Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> 5,7 V8 TPI
mammoth
post Wed, 25 Jul 2007 - 00:43
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 December 2004
Skąd: Wrocław





mam kilka pytan dotyczacych tego silnika...

czy pasuje do niego manualna skrzynia z silnika 5,0 V8 TPI

czy dostep czesci eksploatacyjnych jest "rozsądny" i czy silniki te są modyfikowalne? oczywiscie wiem ze kazdy silnik da sie zmodyfikowac ale czy w jakis rozsadnych pieniadzach mozna cos z tego wystrugac

z gory dziekuje za odpowiedz wiem ze są to pytania lamerskie ale jestem "lajkonikiem" w kwestii silnikow V8


--------------------
_ MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ _
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 25 Jul 2007 - 00:43
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
PanSamochodzik
post Wed, 25 Jul 2007 - 06:35
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sun, 20 February 2005





skrzynia T5 pasuje jak najbardziej, zadnych przerobek od strony technicznej to nie wymaga poniewaz silnik z zewnatrz jest ten sam rozni sie skokiem tloka i srednica cylindrow.

silniki TPI sa modyfikowalne i dosc dobrze reaguja na podstawowe przerobki. uciekam do pracy, potem moge napisac cos wiecej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzenio
post Wed, 25 Jul 2007 - 21:46
Post #3


Super User
Dołączył: Thu, 05 June 2003
Skąd: Łomianki





Co do montażu skrzyni to nie ma problemu tak jak napisał PanSamochodzik.
Słabo może być z wytrzymałością, ona ledwo daję radę z silnikiem 5.0 moment obrotowy z 5.7 może ja wykończyć bardzo szybko.


--------------------
Best ET 10.791(turbo/nitro)
Best ET 12.43 (street N/A)
Best ET 11.58 (stret nitro)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mammoth
post Thu, 26 Jul 2007 - 01:20
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 December 2004
Skąd: Wrocław





a jak spisuje sie seryjny automat w 5,7 po dodaniu mocy i momentu? czy takie rozwiazanie sie sprawdza czy moze taki automat tez w owczas trzeba poddac "modyfikacjom"??


--------------------
_ MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ _
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzenio
post Thu, 26 Jul 2007 - 08:57
Post #5


Super User
Dołączył: Thu, 05 June 2003
Skąd: Łomianki





Z reguły po dodaniu mocy trzeba trochę poprawić automat. Wszystko zależy od tego jak mocny staje się silnik.
Może wystarczyć zmiana tarczek i taśm na lepsze+ transpac lub w przypadku ekstremalnych przeróbek zmiana koszy w skrzyni szczególnie jeśli chodzi o skrzynie 700R4.

Dosyć wytrzymałe są skrzynie manualne 6 biegowe T56 z 4 generacji F-body. Do nich są tanie części zamienne, a dodatkowo za ok.300$ można wsadzić mocniejsze części które ma seryjnie Viper.


--------------------
Best ET 10.791(turbo/nitro)
Best ET 12.43 (street N/A)
Best ET 11.58 (stret nitro)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mammoth
post Thu, 26 Jul 2007 - 11:14
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 December 2004
Skąd: Wrocław





a jak z "poprawianiem" czy w silniku są jakies szczegoly ktore warto poprawic przed modyfikowaniem takiej jednostki?


--------------------
_ MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ _
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubek
post Thu, 26 Jul 2007 - 14:16
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 12 February 2004





Poczytaj sobie artykoly z tej strony:
http://www.popularhotrodding.com/engine ... mallblock/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jurii
post Thu, 26 Jul 2007 - 18:00
Post #8


Rookie
Dołączył: Sat, 07 June 2003





CYTAT("mammoth":14670utm)
mam kilka pytan dotyczacych tego silnika...

