycznie trochę bardziej ślisko i słaba guma i elektronika korygowała.
[...]


No bez jaj... laugh.gif


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ade
post Sun, 17 Dec 2017 - 07:57
Post #127


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 November 2003
Skąd: Krakow





CYTAT(hexx #2 @ Sat, 16 Dec 2017 - 22:37) *
dowiedź się o czym piszę a potem wypowiadaj się


to objaśnij co takiego powoduje, że Kia jeździ dobrze tylko na konkretnej oponie a Bmw czy Fiat na każdej jednak daje radę (oczywiście pomijam jakieś wynalazki, ale czy to będzie Nexen czy Pirelli, auto jednak jeździ normalnie;)


--------------------
http://www.racingforum.pl/zmiana-w-regulaminie-dotyczAeca-sygnaturek-na-forum-t101875.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 17 Dec 2017 - 12:09
Post #128


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Nie chodzi o to, że ma być określonego producenta opona ale że opony musza być od tego samego producenta

Stinger ma inny rozmiar opon tylnych i opon przednich (nic nowego, bo inni producenci tez tak robią od lat). Jeżeli zakładasz zimówki to muszą być w określonym rozmiarze i tego samego producenta + index prędkości Y.
Jeżeli założysz właściwe rozmiary ale od różnych producentów (bo tak jest taniej) jest spore ryzyko, że kontrola trakcji będzie częściej działała.
Niestety ale producenci opon nie trzymają dokładnie nominalnych parametrów rozmiarów a przez to opony mogą mieć inne obwody. Ryzyko czegoś takiego jest najmniejsze przy zastosowaniu opon tego samego producenta na każdej osi.

Mam kilka zdjęć zrobionych na nowych oponach, różnych znanych marek ale w tych samych nominalnych rozmiarach... a jednak różniących się szerokością opony i wysokością.
Właśnie te drobne różnice mogą czasem powodować nie do końca właściwe działanie elektroniki wspomagającej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 17 Dec 2017 - 12:10
Post #129


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





3,3gt ma opony w srednio dostepnym aktualnie rozmiarze co przeklada sie na ich cene, moglo byc ze ktos probowal szukac oszczednosci smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 17 Dec 2017 - 12:16
Post #130


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





dokładnie tak

225/40 R19 Y
255/35 R19 Y

ile jest zimówek z takimi parametrami i w jakiej cenie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Mon, 18 Dec 2017 - 01:08
Post #131


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 17 Dec 2017 - 12:09) *
Mam kilka zdjęć zrobionych na nowych oponach, różnych znanych marek ale w tych samych nominalnych rozmiarach... a jednak różniących się szerokością opony i wysokością.
Właśnie te drobne różnice mogą czasem powodować nie do końca właściwe działanie elektroniki wspomagającej.

Nie znam się tak dokładnie na tych supernowoczesnych systemach z Kii, ale z tego co wiem to kontrola trakcji nie wie jaka jest marka opon na samochodzie to raz, nie interesuję ją szerokość to dwa, ma tolerancję kilku milimetrów to trzy (inaczej po zużyciu załóżmy kilku mm - załóżmy, że przód zużywasz szybciej nie działałaby prawidłowo). Ale oczywiście mogło być tak, że ktoś założył chińską plastikową oponę w dobrym rozmiarze i w ogóle nie kleiła.

Aaaa no i szanujący się dealer powinien mieć w ofercie opony do swojego auta, zimowe też no chyba, że to 488.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekSz
post Mon, 18 Dec 2017 - 05:34
Post #132


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





CYTAT(flapjck1 @ Sun, 17 Dec 2017 - 12:10) *
3,3gt ma opony w srednio dostepnym aktualnie rozmiarze co przeklada sie na ich cene, moglo byc ze ktos probowal szukac oszczednosci smile.gif


To nie oszczędności. Każdy producent samochodów dogaduje się z producentem ogumienia i ten owy producent bardzo często projektuje ogumienie w rozmiarze pod dany pojazd. Inna sprawa, że wstawiając ogumienie na pierwsze wyposażenie producent ogumienia zapewnia sobie (teoretycznie) ponowny zakup opon bo konkurencja nie zawsze nadąża. Inna sprawa, że opony na OE sprzedaje się taniej niż na rynek wymiany.

