Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> Cla 45 amg ? c400 ? co myslicie
jary21
post Sun, 25 Mar 2018 - 14:33
Post #1


User
Dołączył: Sat, 20 January 2018





Cześć, chcę kupić Mercedesa AMG. Interesowałem się CLA45 AMG (co myślicie? jechał ktoś?) ale jest sztywny, do tego ma mały silnik o dużej mocy, więc obawiam się o żywotność i awaryjność. W tym budżecie mógłbym kupić C400 po tuningu, znalazłem taki :

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz...l-ID6zK6ve.html

Obawiam się, że tak duze podniesienie mocy wpłynie na awaryjność. Zresztą egzemplarz, który znalazłem może być ulepem (co myslicie? jechał ktoś?).
Ciekaw jestem kosztów utrzymania takiego AMG. Ile kosztuje wymiana oleju? Ile wytrzymują amortyzatory? Nie chciałbym władować się na minę!"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sun, 25 Mar 2018 - 16:19
Post #2


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Jakie to ma znaczenie, czy wymiana oleju kosztuje 1000 czy 2000 zł?
Skoro na aucie tracisz jakieś 20-40 tys rocznie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jary21
post Sun, 25 Mar 2018 - 18:03
Post #3


User
Dołączył: Sat, 20 January 2018





interesuje mnie rocznik ok 2015 wiec raczej nie bedzie tracił 20-40 tys rocznie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlMastar
post Sun, 25 Mar 2018 - 21:09
Post #4


User
Dołączył: Sun, 15 November 2009
Skąd: Stara Iwiczna





u mnie w CLA przegląd kosztował w ASO około 2,5tys brutto

ale nie porównuj CLA do C bo to według mnie dwa inne samochody, druga sprawa C400 to nie AMG wink.gif a co do sztywności to po AMG czego się spodziewałeś ? raczej byłbym zdziwiony gdyby nie był sztywny

a co do modyfikacji to kupiłbym bez i sam zrobił, bo nie wiesz jak kto robił


--------------------
sprzedam BOX z BT SPEEDBUSTER do CLA45 381KM - 1000pln
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Sun, 25 Mar 2018 - 21:31
Post #5


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





Mistrzu zakładasz chyba już trzeci temat w tym drugi z tym samym c400.

Jeżeli chcesz mieć takie auto to przygotuj się że musisz mieć walizkę pieniędzy. Wymiana oleju czy koszty paliwa to jest pikuś przy innych kosztach (np samo AC), a z tego co piszesz i jakie pytania zadajesz to raczej nie stać cię na tego typu auto.

Jeżeli faktycznie masz te 160 tys na samochód, to kup sobie za połowe ceny np golfa r albo megane rs a reszte kasy zostaw na utrzymanie (pieniądze z kupki zaczną znikać szybciej niż myślisz).


Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jary21
post Mon, 26 Mar 2018 - 05:54
Post #6


User
Dołączył: Sat, 20 January 2018





zdaje sobie sprawe z kosztow
ac jak patrzylem ok 3-5 tys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jary21
post Mon, 26 Mar 2018 - 07:35
Post #7


User
Dołączył: Sat, 20 January 2018





Co do samochodu to poszukuje auta - ponad 300 km, automat, naped 4x4 - meganki, focusy itd nie spelniaja tego wymogu
Poza tym co w CLA jest takiego drogiego ???? hamulce ?? jak patrzyłem tarcze i klocki przod tyl - ok 2 tys ( nie patrze na ceny z ASO )
Jedynie turbo bo to chyba sa juz koszty powazne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Mon, 26 Mar 2018 - 09:49
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Niestety przy AMG kosztów nie unikniesz. Policz nawet taką niby mało istotną rzecz jak pompowanie kół azotem (nie będziesz chyba ryzykował innego rozwiązania w oponach wysokich osiągów?). Niby groszowe sprawy, ale ziarnko do ziarnka...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 26 Mar 2018 - 10:19
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(jary21 @ Mon, 26 Mar 2018 - 06:54) *
zdaje sobie sprawe z kosztow
ac jak patrzylem ok 3-5 tys
5 tysiaków to masz OC+AC gdy kupujesz auto o wartości 150k nowe, z salonu. Przy używanym kapciu jak ten z linka nie zdziw się na +10k pln. Zwłaszcza, jak ma 450KM biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jary21
post Mon, 26 Mar 2018 - 10:33
Post #10


