Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> i20N czy X
Honada
post Fri, 09 Jul 2021 - 17:22
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Dokładnie. Przeciez to nie ma być auto do wożenia rodziny. U mnie jest C2 VTS żony, który ma z tyłu fotele na wypadek, gdyby trzeba było jechać w trójkę. Osobiście jeszcze tam nie siedziałem (auto 2 lata w rodzinie), a żona może z 10 razy musiała się tam wejść. I jak rozumiem, to są właśnie takie awaryjne sytuacje.

PS. z drugiej strony, jakbym zamiast C2 miał takie awaryjne GT86, to pewnie ciągle prześladowałyby mnie takie awarie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 09 Jul 2021 - 17:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hubi91
post Fri, 09 Jul 2021 - 17:32
Post #42


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(adamlass @ Fri, 09 Jul 2021 - 16:27) *
Szczerze. Poczekaj, aż Wam się te dzieci urodzą i wtedy podejmiesz decyzję zakupową odnośnie auta. Wrócisz do tego posta i wybijesz sobie z głowy codzienne pakowanie dziecka do GT86, Yarisów Gr i innych wynalazków i kupisz sobie wygodne auto do wożenia rodziny, a obok MX-5.

Kwestia kluczowa to właśnie częstotliwość pakowania tam dziecka. Sam kupiłem już 2 samochody pod ten wymóg, ale może nie jestem dobrym przykładem ale potrafię zmieścic 1.5 roczna córka do każdego nawet kuriozalnie małego samochodu jeżeli są tam pasy bezpieczeństwa... (na foteliku ofc) natomiast komfort wsadzania tego dziecka do mojej torowki która ma dach na wysokości moich bioder jest dramatycznie niekomfortowy ale dopóki mam wybór i mogę ją wsadzić do innego auta to problemu nie widzę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 09 Jul 2021 - 18:16
Post #43


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Honada @ Fri, 09 Jul 2021 - 17:22) *
Dokładnie. Przeciez to nie ma być auto do wożenia rodziny. U mnie jest C2 VTS żony, który ma z tyłu fotele na wypadek, gdyby trzeba było jechać w trójkę. Osobiście jeszcze tam nie siedziałem (auto 2 lata w rodzinie), a żona może z 10 razy musiała się tam wejść. I jak rozumiem, to są właśnie takie awaryjne sytuacje.

PS. z drugiej strony, jakbym zamiast C2 miał takie awaryjne GT86, to pewnie ciągle prześladowałyby mnie takie awarie wink.gif

c2 vts to mega obszerne auto. mialem i uwazam ze jest w srodku duzo wiekszy niz wyglada z zewnatrz.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sat, 10 Jul 2021 - 00:06
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Ode mnie głos na MX-5.

Kupiłem to auto (wersja 184 KM) z założeniem 100% na tor, a okazało się na tyle fajne, że jeżdżę nim również dla funu po drogach. Nie wiem skąd jesteś, ale oferuję w Warszawie przejażdkę autem po obowiązkowym pakiecie startowym (zawieszenie, hamulec), wtedy to zupełnie inne auto i myślę, że się przekonasz - w razie awarii kombi po prostu trzeba będzie zamówić taksówkę wink.gif

A dzięki byciu kabrioletem (w moim przypadku RF), auto jest jeszcze badziej uniwersalne, bo oprócz jazdy po zakrętach fun daje też po prostu cruisowanie bez dachu w ładną pogodę. Sam się wzbraniałem i uważałem to za głupotę (gdyby istniała wersja coupe, to taką bym kupił), ale jak już mam to korzystam i muszę przyznać - jest fajnie smile.gif W ramach eksperymentu pojechaliśmy z żoną na wakacje MX-em (alpejskie przełęcze, lazurowe wybrzerze, powrót przez Nurburgring) - aktualnie jesteśmy mniej więcej w środku wycieczki i na pewno nie jest to ostatni wyjazd cabrio. Polecam.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tōge
post Sat, 10 Jul 2021 - 08:54
Post #45


User
Dołączył: Tue, 01 June 2021
Skąd: z winkla





Cieszę się, że dyskusja rozwinęła się.

Wygląda na to, że będzie jednak tak jak pierwotnie chciałem nowa MX-5 ND2 w pakiecie z jakimś tanim pieciodrzwiowym gruzem który będzie służył mi na dojazdy do pracy w zimie i nam "awaryjnie". Z kobitą to jednak trzeba czasem porozmawiać po męsku. wink.gif Toyota GR86 ostatecznie wypadła z gry jako nieosiągalna finansowo.

@pawel934, wstawisz proszę zdjęcie zapakowanego bagażnika na tę fantastyczną podróż?

