Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ile da sie wycisnac???
Coxinha
post Wed, 16 Jul 2003 - 13:38
Post #1


User
Dołączył: Mon, 09 December 2002
Skąd: Wawa





A ja z kolei z takim pytaniem, czy ktos ma jakies pojecie ile mozna wyciagnac najwiecej obrotow i mocy z silnika seryjnie montowanego w Prelude B20A7, oczywiscie po przerobkach mechanicznych silnika

aha i czy w serii wartosc 7 tysiecy RPM to juz wartosc niebezpieczna???


--------------------
Honda Rulez!!!
c1a93b992c]http://www.hiwave.pl/coxibanner.jpg[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 16 Jul 2003 - 13:38
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hwojtek
post Wed, 16 Jul 2003 - 14:25
Post #2


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





1) nie ma
2) nie


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gul
post Wed, 16 Jul 2003 - 14:47
Post #3


Sutener Mocy
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z Mokotowa





hmm niewiem jak jest z twoim silnikiem, (pewnie Wombat by coś wiedział..) ale moge ci powiedzieć jak jest u mnie i sobie porównaj
A więc co do obrotów to redline u mnie jest przy 6500 czy jakoś tak, ale duł silnika mam taki sam jak dohc, w którym z kolei redline jest przy 7200.. na wyścigach kręce sobie do 7500 bo tak wypada optymalna zmiana biegu i jak narazie silnik nie nażeka.. jak się wkręcił kilka razy do8krpm to też nie oponowal, mimo iż obrotomierz się skończył.. al tak wysoko u mnie kręcić nie ma sensu, lepiej zmienić bieg..
co do wytrzymalości.. jak wszystko będzie dobrze zestrojone to potrafi duużo wytrzymać.. własnie czytalem wczoraj o silniku do którego sprytny amerykanin dołozył turbinkę, pompował ~0,5bara nie dotykając nawet elektroniki i w żaden sposób nie zwiększając ilości podawanego paliwa.. oczywiście po pewnym czasie silnik padł, ale troche pojeździl a wystarczyloby autko zestroić i by jeździło ijeżdzilo i jeździło


--------------------
VTG crew
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coxinha
post Wed, 16 Jul 2003 - 16:03
Post #4


User
Dołączył: Mon, 09 December 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("hwojtek":1787wq60)
1) nie ma
2) nie


eeeee ????


--------------------
Honda Rulez!!!
c1a93b992c]http://www.hiwave.pl/coxibanner.jpg[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coxinha
post Wed, 16 Jul 2003 - 16:07
Post #5


User
Dołączył: Mon, 09 December 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("Gul":319t34ly)
hmm niewiem jak jest z twoim silnikiem, (pewnie Wombat by coś wiedział..) ale moge ci powiedzieć jak jest u mnie i sobie porównaj
A więc co do obrotów to redline u mnie jest przy 6500 czy jakoś tak, ale duł silnika mam taki sam jak dohc, w którym z kolei redline jest przy 7200.. na wyścigach kręce sobie do 7500 bo tak wypada optymalna zmiana biegu i jak narazie silnik nie nażeka.. jak się wkręcił kilka razy do8krpm to też nie oponowal, mimo iż obrotomierz się skończył.. al tak wysoko u mnie kręcić nie ma sensu, lepiej zmienić bieg..
co do wytrzymalości.. jak wszystko będzie dobrze zestrojone to potrafi duużo wytrzymać.. własnie czytalem wczoraj o silniku do którego sprytny amerykanin dołozył turbinkę, pompował ~0,5bara nie dotykając nawet elektroniki i w żaden sposób nie zwiększając ilości podawanego paliwa.. oczywiście po pewnym czasie silnik padł, ale troche pojeździl a wystarczyloby autko zestroić i by jeździło ijeżdzilo i jeździło


wlasnie u mnie jest tak ze to silnik DOHC i redline zaczyna sie od 7200RPM ale jakos boje sie zawsze pociagnac do tej linii...... skoro mowisz ze powinno byc ok... a czy zmieniales cos w silniku zeby zwiekszyc jedgo wytrzymalosc??? u mnie niedawno dol silnika byl zmieniany wiec mysle ze nie powinno narazie byc problemu.... oby

a tak przy okazji wspomniales ze jak wszystko bedzie dobrze zestrojone.... podejrzewam ze nietryby ktore zakladaly mi dol silnika nie stroili niczego... na czym to strojenie polega i gdzie mozna cos takiego zrobic???


