Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Subaru Impreza WRX a STI czyli co różni te modele.
Mirage
post Tue, 01 Nov 2011 - 12:47
Post #61


Forum Killer
Dołączył: Wed, 31 December 2008
Skąd: MIRAGE





Ja bym wszedł w STI bez dwóch zdań. Niezależnie od finalnego setupu


--------------------
Mirage Saab 900NG GT400 - Wolnossąca to może być kobieta - NO TURBO = NO FUN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 01 Nov 2011 - 12:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kremat0r
post Sat, 17 Oct 2020 - 08:49
Post #62


Forum Killer
Dołączył: Sat, 07 March 2009
Skąd: Czechy





Uwaga odgrzewamy, po co zakladac nowy temat smile.gif

Shodan w poscie #39 bardzo ladnie opisał. Dodatkowo doslowanie chwile temu @radzio_gsi wrzucił super film na YT



Pytanie jest takie, roznica w WRX a STI to około 30k PLN. Chyba każdy się zgodzi, że kupowanie WRX-a i robienie z niego STI to słaby pomysl.


Co jednak jak ktoś chce iśc ciut dalej? Nie wiem czy jest sens brania STI, aby potem i tak wrzucic duzy hamulec, wieksze staby, calkiem mozliwe ze zmiana na full zamkniety blok.

Kurcze dylemat straszny smile.gif Na każdej stacji prawie mam dostępne E85, więc auto będzie na tym smigać w miare możliwości.


Kobieta zgadza sie na auto, które ma mieć 4 drzwi i teraz musze kombinowac. Od siebie wolę mniej wydać na początku, a potem sporo włożyć w auto, bo raczej seria mało kiedy zadowala rolleyes.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Tue, 03 Nov 2020 - 08:43
Post #63


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





CYTAT(kremat0r @ Sat, 17 Oct 2020 - 08:49) *
Uwaga odgrzewamy, po co zakladac nowy temat smile.gif

Shodan w poscie #39 bardzo ladnie opisał. Dodatkowo doslowanie chwile temu @radzio_gsi wrzucił super film na YT



Pytanie jest takie, roznica w WRX a STI to około 30k PLN. Chyba każdy się zgodzi, że kupowanie WRX-a i robienie z niego STI to słaby pomysl.


Co jednak jak ktoś chce iśc ciut dalej? Nie wiem czy jest sens brania STI, aby potem i tak wrzucic duzy hamulec, wieksze staby, calkiem mozliwe ze zmiana na full zamkniety blok.

Kurcze dylemat straszny smile.gif Na każdej stacji prawie mam dostępne E85, więc auto będzie na tym smigać w miare możliwości.


Kobieta zgadza sie na auto, które ma mieć 4 drzwi i teraz musze kombinowac. Od siebie wolę mniej wydać na początku, a potem sporo włożyć w auto, bo raczej seria mało kiedy zadowala rolleyes.gif


Po prostu sobie to przelicz. Napęd w WRXie jest z gównolitu i to jest najistotniejsza różnica względem STI. Skrzynia, półosie, dyfer, zwrotnice + sterownik do DCCD to leciutko licząc 15k dobrze szperając bez roboty oczywiście i żadnego serwisu skrzyni ani heblów na inny rozstaw szpilek. Co do silnika? Na duże moce i tak trzeba to zamykać więc tutaj dowolność. Nie wiem w jakie moce celujesz ale osprzęt z STI (wtryski itp) zamkną się szybko więc tak czy siak aftermarket. Wg mnie kupić STI z uwalonym motorem za dobre pieniądze to najlepsza opcja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kremat0r
post Tue, 03 Nov 2020 - 14:30
Post #64


Forum Killer
Dołączył: Sat, 07 March 2009
Skąd: Czechy





Dzieki.

W miedzyczasie zrobilem maly rozeznanie i w sumie mam dwie konklucje.

Fajna opcja dla mnie na klasyka jest GT, a potem na spokojnie dorzucenie gratow z STi/aftermarket
Druga to kupno STI ciut nowszego.

