Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Closed TopicStart new topic
> FWD a drag racing
Showkemp
post Sun, 27 Jul 2003 - 17:00
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 October 2002
Skąd: Warszawa





I niech mi ktoś powie, że się nie nadaje...



Dużo ciekawych fotek :

http://www.toymods.org.au/cgi-bin/photo ... Car+Sunday

Pozdrawiam...


--------------------
www.motorsportshop.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 27 Jul 2003 - 17:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
suchyhc
post Sun, 27 Jul 2003 - 17:30
Post #2


Frequent User
Dołączył: Mon, 21 July 2003
Skąd: wawa





nieludzkie te autka tam, nasz polski tuning sie nie umywa kiedy my w polsce bedziemy mieli tyle kasy ?


--------------------
Ja tam sie z nikim nie ścigam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Sun, 27 Jul 2003 - 18:05
Post #3


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT("Showkemp":1fkutrn5)
I niech mi ktoś powie, że się nie nadaje...


Ja powiem, że się nie nadaje... i co
Pewnie, że można na siłę...tylko po co? Dużo taniej i łatwiej jest zrobić RWD V8 niż FWD z małym turbo silnikiem... I RWD będzie jeździło sporo szybciej...


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ITR
post Sun, 27 Jul 2003 - 19:38
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 02 December 2002
Skąd: z zaskoczenia





pewnie ze rwd lepsze ale fwd lepsze niz awd w ktore wielu ´naszych rodakow wierzy


--------------------
Girls are like cars you want every hot one that you see, but you only love yours.
9.439@244 1/4mile FWD
1.48 @ Poznan AWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gr00bY
post Sun, 27 Jul 2003 - 20:10
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 15 June 2003
Skąd: Warszawa





Niech rodacy przestaną wierzyć bo tu jeden gość objechał Corollą 1.3 na gazie Fronterkę 4x4 3.2 A co tego czy się nadaje czy nie to przecież są ludzie którzy maluchami jeżdzą i twierdzą, że to się nadaje do jazdy


--------------------
WORKSHOP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Showkemp
post Mon, 28 Jul 2003 - 02:38
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("rennen":3ioa8jma)
Pewnie, że można na siłę...tylko po co? Dużo taniej i łatwiej jest zrobić RWD V8 niż FWD z małym turbo silnikiem... I RWD będzie jeździło sporo szybciej...


Oczywistym jest, że RWD w drag racing'u jest najlepszym rozwiązaniem, co nie oznacza że FWD się nie nadaje. Pozdrawiam...


--------------------
www.motorsportshop.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlitzZ!
post Mon, 28 Jul 2003 - 16:25
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 July 2003





Witam,
Te informacje mnie bardzo pocieszają. Mój tata kupił sobie Lexusa IS200 (oczywiście, ma napęd na tył) i auto jeździ rewelacyjnie (sam nim jechałem z kumplem kiedy tatka nie było w domu)!!! Tata zresztą powiedział mi, że zamiast kupować mi nowe auto po prostu odda mi swoje stare i sam sobie kupi nowe... a ja sam zapłacę za tuning, który nie edzie byle jaki. Jeszcze się zboaczymy w Modlinie za 2 lata kiedy będę mógł mieć prawko w jakiejśtam nowej kategorji, że można jeździć z osobą towarzyszącą!
Pozdrawiam serdecznie,
BlitzZ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bast3k
post Mon, 28 Jul 2003 - 16:35
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Fri, 25 October 2002
Skąd: 02-972





CYTAT("ITR":3p2oe0kz)
pewnie ze rwd lepsze ale fwd lepsze niz awd w ktore wielu ´naszych rodakow wierzy


mozesz rozwinac swoja mysl?
bo ja naleze do tych rodakow, ktorzy uwazaja, iz awd jest jednak lepsze.