Edit. Właśnie sprawdziłem czy jest zima z mojego pracodawcy...jakieś zaskoczenie, że nie ma biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 18 Dec 2017 - 07:07
Post #133


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(h8r @ Mon, 18 Dec 2017 - 01:08) *
Nie znam się tak dokładnie na tych supernowoczesnych systemach z Kii, ale z tego co wiem to kontrola trakcji nie wie jaka jest marka opon na samochodzie to raz, nie interesuję ją szerokość to dwa, ma tolerancję kilku milimetrów to trzy (inaczej po zużyciu załóżmy kilku mm - załóżmy, że przód zużywasz szybciej nie działałaby prawidłowo). Ale oczywiście mogło być tak, że ktoś założył chińską plastikową oponę w dobrym rozmiarze i w ogóle nie kleiła.

Kilka milimetrów nie robi różnicy ale kiedy wejdzie kilka centymetrów na obwodzie ... już może.
Jeżeli ten obwód będzie mniejszy na tylnej osi.. to system może to interpretować jako utratę trakcji.... ale to takie ogólne przypuszczenia.

Mogą być też słabej jakości zimówki... albo i śliska/nawierzchnia.
W naszym w czasie przyspieszania na prostej w wersji "gaz do dechy" też potrafi zerwać trakcję na wilgotnym asfalcie. Napęd 3.3 nie działa w taki sam sposób jak w Audi z Torsenami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rob-555
post Mon, 18 Dec 2017 - 09:40
Post #134


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Gdansk





Ojoj...zaczynamy chyba za głeboko isc smile.gif
Mi sie wydaje po prostu ze te zimowki troche za twarde były i tyle ....

W srode ujezdzam juz samemu 2.0T a poniewaz od pol roku smigam 420i bede miec fajne porównanie bo jednak auta podobne smile.gif


--------------------
TUNE-UP - Tuning Serwis Gdansk

AUTOHOLICY - Nowy kanał moto na YouTube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ja456
post Mon, 18 Dec 2017 - 21:19
Post #135


Frequent User
Dołączył: Fri, 16 March 2007





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 17 Dec 2017 - 12:16) *
dokładnie tak

225/40 R19 Y
255/35 R19 Y

ile jest zimówek z takimi parametrami i w jakiej cenie ?

Właśnie kupiłem komplet w takim rozmiarze: Vredestein Wintrac Extreme S za 3300, Nokiany kilka dni temu wychodziły 3800, a Pirelli ponad 4000.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 18 Dec 2017 - 21:26
Post #136


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





taki sam model i ja kupiłem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Mon, 18 Dec 2017 - 21:40
Post #137


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





Dajcie znać jak te gumy robią jak się zimą zacznie też o nich myślałem ale się nie odważyłem i kupiłem nokiany


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 18 Dec 2017 - 21:50
Post #138


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





póki co nie ma się do czego przyczepić
dobrego śniegu jeszcze nie widziały.. więc ocena tylko na suchym lub mokrym asfalcie
do 265km/h nie robią jakiś problemów
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin s.
post Tue, 19 Dec 2017 - 22:01
Post #139


Super User
Dołączył: Wed, 22 February 2006
Skąd: Poznań





Ciężko było o auto w klasie Stingera do porownania... Niemcy chyba podjęli wyzwanie bo zamiast 2.0.. do arteona R wsadził 3.0tsi- cena może być tylko już mało konkurencyjna
https://autokult.pl/30492,volkswagen-ma-pro...ic-do-produkcji
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Tue, 19 Dec 2017 - 22:20
Post #140


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Trzeba poczekać... wsadzą i do superba:)


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stron V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 12:19