Zakup w przyszłym roku. Pomożecie skonfigurować? Nie chcę zakładać nowego wątku ani póki co rejestrować się na forum Mazdy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sat, 10 Jul 2021 - 11:10
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Jasne biggrin.gif

Mam torby dedykowane do MX-5. W ich skład wchodzą dwie spore torby, 3 worki "jak na WF". Wbrew pozorom sporo można tam spakować.





I jeszcze kilka fotek z ostatnich dni na zaostrzenie apetytu wink.gif









A co do konfiguracji - teraz to chyba już tylko najlepsza wersja została w cenniku, więc pewnie można dorzucić jedynie pakiet Recaro i Blistein. Ja kupowałem auto w 2019, chciałem wersję total golas i musiałem specjalnie zamawiać. Dla mnie ma wszystko co potrzeba, a np. seryjny zawias i tak od razu wyleciał. Ja mam zrobione: zawieszenie Tein Mono Sport, stabilizator Whiteline, wahacze Hardrace, big brake Stoptech "Competition Trophy" na tarczy pływającej, lekka felga OZ Alleggerita 6,5 kg + geometria sportowa. Auto jeździ jak marzenie smile.gif

P.S. Zimą auto też daje fun, wtedy to myślę że już zupełnie inna liga niż FWD wink.gif



--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tōge
post Sat, 10 Jul 2021 - 12:15
Post #47


User
Dołączył: Tue, 01 June 2021
Skąd: z winkla





Dzięki, żona wygląda na zadowoloną.

Optuję tylko za pakietem Recaro zawierającym sportowe siedzenia, amortyzatory Bilstein, rozpórkę kielichów, tapicerkę zamszowa oraz zestawem sprężyn obniżających zawieszenie o 25-30mm. Kolor prawdopodobnie biała perła jak Twój.

Będzie to musiało wystarczyć do końca gwarancji a może nawet dłużej bo budżet i tak zostanie naciągnięty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suwi
post Sat, 10 Jul 2021 - 13:30
Post #48


User
Dołączył: Tue, 11 November 2008
Skąd: Poznań





A jakie mody masz w tym R53? Łatwiej będzie coś doradzić wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MutoN
post Sat, 10 Jul 2021 - 13:56
Post #49


User
Dołączył: Tue, 08 May 2018
Skąd: Łódź





Link do testu mini JCW vs i20n vs Fiesta ST

https://www.topgear.com/car-news/big-reads/...-st-vs-mini-jcw

Ja mam już prawie 2 lata fiestę ST i jestem mega zadowolony, ale rozumiem że można nie chcieć forda.


--------------------
1987 520i
1999 M5
2019 Fiesta ST
2017 Focus RS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sat, 10 Jul 2021 - 16:16
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(Tōge @ Sat, 10 Jul 2021 - 12:15) *
Dzięki, żona wygląda na zadowoloną.

Optuję tylko za pakietem Recaro zawierającym sportowe siedzenia, amortyzatory Bilstein, rozpórkę kielichów, tapicerkę zamszowa oraz zestawem sprężyn obniżających zawieszenie o 25-30mm. Kolor prawdopodobnie biała perła jak Twój.

Będzie to musiało wystarczyć do końca gwarancji a może nawet dłużej bo budżet i tak zostanie naciągnięty.


U mnie kolor to biała lodówka - bez dopłaty.

Przed zakupem przejedź się koniecznie takim autem ze sportowym zawieszeniem fabrycznym - na bilsteinie i niższych sprężynach. Obawiam się, że może Ci brakować zwinności/bezpośredniości po MCS. A w cenie dopłaty do fabrycznego kupisz jakiś lepszy, aftermarketowy. No tylko wtedy przy okazji niestety stracisz też Recaro (BTW - gdzieś w necie natknąłem się na opinię, że na fabrycznym Recaro siedzi się ciut wyżej - do sprawdzenia).


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sat, 10 Jul 2021 - 20:34
Post #51


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Hej Pawel. Foty z Mazda w Alpach sa obledne. Juz rozumiem, o jakie klimaty chodzilo ci w pw. Tez uwielbiam podobne wypady. Cos czuje, ze twoje foty ciezko bedzie przebic. Tak trzymaj!

edit

Przepraszam autora za offtop. Musze spytac, bo mam podobny plan.
CYTAT(pawel934 @ Sat, 10 Jul 2021 - 00:06) *
pojechaliśmy z żoną na wakacje MX-em (alpejskie przełęcze, lazurowe wybrzerze, powrót przez Nurburgring)

Czy na Nurburgringu jest jakies bezpieczne miejsce, np zamykane pomieszczenie, gdzie mozna zostawic caly wakacyjny majdan?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sat, 10 Jul 2021 - 23:06
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(soltyk @ Sat, 10 Jul 2021 - 20:34) *
Hej Pawel. Foty z Mazda w Alpach sa obledne. Juz rozumiem, o jakie klimaty chodzilo ci w pw. Tez uwielbiam podobne wypady. Cos czuje, ze twoje foty ciezko bedzie przebic. Tak trzymaj!

edit

Przepraszam autora za offtop. Musze spytac, bo mam podobny plan.

