Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> 250-300k zl Cabrio 2+2 szmaciany dach, 2012+
ju-by
post Fri, 06 Nov 2015 - 12:53
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Chce kupic kabriolet 2012 rok+, najlepiej nowy. Musi miec szmaciany dach i miejsce na dwie osoby i psa, RWD lub AWD. 200km+. Skrzynia AT, DSG - dodatkowa zaleta. Manual w ostatecznosci. Miesiecznie max 6,5k km. Zakup/najem na 4 lata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 06 Nov 2015 - 12:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_gucior_*
post Sat, 07 Nov 2015 - 11:07
Post #2









S3 cabrio? Widzialem na drodze i wyglada swietnie, tzn wyglada jak nowe auto
S3 w sb jest beznadziejne ale jako cabrio moze sie sprawdzi a spelnia wszystkie kryteria
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Sat, 07 Nov 2015 - 13:00
Post #3


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Jeśli nie nowy, to może bmw 6?
Coś w tym stylu: http://allegro.pl/bmw-650i-cabrio-m-pakiet...5763269284.html
(paskudne koła, ale nie chodzi mi o konkretny egzemplarz)
I nie wiem, czy nie lepiej rozglądać się za 640.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Sat, 07 Nov 2015 - 13:27
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





Nowy Mustang 5.0


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sat, 07 Nov 2015 - 13:33
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(lagadula @ Sat, 07 Nov 2015 - 14:27) *
Nowy Mustang 5.0


Odbior listopad '16 ;-(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Sun, 08 Nov 2015 - 12:53
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





Myślę od kilku dni o twoim problemie biggrin.gif i wymyśliłem taką kolejność:

1. A5
2. E-klasa
3. 4er
4. 6er





--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sun, 08 Nov 2015 - 13:09
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Nigdy nie interesowalem sie cabrio ale co takiego fajnego jest w szmacianym dachu?
Dlaczego nie sztywny?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sun, 08 Nov 2015 - 19:04
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(lagadula @ Sun, 08 Nov 2015 - 13:53) *
Myślę od kilku dni o twoim problemie biggrin.gif i wymyśliłem taką kolejność:

1. A5
2. E-klasa
3. 4er
4. 6er


1 : Marka to minus subiektywny. Staz rynkowy podobnie. Silnik 2,0 TFSI 230PS budzi moje obawy odnosnie osiagow i dzwieku. 3,0 TFSI robi sie ciasno z budzetem.
2 : Niestety to nie jest E klasa a C klasa W204 "w przebraniu". Gdybym bral pod uwage tylko wyglad mimo stazu rynkowego w pakiecie AMG nadal wyglada na drozszy niz jest. Musze jeszcze rzucic okiem co sie zmienilo w konfiguratorze, wprawdzie sklanialbym sie bardziej ku opcji "poczekac na aktualna C klase Cabrio", ale jako ze budzet w przeciagu roku wzrosl, a auto ciagle mi sie podoba, musze przemyslec temat.
3 : Tylko hardtop. 428xi znam dobrze, chyba az za dobrze zeby sobie kupic to auto (nie dlatego, ze nie jest fajne, tylko wolalbym kupic cos do tego nie mam "na codzien" dostepu. 228i niestety mnie nie przekonalo, za male.
4. Nie stac mnie. A jak mnie stac na zakup to juz nie na "walke" z egzemplarzami na ktore w teorii mnie stac.

Typ dachu - kwestia gustu. Wiecej zalet ma sztywny dach (oprocz masy i skomplikowania mechanizmu). Kwestia kaprysu ;-)

Blisko granicy 300k zl mozna juz kupic 911 991 Cabrio, ale niestety obawiam sie scenariusza 6er
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Sun, 08 Nov 2015 - 19:28
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





Czyli tak jak moje wnioski, Ciebie również doprowadziły do konkluzji - E klasa. Mogę pomóc w zakupie, z powodu współpracy z MB Polska , lub dealerem w Poznaniu. Co do 2.0 TFSI, to myślę
że nie powinieneś być subiektywny, i obawiać się dźwięku.


