Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Volkswagen Passat B6 3.2 FSI czy coś innego
QbaqBA
post Tue, 13 Feb 2018 - 18:23
Post #21


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





A czemu Alfę z 3.2 V6 odpada?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 13 Feb 2018 - 18:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
maaaad
post Tue, 13 Feb 2018 - 23:43
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Z tego, co zdążyłem się rozeznać o 159, bo sam mam też na oku, kiepski silnik, to już nie Busso, tylko GM. Żłopie, nie jedzie, na dodatek 3.2 tylko z napędem na 4 koła=1,8 tony masy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Tue, 13 Feb 2018 - 23:56
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(QbaqBA @ Mon, 12 Feb 2018 - 18:49) *
Legacy H6 lub jeszcze lepiej Spec B jeśli sie ufa znaleźć.

Alfa 159 3.2?
Nie miałem i nie wiem za dużo o tym aucie, ale na papierze spełnia kryteria...


Samo auto wg. mnie fajne, choć rozmiarowo numer mniejsze od Passata ale w trasie sprawdza się bardzo dobrze. Niestety silnik produkcji GM (poprawiony nieznacznie przez AR) to już nie Busso i ogólnie rozczarowuje. Pali jak smok a dynamika i osiągi takie sobie. Z powodu wysokiej masy świetne prowadzenie 159 jest nieco "popsute" bo jest dość duża podsterowność- dużo większa niż w wersjach z mniejszymi silnikami. W sumie jednak można się rozejrzeć bo jest szansa na ustrzelenie niezajechanego auta z kompletnym wyposażeniem w dobrych pieniądzach a prowadzenie i tak będzie dużo lepsze niż w Passacie. Poza tym auto bardziej unikatowe i obiektywnie dużo ładniejsze. TBI w cenie do 30 tys. ciężko będzie znaleźć.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Tue, 13 Feb 2018 - 23:59
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





no to żeśmy z Kolegą maaadem się wstrzelili w tą opinię o silniku 3.2 AR biggrin.gif


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sankylo
post Wed, 14 Feb 2018 - 08:09
Post #25


Rookie
Dołączył: Sat, 29 April 2017





Alfa 159 - to takie małe marzenie.
Ale z tego co czytałem to :
- Są duże problemy z rozrządem ( z jego wymianą już w ogóle )
- Nie jedzie
- Dużo pali i wtrysk bezpośredni czyli jako tako nie da się w miare fajne ogarnąć gazu?

Przy takich wadach już bym chyba wolał 2.4 JTDm czy też 2.0 JTDm zrobione na 200km.

Szczerze? Zacząłem się teraz zastanawiać pomiędzy tymi dwoma. wiem,że to klasa niżej niż wcześniej zakładałem.
Jak wygląda eksloaptacja 159 w porównaniu do w211? Bo jeśli koszta utrzymania są na podobnym poziomie mimo wszystko wolałbym w211, jeśli jego utrzymanie jest tańsze to super, bo dołożyłbym kilka tysięcy i mam samochód z 2009,2010 roku.
Z niezłym wyposażeniem i super designem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 14 Feb 2018 - 09:11
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(maaaad @ Wed, 14 Feb 2018 - 00:43) *
Z tego, co zdążyłem się rozeznać o 159, bo sam mam też na oku, kiepski silnik, to już nie Busso, tylko GM. Żłopie, nie jedzie, na dodatek 3.2 tylko z napędem na 4 koła=1,8 tony masy.

159 3,2 ma odrobinkę lepsze osiągi od tytułowego Passata 3.2 V6 laugh.gif

159 3,2 ma takie osiągi, jakie powinno mieć 250-konne auto klasy średniej z napędem 4x4 z połowy lat 2000. Spalanie zresztą też.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sankylo
post Wed, 14 Feb 2018 - 09:23
Post #27


Rookie
Dołączył: Sat, 29 April 2017





@Maciek1234 - Dzięki za komentarz. Widzę,że jesteś dosyć obeznany w temacie włoszczyzny, dasz znać jak to jest dokładnie w tym samochodzie? Jakie są koszta wymiany rozrządu, ile to to na prawdę pali ? Jakieś bolączki?
Oczywiście zdaje sobie sprawę,że to nie będzie dobry zakup z ekonomicznego punktu widzenia, ale ten samochód nie będzie dużo jeździł. 10-15 tys/rok.

Bardziej bym się skłaniał ku benzynie, bo jak wiadomo na pewno będzie mniej natrzaskane kilometrów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Wed, 14 Feb 2018 - 10:28
Post #28


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





CYTAT(Sankylo @ Wed, 14 Feb 2018 - 08:23) *
Bardziej bym się skłaniał ku benzynie, bo jak wiadomo na pewno będzie mniej natrzaskane kilometrów.


