Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> C55 manual amg W203 m113 v8 5.4 amg, Taki wozek na dojazdy do pracy
MadeInPoland
post Tue, 26 Mar 2019 - 20:24
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





12-12.5 mi wychodzi. To seria czy KSII? Zwazywszy jak w tym motorze leci moment na gorze na ryj stawiam, ze lepszy czas wyszedlby u Ciebie gdybys nie redukowal do dwojki. Po zmianie kol pomierze rozne biegi celem optymalizacji obrotow zmian biegow. Poczatkowo krecilem pod 6800, ale na plecach czuc, ze on powyzej 6k przestaje jechac.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 26 Mar 2019 - 20:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
BeeMiX
post Wed, 27 Mar 2019 - 10:42
Post #22


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Masz podgląd do logów w ECU ? Generalnie z doświadczenia w swapie z automatu na manual z seryjnym ECU (Toyota 1UZ VVTi) zauważyliśmy że komp potrzebuje prędkość ze skrzyni żeby sterować zmienną fazą na wałkach. Tak samo bez tego zupełnie innych map zapłonu i paliwa używa. W 1UZ rozwiązaniem było zmodulować ten sygnał, plus wyciągnąć aktuatory ze skrzyni i podłączyć je do wiązki silnika, tak jak fabrycznie, ukryć gdzieś pod maską. Dzięki temu ECU myśli że wszystko się zgadza i wszystko działa. Ale to Toyota i te gówniane sterowniki Denso ktorych nie idzie ruszyć. U Ciebie pewnie jest jakiś Motronic ? Łaczysz sie po OBD normalnie ?


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 27 Mar 2019 - 13:26
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





BeeMiX dziekuje za sugestie. Motronic me2.8. Lacze sie po obd tylko torque pro i nie mam wgladu w zaplon i paliwo live. Nie mam zmiennej fazy jest po jednym walku na glowice. Podobno temat jest do ogarniecia w sterowniku jestem umowiony za dwa tygodnie z elektronikiem mozliwe, ze teraz mapy zaplonu sa lipne. Co do paliwa to chyba bedzie dobrze bo ponoc ten motor idzie na WOT po waskich sondach do odciecia stechiometrycznie. Chce mu wyrzucic diagnostyke katow i podepne lc1 na dole bo wierzyc mi sie nie chce, ze chodzi po sondach caly czas, ale z drugiej strony gdzies te konie pochowane ze robi niecale 70 z litra.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujek_
post Wed, 27 Mar 2019 - 14:49
Post #24


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





CYTAT(BeeMiX @ Wed, 27 Mar 2019 - 10:42) *
Masz podgląd do logów w ECU ? Generalnie z doświadczenia w swapie z automatu na manual z seryjnym ECU (Toyota 1UZ VVTi) zauważyliśmy że komp potrzebuje prędkość ze skrzyni żeby sterować zmienną fazą na wałkach. Tak samo bez tego zupełnie innych map zapłonu i paliwa używa. W 1UZ rozwiązaniem było zmodulować ten sygnał, plus wyciągnąć aktuatory ze skrzyni i podłączyć je do wiązki silnika, tak jak fabrycznie, ukryć gdzieś pod maską. Dzięki temu ECU myśli że wszystko się zgadza i wszystko działa. Ale to Toyota i te gówniane sterowniki Denso ktorych nie idzie ruszyć. U Ciebie pewnie jest jakiś Motronic ? Łaczysz sie po OBD normalnie ?


Porównywałem mapy ze starego sterownika Jetronic dla manual i automatu w volvo i one poruszają się zupełnie inaczej, więc pewnie tu też jest jakaś różnica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Wed, 27 Mar 2019 - 18:39
Post #25


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Ecuproject z Wrocka chyba grzebie softowo dośc duzo MB. Może warto się z nimi skonsultować w temacie kompleksowego flashu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 27 Mar 2019 - 18:49
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Loguje torque pro zaplon. -14 i spada na -17 do odciecia. Troche malo, prawda? Dwie swiece na cylinder. Nie widac po krzywej, zeby korygowal stuki. Przypominam, ze mu na sztywno przyspieszylem o 5 stopni.
Dzieki skontaktuje sie z ecuproject.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 01 Apr 2019 - 14:16
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Weede to nagranie Twoje to seria czy kleemany?
Wymienilem swiece okazalo sie ze od fabryki 127000 km. Filtry powietrza ltft wyzerowalo, nowy olej i zmielilem dyfer (maly). Swiece i filtry troszke dodaly jako ze na 4b robie 100-200 na dyfrze 2.65 teraz ten sam czas co bylo na 2.87. Pojezdzilem troche w trasie i nie moge patrzec na te 108kmh przy 2krmp wiec zmienie dyfer ma 2.47 jako, ze jest sporo wiekszy od tego co mam obecnie (sredni, obawiam sie zmielenia), na 6b bedzie 120kmh w trasie, a jedynka i dwojka beda podobne do tych z c55. Zamowilem SD i jestem bliski ogarniecia sterownika. Wkrotce nowe filmy.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
weede
post Mon, 01 Apr 2019 - 22:22
Post #28


Super User
Dołączył: Thu, 03 February 2005
Skąd: Bydgoszcz





Filmik już na Kleemanach tzw K2.


