Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Kupiłem Z3M Roadster US... co można z nią zrobić?, silnikowo... ~240KM to trochę mało jednak... chciałbym więcej :)
kirpek
post Sat, 11 Jun 2016 - 13:34
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Moim zdaniem sprzedac swap ktory masz, pojdzie bardzo szybko, i masz polowe budżetu na swap jakiegos 3.2.
Takie auto zawsze mozna bedzie przywrócić do oryginalu, na wartosi nie straci w żadnej opcji, swap jest p&p
Żadnych przeróbek.
Lub jak radza wyżej gotowiec dedykowany (nie zawsze da sie bez noe odwracalnych przeróbek), i tez się cieszyć moca i oryginalnoscia.
Opcji ogrom, sam musisz przemyslec czego oczekujesz, i co chcesz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 11 Jun 2016 - 13:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
k64
post Sat, 11 Jun 2016 - 15:07
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 06 July 2007
Skąd: slask :) Racibórz/Rybnik





tylko boostowac !

pozdr k64


--------------------
2011 SSS -> W-ce mistrz RWD DRAG , Bemowo ET - 12,89 (mat suszarka)
2011 bigbmw -> 1 miejsce King of BMW - ET: 12,51 (mat suszarka) (urwane 0,3sek)
2012 sss Ełk -> ET: 12,01 (mat suszarka) (urwane 0,5sek)
2013 sss Kamień Ś. -> ET 11,2 (mat suszarka pocięta :P ) (urwane 0,8sek i napędy też :P)
2015 automaster -> ET 12,2 Najszybszy Lotus 7 w pl.
2016 k64 DragGirl -> ŻONA w BMW TURBO !!! :) e46 m50 608KM 800nM Go Babe GO ! :)

dyno: 740KM 1000nM seria wałki - m50 3.0
nowy projekt - sie robi czasem :P

performance.k64.pl turbo replki i orginalne gt35 gt30 gt28 ... repliki, BMW TURBO zestawy , wastegate, blow off ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krasek
post Sat, 11 Jun 2016 - 17:43
Post #23


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 August 2006





CYTAT(maaaad @ Sat, 11 Jun 2016 - 13:07) *
Zaletą silnika, który siedzi w Twojej Zetce, jest jego potencjał. Na marginesie - jest on bazą dla silników Alpiny (e46 B3 3.3, 3.3s - setka więcej pojemności, moc odpowiednio 280 i 305 KM).


suche dane ale zeby daly jakis realny poglad:

S52B32
3152 cc (192 cu in)
180 kW (240 hp) @ 6000
320 N·m (240 lb·ft) @ 3800
Redline: 6500
Bore: 86.4 mm (3.4 in)
Stroke:89.6 mm (3.5 in)
CR 10.5:1

B3 3,2 (E36)
3152 cc
195 (265hp)/5800
330 N·m/4400

B3 3,3 (E46)
3300 cc
206 (280hp)/6200
335 N·m/4500

B3 S (E46)
3346 cc
224 (305hp)/6300
362 N·m/4800

Wiadomo ze boost fajna sprawa ale zabawa zaczyna sie od bara wink.gif a do tego trzeba juz przygotowac motor i worek $$$ wink.gif

Edit: zadnych CE (china export) please

nie jest to jakas kultowa ani unikatowa wersja m3 troche tego nastukali wiec ciac, spawac i upalac V8 ile wlezie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sat, 11 Jun 2016 - 18:27
Post #24


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





a moze dac jakis fajny kompresorek rotrexa, który zrobi 0,8 bara
mało przeróbek mechanicznych, charakterystyka wolnossaka...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krasek
post Sat, 11 Jun 2016 - 19:01
Post #25