--------------------
E55 T AMG | www.klinika-urody.eu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Mon, 28 Jul 2003 - 16:42
Post #9


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





BlitzZ!: proszę o nieco więcej konkretu niż do tej pory prezentujesz na forum, ewentualnie powstrzymanie od kolekcjonowania Matchboxów BTW - Lex IS200 nie jedzie.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zyzy
post Mon, 28 Jul 2003 - 17:00
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Thu, 17 October 2002
Skąd: Pruszków





CYTAT("hwojtek":3pcqc62a)
Lex IS200 nie jedzie.

ale to jest lex podobnie jak bmw 316 z nakleja m3 i mercedes w124 200D i wsród niektórych kregów to są bardzo szybkie auta
ale IS 300 staje sie juz fajna bazą


--------------------
Brakuje mi VTEC'a :(
MX-5 uczymy się RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gr00bY
post Mon, 28 Jul 2003 - 17:03
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 15 June 2003
Skąd: Warszawa





hwojtek - jedzie, jedzie, ale dopiero z kit'em turbo z TTE np.

bast3k - chodziło zapewne o 1/4 mili, a tak 4x4 jeżeli asfalt jest naprawdę dobry nie daje najlepszych efektów. Zresztą sam pomyśl - ile jest dragsterów AWD? Nie mówimy tutaj o zaletach 4x4 w normalnym użytkowaniu tylko o wpływie na 1/4 mili gdzie masa ma ogromne znaczenie. ITR - chyba o to chodziło?


--------------------
WORKSHOP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Mon, 28 Jul 2003 - 17:23
Post #12


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





CYTAT("Gr00bY":2qoftx0r)
hwojtek - jedzie, jedzie, ale dopiero z kit'em turbo z TTE np.


Kit TTE to kompresor... dalej uważam, że od Lexa można oczekiwać więcej, nawet IS200 z kompresorem z 4 osobami na pokładzie dostaje zadyszki


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlitzZ!
post Mon, 28 Jul 2003 - 17:32
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 July 2003





Zyzy, hwojtek, chyba nie przeglądaliście nic w sieci na ten temat! po pierwsze, wedle tego, co powiedział mój przedmówca, w Polsce (tak!!), chociażby w Toyota Włochy oferowali nam cały supercharger kit za 'jedyne' 17k zł. I chociaż to niemało, to jednak bez żadnych wewnętrznych modyfikacji silnika (poza superchargerem i elektroniką, oczywiście) silnik dostaje kopa 33% mocy, bez żadnej ujmy na jego trwałości! Tylko pierwsze kompresory TTE, na które Lexus nawet nie wystawiał gwarancji, powodowały zatarcia silników itp. Ja osobiście zamiast superchargera wolałbym założyć turbo (chociażby od Blitza - kompletny zestaw z intercoolerem, blow-offem, waste gate i olbrzymią turbiną KKK za raczej-trochę-drobniejsze 3000$, do tego specjalnie do tego samochodu). HKS oferuje do niego mnóstwo elektorniki (do auta z nitro i bez), A'PEXi tłumiki, tłoki, wałki i zawory, Blitz zestawy 'big turbo', filtry i magnezowe felgi, NGK świece i inne drobne rzeczy, oraz masa firm 'spoilerskch' wytwarzających spoilery z poliuretanu i włókien szklanych. Do tego dochodzą maski z carbonu i mnóstwo firm 'felgarskich'. Więc proszę mi tu nie wmawiać, że ten samochód nie ma potencjału tuningowego... A to, że IS300 jest prawdopodobnie dużo lepszą bazą do tuningu, to wie każdy i ja się z tym zgadzam. Tylko dopóki akcyza na auta o tej pojemności będzie taka zaporowa, to nie ma co się nawet zastanawiać. W końcu wszystkie Lexusy są robione w Japonii... W grę wchodzi tylko IS200 z Niemiec, albo, po wejściu do UE, IS300 z Ameryki. Najlepiej sedan, a nie SportCross mojego taty.
Pozdrawiam licząc, że nie będziecie dalej wybrzydzać,
BlitzZ!
PS - Nie mam zamiaru robić takiego festynu, jaki robią goście ze swoimi 'bawarami', jak to niektórzy nazywają. NIE JESTEM GŁUPIM FESTYNIARZEM!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlitzZ!
post Mon, 28 Jul 2003 - 17:40
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 July 2003





