Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Auto na autostrady za +/- 100k
tomek evo
post Tue, 02 Apr 2019 - 11:04
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(Honada @ Tue, 02 Apr 2019 - 10:53) *
Zarówno Ford, Renault jak i KIA mają limity kilometrów. O jakich europejskich markach piszesz Tomku, które dają 2 lata bez limitu kilometrów?

Z tego co kojarzę to m.in Mercedes, BMW, Volvo, Audi, VW, FIAT i jeszcze inni ale zaznaczam, że szczegółów nie znam natomiast przeglądając prasę motoryzacyjną takie informacje są podawane.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 02 Apr 2019 - 11:04
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
error.
post Tue, 02 Apr 2019 - 11:19
Post #22


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 02 Apr 2019 - 10:13) *
Talisman przy 200kph
https://www.youtube.com/watch?v=MgMUjU8NAcQ

MB 350 przy 200kph
https://www.youtube.com/watch?v=3ZEdW8jmDmk

Widać, że w Renault rozmawiają sobie na spokojnie, więc nie ma co dramatyzować.


Jeśli już to raczej słychać. Nie ma to jak mówić głośności auta po filmikach z youtube. Mam nadzieję, że wiesz ile i jakich czynników decyduje o tym co ostatecznie usłyszysz w słuchawkach? rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 02 Apr 2019 - 11:45
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Honada @ Tue, 02 Apr 2019 - 11:53) *
Zarówno Ford, Renault jak i KIA mają limity kilometrów. O jakich europejskich markach piszesz Tomku, które dają 2 lata bez limitu kilometrów?

to trzymasz auto do limitu kilometrów (150kkm) i sprzedajesz - proste jak drut.

Nie wiem, czemu się tak boicie tych małych silników. Miałem Golfa 1,4 TSI (ten najbardziej awaryjny), prędkość przelotowa po autostradach zwykle wynosiła 180kph przy średnim spalaniu 8,5l/100km, dojechałem do 85kkm i się nie rozsypał, nawet oleju nie bierze. Teraz następny użytkownik dobija 100kkm i wszystko gra.

Teraz mam takie warunki gwarancji:
https://www.opel.pl/twoj-opel/gwarancja-sprzedawcy.html

żadnych obostrzeń względem przebiegu. Można orać autostrady do woli, a w ostatni dzień gwarancji, można ją przedłużyć o kilka lat.

Najbardziej boją się samochodów z małymi silnikami ci, którzy nigdy ich nie mieli na dłużej. Po prostu podchodzę do auta użytkowanego intensywnie zarobkowo, jako do obiektu technicznego. Po przekroczeniu 150-200kkm prawdopodobieństwo niezaplanowanej awarii dramatycznie rośnie, podobnie jak koszty serwisu (bo wymienia się coraz więcej części). Jeśli ktoś zarabia autem, to w żadnym razie nie powinien bawić się w używki, bo ekonomicznie po prostu popłynie. Zwłaszcza w czasach niskooprocentowanych leasingów, programów serwisowych, gdzie wszystkie koszty można bardzo precyzyjnie przekalkulować już na starcie.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Tue, 02 Apr 2019 - 12:15
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Kolega miał 508 1.6 thp 156 KM i używał auto intensywnie głównie w trasie i głównie autostrady, w tym Niemieckie. Ma bardzo ciężką nogę i średnie spalanie (liczone z baku) oscylowało miedzy 11 a 14 litrów przy czym bliżej było tych 14 litrów a raz nawet dobił do 17 (korki+pełny but na autostradzie). Potem przesiał sie na VW CC 2.0 TDI 184 Km i nie zmieniając stylu jazdy(jeździł nawet szybciej bo auto szybsze) średnie spalanie spadło do 7-8,5 litra. Rocznie wyszła mu oszczędność w spalaniu coś koło 20 tys. złotych. Aha auto zmienił jak w 1.6 thp silnik się popsuł (auto po naprawie gwarancyjnej zostało u niego firmie). Nie pisze, żeby straszyć małymi silnikami ale nie każdy silnik jest tak dobry (pod względem dynamiki i spalania) jak 1.4 TSI.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Tue, 02 Apr 2019 - 12:33
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Problem są założenia jak zawsze. Auto, które będzie robić takie przebiegi sprzedasz po cenie złomu i to trzeba zaakceptować. 200km/h na tempomacie i nie męczyć się to auta klasy wyższej segment e z silnikami 3-4 litry w dieslu. Do tego automat min 8 biegów lub 9. Może jakieś auto klasy średniej, ale wtedy faktycznie z silnikiem diesla 3.0 litry minimum. Za 100tys złotych, nie widzę szansy na takie auto. Będzie to używka, która zacznie generować ogromne koszty, będzie stała tygodniami w warsztatach, a chyba autorowi, nie o to chodzi. 200km/h na tempomacie w 2.0tdi? przez 100-200tys? km dobre....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 02 Apr 2019 - 12:53
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(tomek evo @ Tue, 02 Apr 2019 - 13:15) *
Aha auto zmienił jak w 1.6 thp silnik się popsuł (auto po naprawie gwarancyjnej zostało u niego firmie). Nie pisze, żeby straszyć małymi silnikami ale nie każdy silnik jest tak dobry (pod względem dynamiki i spalania) jak 1.4 TSI.
wiesz, czasy P508 i 1,6THP to jakieś 5-8 lat temu i dziesiątki tysięcy egzemplarzy. Podobnie jak cała idea zmniejszania pojemności silników. I jakoś te wszystkie samochody z małymi silniczkami jeżdżą, nie słychać o załamaniu transportu kołowego. Od czasów 1,6THP koncerny wiele rzeczy udoskonaliły, cały osprzęt zmieniony, koncepcja rozrządu. Jakoś Mercedes nie ma oporów przed wstawianiem silnika o pojemności 1,6 do swojego najważniejszego modelu C200 - co jak co, ale ten model będzie w większości orał autostrady niemieckiej, bo to jego główny rynek zbytu.