Tyle mi wyszlo z Subaru wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Tue, 03 Nov 2020 - 15:34
Post #65


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Kupując GT-ka musisz liczyć że na wstępie ~10-15k wydasz na blacharkę. Chyba że kupisz już gdzieś zrobionego, ale to już 35k+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Tue, 03 Nov 2020 - 21:32
Post #66


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





Plus jeśli chodzi o GTeka to zamknięty komp więc albo stand alone, albo świnia, albo przeróbka poliftowego kompa np w eculabsie żeby to w ogóle wystroić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Wed, 04 Nov 2020 - 09:48
Post #67


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Gt po 99 nie jest programowalny?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Fri, 06 Nov 2020 - 14:19
Post #68


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Jaka jest realna wytrzymałość napędu z wrx?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Fri, 06 Nov 2020 - 18:27
Post #69


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Zależy od rocznika, po bodaj '04 jest mocniejszy.

Z tego co rozumiem powyżej 400Nm robi się ryzykownie


Chociaż ludzie z Subaru już mają nie do końca po kolei w głowie, bo często jak głębiej podrążysz, to "bezawaryjne, żadnych problemów" oznacza u nich "no robiłem dwa razy UPG i raz mi pękł tłok ale tyle to nic" biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Tue, 10 Nov 2020 - 07:52
Post #70


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





CYTAT(Dziku @ Fri, 06 Nov 2020 - 14:19) *
Jaka jest realna wytrzymałość napędu z wrx?


Nie ma jakiegoś konkretnego limitu, skrzynie w WRX do 04 poddawały się nawet na seryjnej mapie strzelając ze sprzęgła na suchym. Nie ma reguły w mojej opinii. Wszystko zależy jak się auta używa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uxon
post Mon, 07 Dec 2020 - 14:03
Post #71


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





Opinia jest taka, ze skrzynia 5mt nie zniesie strzelania ze sprzegla, niezaleznie jaki by to moment nie byl. Traktowana lagodnie, to tak jak ludzie pisali wczesniej, 400Nm wydaje sie byc granica bezpieczenstwa, ale zalezy od stanu skrzyni (chociaz widzialem przypadki, ze i 500Nm wytrzymywala przez jakis czas skrzynia z hawka). Dla wlasnego zdrowia psychicznego, chcac isc w mody, lepiej miec 6mt smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 08 Dec 2020 - 15:53
Post #72


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(uxon @ Mon, 07 Dec 2020 - 14:03) *
Opinia jest taka, ze skrzynia 5mt nie zniesie strzelania ze sprzegla, niezaleznie jaki by to moment nie byl. Traktowana lagodnie, to tak jak ludzie pisali wczesniej, 400Nm wydaje sie byc granica bezpieczenstwa, ale zalezy od stanu skrzyni (chociaz widzialem przypadki, ze i 500Nm wytrzymywala przez jakis czas skrzynia z hawka). Dla wlasnego zdrowia psychicznego, chcac isc w mody, lepiej miec 6mt smile.gif

Hawk ma mocniejsze skrzynie niż wcześniejsze WRXy.

Wiadomo że STI lepsze, ale to minimum 30 tys zł różnicy za auto w takim samym stanie.
Wszystko zalezy od tego do czego auto ma służyć, pod jakie moce.

Silnik seryjny EJ257 znosi sporo więcej niż seryjny EJ255 .
Są EJ257 które maja 250 tys km i jeżdzą na seryjnej UPG nie mówiąc o tłokach. W EJ255 to raczej nie możliwe.

Ale w tych autach w 99% stan zależy od poprzedników właścicieli.
Niestety nie są tak pancerne jak Merc W124.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Tue, 08 Dec 2020 - 16:20
Post #73


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





CYTAT(Frolik @ Tue, 08 Dec 2020 - 15:53) *
Są EJ257 które maja 250 tys km i jeżdzą na seryjnej UPG nie mówiąc o tłokach. W EJ255 to raczej nie możliwe.


Tak ściśle akademicko to możliwe w 04-05 foresterze i w pierwszym wypuście legacy GT, ale to trochę oszustwo, bo ten pierwszy ej255 ma głowice i tłoki takie jak w 257 wink.gif

WRX niestety dostał już ten gorszy silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 08 Dec 2020 - 20:27
Post #74


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Blaid @ Tue, 08 Dec 2020 - 16:20) *
Tak ściśle akademicko to możliwe w 04-05 foresterze i w pierwszym wypuście legacy GT, ale to trochę oszustwo, bo ten pierwszy ej255 ma głowice i tłoki takie jak w 257 wink.gif

WRX niestety dostał już ten gorszy silnik

Tak, słuszna uwaga. Forester przedlift i Legacy GT przedlift maja silnik nazwany EJ255, ale mechanicznie jest to jednostka EJ257, czyli taka jaką znamy z STI.