Chyba, że kupisz moje E61 mające 227tyś km a nie ponad 500tyś jak większość na rynku, zrobisz program i masz ponad 200KM i momentu od groma, przy komforcie o klasę wyżej. Nowe sprzęgło więc można dmuchać.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-e...a-ID6z7rFc.html







--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 14 Feb 2018 - 10:31
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Sankylo @ Wed, 14 Feb 2018 - 10:23) *
@Maciek1234 - Dzięki za komentarz. Widzę,że jesteś dosyć obeznany w temacie włoszczyzny, dasz znać jak to jest dokładnie w tym samochodzie? Jakie są koszta wymiany rozrządu, ile to to na prawdę pali ? Jakieś bolączki?
Oczywiście zdaje sobie sprawę,że to nie będzie dobry zakup z ekonomicznego punktu widzenia, ale ten samochód nie będzie dużo jeździł. 10-15 tys/rok.

miałem kilka włoskich aut, większość od nowości i te auta na tle niemieckich wyróżniają się trwałością, łatwością naprawy i taniością części zamiennych ze średniej półki. Z tym, że dotyczy to zwykłych aut.

Natomiast widzę, że celujesz w szybki i zaawansowany technicznie samochód - i bardzo dobrze. Moja rada jest prosta - przed podjęciem ostatecznej decyzji zorientuj się, kto ci to auto będzie serwisował i jak daleko będziesz miał do serwisu. W tych autach jest tyle patentów, że lepiej mieć mechanika, który nie będzie się uczył na twoim aucie i za twoje pieniądze. Mam znajomego, który swoją beemką 7 jeździ na zwykły serwis (nie wspominając już o naprawach) 250 kilometrów, gdzieś pod granicę, bo co dał auto 'miejscowym', to coś popsuli biggrin.gif Chcesz Passata 3,2 DSG - znajdź w okolicy mechanika, który robi te auta, chcesz Alfę 159 - znajdź mechanika. Oni ci wyłuszczą dokładnie temat. Przy takich autach, przy takich przebiegach, koszt paliwa nie jest dotkliwy.

Zrozum też, że myślisz o aucie kilkunastoletnim - mowa o typowych usterkach nie ma uzasadnienia, w takim aucie może się popsuć każdy element, a te, wskazywane jako najbardziej awaryjne, okażą się niezawodne. Miałem chyba 8-letnie Audi A4, w którym rdzewiała karoseria (coś niepojętego, jeśli mowa o Audi - może było powypadkowe, może popowodziowe - specjalnie mnie to nie interesowało, bo jeździło fantastycznie, jak na moje oczekiwania), natomiast silnik 2,8 20V okazał się bezawaryjny, mimo, że auto było zagazowane. Miałem Vectrę z silnikiem C20XE, z niepolecaną i pękającą głowicą KS700 (chyba tak to się nazywało, to było bardzo dawno, więc jakiś symbol mogę przekręcić), czytając opinie z netu (również z tego forum), odliczałem dni do remontu generalnego silnika - nic takiego się nie wydarzyło, mimo, że silnik nie miał lekko biggrin.gif

Najgorzej jest kupić wynalazek, a potem szukać do tego wynalazku mechanika. Bo, że coś się sypnie w kilkunastoletnim aucie o mocy +200KM to tylko kwestia czasu.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 14 Feb 2018 - 11:12
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





chyba pod względem części i ogarnięcia mechaników to VW wypada lepiej
z wiekiem też i popyt na pastucha będzie większy niż na AR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Wed, 14 Feb 2018 - 11:32
Post #31


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





159-ki 3.2 nawet "alfiści" nie polecają więc to nie może być dobry wybór wink.gif
Według mnie, 3.2/3.6 VR6 to lepsza jednostka niż ten nieszczęsny 3.2 V6 Holdena. Jedne i drugie nie są idealne ale jednak w przypadku VR6 tego trochę jeździ (m.in. Cayene, Q7, Superb...) w ogólnym rozrachunku zbiera dobre opinie.
Porównując to jednak do Lexa lub MB - według mnie nie ma o czym mówić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sankylo
post Wed, 14 Feb 2018 - 11:52
Post #32


Rookie
Dołączył: Sat, 29 April 2017





Tak, jak słusznie zauważyliście potrzebuję mechanika, bo sam tych rzeczy nie robię. Byłem dzisiaj oglądać Lexusa GS300, BMW E60, Oba zrobiły na mnie pozytywne wrażenie, wiadomo BMW większe. Zwłaszcza jeśli chodzi o poziom zadowolenie designem.

Samochód to był 3.0d, niby 230tys km + full wypas za 32k. Ale szczerze to było widać po nim dużo większe zużycie. Co do E60 - czy do 30 tysięcy dostanie się egz nie zajechany? Generalnie to już mi wsio ryba czy będzie to 170koni czy 200. Benzyna czy diesel.

@raceboy - ciekawa oferta. Póki co szukam w Pomorskim, daje sobie 2 tygodnie, potem zacznę szukać po Polsce.