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 August 2006





twin screw zrobi jakies 350-360hp na 0,55b wiecej motor bez przerobki nie przymie bezawaryjnie, przebieg mocy i momentu tez przyjemny, ale trzeba szykowac 7K $,
padlo juz tyle opcji a nie wiadomo ile wlasciciel chce przeznaczyc hajsu bo takie gdybanie nie ma sensu
PS zdrowe z3m s50b32 to okolo 25-30K Eur wiec duzy zapas masz bo pewnie kupiles za 1/3 tego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sun, 12 Jun 2016 - 00:51
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(kirpek @ Sat, 11 Jun 2016 - 12:34) *
Moim zdaniem sprzedac swap ktory masz, pojdzie bardzo szybko, i masz polowe budżetu na swap jakiegos 3.2.
Takie auto zawsze mozna bedzie przywrócić do oryginalu, na wartosi nie straci w żadnej opcji, swap jest p&p

Może być później problem z nabyciem takiego silnika biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
camil_q
post Mon, 13 Jun 2016 - 14:04
Post #27


User
Dołączył: Mon, 30 August 2010
Skąd: Wawa





Co do budżetu, to powiem tak - jakbym miał pewność, że choćby się zwróci to wtedy mógłbym zainwestować, nawet te >20k. Ale wiadomo jak jest, po pierwsze może się nie zwrócić (i to jest bardziej prawdopodobny scenariusz), a po drugie zawsze coś może pójść nie tak i wtedy były by już grube straty... dlatego po tym co piszecie i w miarę krótkim namyśle chciałbym zrobić coś w miarę bezpiecznego i możliwie nie najdroższego... chodzi o to, że jak ktoś napisał - nie chcę się z tym autem żenić. Lubię auta nietypowe, więc planowo chciałbym nim pojeździć jakiś sezon, max 2 i później zmiana na coś innego. Dlatego od początku pisałem, że istotna jest tu kwestia nietracenia na wartości przy odsprzedaży.

Dlatego na tą chwilę z tego wszystkiego co napisaliście, najbardziej sensowne wydają mi się 2 propozycje:
1. Albo teoretycznie najtańsza opcja wolnossąca i spróbować wycisnąć te powiedzmy 260-270KM, tylko jak rozumiem tutaj też jest wiele opcji, bo może być z wydechem, albo bez wydechu, z wałkiem, albo bez wałka itp itd. Czy jest jakiś "złoty środek" przy wyborze tej drogi??

2. Jakaś opcja P&P jak kompresor na przykład. Tylko tutaj też musiałbym mieć pewność, że rzeczywiście będzie P&P i później jak nikt nie będzie chciał kupić z tym, to sprzedam jako oryginał...

Inne opcje jak sami mówicie chyba nie w tym przypadku, po prostu się to nie opłaci...

Także bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi, czasem jednak trzeba spojrzeć realnie i trochę trzeźwo na sprawę... jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś konkretne rady w sprawie tych dwóch powyższych punktów, to będę wdzięczny. Zawsze dobrze się doedukować w danym temacie, żeby, kiedy przyjdzie co do czego wiedzieć już dokładnie co i jak! smile.gif


--------------------
Pozdrawiem
Camil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 13 Jun 2016 - 15:51
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





m3 us w serii ma już ostrzejsze wałki wink.gif Są poszukiwane do modzenia, więc wałków bym nie ruszał. A zmiana całego wydechu na jakiś inny też wydaje mi się bez sensu bez grubych modów. No i w tym przypadku zmiana całego wydechu to koszty niewspółmierne do efektów w mocy.
kolektory + strojenie i będzie git happy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Mon, 13 Jun 2016 - 20:06
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Dobra, bo widzę tutaj to, co zazwyczaj kieruje ludźmi nie mającymi dużego doświadczenia a autami po modach.
Jeśli chcesz przerabiać auto i sprzedać je z zyskiem - u nas w kraju tego nie zrobisz. Możesz próbować sprzedać za granicę, ale inwestycja jest pod dużym znakiem zapytania. Musisz zrobić auto bardzo dobrze i czysto, co wiąże się z dużym nakładem pracy i na starcie wyklucza jakieś 70-80% rynku firm tuningowych.
To, co możesz zrobić nie narażając się na wtopę, to felga, zawias, ew. wydech, choć i tutaj nie wróżę Tobie sukcesu.

Wszystkim tym, którzy piszą o v8 w kaście e36/e46 (a z3 opiera się konstrukcyjnie na e36) że zrobisz swapa "za darmo" po sprzedaniu części z angola - dziękujemy. Nie wiecie co piszecie. Było na tym forum z resztą kilka osób, które to robiły, polecam Tobie pogadać z nimi o kosztach i trudnościach.

