Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Auto do 15 tys. dające nieco frajdy z jazdy, Honda Prelude V gen?
Frolik
post Wed, 25 Nov 2015 - 19:50
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Wg mnie za dobre e36, szczególnie 328i lub z włożonym silnikiem M54b30 warto dac nawet 17 tys zł. A jeśli jest solidnie podłubane to i nawet więcej. I co z tego ze rocznik starszy? auto jest o wiele lepsze od wielu nowych kompaktów, czy nawet aut klasy sredniej.

Chyba ze dla kogos lans jest wazny, to rzeczywiście stare e36 nie jest autem którym można się pokazac....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 25 Nov 2015 - 19:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Horhe
post Thu, 26 Nov 2015 - 17:31
Post #22


Rookie
Dołączył: Sun, 15 November 2015





CYTAT(yEzOzWiErZ @ Tue, 17 Nov 2015 - 09:36) *
Patrząc po cenach S3, to można wyrwać poniżej 20k, ale w sensownym stanie to jedynie wersje przed liftem, tak więc o BAM zapomnij.. Ogółem S3 8L to ciekawe auto, warto rozważyć. Ale czy będzie tam jakiś duży fun? Bez programu zapomnij wink.gif

Cenę auto trzyma - podobnie jak Civic Type R EP3, który też mi się podoba.
Ogólnie trochę poczytałem i rzekomo auto nie daje jakichś super wrażeń z jazdy. Pomijam tu prędkość, ale myślałem, że quattro zmienia diametralnie pokonywanie zakrętów itd. S3 nie jechałem, ale za to przejechałem się zwykłą A3 1.8T z mocą ok. 200KM i w sumie nic specjalnego. Fajne wnętrze, bogate wyposażenie, auto nieduże, zwinne, ale nic ponadto.

CYTAT(ju-by @ Wed, 18 Nov 2015 - 09:43) *
MX5 NB a szczegolnie NA jest w srodku bardzo ciasna, szczegolnie na szerokosc. Nie polecam jesli jestes XL lub XXL.

Jestem po przejażdżce MX-5 i jeździło się świetnie, miejsca rzeczywiście mało, ale wystarczająco. Była to moja pierwsza styczność z napędem na tył (pomijając jakieś drętwe SUV-y), więc może stąd wynika moja ocena. Tak czy inaczej pokonywanie zakrętów to była czysta przyjemność, auto jest bardzo zwinne, żwawe i prezentuje się naprawdę ciekawie. Szkoda tylko, że jest takie niepraktyczne, bo jednak czasem przydałoby się miejsce z tyłu. Rdza to w sumie norma dla Mazdy. No i ja nie wyobrażam sobie jeżdżenia na co dzień z miękkim dachem, bo trochę szkoda by mi go było w zimę pod chmurką zostawiać. W sumie zostawiać tak auto na dłużej też ryzykowanie, bo rozciąć ten materiał to pikuś, a debili nie brakuje.

Niemniej jednak jako drugie auto jest to super opcja, a przy odrobinie wyrzeczeń i solidnej konserwacji może i jako jedyne auto.

CYTAT(mihas66 @ Tue, 24 Nov 2015 - 19:33) *
Miałem e36 mam aktualnie clio sporta i jeśli chodzi o funfactor clio wg mnie jest lepsze e36 to stary kapeć znalezienie dobrej sztuki graniczy z cudem a płacenie za auto z rocznika poniżej 98roku 15 kafli to głupota w takim aucie do wymiany możesz mieć wszystko dosłownie... Piszesz że preluda pali 13-14L jak dla mnie jest to poziom absurdalny clio tyle spali przy katungu non stop na mieście ale to już zakrawa na głupote bo nie da się tak jeździć non stop... U mnie średnia z codziennej agresywnej jazdy czyli zawsze szybciej niż wszyscy i kilowanie czego się da to 9-10L, ceny części poza kilkoma specyficznymi gratami śmieszne np kpl sprzęgło 350zł... Od siebie polecam clio sporta tylko szukaj egzemplarzy bez tuningów bo w 90% tylko pogarszają auto...

To raczej ogólnie się tyczy starszych BMW.
No takie jest spalanie - miasto, dynamiczna jazda, silnik 2.2 i buda ważąca ok. 1400 kg.