Diesla pod uwagę brałbym jedynie dlatego, że przy obecnie śmiesznie małych zbiornikach paliwa, przy szybkiej jeździe zasięg dramatycznie maleje. C-klasa ma zbiornik 40-50 litrów. Półtorej godzinki z prędkością 200kph i już rozglądasz się za stacją benzynową biggrin.gif

A, weźmy jeszcze pod uwagę, że miasta niemieckie powoli zamykają się przed dieslami. To może być kłopot, gdy mówimy o nie najmłodszym dieslu (tu pewnie kwestia, gdzie konkretnie to auto ma jeździć).

A tak ogólnie, to na miejscu autora, dokładnie przemyślałbym cały ten biznes (czy to ma być VIP-taksówka do Niemiec, wożenie prochów, czy może jeszcze coś innego), policzyłbym raty w różnych wariantach leasingowych, bo może się okazać, że najbardziej opłacalne będzie wzięcie nowego auta za 200k, z niewielką wpłatą własną, dużym wykupem, niewielką ratą i zrobienie cesji po roku. 200 tysięcy km w 2 lata to naprawdę wyczyn - wyczyn na miarę busiarzy, którzy nawet śpią w samochodzie laugh.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DavidofS4
post Tue, 02 Apr 2019 - 13:26
Post #27


User
Dołączył: Mon, 28 May 2007
Skąd: torun/wawa





Żadna tajemnica Toruń - Wawa 2 razy w tygodniu + inne przeloty ... zrobiłem w tym 2018r 75k na tej trasie głównie MB glk 250 dieslem przy ok.180 pali naście litrów.

Auto na dojazdy do pracy... ok racja muszę przeliczyć bo ważniejszym czynnikiem jest w tej sytuacji utrata wartości, a nie sama cena zakupu. Jak robiłem 20k rocznie to auto palące 20+l mi nie przeszkadzało i podchodziłem do niego z sercem i akceptowałem wszystkie minusy wink.gif

Dzieki za porady
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Tue, 02 Apr 2019 - 14:01
Post #28


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





CYTAT(DavidofS4 @ Tue, 02 Apr 2019 - 13:26) *
MB glk 250 dieslem przy ok.180 pali naście litrów.