--------------------
15" TOYOTA GT86 HKS Supercharger
23" Skoda Octavia IV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 02 Apr 2019 - 06:50
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Dzieki. Ogarnalem kodowanie sterownika, ze kocha juz manualna skrzynie nie wali bledow i chyba zmienila sie mapa zaplonu bo wykrywa missfire na 8 cyl. Jako ze mam przyspieszona na sztywno mape to obok padnietej cewki podejrzewam, ze detonuje i wylacza akurat przy 3kRPM gdzie ma najwyzsza sprawnosc wolumetryczna. Wleje dodatek przeciwstukowy i sprawdze cewke.
Weede skoro ten Twoj to K2 to ten moj chyba wcale zle nie jedzie? Wczoraj zmienilem troche na tylnej osi i zlapalem sporo wiecej trakcji tak, ze maja jiz sens starty z jedynki.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Tue, 02 Apr 2019 - 11:19
Post #30


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Aby zobaczyć ile jest mocy nie lepiej byłoby u kogoś go po prostu shamować? wink.gif Czym kodowałeś sterownik?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 02 Apr 2019 - 12:23
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nie mam hamowni i czasu na takie ekstrawagancje. RL sobie mierze i chetnie sie z kims sprawdze w boju z c55 lub podobnym wozem. Sterownik ogarnalem po radzie czlowieka, ktory powiedzial mi jak to zrobic zastrzegajac ze informacja jest poufna. Gdyby ktos potrzebowal to mu moge ten sterownik kodowac bo juz wiem jak to sie robi. Jutro wpada do mnie SD i bede mial kilka opcji do zabawy on tez tam ma opcje sprawdzania sprawnosci i mocy silnika. Dzisiaj po pracy zbadam cewki zaplonowe, przewody (nowe) i swiece(nowe).


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 25 Apr 2019 - 08:52
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Missfiry po szczepieniu tych silnikow mam opanowane zarowno u siebie jak i juz u kolegi, ktory poszedl moim sladem i zaszczepil 5.0 do sporta. Gdyby ktos mial kiedys problem zapraszam. Moj woz jezdzi co dnia zrobil juz blisko 10000 km bez awarii. Ogarniam temat dluzszego dyfra z lsd jako ze jedynka nadal nie istnieje i po zmianie bedzie lapal 200 kmh na trojce. Predkosci na pierwszych trzech biegach beda bardzo podobne do e55 211. Wg prostych obliczen przy 420 koniach powinien isc jak e55. Caly czas cos z wozem modze kupilem drugi kolektor dolotowy, ktory przerabiam oraz kolektory z s65 i mysle jak je optymalnie zaszczepic bez sporej ilosci ciecia nie wejda. Film z autostrady jak woz polyka km tempomat dziala. https://youtu.be/YV_KZlgMqNI

Po ogarnieciu dolotu i dyfra mam nadzieje na lepsze filmy 0-200.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
telewizoor
post Thu, 25 Apr 2019 - 13:48
Post #33


User
Dołączył: Tue, 23 February 2016





Fajnie że się udało wszystko ogarnąć smile.gif Jaki jest numer tej skrzyni biegów? Ciekawe jak długo pociągnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 25 Apr 2019 - 14:04
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Skrzynia wzmacniana seria 716 powinna ogarnac 700-800 Nm wiec sie nie martwie. Tzn martwie bo chce wlozyc m113k do kolejnego 203 i sie zastanawiam czy ta skrzynia sie nie podda przy tych 700Nm. Slaba 716 testuje kolega z 5.0 zobaczymy czy przetrwa ona powinna te 450-500Nm ogarnac. Zmielilem jeden dyfer mysle, ze dyfry sa slabsze od mojej skrzyni i jak juz to beda padac dyfry chociaz zrobilem habi z dyfrow mb i wiem, ktore sa mocne, a ktore slabe i czego mniej wiecej mozna sie spodziewac. Jedzie do mnie seria lsd z merca antyASD kiedys byly takie montowane rownolegle z asd. Mocniejsze wersje i amg mialy zwykle lsd plytkowe inne niz ASD. Jutro bede wiedzial co to za cudo i czy ogarnie 2.24 bedzie wowczas 128kmh/2krpm na 6b chociaz teraz jest 2.47 i 115/2k i da sie tym juz w trasie normalnie jezdzic.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 16 May 2019 - 23:21
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Opanowalem seryjne LSD z W126, ze weszlo mi do 203 z fd 2.24. Film jak to jedzie na 6b po A4. https://youtu.be/R2MW5t3AuXQ

Na jedynce trakcje trzyma w sobote bedzie pogoda to moze uda sie nagrac filmy ze startami.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Fri, 17 May 2019 - 14:02
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





było chociaż nagrać 100-200


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 17 May 2019 - 14:59
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ciasno spasowałem przełożenie w dyfrze trochę ciaśniej od zaleceń mercedesa i muszę spokojnie zrobić kilometry i stopniowo zwiększać prędkość sprawdzając czy się dyfer nie smaży.
Jutro czeka mnie podróż do poniedziałku zrobię ponad pół tysiąca km i jak wszystko będzie grać to zaczną się starty i pomiary.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sat, 18 May 2019 - 20:54
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





130km/h przy 2000rpm to daje jakie 400km/h jeszcze przed odcinką ostatniego biegu...Grubo. U mnie przy 2krpm jest około 90km/h na 6b i tak naprawdę przeszkadza mi tylko zbyt krótki pierwszy bieg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 31 May 2019 - 15:40
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Filmik jeszcze goracy widac jak szpera dziala i oba kola pala gume. Bok idzie na jedynce z kopa nie trzeba uzywac recznego czy sprzegla. Temp 25stopni, goracy asfalt guma 245. https://youtu.be/9FbKYfF94IA

Aktualizacja 0-250 z tego co mierze 100-200 ponizej 12 sekund mimo wyzszej temperatury zewnetrznej niz poprzednie filmy i w koncu jest uzytek z jedynki.
https://youtu.be/F0p0k6B8gsY


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 09 Nov 2019 - 14:44
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Trochę podlubalem wydech.
https://youtu.be/sJXYIidFY6Y

Aktualizacja 2 i 3b 100-200 10,5s.
https://youtu.be/Wcs4dBh6hrw


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:11