Prawdopodobnie zaważyły na takim nazewnictwie kwestie marketingowe - głupio żeby jakiś zwykły Forester czy Legacy miały silnik taki jak TOP OF THE TOP Impreza STI.
Więc włozyli ten sam silnik, z innym turbo i nazwali go inaczej.


Zastanawiając sie nad WRXem można zatem też rozważyć Legacy GT. Silnik nieco trwalszy, siedzenia lepsze jak WRX, wyposazenie bogatsze, wygląd kwestia gustu. Ceny Legacy GT tez raczej nizśze niz równoletniego WRX.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barbapapa11
post Tue, 08 Dec 2020 - 22:59
Post #75


User
Dołączył: Thu, 28 March 2019





Skrzynia z wrx'a i gt to jest niestety nieporozumienie, moja przy seryjnym kompie troche wytrzymala, po delikatnym remapie, czyli tyle co pozwolił seryjny słupek i wtryski w gt'ku przedlificie (czyli mało) skończyła się po jednym upalaniu tongue.gif . Ale 6mt to jest już naprawdę fajny sprzęt, skok lewarka jest króciótki, biegi wchodzą bez problemów i nie boisz się, że przy mocniejszym starcie coś się zaraz urwie. Generalnie to kosztowo trzeba tą dyszkę liczyć minimum. Najfajniejszą opcją na zabawkę wg. mnie to kupić wolnossące gc w znośnym stanie blacharskim, zaklatkować, naprawić co trzeba, do tego wychaczyć jakieś Sti (z Sti przy zostawieniu sobie kompletnego napędu, silnika, hebli, belek zwraca się plus/minus 20k) i poskładać całość.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Wed, 30 Dec 2020 - 08:10
Post #76


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





CYTAT(Blaid @ Tue, 08 Dec 2020 - 16:20) *
Tak ściśle akademicko to możliwe w 04-05 foresterze i w pierwszym wypuście legacy GT, ale to trochę oszustwo, bo ten pierwszy ej255 ma głowice i tłoki takie jak w 257 wink.gif

WRX niestety dostał już ten gorszy silnik


Wiesz co jest najśmieszniejsze w tym wszystkim? Że jaki by to nie był motor on i tak padnie jeśli jest seryjny. Chyba, że kierownik ograniczy się do wyjazdów do kościoła. Trochę upalania, raz smok zassie minimalnie powietrza i panewka stuka. Mam masę znajomych posiadaczy WRX/STi i na prawdę, przez remont przechodził każdy. Przy całej mojej sympatii do marki i bokserów te silniki to po prostu gówno i tyle. To nie jest JZ, który przy przebiegu 300k turbisz i znosi bez zająknięcia 450KM, niestety. Ja kupiłem WRXa z włoch, totalna seria nieruszona w żadnym aspekcie, 160k nalotu, po kupnie serwis, oleje, filtry, cewki, świece i wszystko co eksploatacyjne. Motor chodził gładziutko i cicho. Wysrał panewkę przy drugim przejeździe na 4 biegu podczas strojenia... Gdybym dziś szukał Imprezy to bym szukał w dwóch opcjach, albo z padniętym motorem albo od kogoś kogo znam i wiem, że motor jest zrobiony dobrze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 30 Dec 2020 - 09:18
Post #77


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





U mnie 3 lata WRX, ponad 8 lat Legacy GT, panewki i UPG seryjne w obu.

Niektórzy potrafią W124 300d zniszczyć w miesiąc....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 30 Dec 2020 - 10:51
Post #78


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Frolik @ Wed, 30 Dec 2020 - 09:18) *
U mnie 3 lata WRX, ponad 8 lat Legacy GT, panewki i UPG seryjne w obu.

Niektórzy potrafią W124 300d zniszczyć w miesiąc....


No wiesz u mnie forek diesel naście lat od nowości, coś koło 150k.km. i zero awarii więc mam go polecać ? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Wed, 30 Dec 2020 - 12:03
Post #79


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





U mnie '05 FXT 2.5 już 180 tysięcy zrobił. Tylko jak spoglądnę w książkę serwisową to przy 90k jest tajemniczy wpis "wymiana bloku silnika", ale to pewnie pechowo trafiłem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Thu, 31 Dec 2020 - 14:32
Post #80


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





Oczywiście Panowie żeby nie było, seryjny WRX dbany spokojnie pojeździ te 250k jak ktoś używa tego po prostu jako auta na codzień do cywilnej jazdy. Ja mam tutaj na myśli korzystanie z Imprezy jak z Imprezy wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:26