Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  « < 6 7 8  
Reply to this topicStart new topic
> Jaki silnik?
vegetagt
post Fri, 30 Nov 2018 - 14:00
Post #141


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





o, bardzo fajny wpis smile.gif

Powiedz mi, bo się nad tym zastanawiam od pewnego czasu, jak przechodzą modyfikacje hamulców? wink.gif
Pytam, bo: 1.1.21. Kompletny układ hamulcowy oraz konstrukcja: Niewłaściwa naprawa lub przeróbka dowolnego elementu: UI USZ. ( z wyłączeniem zamiany stalowych przewodów na miedź, heh... )

Ja mam heble najmocniejszą fabryczną wersje na topowych częściach i w sumie tyle, nie chciałem się z nikim kopać w tym temacie bo wg mnie było to łatwe do zakwestionowania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 30 Nov 2018 - 14:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
milyges
post Fri, 30 Nov 2018 - 14:36
Post #142


Rookie
Dołączył: Thu, 29 November 2018
Skąd: Gorlice/Kraków





W moim wypadku zostało w opinii opisane że hamulce wymienione na pochodzące z Trabanta z silnikiem Polo - były bliźniacze jak w VW więc nikt nie robił problemów, jarzmo wisi na takim adapterze:
https://www.trabantwelt.de/Trabant-Tuning/T...t-601::701.html

Generalnie mnóstwo ludzi ma zamontowane tarcze w trabantach i chyba jest to traktowane jako naprawa - nie spotkałem się na forach żeby ktoś miał przez to jakieś problemy (oryginalne bębny spowalniały a nie hamowały, poza tym te auta są w takim wieku że mało kto wie co i jak powinno być w oryginale).
Orientowałem się też przed montażem w kilku miejscach i otrzymywałem informację że ma hamować i mieć odpowiednią skuteczność, w tym momencie nie obchodzi ich co tam jest, byle było zamontowane poprawnie a nie wisiało na drucie.

Dodam jeszcze że auto jest z 65r nie musi mieć nawet pasów ani nie ma oznakowanych szyb, więc raczej nikt nie będzie problemów robił, co w razie szkody... cóż mam nadzieję że nigdy się nie dowiem.

Pozdrawiam,
milyges




--------------------
Trabant 601 1.0 Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuki
post Fri, 30 Nov 2018 - 15:49
Post #143


User
Dołączył: Tue, 08 November 2005
Skąd: Dulowa/ k.Krakowa





Ja nie miałem czasu w tym tygodniu na wycieczkę do WK, jedyne co to koleżanka zajmująca się rejestracją aut powiedziała mi to co kolega maaaad wcześniej pisał, że cepik przyjmuje wpisywanie danych z palca i nie ma z tym problemów, dla niej potrzebny jest kwit z pozytywnego badania technicznego i polisa oc.

milyges, fajnie że opisałeś swoją rejestrację, dodałeś trochę otuchy, pytanie tylko kiedy tdt przejmie interesujące nas obowiązki od oskp

milyges wysłałem Ci priv


--------------------
Jeszcze będzie przepięknie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SNiP3R
post Fri, 30 Nov 2018 - 17:01
Post #144


Super User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: Kępno





A czy byłby problem, np. ze zmianą nazwy modelu, np w BMW, zamiast 320 to np. 362 (6,2 litra)?
Czytałem gdzieś na necie że Ktoś już takie cuś kombinował wink.gif


--------------------
-BMW E30 fakeM3 GMengine - LS376/525, 535Hp/660nm-
BMW X1 35i Xdrive, 380hp/560nm, JB4 custom map
BMW E60, 530D, 380hp/800nm - SOLD
Subaru WRX, Toyota TS Compressor, Mercedes W124 Coupe - SOLD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Fri, 30 Nov 2018 - 17:50
Post #145


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Były takie przypadki (widziałem e30 335i) ale moim zdaniem brak jest ku temu podstaw prawnych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Fri, 30 Nov 2018 - 17:59
Post #146


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Tu już zależy od urzędu. Znajomy miał E30 340i, mi nie chcieli zmienić i tyle.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Fri, 30 Nov 2018 - 18:08
Post #147


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Zmiana stanu faktycznego pociąga za sobą zmianę w dowodzie. Przy żądaniu zmiany modelu nie ma zmiany stanu faktycznego, tym samym nie ma podstaw do zmian w dowodzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SNiP3R
post Fri, 30 Nov 2018 - 18:21
Post #148


Super User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: Kępno





Tak pytam... i tak chciałem odpuścić z tą zmianą nazwy modelu, zostanie przy zmianie pojemności smile.gif


--------------------
-BMW E30 fakeM3 GMengine - LS376/525, 535Hp/660nm-
BMW X1 35i Xdrive, 380hp/560nm, JB4 custom map
BMW E60, 530D, 380hp/800nm - SOLD
Subaru WRX, Toyota TS Compressor, Mercedes W124 Coupe - SOLD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Fri, 30 Nov 2018 - 19:51
Post #149


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





dostaje ktos dzwona albo jest sprawca przyjezdza policja i stwierdza kto jest winny i koniec ... chyba ,ze trafiaja na kogos np. z tego fora i widzisz ,ze np jakies bmw ma negatyw , naciag na felach dystanse , nie seryjnej wielkosci felgi i rozmiar opon albo zamiast silnika 1.6 jest V8 a heble seryjne .... dajesz cyne policjantom i w zasadzie taki pojazd nie powinien sie poruszac po drogach bo tylko seryjnie ma homologacje... kazdy bystrzejszy ubezpieczyciel to ogarnie ...


