Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Dpf nie wypala sie na bieżąco
kamil7s
post Thu, 29 Mar 2018 - 17:28
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Cześć.
Chciałem zapytać czy zna ktoś warunki wypalania się na bieżąco filtra dpf.
Samochód to audi a4 b7 1.9 tdi. Z moich obserwacji wynika że procentowe zapchanie sadzą rośnie aż zapali się kontrolka filtra (50-60%), wtedy przymusowo wypala i tak w kółko. Dlaczego nie robi tego na bieżąco, czyli np 20% i np chwilowe wypalanie. Samochód sprawny, dół sprawdzony, głowica zrobiona, czujnik różnicy ciśnień nowy bosch, wtryski mają korekcje +/-0,5 max, bipy na poziomie -40 do -50, filtr cząstek nowy jakis zamiennik, egr wyczyszczony szczelny. Czujniki temperatury w wydechu działają lecz nie wiem czy nie przekłamują, ale wartości raczej normalne i szybko reagują. Błędów nie ma. Dziś wgrałem nowy seryjny program bo coś namieszane w sterowniku było ale widze że procenty rosną i sie nie wypala chociaz jeszcze do końca nie sprawdzone. Każdy kogo pytałem mówił żeby to wycinać, no ale jak juz jest.

Ktoś coś? Bo na piechotę to będę wszystko sprawdzał, a może coś pomijam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 29 Mar 2018 - 17:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
simon.pg
post Thu, 29 Mar 2018 - 20:13
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Może jeżdżąc jak ostatnia ofiara (bez złośliwości) nie serwujesz swojemu dpf'owi prawidłowych warunków do przeprowadzenia pełnej procedury lub po prostu filtr nie osiąga odpowiedniej temperatury bo jeździsz na krótkich dystansach. Jakie wartości wyświetla w grupie "czas od ostatniej próby wypalenia". Czy nie przybywa oleju.


Zapalenie kontrolki jest pewnego rodzaju "przed sądownym wezwaniem do zapłaty".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Thu, 29 Mar 2018 - 21:14
Post #3


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





To nie to cały czas dynamicznie, już próbowałem jeździć szybko po trasie, z drugiej strony nawet wlecząc się po trasie to auto ma na piątym biegu przynajmniej 2 tys obrotów bo skrzynia piątka. Podejrzewam ten czujnik temp ze jest zużyty lub zalepiony i temperatury nie bierze bezpośrednio tylko z obudowy, choć teoria naciągana, ale nie mam sie czego przyczepić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 29 Mar 2018 - 21:55
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Patrzyłeś czy śmigając na zapełnieniu 50% włącza się wypalanie w parametrach ecu?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rumianko
post Fri, 30 Mar 2018 - 10:02
Post #5


Super User
Dołączył: Mon, 04 June 2007
Skąd: inowrocław





pierwsze co musisz mu usunąć wartości sadzy w adaptacji i dopiero zacznie poprawnie to działać.


--------------------
Facebook - Brk-tuning
1,9tdi + NX 13,3et
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Fri, 30 Mar 2018 - 11:55
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Włącza sie wypalanie przy tych 50-60% jakoś ale te z kontrolką na wyświetlaczu, poniżej nie chce. Po wymianie filtra była adaptacja nowego filtra i wszystkie wartości wyzerowane. Pytanie - czy ktoś wie ile powinna wynosić temperatura filtra przy wypalaniu? Czytam w procedurach że około 700 stopni, u mnie wynosi 450-500, jak się depnie mocno to 600 z hakiem. Nigdy 700 nie zobaczyłem w vcds. Do tego podczas wypalania kopci na niebiesko, a chyba powinno byc bezdymnie ewentualnie biały.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sat, 31 Mar 2018 - 00:10
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





700 to już sporo, z reguły w różnych autach jest to 600-650 deg C. Nie powinno to zależeć od butowania, tj. jedziesz sobie 80 km/h na 5. biegu to i tak powinien osiągać te 600 stopni jak wjedzie w procedurę, bo paliwo się spala w wydechu.
Ciekawe czy zamiennik ma ten sam spadek ciśnienia co oryginał, tutaj może być problem i nie zgadza się model sadzy z ECU z przewidywanym poziomem na podstawie różnicy ciśnienie i coś głupieje.
Filtr wypala się kiedy musi, bo kosztuje to najmniej paliwa i najmniej obciąża system termicznie.
Najlepiej to sprawdź jak będzie na programie serii, bo wróżymy z fusów.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Sat, 31 Mar 2018 - 01:49
Post #8


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Właśnie jadąc swobodnie (ale w granicach procedury wypalania) nie osiąga nawet 500 stopni, przy dłuższej jeździe max 530 a za filtrem 480. Jeszcze pare rzeczy sprawdzę i jeśli nie przyniesie to rozwiązania problemu to będę zmieniał na katalizator i dpf off. Niestety pierwszy taki mój przypadek gdzie się poddaje, zwyczajnie mam za małe doświadczenie żeby to naprawić. Czujniki temperatury są Ok. Nie wiem czy to możliwe żeby wtrysk przy wypalaniu lał i chłodził spaliny przy okazji auto mocno kopci i śmierdzi. Głupie teorie mi się już nasuwają. Jeśli dojdę po drodze do rozwiązania to obiecuje opisać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rosomak
post Sat, 31 Mar 2018 - 12:06
Post #9


