Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V  « < 280 281 282 283 284 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
hexx #2
post Fri, 12 Jan 2018 - 09:13
Post #5621


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Zrób jakieś płukanie silnika i spróbuj jakiegoś oleju z USA.
Przed podniesieniem mocy olej tez był taki czarny ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 12 Jan 2018 - 09:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Carlos*
post Fri, 12 Jan 2018 - 09:39
Post #5622


User
Dołączył: Sun, 05 June 2005
Skąd: Warszawa





Tak, olej też był czarny przed podniesieniem mocy, płukankę jak najbardziej zastosuję.
Moc podniesiona od miesiąca. Teraz chcę wywalić to co zalał serwis BMW podczas przeglądu pod koniec listopada..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 12 Jan 2018 - 09:56
Post #5623


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Jak na tym nowym oleju dalej będzie czarny, to przy wymianie zlej próbkę jak z 0.5 litra i wyślij na badanie.... co w tym oleju jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carlos*
post Fri, 12 Jan 2018 - 10:29
Post #5624


User
Dołączył: Sun, 05 June 2005
Skąd: Warszawa





Jest ktoś w PL kto wykonuje takie badania, czy tylko USA ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 12 Jan 2018 - 10:36
Post #5625


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





w PL tez można
pierwszy przykład z brzegu :

http://oiltest.pl/analiza-oleju-silnikowego

http://badania-olejow.pl/badania/

dobrze jest też wysłać po za próbka przepracowaną również próbkę oleju bazowego
będzie wtedy wiadomo ile i czego ubyło/przybylo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 12 Jan 2018 - 10:55
Post #5626


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(tomek evo @ Thu, 11 Jan 2018 - 14:52) *
Spróbowałbym jakieś dobre 0W40, ewentualnie 5W40. w 0W40 masz np. b.dobry Penrute 10tenths premium 0W40 a z 5W40 dobre powinny być Millers CFS NT/NT+ lub Fuchs Race Pro S 5W40. Millers ma bardziej wyczynową charakterystykę. Jak nie dajesz zbyt mocno w palnik to nawet b. dobre 5W30 powinno dać radę np. Fuchs Race Pro S 5W30 jest naprawdę świetny a z lepszych jest np. Penrite Racing 5w30. Jest jeszcze Amsoil i kilka innych amerykańskich wynalazków. Zdania co do optymalnej lepkości w nowych M-kach są podzielone bo w starych luźno spasowanych to się lało dobre 10W60 i było ok.


TOMEK wyślij mi proszę na Misiokilol1@gmail.com ile ja mam Ci w końcu zapłacić. Nie narzekam że od 2 tyg olej w samochoidze a o pieniądze się nie domagasz no ale jednak chce zapłacić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pablo155
post Fri, 12 Jan 2018 - 12:16
Post #5627


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 July 2008
Skąd: mazowsze





CYTAT(hexx #2 @ Fri, 12 Jan 2018 - 08:01) *
a nie ubyło leju w tym AR ?
bo o ile w dieslu sprawa jasna skąd bierze się zanieczyszczenie oleju na czarno.. o tyle coś takiego w silniku w silniku PB jest coś nie tak


Nie ubyło.
Stawiam tutaj raczej na pozostałości po trybie LL stosowanym przez ASO.
Miska zdjęta, i na szczęścia nadzwyczajnego syfu nie ma, ale w silniku brudno jak cholera.

Co do koloru oleju, to wydaje mi się, że coś może być z przelewaniem benzyną, ponieważ miałem już kilka mocno traktowanych silników z bezpośrednim wtryskiem, i kolor często był zbliżony do diesla.


--------------------
G27.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 12 Jan 2018 - 15:25
Post #5628


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





aż pofatygowałem się i sprawdziłem w Stinger GT, który ma wtrysk bezpośredni.
Od wymiany jest jakieś 3k km, olej Amsoil 0/30 .... i jest jak by ciut ciemniejszy ale nie można powiedzieć, żeby zbliżył się do diesla.
Przy wymianie na 10k zrobię zdjęcia świeżego i takiego przepracowanego.

zaciekawiło mnie to przyznam wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 12 Jan 2018 - 19:29
Post #5629


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx #2 @ Fri, 12 Jan 2018 - 07:06) *
Bełkot Tomek, bełkot....
bo zasłanianie się, że wg. ASTM czy (czegoś tam jeszcze) ... to jest BEŁKOT i ściemnianie klientowi. Producent silnika jak daje SWOJĄ aprobatę, to ma gdzieś ASTM czy inne organizacje.
Ma być KONKRET.