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SNiP3R
post Fri, 30 Nov 2018 - 20:05
Post #150


Super User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: Kępno





Tak... tylko np. w moim przypadku auto jest przygotowane i pod 1000km, a hamulce to i może na więcej, no ale nie schodźmy z tematu smile.gif


--------------------
-BMW E30 fakeM3 GMengine - LS376/525, 535Hp/660nm-
BMW X1 35i Xdrive, 380hp/560nm, JB4 custom map
BMW E60, 530D, 380hp/800nm - SOLD
Subaru WRX, Toyota TS Compressor, Mercedes W124 Coupe - SOLD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuki
post Fri, 30 Nov 2018 - 20:50
Post #151


User
Dołączył: Tue, 08 November 2005
Skąd: Dulowa/ k.Krakowa





Przeczytałem projekt ustawy, który podał tutaj milyges, jeżeli przejdzie w takiej formie jak jest, to będą dodatkowe opłaty za spóźnione przeglądy. Przeglądy związane ze zmianami konstrukcyjnymi, zmianami mas, nacisków, silnika ..... będą przeprowadzane przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego w jednostkach (stacjach diagnostycznych) mających podpisaną umowę z TDT.
Diagności będą mocno dozorowani i pilnowani przez pracowników TDT, poza tym TDT będzie pozyskiwał znaczny przychód z działania wszelkich SKP.


--------------------
Jeszcze będzie przepięknie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Fri, 30 Nov 2018 - 22:24
Post #152


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





To zmiany rewelacyjne ale tylko na ściąganie kasy więcej pozytywów nie widzę.


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Fri, 30 Nov 2018 - 22:36
Post #153


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(SONIC @ Fri, 30 Nov 2018 - 19:51) *
dostaje ktos dzwona albo jest sprawca przyjezdza policja i stwierdza kto jest winny i koniec ... chyba ,ze trafiaja na kogos np. z tego fora i widzisz ,ze np jakies bmw ma negatyw , naciag na felach dystanse , nie seryjnej wielkosci felgi i rozmiar opon albo zamiast silnika 1.6 jest V8 a heble seryjne .... dajesz cyne policjantom i w zasadzie taki pojazd nie powinien sie poruszac po drogach bo tylko seryjnie ma homologacje... kazdy bystrzejszy ubezpieczyciel to ogarnie ...

Nie jest to prawda, no ale na wielu forach się to przewija. Odmowa wypłaty OC może nastąpić wyłącznie w przypadkach ściśle określonych przepisami, podobnie regres ubezpieczyciela do sprawcy szkody.
Przeróbka, nawet nielegalna, nie implikuje z automatu odpowiedzialności kierującego poruszającego się takim przerobionym autem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Fri, 30 Nov 2018 - 23:38
Post #154


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





CYTAT(maaaad @ Fri, 30 Nov 2018 - 22:36) *
Nie jest to prawda, no ale na wielu forach się to przewija. Odmowa wypłaty OC może nastąpić wyłącznie w przypadkach ściśle określonych przepisami, podobnie regres ubezpieczyciela do sprawcy szkody.
Przeróbka, nawet nielegalna, nie implikuje z automatu odpowiedzialności kierującego poruszającego się takim przerobionym autem.


Bo to kolejna legenda wymyślona jak miód w silniku. haha


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuki
post Fri, 07 Dec 2018 - 13:48
Post #155