W poprzednim wątku pisałem Tobie o SA. Miałem na myśli Stand Alone - komputer, który zastępuje w całości seryjny komp. Strojenie silników s50/s54 w Polsce to mit. Ludzie z forów BMW M też pokazali, że na świecie ciężko o kogoś, kto ma w ogóle pojęcie jak to zrobić. Na SA (mam na myśli przetestowany polski EMU) masz wykresy choćby na FB PromotoR'a, opiewające na 390-400 km na silnikach z e46. Polecam Tobie kontakt z Miniac'kiem, jest tutaj na forum, on to robi. Tanio zapewne nie będzie, a i jak znam życie kilka modów było zrobionych ekstra w tamtych autach. Ale znów - jeśli myślisz, że wstawisz s54 z emu (żeby to miało ręce i nogi, podam wysoką cenę 30kpln na gotowo ze wszystkim, czyli filtry, oleje, uszczelki, plasticzki, wiązka, wydech, dolot i reszta) i potem sprzedasz "kundla" z innym silnikiem z zarobkiem, to zapewne się pomylisz.

Zostaw to auto w serii, zadbaj o nie. Dozbieraj kasy i kup coś, co jest klasykiem i daje poważne nadzieje na zarobek.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 13 Jun 2016 - 21:28
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Najpierw opanuj i pobaw sie tym autem przy 240km a pozniej pisz, mam u siebie w z4 60km mniej i autko zbiera sie jak trzeba, u ciebie bedzie niskie 6 sek wysokie 5 do 100, a pozniej decyduj..moc to nie wszystko, to jest lekkie auto...bedziesz mial fun z tymi konikami.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
camil_q
post Tue, 14 Jun 2016 - 00:47
Post #31


User
Dołączył: Mon, 30 August 2010
Skąd: Wawa





CYTAT(pinin @ Mon, 13 Jun 2016 - 20:06) *
Dobra, bo widzę tutaj to, co zazwyczaj kieruje ludźmi nie mającymi dużego doświadczenia a autami po modach.
Jeśli chcesz przerabiać auto i sprzedać je z zyskiem - u nas w kraju tego nie zrobisz. Możesz próbować sprzedać za granicę, ale inwestycja jest pod dużym znakiem zapytania. Musisz zrobić auto bardzo dobrze i czysto, co wiąże się z dużym nakładem pracy i na starcie wyklucza jakieś 70-80% rynku firm tuningowych.
To, co możesz zrobić nie narażając się na wtopę, to felga, zawias, ew. wydech, choć i tutaj nie wróżę Tobie sukcesu.

Wszystkim tym, którzy piszą o v8 w kaście e36/e46 (a z3 opiera się konstrukcyjnie na e36) że zrobisz swapa "za darmo" po sprzedaniu części z angola - dziękujemy. Nie wiecie co piszecie. Było na tym forum z resztą kilka osób, które to robiły, polecam Tobie pogadać z nimi o kosztach i trudnościach.

W poprzednim wątku pisałem Tobie o SA. Miałem na myśli Stand Alone - komputer, który zastępuje w całości seryjny komp. Strojenie silników s50/s54 w Polsce to mit. Ludzie z forów BMW M też pokazali, że na świecie ciężko o kogoś, kto ma w ogóle pojęcie jak to zrobić. Na SA (mam na myśli przetestowany polski EMU) masz wykresy choćby na FB PromotoR'a, opiewające na 390-400 km na silnikach z e46. Polecam Tobie kontakt z Miniac'kiem, jest tutaj na forum, on to robi. Tanio zapewne nie będzie, a i jak znam życie kilka modów było zrobionych ekstra w tamtych autach. Ale znów - jeśli myślisz, że wstawisz s54 z emu (żeby to miało ręce i nogi, podam wysoką cenę 30kpln na gotowo ze wszystkim, czyli filtry, oleje, uszczelki, plasticzki, wiązka, wydech, dolot i reszta) i potem sprzedasz "kundla" z innym silnikiem z zarobkiem, to zapewne się pomylisz.