A, Hwojtek, jeszcze jedno: ja osobiście miałem okazję poruszać się czymś takim jak IS200 TTE. Nie wiem jak ty, ale ja nie mogę po prostu powiedzieć, że dostaje on zadyszki. Z turbo na pewno będzie lepiej! Poza tym 4 osoby w środku to nie jest dobra liczba do osiągania najlepszych wyników... Wyobraź sobie, że te 3 dodatkowe osoby (bez ciebie jako kierowcy) ważą, biorąc statystycznych Polaków, 210kg. Mało? Cóż, w aucie w pojedynkę zawsze lepiej... U ciebie w 200SX-ie nie powinno być innaczej, choć tylko 4 osoby się zmieszczą... Bo w końcu to 2+2, nie?
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Mon, 28 Jul 2003 - 17:42
Post #15


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





CYTAT("BlitzZ!":15inf07q)
w Polsce (tak!!), chociażby w Toyota Włochy oferowali nam całty supercharger kit za 'jedyne' 17k zł. I chociaż to niemało, to jednak bez żadnych wewnętrznych modyfikacji silnika (poza superchargerem i elektroniką, oczywiście) silnik dostaje kopa 33% mocy, bez żadnej ujmy na jego trwałości!


Dziękuję, jeździłem IS200 z takim kompresorem TTE i nadal twierdzę, że to nie jedzie. Ale może ja jakiś zepsuty jestem i na mniej niż 280KM nie reaguję.

CYTAT("BlitzZ!":15inf07q)
Tylko pierwsze kompresory TTe, na które Lexus nawet nie wystawiał gwarancji, powodowały zatarcia silników itp


Hmmm - Toyota nie dawała gwarancji na Toyotę? Ciekawostka przyrodnicza.

CYTAT("BlitzZ!":15inf07q)
Ja osobiście zamiast superchargera wolałbym założyć turbo (chociażby od Blitza - kompletny zestaw z intercoolerem, blow-offem, waste gate i olbrzymią turbiną KKK za raczej-trochę-drobniejsze 3000$, do tego specjalnie do tego samochodu). HKS oferuje do niego mnóstwo elektorniki (do auta z nitro i bez), A'PEXi tłumiki, tłoki, wałki i zawory, Blitz zestawy 'big turbo', filtry i magnezowe felgi, NGK świece i inne drobne rzeczy, oraz masa firm 'spoilerskch' wytwarzających spoilery z poliuretanu i włókien szklanych. Do tego dochodzą maski z carbonu i mnóstwo firm 'felgarskich'. Więc proszę mi tu nie wmawiać, że ten samochód nie ma potencjału tuningowego...


Dziękujemy za listę firm - nie ma niespodzianek. A teraz kup dowolną gazetkę amerykańską o tuningu importcarów. Na przykład SportsCompactCar. Do dowolnego samochodu produkcji japońskiej znajdziesz tam równie długą, jak nie dłuższą listę. Żadna rewelacja.

CYTAT("BlitzZ!":15inf07q)
Tylko dopóki akcyza na auta o tej pojemności będzie taka zaporowa, to nie ma co się nawet zastanawiać.


Jak zapewne nie wiesz, akcyza na samochody o dużych pojemnościach skokowych pochodzące spoza UE jest mniejsza niż na samochody o małych pojemnościach skokowych pochodzące spoza UE.

Po raz trzeci namawiam do utrzymywania wysokiego poziomu postów. Usilnie.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlitzZ!
post Mon, 28 Jul 2003 - 18:15
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 July 2003





Wojtek, paru rzeczy nie rozumiesz albo nie wiesz, więc pragnę ci je teraz wytłumaczyć.