czy pasuje do niego manualna skrzynia z silnika 5,0 V8 TPI

czy dostep czesci eksploatacyjnych jest "rozsądny" i czy silniki te są modyfikowalne? oczywiscie wiem ze kazdy silnik da sie zmodyfikowac ale czy w jakis rozsadnych pieniadzach mozna cos z tego wystrugac

z gory dziekuje za odpowiedz wiem ze są to pytania lamerskie ale jestem "lajkonikiem" w kwestii silnikow V8



Witam.
Dawno temu interesowalem sie tez tymi silnikami, jako kopalnia wiedzy posluzyla mi do tego strona http://www.thirdgen.org . Jest tam sporo materialow, FAQ o TPI polecam jeszcze forum urzytkownikow fbody 3generacji http://www.thirdgen.org/techboard/ Znalazlem tam duzo odpowiedzi na swoje pytania, moze i Tobie pomoze

Zajrzyj do dzialu "Technical Articles" na stronie glownej niewykluczone ze znajdziesz tam troche wiedzy o skrzyniach w TPI


Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PanSamochodzik
post Sun, 29 Jul 2007 - 10:22
Post #9


Frequent User
Dołączył: Sun, 20 February 2005





CYTAT("mammoth":35ra6an8)
a jak z "poprawianiem" czy w silniku są jakies szczegoly ktore warto poprawic przed modyfikowaniem takiej jednostki?


Otoz tak - Chevrolet wyposazyl to 5.7 w system TPI. To takie ustrojstwo z dlugimi kanalami ssacymi pomiedzy gniazdami zaworow a puszka zbiorcza. Dzieki temu ten silnik produkuje ogromny moment na dole i w sredniej partii , lecz przy obrotach ~5000 praktycznie dostaje zadyszki przez te waskie kanaly i nie ma go sensu krecic wyzej. Od tego wlasnie mozna zaczac modyfikacje silnika przenoszaca troche charakterystyke w gorne partie obrotow. W szczegoly nie ma sie co wdawac poniewaz jak ktos jest ogarniety to bedzie wiedziec co nalezy zrobic :> W samych glowicach jest takze pewien potencjal poniewaz fabryczne odlewy tych glowic sa dosc niedokladne.
Uklad wydechowy to tragiczne kolektory zeliwne ktore nadaja sie jedynie do wywalenia. Dobre kolektory do tego silnika daja rade.
Oczywiscie uklad rozrzadu takze nalezy modyfikowac przy modyfikacji ukladu dolotowego i glowic poniewaz fabtryczny walek jest dostosowany aby dawac doladowanie dynamiczne w nizszych partiach obrotow.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mammoth
post Sun, 29 Jul 2007 - 14:40
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 December 2004
Skąd: Wrocław





ja mam okazje pobrac silnik z rozbitego firebird'a jest to 5,7 V8 TPI podobno seryjnie 285KM

co do kolektorow to rzeczywiscie tragedia, ale i tak caly wydech bylby zrobiony bo nadwozie bedzie inne no i autko troche ma byc "wizytowką" firmy...

a jak te silniki znaszą wspolprace z kompresorem lub N2O


--------------------
_ MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ _
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PanSamochodzik
post Sun, 29 Jul 2007 - 19:49
Post #11


Frequent User
Dołączył: Sun, 20 February 2005





nie bylo 285 koni w 5.7 TPI, najmocniejsze 5.7 TPI to 245koni z fabryki.245koni i 470nm momentu.

jak znosza doladowanie to nie wiem bo nie sprawdzalem akurat, nitro 125 mozna aplikowac bez stresu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mammoth
post Sun, 29 Jul 2007 - 20:51
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 December 2004
Skąd: Wrocław





narazie zbieram interesuje sie tylko teoretycznie poniewaz w chwili obecnej najwazniejsze jest nadwozie, na silnik przyjdzie czas, ale chcialbym z tego silnika wykrzesac wiecej niz seria, podobno mozna nawet dociagnac go w poblize 400KM bez doladowania ale jak narazie nie znalazlem konkretow


--------------------
_ MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ _
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 17:16