Zostaw to auto w serii, zadbaj o nie. Dozbieraj kasy i kup coś, co jest klasykiem i daje poważne nadzieje na zarobek.


OK, może nie byłem zbyt precyzyjny... nie muszę zarabiać na tym aucie... zarabiam (a przynajmniej staram się, bo różnie to bywa:) ) na innych, bardziej standardowych, bez modzenia... to auto kupiłem jako zabawkę i takie założenie jest od początku... natomiast dobrze było by na nim nie stracić (lub w ostateczności nie za dużo) i to jest główny cel...

No dobra, bo jeszcze trochę myślałem i wymyśliłem tak: wersja EU z silnikiem S50 to realnie 25-30k EUR, z silnikiem S54 jest jeszcze droższa... mówicie, że silnik S52 sprzedam spokojnie, bo jest on poszukiwany pod turbo, załóżmy za połowę wartości S54? Krótko mówiąc, jeśli miałbym wydać załóżmy 10-15k pln (po skompensowaniu ze sprzedażą mojego silnika) na to, żeby zrobić auto o specyfikacji w 99% zgodnej z poliftowym Z3M EU (piszę w 99%, ponieważ nawet poliftowe Z3M EU miały 325KM zamiast 343KM jak w M3, a ja po SWAPie zakładam, że miałbym 343KM (czyli tyle ile Z4M na marginesie)) to myślę, że jestem w stanie zaryzykować, że później sprzedam ją bez straty... wiem, że musiałbym też wymienić przednie tarcze hamulcowe i kilka gadżetów we wnętrzu ewentualnie, ale to jest do przemyślenia...

Tylko teraz, jeśli miałbym się na to decydować, będę potrzebował pewnego silnika S54 i odpowiedniego osprzętu no i kogoś kto to dobrze zrobi... widziałem na allegro "zestawy do SWAPa" za około 15k pln... czy jest ktoś, kto się orientuje, co konkretnie trzeba było by zmienić? Skrzynia w obydwu wersjach jest taka sama, więc jej bym nie ruszał raczej, bardziej chodzi mi o to, czy podejdą wszelkie podłączenia, wiązki co z komputerem, a także czy fizycznie, wyjmuje się jeden silnik i w to miejsce wkłada drugi? Czy to aż tak proste, czy jednak jest jeszcze milion rzeczy do zrobienia?
Krótko mówiąc co ewentualnie muszę brać pod uwagę decydując się na taki krok? Zakładam, że najlepiej, było by kupić roztrzaskaną (byle nie przodem) M3 E46 UK... dobrze myślę? W sensie, czy to by starczyło, czy mimo tego było by jeszcze potrzebnych dużo gadżetów?

Jeśli ktoś by słyszał, że jest taki silnik w dobrym stanie do kupienia, to będę wdzięczny za info, ewentualnie można podać namiary na mnie... przeglądałem giełdę i póki co nic oprócz ponad 500 konnego S50B30 turbo tam nie znalazłem... tongue.gif


--------------------
Pozdrawiem
Camil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Tue, 14 Jun 2016 - 03:07
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(camil_q @ Tue, 14 Jun 2016 - 00:47) *
[...]
No dobra, bo jeszcze trochę myślałem i wymyśliłem tak: wersja EU z silnikiem S50 to realnie 25-30k EUR, z silnikiem S54 jest jeszcze droższa... mówicie, że silnik S52 sprzedam spokojnie, bo jest on poszukiwany pod turbo, załóżmy za połowę wartości S54? Krótko mówiąc, jeśli miałbym wydać załóżmy 10-15k pln (po skompensowaniu ze sprzedażą mojego silnika) na to, żeby zrobić auto o specyfikacji w 99% zgodnej z poliftowym Z3M EU (piszę w 99%, ponieważ nawet poliftowe Z3M EU miały 325KM zamiast 343KM jak w M3, a ja po SWAPie zakładam, że miałbym 343KM (czyli tyle ile Z4M na marginesie)) to myślę, że jestem w stanie zaryzykować, że później sprzedam ją bez straty... wiem, że musiałbym też wymienić przednie tarcze hamulcowe i kilka gadżetów we wnętrzu ewentualnie, ale to jest do przemyślenia...
[...]


