Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> A4 B8 2.0 TDI vs 318d F30/31
TJung
post Sat, 17 Oct 2015 - 16:29
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: http://fightboxing.pl/





Witajcie. Czy możecie coś podpowiedzieć na temat wad/zalet/spalania/awaryjności tych dwóch jednostek?
Czy w Audi z tym silnikiem (143 KM) występowała skrzynia Multitronic czy wyłącznie DSG?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 17 Oct 2015 - 16:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
henieQ
post Sun, 18 Oct 2015 - 21:42
Post #2


User
Dołączył: Sat, 30 March 2013





Multitronik w wersji z ośka, quattro zawsze w s-tronic'u.
Co do spalani w wersji z manualem, u mnie około 6,3-6,5 w miescie.
Trasa - dużo zależy od oznaczenia skrzyni - mam LNZ z długą szóstka, w trasie przy 130km/h jest 2tyś obr.
Trasa ~130km/h - 5,2-5,4l
Trasa ~ 170/180 - 7,5-8l

Z ciekawostek, zrobiłem kiedyś trasę za cięzarówką - zrobione 100km w prędkościa 90km/h schowany za cięzarówką - wyszło mi 3,8 na kompie, realnie 4.

Co do awaryjności - mam 206tkm, turbina ori, wtryski ori, jedynie dwumasę robiłem. Przez 30tyś km poza tym żadnych awarii.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
rybakmj
post Mon, 19 Oct 2015 - 10:00
Post #3


Frequent User
Dołączył: Thu, 10 November 2011
Skąd: Podlasie





2 litrowe A4 wazace 1.5 t, spala w miescie 6.5 litra ropy ? Ty tak na powaznie ?

F30 i 143 km to kiepski pomysl. Raz jechalem taka wersja i jest to totalnie za slaby silnik, jezeli mowimy o jakiejkolwiek dynamice przystojacej marce bmw.
184 koniecznie w automacie i wowczas jest to w miare juz niezle autko na miasto i trase. Program na 220/ 470 i jest juz dosyc przyjemnie. Wada tych silnikow to rozrzady nieszczesne. Ponoc poprawione od 2013 roku ( f10) ,ale to i tak loteria.


--------------------
White beauty alfa 159 2.0 MJTD 2011 225Km/467Nm by r-performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TJung
post Mon, 19 Oct 2015 - 13:09
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: http://fightboxing.pl/





CYTAT(rybakmj @ Mon, 19 Oct 2015 - 08:00) *
2 litrowe A4 wazace 1.5 t, spala w miescie 6.5 litra ropy ? Ty tak na powaznie ?

F30 i 143 km to kiepski pomysl. Raz jechalem taka wersja i jest to totalnie za slaby silnik, jezeli mowimy o jakiejkolwiek dynamice przystojacej marce bmw.
184 koniecznie w automacie i wowczas jest to w miare juz niezle autko na miasto i trase. Program na 220/ 470 i jest juz dosyc przyjemnie. Wada tych silnikow to rozrzady nieszczesne. Ponoc poprawione od 2013 roku ( f10) ,ale to i tak loteria.

Boję się awaryjności wersji biturbo - w tej słabszej też można zrobić program. Sporo naczytałem się o awaryjności tego 2.0 tdi z Audi, jak na tym tle wypada BMW?
A może inaczej - co ze spalaniem 2.0 TFSI? Da się jeżdżąc normalnie osiągać 10l w mieście?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Mon, 19 Oct 2015 - 13:52
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Największe problemy z 2.0 TDI VAG były z wersją na pompowtryskiwaczach. Wersja CR do 2009 roku miała wadliwy napęd pompy oleju, ale ze względu na inną charakterystykę silnika niż w PD, nie było z tym aż takich problemów. Tak czy siak, 2.0 TDI CR to silnik godny polecenia.