--------------------
Honda Rulez!!!
c1a93b992c]http://www.hiwave.pl/coxibanner.jpg[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gul
post Wed, 16 Jul 2003 - 17:11
Post #6


Sutener Mocy
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z Mokotowa





nie.. pisząc "strojenie" mialem na myśli dopasowanie elektroniki do zaawansowanych przeróbek, takich jak np. turbo.
a do redline możesz ciągnąć śmialo.. oczywiście jak jest autko rozgrzane itp itd, zresztą np. u mnie (i z tego co się oriętuje w starszych hondach tak jest) jak jest coś nie tak(np zazimny silnik, lub jakaś usterka) to odcina przy 7100 a jak jest wszystko ok, to odcięcia niema. tak więc sądze że jeśli twój silnik jest w dobrej kondycji to nic mu nie będzie.. hondy lubią kręcenie
A mój silnik to seria.. i włąśnie wysokimi obrotami nadrabia małą moc.


--------------------
VTG crew
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Wed, 16 Jul 2003 - 17:28
Post #7


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





CYTAT("Gul":1k0kwibb)
A mój silnik to seria.. i włąśnie wysokimi obrotami nadrabia małą moc.


Jeśli można uściślić to stwierdzenie, to proszę... On wcale nie nie ma małej mocy, tylko ma duży moment obrotowy na wysokich obrotach.. http://vettenet.org/torquehp.html


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coxinha
post Wed, 16 Jul 2003 - 21:01
Post #8


User
Dołączył: Mon, 09 December 2002
Skąd: Wawa





ooopsss male sprostowanie, z racje tego ze silnik to 2.0 to redline zaczyna sie juz przy 6.500 RPM ale juz nie raz przez przypadek zdarzylo mi sie pociagnac grubo za 6.500 RPM i nic sie nie stalo wiec chyba wszystko z nim jest ok (albo nie ma odciecia )
Hondy lubia duze obroty, przy tych osiagaja swoje moce wiec dlatego I LOVE'EM ))))))


--------------------
Honda Rulez!!!
c1a93b992c]http://www.hiwave.pl/coxibanner.jpg[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gul
post Wed, 16 Jul 2003 - 21:39
Post #9


Sutener Mocy
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z Mokotowa





CYTAT("hwojtek":36pam7zc)
CYTAT("Gul":36pam7zc)
A mój silnik to seria.. i włąśnie wysokimi obrotami nadrabia małą moc.


Jeśli można uściślić to stwierdzenie, to proszę... On wcale nie nie ma małej mocy, tylko ma duży moment obrotowy na wysokich obrotach.. http://vettenet.org/torquehp.html
To był skrót myślowy.. chodzi właśnie o to że przy wysokich obrotach jest troche momentu(wcale nie jakoś dużo, ale troche jest;)) i to w połączeniu z przyzwoitą masą auta i dość krótkimi przelożeniami pozwala na przyzwoite osiągi, często lepsze od aut o podobnej mocy..


--------------------
VTG crew
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coxinha
post Thu, 17 Jul 2003 - 14:31
Post #10


User
Dołączył: Mon, 09 December 2002
Skąd: Wawa





a jeszcze jedno takie ciekawe pytanko... jaki jest pierwszy krok do zwiekszenia mocy przez mechaniczny tuning silnika??? tzn kupic najpierw walki czy moze najpierw elektronika czy moze jeszcze co innego??? zamierzam troche zainwestowac w silnik ale jak gadam z jakims warsztatem tuningowym to oni jakies dziwaczne rzeczy wymyslaja zeby tylko kase sciagnac i robic wszystko naraz a wiadomo ze to kosztuje i to wcale nie malo.... Hondziarze please help


--------------------
Honda Rulez!!!
c1a93b992c]http://www.hiwave.pl/coxibanner.jpg[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matt
post Thu, 17 Jul 2003 - 14:46
Post #11


User
Dołączył: Thu, 22 May 2003
Skąd: Toronto





Zacznij od wydechu i filtra (nie wiem czy juz masz), pozniej moga byc walki, elektronika, szlify, tloki itp. Nie orientyje sie za bardzo jakie czesci sa dostepne do tego silnika. Elektronika musi byc dokladnie dostrojona do modifikacji silnika aby byl maksmymalny efekt, w koncu placisz za to. Jezeli chodzi o elektronike spojrz na Apex'i SAFC, nie wiem czy u was to jest dostepne ale tutaj paru chlopakow z 3 gen. preludami to uzywa. Co do obrotow, u mnie sie zaczyna redline przy 7400 a zdrowo ciagnie do prawie 7800 (okolo).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Thu, 17 Jul 2003 - 14:47
Post #12


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT("Coxinha":1mov89cd)
robic wszystko naraz


Wbrew pozorom to nie takie glupie...
Co z tego ze kupisz np walki , ale np twoja glowica blokuje Ci mozliwosc wykorzystania ich pelnego potencjalu... pozniej jak zrobisz glowice to sie okazuje , ze kolektor dolotowy blokuje , pozniej dolot , pozniej sie okazuje ze wydech jest za kiepski do tej wiekszej ilosci spalin ktora teraz robi twoj silnik , pozniej sie okazuje, ze malo paliwa jest , wiec trzeba zmienic wtryski , pozniej sie okazuje ze listwa i regulator cisnienia nie wytrzymuja , pozniej ze pompa nie wyrabia , pozniej poprzez zostawienie seryjnego dolu robi sie np dziura w tloku i trzeba polowe silnika od nowa robic itp itp tak w kolko... i przez caly ten czas auto nie jezdzi tak jak powinno... a pozatym jezeli bierzemy "wszystko naraz" to strojenie trzeba zrobic tylko raz... Kompleksowy tuning to ciezka i droga sprawa , ciezko mowic o "pierwszym kroku"...