Podajesz ceny aut, które wyszły z tymi silnikami z fabryki. Nijak będzie się miała do tego wartość Twojego Z3M US po swapie na s50/s54..


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
camil_q
post Tue, 14 Jun 2016 - 10:20
Post #33


User
Dołączył: Mon, 30 August 2010
Skąd: Wawa





CYTAT(pawel934 @ Tue, 14 Jun 2016 - 03:07) *
Podajesz ceny aut, które wyszły z tymi silnikami z fabryki. Nijak będzie się miała do tego wartość Twojego Z3M US po swapie na s50/s54..

Stary, głupi nie jestem:) Nie oczekuję, że sprzedam to auto za 30K Euro,bo to była by naiwność wszechczasów smile.gif ale myślę, że okolice 18-20K Eur powinny być już całkiem realne, szczególnie, że po tyle są stoją nawet całkiem standardowe US egzemplarze na mobile.de, oraz angliki... smile.gif u nas standardowa US wersja jest jedna za 60K PLN, na mobile.de ten sam człowiek wystawił ją za 17K EUR...


--------------------
Pozdrawiem
Camil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 14 Jun 2016 - 11:11
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(camil_q @ Tue, 14 Jun 2016 - 10:20) *
Stary, głupi nie jestem:) Nie oczekuję, że sprzedam to auto za 30K Euro,bo to była by naiwność wszechczasów smile.gif ale myślę, że okolice 18-20K Eur powinny być już całkiem realne, szczególnie, że po tyle są stoją nawet całkiem standardowe US egzemplarze na mobile.de, oraz angliki... smile.gif u nas standardowa US wersja jest jedna za 60K PLN, na mobile.de ten sam człowiek wystawił ją za 17K EUR...


Wg mnie sprzedasz za tyle samo, badz w bardzo podobnych pieniadzach co z oryginalnym US silnikiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisu_K13TL
post Tue, 14 Jun 2016 - 13:22
Post #35


Super User
Dołączył: Sun, 04 August 2013
Skąd: Kraków





Moim zdaniem auto po swapie w pl nie sprzeda się drożej niż za 60k, zwłaszcza, że w naszym kraju dużo większym uznaniem i popularnością cieszy się m3, czy słusznie nie mnie oceniać...

Kilka pomocnych "faktów":

-W PL aktualnie są na sprzedaż dwie US wersje, z czego jedna za 60k, a druga za 50k
-Kompletne silniki z m3 us jak się pojawiają to kosztują 5-6k pln.
-S54 to 15k, a do tego na dzień dobry panewki i pierwszy serwis+ wsadzenie i już się robi pewnie ze 25k pln, czyli żeby być na zero musiałbyś sprzedać za +/- 75k pln, skoro aktualnie stoi USA za 50...
-Na allegro stoją M3 z UK za +/- 30k
-Skrzynia w s54 na pewno będzie inna, a swap do budy, która nie miała dsc będzie drogi. Jak będziesz chciał "po bożemu", żeby było jak w oryginale to musisz dołożyć dsc.

Także tego, a wg. mnie porównanie ceny auta z US zmodyfikowanego i zarejestrowanego w PL do egzemplarza EU z Niemiec od pierwszego/drugiego właściciela mija się z celem, bo dla potencjalnego "niemca", który chce takie auto kupić ten egzemplarz z DE będzie dużo bardziej atrakcyjny pomimo wyższej ceny.


--------------------
Było: e36 323ti, e36 328iT, e46 325ti, e39 m5
Jest: e81 n54b30a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
camil_q
post Tue, 14 Jun 2016 - 14:03
Post #36


User
Dołączył: Mon, 30 August 2010
Skąd: Wawa





CYTAT(Frolik @ Tue, 14 Jun 2016 - 11:11) *
Wg mnie sprzedasz za tyle samo, badz w bardzo podobnych pieniadzach co z oryginalnym US silnikiem.