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, to miałem kiedyś 2.0 TDI CR 170 KM (CBBB) w Passacie kombi w manualu, tutaj masz moje wyniki:

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/66100

Owszem, można spalić 6 litrów w mieście, ale jeśli nie ma ruchu, świateł i ciągłych zatrzymań. Przy normalnej eksploatacji miejskiej (spore miasto - Warszawa) pali tak 8-9 litrów, czasem więcej. W trasie też oszczędny - przy normalnej jeździe okolice 6l, przy mocno dynamicznej 8l, a przy bardzo szybkiej (jak na dwulitrowe kombi w dieslu rzecz jasna) ciężko przekroczyć dychę. Da się też osiągnąć okolice 5l, ale to już dla cierpliwych. Moje auto było po programie (206 KM, 390 Nm).






--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patryk.
post Mon, 19 Oct 2015 - 17:09
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 November 2008
Skąd: SGL / M / GAP





Kolega z pracy ma b8 ale 170km i manual.W duzym miescie auto pali mu 7,5 maks, w trasie De do Pl wychodzi koło 8l ale to jazda bez przykladania sie do przepisów wink.gif zrobilł tym autem jakies 100 tys w dwa lata. Obecnie ma ponad 200 tys, dpf od nowosci, turbo też. Sprzeglo i dwumasa wprawdzie sie poddały, ale to jedyne wieksze awarie. Fakt ze od momentu zakupu dolewa 1l oleju miedzy wymianami co 15tys. Poprzedni wlasciciel dolewal 1.5 do 2 w trybie long life bo audi nie uznało gwarancji.
Dodam jeszcze w kwestii spalania to jeżdżąc po aglomeracji ślaskiej, tj Katowice i Gliwice głównie, moje mondeo w kombii 2.0 163 km pali mi maks 6,5 do 7 l. W Monachium ok litr wiecej, a tam korki sa na poziomie Warszawy czy nawet większe a nie GOPu.
Brat ma tourana z tym eko motorem 143 km i to jest serio oszczędny silnik, sredniej wielkości miasto i dojazd do pracy autostradą dają u niego wynik 6l, przy czym jego styl jazdy jest spokojniejszy niz no mój czy własciciela a4.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TJung
post Mon, 19 Oct 2015 - 20:19
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: http://fightboxing.pl/





CYTAT(Patryk. @ Mon, 19 Oct 2015 - 15:09) *
Kolega z pracy ma b8 ale 170km i manual.W duzym miescie auto pali mu 7,5 maks, w trasie De do Pl wychodzi koło 8l ale to jazda bez przykladania sie do przepisów wink.gif zrobilł tym autem jakies 100 tys w dwa lata. Obecnie ma ponad 200 tys, dpf od nowosci, turbo też. Sprzeglo i dwumasa wprawdzie sie poddały, ale to jedyne wieksze awarie. Fakt ze od momentu zakupu dolewa 1l oleju miedzy wymianami co 15tys. Poprzedni wlasciciel dolewal 1.5 do 2 w trybie long life bo audi nie uznało gwarancji.
Dodam jeszcze w kwestii spalania to jeżdżąc po aglomeracji ślaskiej, tj Katowice i Gliwice głównie, moje mondeo w kombii 2.0 163 km pali mi maks 6,5 do 7 l. W Monachium ok litr wiecej, a tam korki sa na poziomie Warszawy czy nawet większe a nie GOPu.
Brat ma tourana z tym eko motorem 143 km i to jest serio oszczędny silnik, sredniej wielkości miasto i dojazd do pracy autostradą dają u niego wynik 6l, przy czym jego styl jazdy jest spokojniejszy niz no mój czy własciciela a4.


Dzięki Panowie za opinie. Mój poprzedni wóz - Insignia CDTi 160 HP palił maks 7,5, co było dla mnie bardzo ok, bo jeżdżę dość dynamicznie. Tam nie dotknęła mnie żadna awaria (auto od nowości w moich rękach), dlatego po tym, jak przeczytałem troche o powyższych nieco się przestraszyłem. Celuję w wóz o przebiegu max 80 kkm, 2013+. Miałem E46 320d i było świetne, stąd też pomysł BMW. Może ktoś coś doda jeszcze, bo osobiście nie upieram się przy dieslu, jeśli TFSI jest w stanie bez wyrzeczeń spalić poniżej 10l.

PS. tez mieszkam w GOPie i faktycznie nie ma tu zbytnich korków.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 02:44