Dzięki za wszystkie wiadomości, postanowiłem szukam samochodów :
- W211 1.8/2.6/3.2
- E60/E90 - wszystkie silniki włącznie z dieslem.
- Lexus GS300/430
- AR 159 2.4 / 2.0

Kupię to co trafię w lepszym stanie, nie napalam się na żaden model.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Wed, 14 Feb 2018 - 13:18
Post #33


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(hexx #2 @ Wed, 14 Feb 2018 - 11:12) *
chyba pod względem części i ogarnięcia mechaników to VW wypada lepiej
z wiekiem też i popyt na pastucha będzie większy niż na AR

Ale też i awaryjność największa, natomiast jeśli chodzi o dalszą odsprzedaż pastucha... już teraz grupę vw jest bardzo ciężko sprzedać, handlarze zaczynają tego unikać, bo nikt tego nie chce, będzie tylko gorzej.

Alfa 159 z 2.4 jtd to też nie jest do końca dobry pomysł, w tych silnikach często pękają głowice. 2.0 jtd nieszczęsna uszczelka smoka i nigdy nie wiadomo czy silnik nie jest już poprzycierany.

Najlepszym sposobem żeby ocenić awaryjność silnika jest poszukać ile kosztuje używany słupek. Cenę kształtuje popyt, popyt wynika z awaryjności. Są oczywiście wyjątki np. dobre silniki, często swapowane, czy mega popularne modele, gdzie silników na rynku wtórnym jest bardzo dużo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 14 Feb 2018 - 13:25
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(hexx #2 @ Wed, 14 Feb 2018 - 12:12) *
chyba pod względem części i ogarnięcia mechaników to VW wypada lepiej
jeśli chodzi o zwykłego Passtuszka 2,0TDI to oczywiście masz rację, natomiast tu jest mowa o wersjach specjalnych, 3,2 V6 lub R36 - na samą logikę, większość części eksploatacyjnych (amortyzatory, sprężyny, klocki hamulcowe) będą inne (choć pewnie znajdą się arcymistrzowie, wstawiający amorki z wersji 1,6, bo tak jest taniej biggrin.gif
Znając życie, to przeciętny mechanik, widząc Passata 3,2V6 podrapie się po głowie, stwierdzi 'Panie, zrobimy', po czym zacznie się uczyć auta laugh.gif to i tak pół biedy, bo najgorzej, jak będzie miał 'młodych na stażu', a auto będzie trzeba 'przeparkować' biggrin.gif (aż mi się przypomniały młodzieńcze czasy i praca na serwisie Hondy laugh.gif )


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Wed, 14 Feb 2018 - 13:43
Post #35


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





Jakies e60 w benzynach wypłynęły na forum bmw.Może warte uwagi może nie.
np:
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=337104
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 14 Feb 2018 - 17:12
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 14 Feb 2018 - 13:25) *
(...)

R36 to bardzo, bardzo fajne auto
silnik... ale z trochę mniejszą mocą był montowany do Superba2 i nie było o nim "ściany płaczu"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pablo155
post Wed, 14 Feb 2018 - 20:35
Post #37


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 July 2008
Skąd: mazowsze





Jeśli myślisz o 159, to szukaj 1.9 16v z ostatnich lat produkcji, czyli 09/10, zrobisz program i będziesz zadowolony.
Z 2.0 również nie jest źle, co 100 kkm zwalić miskę, wymienić uszczelkę ,sprawdzić panewki i latamy dalej. Zdarzają się sporadyczne przypadki większych problemów, ale w porównaniu z 2.4 to nie problemy.
W 2.4 pękają głowice, potrafi wysypać się pompa oleju, i jeszcze kilka innych mniej ważnych pierdół.
W 3.2 rozrząd do wymiany w okolicy 200 kkm, koszt zbliżony do silników V6 audi, oczywiście z podobnych roczników, aczkolwiek mniej skomplikowany (robimy i jedno i drugie wink.gif )
Reasumując, za 30 kpln znajdziesz, jeśli dobrze poszukasz, fajną wypasioną 159 z klekotem 4-cylindrowym, na dobre TBi trzeba niestety dołożyć.


--------------------
G27.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toner7
post Thu, 15 Feb 2018 - 17:12
Post #38


User
Dołączył: Wed, 06 September 2017





Jeśli nie boisz się przebiegów to na serio zerknij na Paska R36... To auto to prawdziwy "wilk w owczej skórze". Silnik to sześciocylindrowy wolnossak, a samo auto występuje i jako sedan i jako kombi.
Dźwięk silnika także niczego sobie a 300 koników pod maską naprawdę się czuje...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Thu, 15 Feb 2018 - 21:20
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





R36... A po czasie stage 1 na 450KM...


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Fri, 16 Feb 2018 - 10:04
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(CrocodileReggae @ Thu, 15 Feb 2018 - 21:20) *
R36... A po czasie stage 1 na 450KM...


Za połowę albo równowartość samochodu wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:07