CYTAT(Krisu_K13TL @ Tue, 14 Jun 2016 - 13:22) *
Moim zdaniem auto po swapie w pl nie sprzeda się drożej niż za 60k, zwłaszcza, że w naszym kraju dużo większym uznaniem i popularnością cieszy się m3, czy słusznie nie mnie oceniać...

Kilka pomocnych "faktów":

-W PL aktualnie są na sprzedaż dwie US wersje, z czego jedna za 60k, a druga za 50k
-Kompletne silniki z m3 us jak się pojawiają to kosztują 5-6k pln.
-S54 to 15k, a do tego na dzień dobry panewki i pierwszy serwis+ wsadzenie i już się robi pewnie ze 25k pln, czyli żeby być na zero musiałbyś sprzedać za +/- 75k pln, skoro aktualnie stoi USA za 50...
-Na allegro stoją M3 z UK za +/- 30k
-Skrzynia w s54 na pewno będzie inna, a swap do budy, która nie miała dsc będzie drogi. Jak będziesz chciał "po bożemu", żeby było jak w oryginale to musisz dołożyć dsc.

Także tego, a wg. mnie porównanie ceny auta z US zmodyfikowanego i zarejestrowanego w PL do egzemplarza EU z Niemiec od pierwszego/drugiego właściciela mija się z celem, bo dla potencjalnego "niemca", który chce takie auto kupić ten egzemplarz z DE będzie dużo bardziej atrakcyjny pomimo wyższej ceny.


Tej za 50 już nie ma, ale to nie zmienia faktu, że możecie mieć rację co do ceny przy sprzedaży... aczkolwiek dopóki się nie spróbuje, można tylko zakładać co i jak będzie wyglądało... co do cen anglików, to oczywiste jest, że nie kupowałbym na allegro, tylko w UK, więc nie liczę takich kosztów, tylko odpowiednio niższe. Co do skrzyni, czytałem, że jest taka sama w Zce US i w Zce EU, trzeba było by sprawdzić, albo po prostu wiedzieć jak jest na pewno... co do DSC - rzeczywiście w US go nie ma, ale jest ASC+T, czyli bezpośredni poprzednik systemu DSC... fakt faktem, w wersjach z S54 instalowany był już system DSC, więc tu rzeczywiście mógłby być problem...

Podsumowując, dużo tu gdybania, mało realnych faktów póki co... może inaczej zapytam - jesteście w stanie polecić mi kogoś, kto specjalizuje się w BMW, będzie miał faktyczną wiedzę wynikającą z doświadczenia i tego, że zajmuje się takimi autami i będzie w stanie mi powiedzieć co jest co? Mam nadzieję, że nikt nie obrazi się na mnie za takie pytanie - dużo od Was się dowiedziałem i za to bardzo dziękuje, ale wydaje mi się, że dochodzimy do etapu, kiedy potrzeba już konkretów i merytoryki... no i oczywiście idącego za tym konkretnego liczenia. Jeśli okaże się na przykład, że skrzynia jest jednak ta sama, to połowa teoretycznych problemów odpada...


--------------------
Pozdrawiem
Camil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Tue, 14 Jun 2016 - 14:10
Post #37


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Gdzie skrzynia jest taka sama?! Przeciez ty masz 5 biegow, pokaz mi gdzie bylo seryjne S54 albo S50B32 na 5 biegowym ZFie typ C rolleyes.gif ... nie wiem skad ty bierzesz te informacje, ale ktos ci chce chyba zrobic na zlosc, S50 szly tylko jako 6 biegow jeszcze w E36 zanim James Bond jezdzil Z3 w filmie Goldeneye z 1996 roku tongue.gif, S54 rowniez tylko 6 biegow. Daj spokoj, kupiles nie to co trzeba, jak chcesz miec to co trzeba to sprzedaj to i kup wlasciwe. Nie ma prostszej, ani lepszej drogi, a jak chcesz zostawic sobie ten woz to zrob wydech, strojenie i na tym zakoncz mody wink.gif albo rob swapa, przerobki na grubo i pogodz sie z tym, ze auta nigdy nie sprzedasz w cenie oryginalnych M-roadsterow. I to nie jest "gdybanie" - probowalem sprzedawac w Niemczech przerobione auta, robili to rowniez inni uzytkownicy forum oraz osoby powiedzmy "znane w racingowym swiatku", najczesciej z marnym skutkiem. Pewnie, ze akurat tobie moze sie udac, ale kierujac sie ta logika to rownie dobrze mozna wyskoczyc przez okno z 6 pietra i wierzyc, ze polecimy w gore mimo, ze wszyscy wczesniej spadli w dol.