To Clio mi się coraz bardziej podoba.
1) Jak jest z awaryjnością, bo tu różne często rozbieżne opinie czytałem?
2) Jeżeli nie zamierzam tego auto w jakiś sposób modować to ma większe znaczenie czy wezmę PH1, PH2 czy PH3?
3) Jak jest z wyciszeniem wnętrza i czy seryjne głośniki grają w miarę ok?
CYTAT(Frolik @ Wed, 25 Nov 2015 - 19:50) *
Wg mnie za dobre e36, szczególnie 328i lub z włożonym silnikiem M54b30 warto dac nawet 17 tys zł. A jeśli jest solidnie podłubane to i nawet więcej. I co z tego ze rocznik starszy? auto jest o wiele lepsze od wielu nowych kompaktów, czy nawet aut klasy sredniej.

Chyba ze dla kogos lans jest wazny, to rzeczywiście stare e36 nie jest autem którym można się pokazac....

Co kto lubi, ale E36 to auto, które do bezpiecznych nie należy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Performante
post Thu, 26 Nov 2015 - 19:31
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Fri, 18 February 2005
Skąd: Południe





Mialem Clio dosc dlugo, z tym ze to auto bylo kupione jako 4 letnie z przebiegiem duzo ponizej 100k. Ja problemowow wiekszych nie mialem, a bylo to ph1. Problemem największym byla wypadajaca polos, ale po tym jak zmienilem skrzynie na ta z ph2, widzialem ze ktos rozwiazal ten problem jakims zabezpieczeniem.
Oprocz tego dwa razy wymienialem wariator zmiennych faz rozrzadu oraz poduszki pod skrzynia i silnika - wowczas (2005r) nie bylo zamiennikow, a te od zwyklych wersji byly za miekkie i wydech uderzal w sanki.

Oczywiscie ph3 jest najlepsze bo ma m.in lepszy kolektor wydechowy, ale tez jest najdrozsze. Ph3 i 2 wygladaja duzo lepiej niz ph1 szczegolnie w srodku. Jest lepiej wygluszone (albo to tylko wrazenie). PH1 ma mniej elektryki, przepustnice na linke i inne takie.

Seryjny sprzet to szajs, nie gra wcale.

Co do bezpieczenstwa to raczej ciezko mowic o nim w autach 20 letnich. Mimo wszystko podczas zderzenia Clio z 328, chyba wolalbym byc w BMW wink.gif


--------------------
911 992 4S
M5 F90 800KM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Horhe
post Fri, 27 Nov 2015 - 13:56
Post #24


Rookie
Dołączył: Sun, 15 November 2015





Dzięki za informacje. Chyba najrozsądniej będzie się rozejrzeć za PH2.

BMW E36 składa się tak samo ładnie jak Peugeot 406. Wielkość auta nie świadczy o jego bezpieczeństwie.

Chce też podjechać obejrzeć Mondeo ST200. Na mk3 mnie nie stać, bo to wydatek rzędu 20-25 tys. i podobno silniki nie są zbyt żywotne. ST200 w granicach 10 tys. dostanę, a podobno fajnie się tym jeździ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Performante
post Fri, 27 Nov 2015 - 16:49
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Fri, 18 February 2005
Skąd: Południe





Mondeo to zwykle auto z troche mocniejszym silnikiem. Nie wiem czy to fajne auto, na pewno zupelnie co innego niz Clio Sport.
To już chyba lepiej porozglądać się za Saabem 2.0T, albo za E46 328/330. Te auta konstrukcyjnie są lata świetlne przed Mondeo II, które pamięta początek lat 90.


--------------------
911 992 4S
M5 F90 800KM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Horhe
post Sat, 28 Nov 2015 - 20:28
Post #26


Rookie
Dołączył: Sun, 15 November 2015





Ty chyba masz na myśli Saaba I gen. Ja bym brał pod uwagę tylko II gen., bo bardzo mi się podobają - świetnie wyglądają, mają dobre silniki i bogate wyposażenie. Tyle, że musiałbym dołożyć z 5 tys. Poza tym na tym forum większość twierdzi, że Saab nie skręca, więc i tak musiałbym się przejechać, aby samemu ocenić, a w mojej okolicy jest kiepska podaż.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Sat, 05 Dec 2015 - 07:22
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Clio vs Saab na zakrętach o fuck... Odpowiada na pytania wyciszenie Clio jest tragiczne wg np audi a4 b6 co do audio to slucham silnika na zmianę z AC/DC i jest ok... Hehe


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 05:26