Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> SUV, crossover do 100k brutto, Tuscon,Sportage,Karoq...
BartekSz
post Mon, 22 Jan 2018 - 13:37
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





Czekam na odbiór auta i ojciec zapalił się, że skoro ja zamówiłem to on też musi mieć nowe auto. Trudno smile.gif.

Chce SUVa lub crossovera do 100 zł brutto. Tylko nowy z salonu. Raczej benzyna bo jeździ jakieś 10-15kkm rocznie i to głównie po mieście. Skrzynia obojętnie (manual,nygus).

No i ma dylemat bo nie wie jaki model, próbuję go nakierować na coś co mu nie zaszkodzi.

Myślałem o Hyundaiu Tuscon 1.6 benzyna 2WD. Kia Sportage też wygląda sympatycznie i ma niezłą gwarancję. Outlander jest poza budżetem. Opel no cóż, nie podchodzi. Jest coś jeszcze na rnyku godnego uwagi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 22 Jan 2018 - 13:37
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hexx #2
post Mon, 22 Jan 2018 - 16:09
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(BartekSz @ Mon, 22 Jan 2018 - 13:37) *
Kia Sportage też wygląda sympatycznie i ma niezłą gwarancję.

będzie zadowolony
teraz są wyprzedaże i można fajne wersje wyrwać w dobrej cenie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
R2rrr
post Mon, 22 Jan 2018 - 17:45
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sun, 21 December 2003
Skąd: WE





Ten sam dylemat i założenia były rok temu.
Najpierw w planach była Mokka, potem Vitara, potem Tuscon. Ja doradzałem 2-letnie XC60. Stanęło na RAV4 po podbiciu budżetu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teo
post Mon, 22 Jan 2018 - 19:28
Post #4


User
Dołączył: Wed, 25 June 2003
Skąd: Poznań





Może Ford Kuga 1.5EB? Jak auto może być FWD to za 100k brutto powinno być osiągalne takie auto w manualu w dość przyzwoitym wyposażeniu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 22 Jan 2018 - 20:17
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





jak się go poprawi trochę programem, to całkiem przyzwoicie już potrafi jechać ten 1.5 EB (Ford nie bawi się jak VAG w wyszukiwanie zmian oprogramowania)
wyeliminowano w nim kilka problemów jakie miał 1.6EB i jakoś nie słyszałem o problemach ogólnie występujących w tym silniku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 22 Jan 2018 - 20:29
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Za taka kase bedzie jeszcze mazda cx-3 z dwulitrowa benzynka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 22 Jan 2018 - 20:31
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





mazda cx-3 to paździerz jakościowy jakich mało
ładna, nowoczesna ale straszna lipa...

no i jest znacznie mniejsza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 22 Jan 2018 - 20:41
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Sportek 1,6 poza tym ze wyglada tosrednio dynamiczny jest smile.gif co innego 1,6t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 22 Jan 2018 - 21:00
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





za 100k powinna być już 1.6T AWD, manual z przyzwoitym wyposażeniem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Mon, 22 Jan 2018 - 21:05
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Sportage.
Po mieście przyjemnie się nim lata, ładne to, przyzwoity środek, gwarancja 7 lat.

Przez tydzień miałem 1.6 wolnossące.
Nie jechał wcale... i mial dziwnie ciasny bagarek... ale polubiłem ten samochód.


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Mon, 22 Jan 2018 - 21:21
Post #11


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 22 Jan 2018 - 20:17) *
jak się go poprawi trochę programem, to całkiem przyzwoicie już potrafi jechać ten 1.5 EB (Ford nie bawi się jak VAG w wyszukiwanie zmian oprogramowania)
wyeliminowano w nim kilka problemów jakie miał 1.6EB i jakoś nie słyszałem o problemach ogólnie występujących w tym silniku