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Tue, 14 Jun 2016 - 14:53
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Ja ze swojej strony dodam, ze tak, da sie sprzedac za godziwa kase auto do DE ale jest to naprawde trudne. Glownie dlatego, ze nie traktuja nas specjalnie powaznie i nawet jesli masz faktycznie dobre auto, to oni i tak znacznie bardziej ufaja swoim. Takze myslenie, ze sie dostanie cene auta zarejestrowanego w DE i wystawionego na mobile.de sprzedajac je na polskich blachach np z Warszawy mozna wlozyc miedzy bajki. Tak, sa szczesciarze, ktorym moze sie udalo i tak, kazdy ma kolege kuzyna wujka, ktory tego na lajcie dokonal ale nie polecam opierac na tym swoich pieniedzy i swojego biznesplanu. Pisze to z doswiadczenia ze swoim lotusem.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krasek
post Tue, 14 Jun 2016 - 20:06
Post #39


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 August 2006





widze ze kazdy od siebie radzi, jeden widzial tylko skrzynie 6 w s50 byly tez 5 do roku 96 z3m e36 m3

to za ile sie sprzeda woz zalezy ile kto za niego zaplaci, na mobile.de nie kupuja tylko helmuty sa przypadki z tego forum ze powaznie i porzadnie zmodyfikowane fury 500KM+ poszly bez problemu w swiat (na dobry towar znajdzie sie kupiec)

camil_q: wpisz na tej stronie http://www.realoem.com/bmw/pl/select vin twojej z3m us porownaj sobie sam co pasuje z innych wersji s50 s54

PS lepiej pojedz do sprawdzonej firmy ktora ma doswiadczenie w z3 z3m, polecilbym jedna sprawdzona osobe (znalem ja osobiscie) ale juz chyba zamknela dzialalnosc (m.in. modowal swoje z3, dodam ze bylo to za czasow swietnosci tego forum ktore juz dawno minely oczywiscie nie obrazajac nikogo)

Edit:
CYTAT(pinin @ Mon, 13 Jun 2016 - 20:06) *
Wszystkim tym, którzy piszą o v8 w kaście e36/e46 (a z3 opiera się konstrukcyjnie na e36) że zrobisz swapa "za darmo" po sprzedaniu części z angola - dziękujemy. Nie wiecie co piszecie. Było na tym forum z resztą kilka osób, które to robiły, polecam Tobie pogadać z nimi o kosztach i trudnościach.

niepoprawnym teoretykom tez dziekujemy wink.gif nie pisze o Tobie,
wiem jakie sa trudnosci przy swapie v8 w e36 , wszystko zalezy od tego w jakiej cenie znajdziesz czesci i jak ogarniety jest warsztat (dorobi, zmodyfikuje potrzebne)

CYTAT(Krisu_K13TL @ Tue, 14 Jun 2016 - 13:22) *
-Kompletne silniki z m3 us jak się pojawiają to kosztują 5-6k pln.

w dobrym stanie z mozliwoscia sprawdzenia silnika, biore od reki kompletny s52 z calym osprzetem za 6k pln moze byc bez skrzyni wink.gif tylko znajdz mi taki laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Wed, 15 Jun 2016 - 00:55
Post #40


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT(Krasek @ Tue, 14 Jun 2016 - 20:06) *
widze ze kazdy od siebie radzi, jeden widzial tylko skrzynie 6 w s50 byly tez 5 do roku 96 z3m e36 m3


Z calym szacunkiem, ale to co pokazjesz to skrzynie do amerykanskiego S52 wlasnie, S50B30 szlo na 5 biegowych skrzyniach w EU M3 e36, EU M roadstery i E36 3.2 na 6 biegowych getrag 420g


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:47