Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Smart roadster z ciekawszym silnikiem?, albo inny podobny, docelowo szybki, mały, lekki i otwarty "bzyk
camil_q
post Mon, 15 Feb 2016 - 16:11
Post #1


User
Dołączył: Mon, 30 August 2010
Skąd: Wawa





Cześć,

wymyśliłem sobie auto jak w temacie. Ogólnie jeżdżę przede wszystkim Alfą i inspiracją jest tutaj Alfa 4C Roadster, ale... co tu dużo mówić, nie stać mnie na taki fun car smile.gif W związku z tym chciałbym zbudować/kupić sobie coś co będzie kilkukrotnie tańsze, a będzie podobne charakterem i będzie dawało podobny fun z jazdy. Do głowy przyszedł mi w pierwszej kolejności Smart Roadster, ale jak się jeszcze chwilę zastanowiłem jest jeszcze Toyota MR2 (chociaż zdecydowanie mniej mi się podoba). Opel Speedster i Lotus są za drogie, więc odpadają... jest jeszcze oczywiście Honda S2000, nawet ją miałem przez chwilę i bardzo mi się podobała, ale okazała się niezgodna z opisem i ją oddałem... teraz trochę żałuję, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem smile.gif No i 350Z, ale on jest już duży i "opasły", a wolałbym, żeby był to taki "lekki bzyk" smile.gif

Podsumowując, najbardziej pasuje Smart. Pytanie, próbowałem trochę poszukać czy ktoś coś takiego robił, ale wiele nie znalazłem, poza wrzucaniem do Smarta silników z motocykli, jak Hayabusa, czy R1 i jakieś upalanie tego w filmikach na YT... żadnych konkretów, szczególnie w PL. Swoją drogą się zastanawiam, czemu ten silnik wrzucali do "pudełka" ForTwo zamiast do roadstera? Nieważne... W każdym razie sam pomysł brzmi ciekawie, niemniej zastanawiam się, czy to do czegoś się w takiej konfiguracji nadaje poza wspomnianym kręceniem się w kółko...

Moje główne założenia:
- auto ma być stosunkowo szybkie i zwinne (załóżmy =<5sek do 100km/h było by bardzo OK);
- ma dać się prowadzić, nie tylko kręcić bączki;
- ma nadawać się do codziennej jazdy po mieście, a więc idealnie gdyby została w nim klimatyzacja i grało sensowne audio;
- napęd na tył to raczej standard w takich autach, 4x4 zakładam za nieosiągalne;
- jeśli chodzi o koszty chciałbym zmieścić się w 30k pln;

Oczywiście można powiedzieć, kup znów S2k (tylko dołóż przynajmniej 10-15K PLN) i po temacie, ale myślę, że może w podobnych, lub mniejszych pieniądzach uda się zrobić coś szybszego niż S2k i nie tak oczywistego. Czy źle myślę? Tu właśnie pytanie do Was - czy spotkaliście się z podobnymi modami w Smarcie? Mam na myśli realne projekty, może coś komuś rzuciło się w oczy nie tylko w PL, co mogło by stanowić źródło informacji? I czy w ogóle - tu pytanie do osób mających konkretne doświadczenia z takimi zabawkami - myślicie, że te założenia powyżej są realne?


--------------------
Pozdrawiem
Camil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 15 Feb 2016 - 16:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
xpl1337
post Mon, 15 Feb 2016 - 16:53
Post #2


Frequent User
Dołączył: Wed, 08 April 2015





30k i ponizej 5 do 100? To raczej niemozliwe. ZA 30k ani s2k ani 350z nie kupisz. Mozesz co najwyzej pomyslec o mx5 nb plus turbo, ale wtedy i tak ponizej 5s nie bedzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Mon, 15 Feb 2016 - 18:21
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Najtanszy smart roadster w ogloszeniach kosztuje 10k, chociaz pewnie do niczego sie nie nadaje i trzeba dac realnie ~15k. Czyli masz drugie 15k na swap. Jesli nie umiesz sam w garazu to kompletnie nierealne.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Mon, 15 Feb 2016 - 18:58
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Ale co można wsadzić nietypowego za 15k, oczywiście z turbo, ze jakimś SA zapewne, żeby jakoś sensownie działało... Jestem pewny, że całe napędy w tym smarcie w serii są przystosowane bliżej do mocy 90 koni niż 300+ wacko.gif Czyli kolejne koszty, customy - a samo to słowo już przewiduje koszty...