1.5 EB posiada problem z ogromnym (i nagłym) poborem oleju i zacieraniem się silników z tego powodu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 22 Jan 2018 - 21:30
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





czytałem o kilku przypadkach .. ale nie jest to powszechny problem tak jak w TSI

każdy silnik jak jest nowy to czasem weźmie trochę oleju.. a jak się silnik wysoko kręci na autostradzie na długiej trasie + nie pilnuje stanu oleju to można zatrzeć
te przypadki były na fabrycznych olejach, które nie były wymieniane od nowości
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Mon, 22 Jan 2018 - 21:38
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Problem jest w tym, że problem pojawia się nawet przy pilnowaniu stanu oleju. Dzieje się to nagle, bez informacji o niskim stanie oleju.
Ford dokonał naprawy silnika na gwarancji dopiero po interwencji prawnika i nagłośnieniu sprawy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 22 Jan 2018 - 21:55
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





silniki 1.5 EB w zasadzie nie biorą oleju o ile nie są piłowane na autostradach

Skoro właściciel chciał tak jeździć, to powinien oryginalny olej wymienić po 1000-1500 km na jakiś dobrej jakości 0/40 i jazda... ale pan właściciel zaoszczędził.. i jeździł na tym co seryjnie było zalane (straszny szit).
Silnik padł przy około 20k km (popraw jeśli się pomyliłem). Resztka jaka była w silniku przypominała mazut.

Co się stało ?
Olej HC marnej jakości mocno się rozgrzał i sukcesywnie tracił swoje właściwości... a tym samym lepkość, więc silnik go spalał w zastraszającym tempie.

Nie ma silnik który dał by radę funkcjonować na tanim oleju przy takich warunkach pracy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Mon, 22 Jan 2018 - 22:21
Post #15


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Nie pamiętam jaki był przebieg, być może to było 20kkm.
Z czego wynika, że użytkownik nowego pojazdu na gwarancji powinien "olej wymienić po 1000-1500 km na jakiś dobrej jakości 0/40", zamiast tego co było zalane seryjnie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 22 Jan 2018 - 22:27
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Powinien przeczytać instrukcję... a tam jest informacja o sposobie jazdy i co powinno się kontrolować przed każdym wyjazdem w trasę.
Ten silnik padł w jakimś Mondeo jak pamiętam ?

Nie jest to dobry silnik do sportowej jazdy tym autem z rodziną i bagażami na pokładzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 23 Jan 2018 - 07:50
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Jeśli nie zależy kupującemu na osiągach, a na trwałości, pewności, bezusterkowości to polecam Mitsubishi ASX. Fajne auto w rozsądnej cenie, jest przecena ponad 15% na poprzedni rocznik.
Przez kilkanaście tys km nie wziął grama oleju, w tym 1000km jazdy z dużymi prędkościami na autostradach. Czyli jakiś dziwny samochód jak na dzisiejsze czasy smile.gif
Prowadzi się nie gorzej niż Tucson czy Sportage (mam porównanie).

mazda cx3 fajna, ale strasznie mała i jakość blachy, plastików... raczej slaba...

Dziwi mnie, że ktoś świadomie może kupować auto za 100 czy nawet 70 tys zł i obawiać się że zatrze silnik.
Rozumiem ze dzisiejsza motoryzacja to nie era W124. Ale swiadomie kupować najgorsze dziadostwo? Bo ladnie wygląda czy ma bogate wyposażenie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Tue, 23 Jan 2018 - 11:04
Post #18


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Hexx, tak - Mondeo.
Czegoś tu nie rozumiem. Kupujący odbiera nowe auto z salonu, jeździ nim zgodnie z przeznaczeniem, tj. nie upala w KJS, nie jeździ w terenie, po prostu pakuje rodzinę i jedzie swoim nowym nabytkiem na drugi koniec Europy (co nie miało miejsca w tej sprawie). Jak rozumiem Ford nie przewiduje takiej sytuacji i takiemu nowemu Mondziakowi grozi to, że po kilkuset km jazdy silnik się po prostu rozsypie?
Ja takiej motoryzacji nie rozumiem i nie rozumiem takiego tłumaczenia producenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 23 Jan 2018 - 13:56
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Wystarczyło by gdyby właściciel zapoznał się z instrukcją i miał trochę zdrowego rozsądku... a głównie tego drugiego zabrało.
Mówienie potem, ze nie zapaliła się żadna kontrolka kiedy z 4 litrów robi się trochę ponad 1 litr... jest śmieszne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 23 Jan 2018 - 14:05
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(BartekSz @ Mon, 22 Jan 2018 - 14:37) *
Outlander jest poza budżetem.

https://www.otomoto.pl/oferta/mitsubishi-ou...m-ID6z3eUO.html


Do Forda Kugi jestem sceptycznie nastawiony. Wnętrze żywcem wzięte z Focusa, co nie dla wszystkich jest plusem.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 16:38