- Po pierwsze - Czy to w oglóle jeździ?

CYTAT("hwojtek":3h4p1lju)
Dziękuję, jeździłem IS200 z takim kompresorem TTE i nadal twierdzę, że to nie jedzie. Ale może ja jakiś zepsuty jestem i na mniej niż 280KM nie reaguję.


Hm, jak dla mnie i tak przejażdżka było - podkreślam - DOSYĆ ciekawa, szczególnie biorąc po uwagę, że to auto ma 2 litry pojemności i poza superchargerem nie jest przerabiane. Najwyraźniej moc, podobnie jak sztuka, może się podobać lub nie. Czyżbyś nie reagował nawet na 205KM?
Cóż, o gustach się nie dyskutuje... A najwyraźniej ta 'sztuka' cię jakoś nie podnieca. Nie dyskutujmy już o tym.

- Po drugie - Udzielanie gwarancji na części TTE przez Toyotę.

CYTAT("hwojtek":3h4p1lju)
Hmmm - Toyota nie dawała gwarancji na Toyotę? Ciekawostka przyrodnicza.


Dziwna sprawa, szczególnie, że tak nam (mi i mojemu tacie) powiedziano w Lexusie przy okazji omawiania ewentualnego kupna kompresora. Czy to nie jest dobre źródło informacji? I chociaż TTE jest nadwornym tunerem Toyoty, to posiada własne centrum laboratoryjne w Kolonii i tam produkowana jest część akcesoriów. I mimo tego, że Lexus należy do koncernu Toyoty, to szefostwo zdecydowało się nie dawać gwarancji na Supercharger. Już podczas testów stwierdzono, że awaryjność silników jest dużo większa, w związku z tym wprowadzono system dający możliwość zainstalowania kitu TYLKO na własną odpowiedzialność. Potem wprowadzono nową wersję kitu, ulepszoną, z leciusieńko zdławioną wydajnością, za to już z fabryczną gwarancją. I teraz, ponieważ silniki się nie przegrzewają i nie zacierają z powodu kompresora, dano na ten element toyotowską gwarancję, która także obowiązuje w Lexusie. Czy to nie jest jasne?

- Po trzecie - Potencjał tuningowy auta.

CYTAT("hwojtek":3h4p1lju)
Dziękujemy za listę firm - nie ma niespodzianek. A teraz kup dowolną gazetkę amerykańską o tuningu importcarów. Na przykład SportsCompactCar. Do dowolnego samochodu produkcji japońskiej znajdziesz tam równie długą, jak nie dłuższą listę. Żadna rewelacja.


Faktycznie, nie jest to rzadna rewelacja, jednak podejrzewam, że wyżej wspomnianego potencjału nie doceniasz. Tak poza tym, IS200 nie jest oferowany w Ameryce, więc przeglądanie gazet w poszukianiu części do silników jest bezsensowne, chyba, że znajdziesz sklep oferujący części do Toyoty Altezza, która jest japońską bazą naszego Lexusa i ma w ofercie silnik 2.0l VVTi. Tak więc w grę wchodzą tylko i wyłącznie części i z Japonii i Wielkiej Brytanii. Co innego spoilery, których w Ameryce jest całe mnóstwo. Poza tym, ja nie czytam 'SportsCompactCar', tylko 'Import Tuner'. Obiło ci się o uszy? Dostępne w EMPiK-u co miesiąc, koszt - 49,99zł za 'jedyne' 242 strony wiedzy o tuningu.

- I, po czwarte i ostatnie - akcyza na samochody spoza UE.

CYTAT("hwojtek":3h4p1lju)
Jak zapewne nie wiesz, akcyza na samochody o dużych pojemnościach skokowych pochodzące spoza UE jest mniejsza niż na samochody o małych pojemnościach skokowych pochodzące spoza UE.