User
Dołączył: Tue, 08 November 2005
Skąd: Dulowa/ k.Krakowa





Dziś dopiero byłem w WK i rozmawiałem z Panią z pokoju od problematycznych rejestracji pojazdów itp. i Pani wyraźnie mi powiedziała, iż silnik jest częścią zamienną i tak jak nie sprawdzają wahaczy czy innych tak śrubek tak dla niej zmiana pojemności czy mocy to jest tylko zmiana cyferek w dowodzie, które wpisuje z palca. Była bardzo zdziwiona faktem, iż w ogóle pytam czy się da, dla niej oczywiste było że się da i nie ma z tym żadnych problemów. Chciałem jakieś przepisy, że wolno to odpowiedziała, że nie ma przepisów że nie wolno czegoś takiego robić i jak chcę zmianę pojemności i mocy to mam przynieść do niej odpowiednie zaświadczenie o zmianie danych w dowodzie rejestracyjnym ze stacji kontroli pojazdów.
Pojechałem na OSKP i tam powiedziałem, że byłem w WK i Pani uprzejmie poinformowała mnie, że jak chcę sobie zmienić silnik w aucie to mogę tylko że mam mieć zaświadczenie z SKP (OSKP) o zmianie silnika i jego dane (w sensie silnika), żeby mogła wymienić dowód rejestracyjny na taki z poprawnymi danymi. Gość z OSKP zapytał czy czasem nie chciała żebym przyniósł jakąś fakturę na wymianę czy na silnik, ja mówię że nie. To na to wszystko powiedział, że jak jest to zrobione OK to poza tym, że musi to zobaczyć (w domyśle czy to nie jakiś turbodrut) i najlepiej to jakbym przyjechał podczas terminu przeglądu, bo nie będę musiał płacić coś koło 60zł za wydanie oświadczenia. Ogólnie dla niego to też nie był żaden problem.
Sprawdzę teorię z praktyką za jakieś 2 miesiące to dam znak jak poszło.
Pozdro


--------------------
Jeszcze będzie przepięknie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Tue, 11 Dec 2018 - 11:38
Post #156


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





CYTAT(vegetagt @ Thu, 29 Nov 2018 - 22:43) *
to ja dodam, że u ubezpieczyciela też nie ma problemu z wpisaniem tego z palca - chociaż to może zależeć od programu.


Swap e30 z 1.8 na 2.5 24v tyle że ze 4-5 lat temu. U diagnosty bez problemu. Zrobił dokumentację ze zdjęciami i wpisał silnik z palca jaki mu podałem. Wtedy chyba 250 zł razem z przeglądem płaciłem. Problem się pojawił przy ubezpieczeniu. Pani nie miała takiego silnika w tabelkach. Po długim czasie zadowolona że ogarnęła dała mi papiery. W domu zobaczyłem dopiero że mi wpisała auto e36 325i zamiast e30. No ale już tak zostało, kolejne ubezpieczenie już ktoś inny robił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris309
post Tue, 11 Dec 2018 - 13:29
Post #157


User
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Rybnik





Jakub, a nie można (teoretycznie) na 2,5 12V z e30 nałożyć czapki 24V z e36? Jakbyś kazał wpisać że włożyłeś zwykły 2,5 12V, a potem zmieniłeś czapkę na 24V - zmiana głowicy przecie nie wymaga ani diagnosty ani zmian w OC? Pytam bo sam mam zmieniony w Cytrynie 1,9td 8V na 2,1td 12V, przy czym bloki są z zewnątrz identyczne, i czapki w zasadzie zamienne - i sie zastanawiam czy w razie czego można gadać że to nie 2,1td 12V a 1,9td 12V, bo sobie głowice zmieniłem. Bez ściągania czapki i pomiaru średnicy tłoka jest to niemożliwe do zweryfikowania...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Tue, 11 Dec 2018 - 15:25
Post #158


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Ja mogłem sobie wpisać silnik 170km bo były i 12v i 24v o tej mocy. Z tego co pamiętam silnik musiał być u niego w spisie (u diagnosty), więc 1.9 12v to nie wiem czy by przeszło. Z tym że w dowodzie nie ma napisane z reguły ile silnik ma zaworów tylko moc w kw. . Bym wiedział że z ubezpieczeniem będzie problem to tak bym zrobił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Tue, 11 Dec 2018 - 16:26
Post #159


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(kris309 @ Tue, 11 Dec 2018 - 13:29) *
Jakub, a nie można (teoretycznie) na 2,5 12V z e30 nałożyć czapki 24V z e36? Jakbyś kazał wpisać że włożyłeś zwykły 2,5 12V, a potem zmieniłeś czapkę na 24V - zmiana głowicy przecie nie wymaga ani diagnosty ani zmian w OC? Pytam bo sam mam zmieniony w Cytrynie 1,9td 8V na 2,1td 12V, przy czym bloki są z zewnątrz identyczne, i czapki w zasadzie zamienne - i sie zastanawiam czy w razie czego można gadać że to nie 2,1td 12V a 1,9td 12V, bo sobie głowice zmieniłem. Bez ściągania czapki i pomiaru średnicy tłoka jest to niemożliwe do zweryfikowania...

Nie ma takiej możliwości, to inne silniki, czapka z m20 nie podejdzie do m50 biggrin.gif Chyba że zupełnie wink.gif teoretycznie biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milyges
post Fri, 14 Dec 2018 - 11:16
Post #160


Rookie
Dołączył: Thu, 29 November 2018
Skąd: Gorlice/Kraków





Może będzie więcej czasu na legalizację SWAPa: https://fakty.interia.pl/polska/news-kaczyn...now,nId,2731153 wink.gif

Na razie ustawa jest po 2 czytaniu w sejmie i komisji infrastruktury i miała być skierowana do senatu...


--------------------
Trabant 601 1.0 Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 6 7 8
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:03