Super User
Dołączył: Sat, 19 January 2008
Skąd: Gliwice





Również mam problemy z DPFem w 2,0 CAHA - mnie się wypala nonstop- oczywiście to lekka przesada ale odnoszę wrażenie że 3/4 czasu pracujei w trybie wypalania, ( podnosi się spalanie) Ali powiedział ze jest ok ale DPFami się nie zajmuje tak profi, mało popiołu, ciśnienia są ok, tylko jak robiliśmy jazdę testową to co chwilę go wypalało co też go zastanawiało. Paliwo zawsze premium

Przy 41 tysiach wypaliło mi dwa tłoki, jazda z 1-2km- wjazd na autostradę w miarę dynamiczne przyspieszenie i przy 220 na godzinę ( auto jeszcze szło) error, efekt silnik do wymiany, po wymianie niby szło lepiej ale ten DPF ciągle mnie męczy

Nie wiem czy to ma związek z DPF ale ja już zdecydowałem go usunąć jak to nie będzie się wiązało z innymi problemami
Jak to wygląda z samochodem po takiej operacji, spalanie spada a jakie są minusy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Tue, 03 Apr 2018 - 10:35
Post #10


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





Takie, że od przyszłego roku większy problem z przeglądami i kary nawet do 5000zł za wycięty DPF. (o ile te zmiany przepisów dojdą do skutku).. Sam stoje przed takim dylematem, ale chyba zmienię auto na benzynowe, bo ostatnio dojeżdżam głownie do pracy 4km w jedną stronę.
W takim trybie raz w tygodniu wpada w tryb wypalania.


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rosomak
post Tue, 03 Apr 2018 - 11:36
Post #11


Super User
Dołączył: Sat, 19 January 2008
Skąd: Gliwice





.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rosomak
post Tue, 03 Apr 2018 - 11:46
Post #12


Super User
Dołączył: Sat, 19 January 2008
Skąd: Gliwice





heh, to ja mam dziennie wypalanie, w zasadzie w kółko macieju wypala
Są może atrapy DPF, wyciąć starego i wstawić atrapę?
Mam dwie zaprzyjaźnione stacje więc może nie będzie problemu bo kto niby miałby stwierdzić ze DPF nie mam o mi ten mandat wpakować ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djpanczo
post Tue, 03 Apr 2018 - 15:17
Post #13


User
Dołączył: Wed, 05 November 2008





Moim zdaniem mając całkiem świeży samochód, zainwestuje kilka zł i ogarnij powód "ciągłego" wypalania. Masz blisko do cinsoftu, jedź, Marcin może poradzi co jest problemem.

Wycinanie to ostateczność, poszukaj usterki.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Tue, 03 Apr 2018 - 22:30
Post #14


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Znalazłem usterkę, małe pęknięcia na przewodach od czujnika różnicy ciśnień. Dlatego tak świrowało. Jest jeszcze drugi problem, auto w moich rękach jeździło całkiem dobrze jednak zgrałem logi właściciela. Wg niego trasa to 60 na piątym biegu 1150obr, decyzja jest taka ze wywalam dpf i zakładam katalizator. Ten silnik występował bez dpf wiec zdecydowałem się na ten krok.

Rosomak mogą ci lać wtryski lub po prostu trzeba wgrać jeszcze raz program do kompa/sprawdzić kompa. Jak chcesz wyciąć to i tak większość wywala tylko wkład, czujniki zostają wiec puszka ci zostanie, wygląd ori.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Fri, 06 Apr 2018 - 15:21
Post #15


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





Dokładnie, obudowe DPF się zostawia, w środek rurę i z zewnątrz wygląda jakby był.
Na przeglądzie to chyba na analizie spalin wyjdzie? Poziom zadymienia i sadzy chyba analizatory mierzą?

Po naprawie przewodów od czujnika różnicy ciśnień przestał się stale wypalać?


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Fri, 06 Apr 2018 - 18:10
Post #16


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Miałem inny problem opisany w pierwszym poście. U kolegi coś powoduje szybki wzrost poziomu sadzy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mateo89
post Sun, 10 Jan 2021 - 09:59
Post #17


Rookie
Dołączył: Sat, 09 January 2021
Skąd: FSW





CYTAT(Salieri @ Fri, 06 Apr 2018 - 15:21) *
Dokładnie, obudowe DPF się zostawia, w środek rurę i z zewnątrz wygląda jakby był.
Na przeglądzie to chyba na analizie spalin wyjdzie? Poziom zadymienia i sadzy chyba analizatory mierzą?

Po naprawie przewodów od czujnika różnicy ciśnień przestał się stale wypalać?


Z tego co ja słyszałem to nawet po wycięciu DPF auto spełnia normy emisji spalin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Mon, 11 Jan 2021 - 07:55
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Znajomy w astrze (chyba 1.7) dpfa wyciął i na niemieckim przeglądzie w zeszłym roku było wszystko ok.

Co do procedury wypalania u mnie w n47 wyglada to tak:
Jadac normalnie przepisowo tez nie osiaga nawet tych 500st..
Dopiero uruchomienie procedury podbija ta temperature.
filtr sam sie oczyszcza jak gniotę 150+.
Aby procedura wypalania trwala musi być obciazenie na silniku,
tzn jak jadę z dużej górki temp spada z tych 600 nawet do 300.
I analogicznie w druga strone, jak jade pod górkę to szybciej dobija do tych 600st
Temp przyjakich mi sie dopala to przecietnie 580 do 620st.
Testowalem, jadac na 2 biegu przy ok 3200rpm tez potrafi sie dopalic.
W mieście praktycznie nie realne jest dopalenie. Nie ma obciazenia, nie temp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 22:29