Tutaj mylisz pojęcia. W tym wypadku chodzi nie o miejsce, W KTÓRYM AUTO BYŁO UŻYWANE, lecz o miejsce, GDZIE BYŁO WYPRODUKOWANE. Akcyza na samochody wyprodukowane w Japonii (bo tam był i jest produkowany IS200/IS300/Altezza 2.0l i 3.0l) wynosi odpowiednio
- 3% dla silników o pojemności 2.0l i poniżej
- 13% dla silników o pojemności 2.5l i powyżej.
I co? INFORMACJA SPRAWDZONA U TATY, który sam sporawdzał to W URZĘDZIE REJERESTRACJI.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak więc, Wojtku, nie oburzaj się w ten sposób, i nawet jeśli uważasz, że ktoś wypowiadający się na forum nie ma racji, to nie krytykuj go wskazując na niski poziom intelektualny. Jeśli już, to ja bym na twoim miejscu wskazał na niski poziom wiedzy o samochodach...
Pozostaję z pozdrowieniami i życzeniami z poprzedniego postu,
BlitzZ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Mon, 28 Jul 2003 - 18:41
Post #17


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Tak BTW , jak to sie ma do "FWD a drag racing"? A co do AWD to są lepsze przynajmniej przy tych mocach jakimi dysponują póki co auta w modlinie. Tak do 500 KM uważam , że AWD powinno wygrać z ośką o podobnych parametrach. Powyżej - tylko ośka... A co do lexusa IS , jest tylko jedna metoda, żeby "zaczął jeździć" - 2JZ GTE


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kazushito Yakita...
post Mon, 28 Jul 2003 - 18:57
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Łódź





CYTAT("hwojtek":3p9hgvjy)
A teraz kup dowolną gazetkę amerykańską o tuningu importcarów. Na przykład SportsCompactCar. Do dowolnego samochodu produkcji japońskiej znajdziesz tam równie długą, jak nie dłuższą listę. Żadna rewelacja.


Do GT-Ra też? ;)

K.Y.

(PS. Zajrzyj wreszcie do mailownicy ;)


--------------------
Anung un Rama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlitzZ!
post Mon, 28 Jul 2003 - 20:24
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 July 2003





K.Y,
Jeśli chodzi o wszystkie starsze niż Subaru Impreza samochody japońskie o mocy 200KM+ (chociażby takie jak Sunny GTi-R i Mazda 323GT-R) to najbliższym nam bezpośrednim importerem części z Japonii jest Wielka Brytania. W Ameryce coś znajdziesz, jednak będzie cię to kosztowało sporo nerwów, ponieważ zasadzie jedynym takim Przedimprezowym hot-hatchem, który przeważnie się tuninguje i w ogóle używa jest Honda Civic. GTi-Ra wyprodukowali 2500 sztuk, z czego 99% poszło na rynki europejskie, azjatyckie i australijskie, jeśli nie całe 100%. Tak więc najpierw polecałbym poszperać na brytyjskich forach i sklepach internetowych, albo po prostu wstukać w wyszukiwarce hasło np. '323 GT-R tuning parts'. Jeśli ci się to nie uda, poszukaj na stronach niemieckich (o ile znasz ten język albo znasz kogoś kto zna).
Pozdrawiam,
BlitzZ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlitzZ!
post Mon, 28 Jul 2003 - 20:30
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 July 2003





A, jeszcze jedno: Rennen, czy 2JZ GTE to jest typ silnika używany w Suprze, czy też jakieś akcesoria używane do tuningu? Widziałem w internecie informacje o tak przerobionym Lexusie IS200, za to, podobnie jak w polskiej Suprze, została zamontowana pojedyńcza sprężarka. Wejdźcie na http://www.turbofast.com.au i poszukajcie wiadomości, bo materiał jest niezły.
Pozdrawiam,
BlitzZ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 03:15