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Fri, 18 Jul 2003 - 03:14
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





Seryjnie B20A wytrzyma spokojnie nadmuchanie 0.9 bar o ile nie zabraknie mu paliwa. Nie przeniesie tego bez problemów co prawda seryjne sprzęgło ale silnik bedzie życ.
ten silnik wytrzyma dużo, wiem o nim co nieco o tyle że taki sam był w accordzie 3 generacji (no prawie taki sam bo róznił sie rozmiesczeniem osprzętu).
Ale tuning tej jednostki u nas w kraju jest drogi - tzn poważny tuning. Na seryjnym silniku z turbiną dobijesz do 200-230KM i czasem na 200 w okolicy 13,9- 14,5 sek z pelnym wypasem w środku. Ale to sie nie opłaca.
Opłaca sie SWAP i to niekonieczniena porządane H22A. Tzn w tej samej cenie bedzie turbina ale Swap w efekcie bedzie ekonomiczniejszy w eksploatacji,.

Na dzieńdobry możesz sobie przebudowac dolot na mniej restrykcyjny i zmienić kolektor wydechowy z resztą wydechu. Jeżeli silnik masz w dobrym stanie to wygrasz na tym około 10-15KM. Drugim zakupem mogą byc cam gears i ustawienie +/- 3-4 stopnie (odp. i/e) do tego zdłubac elektronike. Ale za taką samą kase wychodzi turbina albo swap.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevada
post Fri, 18 Jul 2003 - 11:21
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





a montaż głowicy z osprzętęm od Type R, to chyba też nienajgorszy pomysł- co? Tylko dostanie tych części może byc problematyczne i mocno kosztowne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Fri, 18 Jul 2003 - 11:54
Post #15


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT("nevada":oab7rtel)
a montaż głowicy z osprzętęm od Type R, to chyba też nienajgorszy pomysł- co? Tylko dostanie tych części może byc problematyczne i mocno kosztowne.


Od którego type R? B16B, B18C5, B18C6/7, K20A2, K20A czy jakie? Bo nie za bardzo wiem o co ci chodzi...


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevada
post Fri, 18 Jul 2003 - 12:51
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





B16B, B18C5, B18C6/7, któregoś z tych - do wyboru
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matt
post Fri, 18 Jul 2003 - 14:54
Post #17


User
Dołączył: Thu, 22 May 2003
Skąd: Toronto





Pewny jestes, czy to tylko tak chyba ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevada
post Fri, 18 Jul 2003 - 15:56
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





jestem pewny:

"Cała historia zaczyna się pod maską, gdzie w komorze silnika usadowiony jest czterocylindrowy B20B, pochodzący z mikrovana SMX (model dostępny na rynku japońskim). B20 zachowuje swoje fabryczny ustawienia: 84mm x 90mm (średnica x skok tłoka). Do silnika dopasowano głowicę z silnika przejętego z Integry Type R. Taka wymiana nosi nazwę "silnika Frankensteina", dając silnikowi zalety zmiennych faz rozrządu w górnym zakresie obrotów i dodatkowo przesunięcie krzywej momentu obrotowego w dolnych zakresach obrotów." -artykuł ze strony hondapl.org, http://www.hondapl.org/testy/civ_t/civ_t.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matt
post Fri, 18 Jul 2003 - 16:10
Post #19


User
Dołączył: Thu, 22 May 2003
Skąd: Toronto





No tak, ale czy to sprawdzi sie na B20A7 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coxinha
post Fri, 18 Jul 2003 - 16:39
Post #20


User
Dołączył: Mon, 09 December 2002
Skąd: Wawa





A co powiecie na swap tego silnika na B18C5??? Rozwazam tez taka opcje.... Czy ktos wie za jaka kase da sie zrobic i czy sie oplaca (tzn co oprocz silnika trzeba jeszcze zmienic??) W sumie pojemnosc 1.8 ale za to od Integry TypeR i 195KM na dzien dobry, choc slyszalem ze z tak wyzylowanego silnika niewiele da sie juz wycisnac, czy to prawda???


--------------------
Honda Rulez!!!
c1a93b992c]http://www.hiwave.pl/coxibanner.jpg[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 08:08