Sam osobiście również jaram się takimi autami poniżej tony, rwd - takie gokarty dla facetów... Ale jak przejrzałem rynek i co za ile można kupić jakiś czas temu to wcale nie są to tanie zabawki i zabawy... wink.gif


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T_E_D_D_Y
post Mon, 15 Feb 2016 - 19:17
Post #5


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





A jakiś kitcar ?? Replika 7 za tą kasę realna?? I ile trzeba wydać na taki kit car żeby zszedł w okolicy 5 do setki


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisu_K13TL
post Mon, 15 Feb 2016 - 20:05
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 04 August 2013
Skąd: Kraków





Ja bym chętnie zobaczył takiego smarta ze swapniętym t-jetem, może nawet ze skrzynią tct...

Ostatnio sam mysłałem nad połączeniem t-jet+rwd, ale najchętniej w postaci Mx-5 nc, bo jest trochę sztuk z uwalonym 1.8, albo rx-8 tylko pytanie czy jakaś skrzynia siądzie p&p, poza tą z nowego fiata 124 spyder... wink.gif

Ale takie tematy są dla ludzi , którzy poskładają taką zabawkę we własnym zakresie, w innym przypadku budżet zdecydowanie za mały. Z realnych rzeczy, choć też poza budżetem to wspomniana przez Ciebie mr-2, a konkretnie zzw30+ k20, było takie coś na forum i było szybkie.

Edit: 99% takich "wynalazków" nigdy nie będzie nadawało się do jazdy na codzień, o tym możesz zapomnieć na "dzień dobry", zwłaszcza jak tego nie ma, albo jest mało w internetach wink.gif


--------------------
Było: e36 323ti, e36 328iT, e46 325ti, e39 m5
Jest: e81 n54b30a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monev
post Mon, 15 Feb 2016 - 20:30
Post #7


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 August 2015





Nierealne założenia. Mx5 plus turbo będzie lepszym wyborem i powinieneś się zmieścić w budżecie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Mon, 15 Feb 2016 - 20:31
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





http://www.racingforum.pl/zakup-SMARTA-Roa...cje-t98013.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariusz_ku
post Mon, 15 Feb 2016 - 22:12
Post #9


Rookie
Dołączył: Wed, 14 May 2014







Cos takiego na smarcie wymyślili w Portugalii




A tak wygląda render



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szydło
post Mon, 15 Feb 2016 - 22:18
Post #10


Frequent User
Dołączył: Wed, 02 September 2009
Skąd: WWY





Jako, że silnik siedzi na ramie pomocniczej łatwodemontowalnej z auta można coś pokombinować tylko uzbrój się w cierpliwość biggrin.gif .
Na twoim miejscu zbadałbym temat swapu silnika 1.5 ze skrzynią manual z forfour. A potem jak mało to jakąś malutką turbawkę ( tak jak zrobił to brabus ).

Weź pod uwagę tylko to, że w aucie pójdzie wszystko do przeróbki. W zasadzie będziesz musiał zrobić kit-cara i nałożyć na to budę smarta z papierami wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Tue, 16 Feb 2016 - 08:12
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Silnik 1.5t siedział seryjnie w colt czt... W tym budżecie można kupić fajna ośke typu ep3 Type R więc po co te kombinacje że swapami...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Tue, 16 Feb 2016 - 08:41
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Bo ma byc roadster i RWD smile.gif
I dlatego zalozenia w tym budzecie sa nierealne.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Tue, 16 Feb 2016 - 09:00
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Zostaje mx5 i jakieś drobne mody, lub jeżeli nie przeszkadza opina fryzjerska poszukać z3 2.8i. Audio i wyposażenie (klima, skóra, rwd) bd ok, tanimi modami da się podciągnąć furę na około 220km, wybór kół, części mechanicznych ogromny i w dobrych cenach. No i czysta radość z jazdy lekkim roadsterem z mruczącym r6 pod maską biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Whisper
post Tue, 16 Feb 2016 - 10:11
Post #14


User
Dołączył: Tue, 27 October 2009
Skąd: Warszawa





Mi przychodzą dwa pomysły
z3
RX8 z k20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Tue, 16 Feb 2016 - 11:30
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





Jak zrezygnujesz w Smarcie Roadster z bagażnika to wysokością nie ogranicza Cię silnik, a jak już kupisz Coupe i odseparujesz kabinę to masz jeszcze więcej miejsca.
Można tam wpakować całego t-jeta ze skrzynią, duże turbo i będzie śmigał.