Taki urok upośledzonych samochodów wink.gif

A może lexus w hybrydzie ? Tak wiem, zaraz będą komentarze, że wyje, ale jeżdżę sporo tras aurisem hsd i nie ma z tym problemu, bardziej dokuczają szumy powietrza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 02 Apr 2019 - 14:05
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(DavidofS4 @ Tue, 02 Apr 2019 - 14:26) *
Żadna tajemnica Toruń - Wawa 2 razy w tygodniu + inne przeloty
no to na odcinku W-wa - Łódź nie zapniesz tempomatu na 200 kph biggrin.gif

Jak to ma być taki krótki odcinek, to trochę zmienia postać rzeczy. Jak na początku pisałeś o Niemczech, to w mojej głowie pojawiły się regularne przeloty 1000-1500km.

Znając życie, to pewnie byś chciał się na A1 i A2 pościgać z najszybszymi. I ja to rozumiem, bo też lubię tą trasę. Takie 250-300KM w klasie D/E spokojnie pozwala na komfortowe i zwinne poruszanie się tą trasą, bardzo rzadko napotkasz coś szybszego. Zresztą, jak przelatujesz tę trasę 2 razy w tygodniu, to dobrze wiesz.

W tej sytuacji, całe to peirdolenie o nówkach uznaj za niebyłe laugh.gif Mocna E-klasa, albo S-klasa, w benzynie plus spokojnie załatwi sprawę.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Tue, 02 Apr 2019 - 14:26
Post #30


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





Ja mogę porównać W211 V6 3.0 CDI 4Matic w kombiaku (miałem 2,5 roku) oraz Talisman Initiale Paris 1.6T 200KM w kombiaku (za chwilę będzie rok w moim użytkowaniu).
Jedno i drugie auto kupowane aby oprócz dojazdów do pracy robić trasy jak trzeba.

Aspekt komfortu to mimo, że Talisman jest nówka salon to niestety jest pare ale..
Pojemność baku paliwa to żart przy jeździe w trasie. Może jestem rozpieszczony przez zasięg Meśka (800-900km).
Dziwne zestopniowanie EDC, szybko łapie wysokie obrotu nawet na 7 biegu.
Wyciszenie jak na segment D spoko, być może pomagają klejone szyby wersji IP.

Natomiast co ważne, to Talisman ma 5-letnią umowę serwisową, w tym gwarancję mobilności.
Bo niestety w W211 potrafiło się zdarzyć, że na trasie Białystok-Kraków jakoś pod Częstochową turbo puściło smile.gif










--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swirlization
post Tue, 02 Apr 2019 - 19:16
Post #31


User
Dołączył: Mon, 08 March 2010
Skąd: Kielce





A8 D4 4.2 TDI wink.gif moim zdaniem, z doświadczenia na szybkie, częste przeloty po autobahnie najlepiej sprawdzi się coś z klasy A8 z mocnym dieslem. Nowe Mondeo, Talizmany etc. to nieporozumienie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 02 Apr 2019 - 20:13
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(swirlization @ Tue, 02 Apr 2019 - 19:16) *
A8 D4 4.2 TDI wink.gif moim zdaniem, z doświadczenia na szybkie, częste przeloty po autobahnie najlepiej sprawdzi się coś z klasy A8 z mocnym dieslem. Nowe Mondeo, Talizmany etc. to nieporozumienie wink.gif

+1
Zanim wszedłem w ten temat miałem to samo zaproponować.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 02 Apr 2019 - 20:55
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





F10 535d. Zadowalająca dynamika (po chipie tym bardziej) i zajebiste spalanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Tue, 02 Apr 2019 - 21:37
Post #34


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





Za 100k to można kupić F10, ale 520d a nie 535d
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 02 Apr 2019 - 21:41
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Zależy jaki rocznik. Z przebiegiem 200k do ogarnięcia. Chyba, że perełka w M-paku itd. no to wiadomo, ale to z każdym autem tej klasy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Tue, 02 Apr 2019 - 21:43
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 02 Apr 2019 - 11:53) *
wiesz, czasy P508 i 1,6THP to jakieś 5-8 lat temu i dziesiątki tysięcy egzemplarzy. Podobnie jak cała idea zmniejszania pojemności silników. I jakoś te wszystkie samochody z małymi silniczkami jeżdżą, nie słychać o załamaniu transportu kołowego. Od czasów 1,6THP koncerny wiele rzeczy udoskonaliły, cały osprzęt zmieniony, koncepcja rozrządu. Jakoś Mercedes nie ma oporów przed wstawianiem silnika o pojemności 1,6 do swojego najważniejszego modelu C200 - co jak co, ale ten model będzie w większości orał autostrady niemieckiej, bo to jego główny rynek zbytu.