User
Dołączył: Sat, 20 January 2018





CYTAT(ju-by @ Mon, 26 Mar 2018 - 09:49) *
Niestety przy AMG kosztów nie unikniesz. Policz nawet taką niby mało istotną rzecz jak pompowanie kół azotem (nie będziesz chyba ryzykował innego rozwiązania w oponach wysokich osiągów?). Niby groszowe sprawy, ale ziarnko do ziarnka...


nie no żartujesz prawda ?smile.gif))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jary21
post Mon, 26 Mar 2018 - 10:35
Post #11


User
Dołączył: Sat, 20 January 2018





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 26 Mar 2018 - 10:19) *
5 tysiaków to masz OC+AC gdy kupujesz auto o wartości 150k nowe, z salonu. Przy używanym kapciu jak ten z linka nie zdziw się na +10k pln. Zwłaszcza, jak ma 450KM biggrin.gif


z ciekawosci sobie wyliczyłem w link 4 - cla z 2016 roku - wychodzi razem z OC - 3600 - samochod wyceniony na 156 tys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Mon, 26 Mar 2018 - 11:35
Post #12


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Koszty ubezpieczenia zależą od historii, miejsca zamieszkania i wielu innych czynników, nie będzie to główny koszt posiadania/użytkowania pojazdu. W przypadku jakiegokolwiek nowoczesnego AMG, żeby tym jeździć a nie dziadować min. te kilkanaście do kilkudziesięciu tys. rocznie trzeba liczyć. (nie licząc paliwa i utraty wartości)

PS. no chyba, że ma jeździć baba po bułki do sklepu, ale w takim razie nie widzę sensu takiego samochodu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jary21
post Mon, 26 Mar 2018 - 11:51
Post #13


User
Dołączył: Sat, 20 January 2018





kilkanascie tysięcy ? nie liczac ac i paliwa ? to co rok trzeba turbo wymieniac ?smile.gif)) rozumiem kilka tysiecy ale nie kilkanascie czy kilkadziesiat smile.gif))
ale napisz co trzeba tak czesto wymieniac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Mon, 26 Mar 2018 - 12:18
Post #14


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Same opony to koszt circa 5k za komplet, (w takim samochodzie wypada mieć oddzielne na zimę i lato, dobrze jest zimówki posadzić na oddzielnym komplecie felg -> kolejne 5k minimum)
Przegląd w ASO 2,5k to już ktoś wyżej napisał. (to przy opcji, że nic się nie zużyło), tarcze klocki przód napisałeś 2k, ok do tego dochodzi też tył, bo on też bierze udział w procesie hamowania.
Nie wiem w jakiej miejscowości jeździsz itp., ale np. jazda po mieście to często jest jazda po dziurach krawężnikach itp. W przypadku pojazdów z elektrycznym wspomaganiem kierownicy po dupsku dostaję układ kierowniczy mocno, co przekłada się na kolejne kosztowne wymiany. (oczywiście nie będzie to raz w roku, ale przyjmijmy raz na 4-5lat, więc 1/4 - 1/5 tego kosztu średniorocznie.)
To samo z zawieszeniem, nie co roku wymienia się komplet amorków, ale jednak przy sportowym zawieszeniu, tulejki, poduszki amorów i inne pierdółki szybciej potrafią się zużyć. (to nie jest tak, że są gorszej jakości, po prostu takie samochody trochę inaczej się użytkuje)
Raz na jakiś czas może polecieć jakaś "pierdoła" typu cewka, pompa, wtryskiwacz etc. (znowu nie co chwilę, ale wystarczy, że raz poleci jedna z tych rzeczy i kolejne pieniądze kosztuje)
Już sama głupia ceramika na lakier, (wiadomo nie jest to przymus, ale kto raz skosztował, to żyć bez tego nie może) to koszt ok 2k rocznie. (już nie mówiąc o foliach ochronnych przeźroczystych, które de facto opłacają się finansowo przy tej wartości lakieru i pojazdu)
Zakładam, że silnik/turbo/skrzynia się nie rozsypie, ale warto czasami zadać sobie pytanie co by było gdyby.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Mon, 26 Mar 2018 - 12:25
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Moim zdaniem nie zdajesz sobie sprawy z kosztów utrzymania AMG (czy M lub S/RS w przypadku BMW i Audi. Poza ASO będzie lepiej niż w ASO (przeważnie), ale nie taniej. Problemem tych aut jest też forma finansowania przez pierwszego właściciela. Najem długoterminowy lub leasing na określony czas, najczęściej 24/36 miesięcy podczas których te auta raz, że dostają solidnie w palnik. Może nie tak, jak ex-demo, ale i tak lekkiego życia nie mają. Wbrew pozorom sporo takich aut jest podnajmowanych na krótszy okres, a tak jak te egzemplarze to nawet wozy z parku prasowego nie dostają po tykach. Po wtóre serwisowanie na kontraktach niestety często odbiega od wyobrażenia o nim (mimo, że w papierach wygląda super, wszak zawsze ASO etc.).