To waży 900kg więc nie ma tragedii, a i pewnie by można zejść z wagi skoro ma to być FunCar wink.gif


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Tue, 16 Feb 2016 - 12:53
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





ja mam cos takiego

https://c3.staticflickr.com/3/2885/11178105..._c0cc0def69.jpg

z silnikiem ze starego miniaka

anglicy wkladaja jeszcze silniki z moto, opla, albo hondy ( do k20 wlacznie )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Tue, 16 Feb 2016 - 13:04
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Kilkanascie lat temu mialem przyjemnosc bycia przewiezionym Suzuki Cappucino z 13b-rew TT. Nie moge dokopac sie na dysku do jego specyfikacji, z tego co pamietam byl zblokowany ze skrzynia 6b z RX7 FD, HT-12 zmienione na wieksze suszarki, KAAZ 2W szpera i co najlepsze to bylo wsadzone na jakims dedykowanym kit-cie ktory sprawial, ze operacja byla wlasciwie p&p. Pamietam, ze ten projekt byl opisywany w Banzai w owym czasie, rok mniej wiecej 2003-2004. Wazylo toto 700kg (o 40 wiecej niz seria) i mialo bodaj 380 koni. Ale do uzytku na codzien raczej sie nie nada.

Kit do konwersji Fiata X1/9 na K20 tez widzialem i mysle, ze to moze byc fajna opcja, nie doktoryzowalem sie z tematu, ale powinienes latwo cos wygooglac.

Co do Smarta 452 kolega mial kiedys sluzbowke z Intela programowo podciagnieta na jakies 130 koni, bardzo dobrze wspominam jak ten woz cwierkal, buehehe. Niestety fabryczny silnik dlugowieczny nie byl, poddal sie przy 55-60kkm.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
camil_q
post Tue, 16 Feb 2016 - 13:15
Post #18


User
Dołączył: Mon, 30 August 2010
Skąd: Wawa





OK, dzięki za informacje. Chyba Kras ma rację pisząc:
CYTAT
Jeśli nie umiesz sam w garażu to kompletnie nierealne.


Pozostaje więc chyba rzeczywiście dołożyć i kupić coś "normalnego" smile.gif W tym sensie, że nie rzeźbić składaka, tylko szukać ofert i kupić coś fajnego jak się trafi. Co do Z3, myślałem o tym, ale mi marzyła się wersja Z3M, z tym, że wiadomo, że to inna kasa i dostępność nie wiem czy nie mniejsza niż Lotusa smile.gif Z3 3.0 też wydaje się fajnym pomysłem, ale to też nie ta kasa i jest ich stosunkowo mało. Jak teraz szukałem co i jak, to jeszcze przypomniałem sobie o Oplu GT i to wydaje się fajną zabawką. Wiadomo, droższą, ale już rocznik zupełnie inny i imho jest to naprawdę ładne auto. Fakt, że to już inna klasa wagowa niż Speedster, bo coś pomiędzy S2k a 350Z. Nissan mi się zdecydowanie mniej podoba, poza tym mam obawę, że w dolnych granicach cenowych będą po prostu zajeżdżone. No nic, z dłubaniny raczej zrezygnuję w tym przypadku i rzeczywiście będę szukał czegoś "gotowego", zobaczymy czym się skończy smile.gif


--------------------
Pozdrawiem
Camil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simpson
post Tue, 16 Feb 2016 - 13:20
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 May 2004
Skąd: Random (WR)





Budżet powinien starczyć na Z3 2.8, a jak za mało, to zawsze można wrzucić coś większego lub uturbić.


--------------------
www.audiklub.org
Pozdrawiam
Mirek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Tue, 16 Feb 2016 - 13:27
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Zdrowy Opel GT to bardziej 60 niz 30k zl.
Za 30k zl spokojnie kupisz i zdlubiesz na 300+ Audi TT MKI Q 20VT bez dachu. Moze to jest dobra opcja. Ewentualnie 3,2 V6 z widokami na doladowanie w przyszlosci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 06:51