Diesla pod uwagę brałbym jedynie dlatego, że przy obecnie śmiesznie małych zbiornikach paliwa, przy szybkiej jeździe zasięg dramatycznie maleje. C-klasa ma zbiornik 40-50 litrów. Półtorej godzinki z prędkością 200kph i już rozglądasz się za stacją benzynową biggrin.gif

A, weźmy jeszcze pod uwagę, że miasta niemieckie powoli zamykają się przed dieslami. To może być kłopot, gdy mówimy o nie najmłodszym dieslu (tu pewnie kwestia, gdzie konkretnie to auto ma jeździć).

A tak ogólnie, to na miejscu autora, dokładnie przemyślałbym cały ten biznes (czy to ma być VIP-taksówka do Niemiec, wożenie prochów, czy może jeszcze coś innego), policzyłbym raty w różnych wariantach leasingowych, bo może się okazać, że najbardziej opłacalne będzie wzięcie nowego auta za 200k, z niewielką wpłatą własną, dużym wykupem, niewielką ratą i zrobienie cesji po roku. 200 tysięcy km w 2 lata to naprawdę wyczyn - wyczyn na miarę busiarzy, którzy nawet śpią w samochodzie laugh.gif

C klasa ma dwa baki, 41 i 66 litrow, ten drugi wymagał dopłaty kilkuset zlotych (a może nawet był za darmo) i wiekszosc ludzi, którym auto serwował rzetelny sprzedawca ten duży bak ma. 66 litrów to bardzo dużo w tym segmencie i tak oszczędnym samochodzie. Mercedes od lat ma też świetną aerodynamikę, co najmniej kilka procent lepsza niż konkurencja, co znaczy, że przy prędkościach 200+ gdzie aerodynamika zżera >90% paliwa spali te kilka procent mniej. W212 ma zdaje się Cd 0.26 (jakiś wariat odzywający się z informacją, że Calibra też miała 0.26 za 3, 2, 1...).


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Tue, 02 Apr 2019 - 22:28
Post #37


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Dokladnie w c klasę może miec bak 66 litrow.
Takie c220d poliftowe ma silnik o poj. ponizej 2 litrow. i lapie sie w niska akcyze. Przedlift mial silnik 2,1 litra.
Naciagnij troche budżet i będzie ok.
Z 9 biegowym automatem przy 200 km/h bedzie ok 2400 obrotów.
Spalanie bedzie groszowe, dodatkow szyby akustyczne i jest cicho.
W mercedesie mozesz przedlyzyc gwarancje do 150 tys km/5 lat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Wed, 03 Apr 2019 - 10:53
Post #38


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Skoro głównie Toruń-Wwa to GS430 + LPG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Wed, 03 Apr 2019 - 11:47
Post #39


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





W221 5.5 + LPG lub W212 z tym motorem


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 03 Apr 2019 - 19:51
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(Rufios @ Tue, 02 Apr 2019 - 22:28) *
Dokladnie w c klasę może miec bak 66 litrow.
Takie c220d poliftowe ma silnik o poj. ponizej 2 litrow. i lapie sie w niska akcyze. Przedlift mial silnik 2,1 litra.
Naciagnij troche budżet i będzie ok.
Z 9 biegowym automatem przy 200 km/h bedzie ok 2400 obrotów.
Spalanie bedzie groszowe, dodatkow szyby akustyczne i jest cicho.
W mercedesie mozesz przedlyzyc gwarancje do 150 tys km/5 lat.


kiedyś wypożyczyliśmy taką 180 albo 200 benzyna i szybko przegoniona po autostradzie robiła bardzo kiepskie wrażenie.
Do 180 było jakoś znośnie, 240 to tak na chwile, dluzej sie nie dało. Nie sadze zeby z dieslem było lepiej, był po prostu huk powietrza. 9 bieg dało sie wrzucic tylko łopatkami, na auto konczył na osmym wink.gif
W srodku nie widziałem żadnych przewag nad renówką.
Może gdyby to był sedan i miał klejone szyby (z wypożyczalni obstawiam że nie były) było by ciszej? Ciężko powiedzieć.
Nie to ze zachwalam renault po prostu nie było w tym premiuma za grosz, arteon przy tym to S klasa


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:26