Podsumowując.
Wciskasz nic nie dające dodatki... takie placebo za chora kasę, albo sprzedajesz prawdopodobnie może coś i dające dodatki...
ale nie informujesz klienta, że po zalaniu takiego olej NIE BĘDZIE SPEŁNIAŁ aprobat producenta (co w skrajnym wypadku może doprowadzić do wycofania się serwisu z naprawy gwarancyjnej) oraz, że silnik nie będzie spełniał przez to norm EURO-5 czy EURO-6


PS
Stawiam 20 PLN, że na 100 userów tego forum... 99 nie wie co to ASTM bez pomocy googla
i jak bym Ciebie dopytał, to też byś nie wiedział wink.gif



Hexx po zastosowaniu dodatku silnik nadal będzie spełniał normę euro5 lub euro6 a czy olej będzie nadal spełniał aprobatę producenta to nie wiem ale wiem, ze poprawią się jego właściwości.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 12 Jan 2018 - 19:30
Post #5630


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(MisioLBN @ Fri, 12 Jan 2018 - 10:55) *
TOMEK wyślij mi proszę na Misiokilol1@gmail.com ile ja mam Ci w końcu zapłacić. Nie narzekam że od 2 tyg olej w samochoidze a o pieniądze się nie domagasz no ale jednak chce zapłacić.


Spoko zamykam rok ale pamiętam o Tobie wink.gif


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 12 Jan 2018 - 19:31
Post #5631


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(Carlos* @ Fri, 12 Jan 2018 - 10:29) *
Jest ktoś w PL kto wykonuje takie badania, czy tylko USA ?


jak chcesz zrobić test to pisz do mnie na priv.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 12 Jan 2018 - 19:36
Post #5632


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(Pablo155 @ Fri, 12 Jan 2018 - 12:16) *
Nie ubyło.
Stawiam tutaj raczej na pozostałości po trybie LL stosowanym przez ASO.
Miska zdjęta, i na szczęścia nadzwyczajnego syfu nie ma, ale w silniku brudno jak cholera.

Co do koloru oleju, to wydaje mi się, że coś może być z przelewaniem benzyną, ponieważ miałem już kilka mocno traktowanych silników z bezpośrednim wtryskiem, i kolor często był zbliżony do diesla.


Przy wtrysku bezpośrednim to częste zjawisko, ze olej staje się jakby ciemniejszy. Też się z tym spotkałem.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 12 Jan 2018 - 19:59
Post #5633


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





a dlaczego staje się taki ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 12 Jan 2018 - 20:04
Post #5634


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(tomek evo @ Fri, 12 Jan 2018 - 19:29) *
Hexx po zastosowaniu dodatku silnik nadal będzie spełniał normę euro5 lub euro6 a czy olej będzie nadal spełniał aprobatę producenta to nie wiem ale wiem, ze poprawią się jego właściwości.

to poproszę to na piśmie, jakaś oficjalna informacja.... bo "prawdopodobnie graniczące z pewnością" mnie nie interesuje wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 12 Jan 2018 - 20:48
Post #5635


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No właśnie - jakie są przyczyny czernienia oleju - takie w punktach, takie ... konkretne ;-) (nie bełkotliwe smile.gif )
Jaka patologia silnika to powoduje (o ile czernienie oleju jest samo w sobie patologią).
Bo zawsze mi się zdawało, że poza podstawowymi funkcjami czyli chłodzeniem i smarowaniem, olej ma także myć, więc ten brud który myje - w nim ląduje i robi się czarny, wiec co w tym złego w zasadzie ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 12 Jan 2018 - 21:04
Post #5636


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Andrzejsr @ Fri, 12 Jan 2018 - 20:48) *
Bo zawsze mi się zdawało, że poza podstawowymi funkcjami czyli chłodzeniem i smarowaniem, olej ma także myć, więc ten brud który myje - w nim ląduje i robi się czarny, wiec co w tym złego w zasadzie ?