Czy na Nurburgringu jest jakies bezpieczne miejsce, np zamykane pomieszczenie, gdzie mozna zostawic caly wakacyjny majdan?


Dzięki smile.gif

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia - nie interesowałem się, jako że w przypadku Mazdy cały wakacyjny majdan to niewiele rzeczy i nic nie lata, bo nie ma gdzie biggrin.gif Ale będę za kilka dni to się dowiem.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tōge
post Sun, 11 Jul 2021 - 08:45
Post #53


User
Dołączył: Tue, 01 June 2021
Skąd: z winkla





Pakiet Recaro na pewno wezmę. Co do reszty mieszane uczucia. Mam sporo czasu żeby się zastanowić. Auto chcę białe nie wiem czy solid czy perła ale białe. Mam serdecznie dość ciemnych aut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 16 Jul 2021 - 15:24
Post #54


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki







--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tōge
post Sat, 17 Jul 2021 - 08:44
Post #55


User
Dołączył: Tue, 01 June 2021
Skąd: z winkla





Jest sporo nowych testów i20N. Z ciekawszych:


Oficjalny:


Świetne auto, dla mnie nawet lepsze od i30N. Wolę jednak MX-5 ND2.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 21 Jul 2021 - 20:22
Post #56


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki







--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tōge
post Thu, 22 Jul 2021 - 05:32
Post #57


User
Dołączył: Tue, 01 June 2021
Skąd: z winkla





i20N ma swój wątek: http://www.racingforum.pl/Hyundai-i20N-t153646.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Debal
post Mon, 26 Jul 2021 - 22:25
Post #58


User
Dołączył: Fri, 31 March 2017





CYTAT(pawel934 @ Sat, 10 Jul 2021 - 23:06) *
Dzięki smile.gif

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia - nie interesowałem się, jako że w przypadku Mazdy cały wakacyjny majdan to niewiele rzeczy i nic nie lata, bo nie ma gdzie biggrin.gif Ale będę za kilka dni to się dowiem.


Podepnę się pod temat, bo też poważnie zastanawiam się nad RF-em - jak jest z głośnością w środku przy prędkościach rzędu 120-140 kmh?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Tue, 27 Jul 2021 - 13:31
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(Debal @ Mon, 26 Jul 2021 - 22:25) *
Podepnę się pod temat, bo też poważnie zastanawiam się nad RF-em - jak jest z głośnością w środku przy prędkościach rzędu 120-140 kmh?


Nie jest jak w normalnym samochodzie, ale nie ma też huku. Na pewno ciszej, niż w wersji z miękkim dachem (oczywiście mówimy o jeździe z dachem zamkniętym). Z dachem otwartym jest odwrotnie - RF jest głośniejszy od soft topa.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek@
post Mon, 22 Nov 2021 - 16:55
Post #60


User
Dołączył: Fri, 26 September 2014





CYTAT(piwo @ Thu, 08 Jul 2021 - 09:42) *
To w 2+2 marne szanse że wsadzisz fotelik. W hatchbackach ledwo się miesci a co dopiero w 2+2. Nie ma szans. Może jakbyś podkładkę pod siedzisko dla 5 latka stosował to tak. Ale każdy fotelik ISOFIX montowany tyłem a podejrzewam że dla niemowlaka to jedyna sensowna opcja to potrzebujesz miejsca między kanapa a oparciem siedzenia przedniego conajmniej 1m a nie 0,5m jak w 2+2. Więc zapomnij o tym pomyśle wogole.


Przepraszam, że tak odkopie wątek, nie czytam forum na bieżąco, szukałem info na temat nowej gr96 i tak trafiłem na ten wątek.
Chciałbym zdementować twoją tezę. Używam gt86 już wiele lat jako drugie auto. Mam dwójkę dzieci.
Nie ma problemu z fotelikiem isofix montowanym tyłem do kierunku jazdy, tak jeździł mój syn.
Wiekszy problem jest dużym siedzieniem isofix montowanym przodem do kierunku jazdy, próbowałem dwóch nie byłem zadowolony, używałem zwykłego pasami przypinanego.
W tej chwili auto jest używane jako 2+1 - dzieci mam już spore i jest problem by ktoś się zmieścił za fotelem kierowcy.
Tym nie mniej robiłem już trasy 2*1000km ja sam z dwójka dzieci i zapakowanym całym bagażniekiem na 2 tygodniowy wyjazd.

NIe ma co się obrażać na auta 2+2, jeśli mają być używane jako drugie auto, jako jedyne raczej odpada.
Jako drugie nie ma najmniejszego problemu, szczególnie gt86, która ma całkiem sensowny bagażnik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:48