Nie kupiłbym auta oddanego po najmie, szczególnie usportowionego. Zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad takowym najmem dla siebie, odpowiedz sobie na pytanie ile miesięcznie możesz poświęcić na czynsz + paliwo, bo nic innego Cię nie interesuje (w zależnośći od umowy, ale przeważnie tak jest). Przeważnie koszt umowy na 24/36 miesięcy jest równy utracie wartości nowego auta.

Chyba, że koniecznie musisz coś kupić...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jary21
post Mon, 26 Mar 2018 - 12:41
Post #16


User
Dołączył: Sat, 20 January 2018





[quote name='hubi91' date='Mon, 26 Mar 2018 - 12:18' post='1293706']
Same opony to koszt circa 5k za komplet, (w takim samochodzie wypada mieć oddzielne na zimę i lato, dobrze jest zimówki posadzić na oddzielnym komplecie felg -> kolejne 5k minimum)
Przegląd w ASO 2,5k to już ktoś wyżej napisał. (to przy opcji, że nic się nie zużyło), tarcze klocki przód napisałeś 2k, ok do tego dochodzi też tył, bo on też bierze udział w procesie hamowania.

opon co rok raczej tez nie bede wymienial, tylko raz na 2-3 lata - nie bede upalał nonstop na torze, to samo z hamulcami czy tarczami

po okresie gwarancji po co jechac do ASO zeby wymienili olej i filtry 10 razy drozej ? wystarczy dobry zakład
oczywiscie z pewnymi rzeczami trzeba bo tylko w ASO ogarniaja temat, ale wiekszosc rzeczy mozna robic poza ASO i wydaje mi sie ze wiecej niz 5 tys rocznie nie wyda sie na utrzymanie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Mon, 26 Mar 2018 - 13:05
Post #17


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(jary21 @ Mon, 26 Mar 2018 - 12:41) *
opon co rok raczej tez nie bede wymienial, tylko raz na 2-3 lata - nie bede upalał nonstop na torze, to samo z hamulcami czy tarczami

po okresie gwarancji po co jechac do ASO zeby wymienili olej i filtry 10 razy drozej ? wystarczy dobry zakład
oczywiscie z pewnymi rzeczami trzeba bo tylko w ASO ogarniaja temat, ale wiekszosc rzeczy mozna robic poza ASO i wydaje mi sie ze wiecej niz 5 tys rocznie nie wyda sie na utrzymanie

Akumulatora też co roku nie będziesz wymieniał, termostatu też nie, ani płynu hamulcowego, ale jednak raz na jakiś czas wypada i dalej tworzy to średnioroczny koszt na takim a nie innym poziomie. Po prostu składników każdego pojazdu jest mnóstwo, wiele z nich trzeba cyklicznie wymieniać/serwisować, a przy bardziej sportowym aucie tymbardziej.

Ja może źle użytkuje samochody, bo nie byłbym w stanie w takich pieniądzach się mieścić (co prawda nie mam amg, ale konkurencyjne bmw i audi i tu koszty nie zaskakują, ale są raczej wyższe niż Ty opisałeś). A 5k rocznie nawet przy pełnej gwarancji wydaje mi się bardzo mocno optymistyczne. (tzn. jest szansa, że będzie taki rok, że wydasz mniej niż 5k, ale jakie to będzie prawdopodobieństwo, nie wiem, ale raczej niespecjalnie duże)

Myśl o najlepszym scenariuszu, ale bądź gotowy na najgorszy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jary21
post Mon, 26 Mar 2018 - 13:06
Post #18


User
Dołączył: Sat, 20 January 2018





moze jezdzisz po torach i dlatego szybciej wszystko zuzywasz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jary21
post Mon, 26 Mar 2018 - 13:18
Post #19


User
Dołączył: Sat, 20 January 2018





acha i opony 18" kosztuja 2 tys , nie 5 tys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 26 Mar 2018 - 13:20
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Chlopie, po samym tym co piszesz, nie jestes targetem na woz, ktory chcesz kupic. Skoncz mnozyc watki i zadawac pytania, ktora jasno pozycjonuja Cie jako przyszlego NIE-posiadacza. ) no offence. Czego ktos tego nie posprzata?


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:53