Tak, to część tego co olej ma robić w silniku.
Po za tym olej ma uszczelniać (głównie układu tuleja cylindrowa - pierścienie tłokowe - tłok) oraz chronić przed korozją.

To, że olej w silniku diesla jest czarny (od sadzy ze spalania ON i zawracania niedopalonych spalin przez EGR) to efekt działania substancji aktywnych powierzchniowo, które adsorbując na powierzchniach cząstek – produktów utleniania/spalania – zawieszają je w formie koloidalnej w oleju bazowym. Substancje aktywne powierzchniowo posiadają także zdolność odmywania z powierzchni ciał stałych, stąd łącznie mówi się, że olej ma własności myjąco-dyspergujące, nadane mu przez detergenty (dodatki zmywające) i dyspergatory (dodatki rozpraszające). Generalnie.. olej ma być w dieslu czarny.. a jak nie jest, to mamy problem smile.gif
Tyle teorii.

Natomiast dlaczego olej w silniku PB z wtryskiem bezpośrednim bywa czarny a z wtryskiem pośrednim już nie (o ile silnik nie ma awarii) to może wyjaśni.... Tomek smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 12 Jan 2018 - 21:12
Post #5637


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No ale właśnie - jaka konkretnie awaria - patologia w silniku benzynowym bez bezpośredniego wtrysku powoduje czernienie oleju.

I - podstawowe pytanie - czy to, że jest czarny po jakimśtam przebiegu , czy to faktycznie patologia? bo jeszcze nie pamiętam żebym kiedykolwiek zlewał olej w kolorze jak nalewany. A akurat olejowych problemów z silnikami to nie miałem. Przepraszam, raz zlewałem jak robiłem grubsze płukanie ropami, nafatmi itd, i na chwilę wlałem na koniec na ostatni etap po porostu jakiś bylejaki olej.
Sądzę, że to nie jest patologia jednak.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 12 Jan 2018 - 21:19
Post #5638


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Jeszcze nie zgłębiłem tematu.
Może być to wypadkowa kilku elementów... słabego oleju, do którego mogło dostać się paliwo i obniżyć jego lepkość a przez to się bardziej spalał w chwili zubożenia mieszanki.. a jego poziom wyrównywało paliwo.
Wtedy coś takiego wyłapie badanie oleju.

Dodatkowo mógł dość problem z niedokładnym podawaniem paliwa bez wtryskiwacze bezpośrednie (szczególnie na jałowym biegu).. oraz nie zawsze właściwym spalaniem bogatej mieszanki w okolicach świec a więc powstawianiem większej ilości cząstek stałych, które lądują w oleju.



Pewności nie mam... ale po niedzieli zglebię to zagadnienie wink.gif
Mam silnik (nowy) na wtrysku bezpośrednim i sprawdzę jak zachowuje się na różnych olejach. Teraz mam 0/30 ale potem zaleję 0/40 ... i porównam zabarwienie po 10k km.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Fri, 12 Jan 2018 - 21:33
Post #5639


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Olej zawsze bardziej będzie czerniał w bezpośrednim wtrysku, "winny" jest sam proces spalania. Mieszanka jest uwarstwiona, sprzyja to powstawaniu czarnych produktów rozkładu benzyny.
Oczywiście najczystszy olej będzie przy spalaniu lpg, co serdecznie zresztą polecam smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 12 Jan 2018 - 21:42
Post #5640


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





tak tak... uwarstwienie mieszanki w cylindrach przy bezpośrednim wtrysku.. w zależności od miejsca jest w cylindrze jest ona inna
ekologia

tylko powinno to silne zaczernienie być w KAŻDYM silniku z wtryskiem bezpośrednim
i jest ?

czy jest na salo mechanik z praktyka wymiany oleju w silnikach z wtryskiem bezpośrednim ? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V  « < 280 281 282 283 284 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:59