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Tue, 10 Nov 2015 - 01:03
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Nie mam napinki czasowej, juz ponad rok marudze nad fajnym kabrioletem 2+2 w szmacie. Jesli nowa C klasa coupe wyglada jak miniaturowa S Coupe to C Cabrio powinno byc miniatura S Cabrio (i tak wyglada na renderach). Tak skonfigurowane jak bym sobie tego zyczyl C250 Coupe miesci sie w 230k zl, wiec mysle, ze Cabrio zmiesci sie w 260-70.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 12 Nov 2015 - 16:45
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





W grę wchodzi jeszcze Audi TTS Cabrio, ale mnie się dźwięk tego wydechu nie podoba. Poza tym klima jednostrefowa i napęd, który nadal preferuje przednią oś od tylnej. Szkoda, że Audi nie zdecydowało się stworzyć TT-ki z torsenem T3 jak w A6/A7/A8.Wtedy to by latało.

PS. Naprawdę nie da rady gdzieś Mustanga wyhaczyć?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Thu, 12 Nov 2015 - 18:32
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(Honada @ Thu, 12 Nov 2015 - 17:45) *
W grę wchodzi jeszcze Audi TTS Cabrio, ale mnie się dźwięk tego wydechu nie podoba. Poza tym klima jednostrefowa i napęd, który nadal preferuje przednią oś od tylnej. Szkoda, że Audi nie zdecydowało się stworzyć TT-ki z torsenem T3 jak w A6/A7/A8.Wtedy to by latało.

PS. Naprawdę nie da rady gdzieś Mustanga wyhaczyć?


Jak dzwonilem po dealerach Forda to na odbiory jesien/wiosna nie ma zadnego V8, na ten rok sa dwie sztuki convertible z 2,3 ecoboostem.

TTS Roadster jest moim zdaniem swietny, piekna deska, jedzie przyzwoicie, cena akceptowalna, dzwiek mi nie przeszkadza bo w daily mam dzwiek silnika tylko z glosnikow, ale odpada bo tylko 2 miejsca a podroz z Jack Russell Terrierem z przodu to przygoda zycia. Wiem, ze kupowanie auta kierujac sie miejscem dla pieska moze wydawac sie idiotyczne, ale... no coz jezdze czesto z Lolkiem i ta uzytecznosc jest cecha determinujaca sensownosc zakupu.

EDIT : Teraz zauwazylem ze w pierwszym poscie okreslilem przebieg na 6,5k km miesiecznie a powinno byc rocznie. Niestety nie moge tego edytowac bezposrednio wiec prostuje tu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Thu, 12 Nov 2015 - 23:16
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Pies to członek rodziny i jakkolwiek głupie to się nie wydaje, to każdy kto był w podobnej sytuacji kuma temat wink.gif

Juby, jak piszesz - czekałeś długo. Ja bym poczekał dłużej. TT jest super, ale mechanicznie (FWD+tył, etc...) to żart. Niektórzy (ja też) na to nie patrzą, ale to przy okazji schodząca z rynku platforma.
Na Twoim miejscu, mimo terminów, zamówiłbym Mustanga V8. Przyspiesza, skręca, rozmiar się zgadza...

Gdzie Ci się spieszy? wink.gif
Lexus jest spoko, do odbioru przeżyjesz - jeździłem tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Fri, 13 Nov 2015 - 00:21
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Lexus i tak zostaje do 05.2017. Nie spieszy mi sie ale niestety ze wzgledu na forme finansowania nie moge wplacic zaliczki i czekac rok, bo gdyby sie okazalo ze ow rok slabo mi poszedl moze sie okazac, ze juz nie mam wyliczonej zdolnosci czynszowej. Wiem, nigdy nie zaklada sie czarnych scenariuszy, ale ja pesymista jestem.... a jak mi przez rok wzrosnie tak, ze styknie na 991 Cabrio to z zalu osiwieje ;-)

Czekam, moze w A215 sie zakocham i bedzie po "problemie" ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 01:46