Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Szybkie pytanie o pompe paliwa...in line
orzel12
post Mon, 26 Aug 2013 - 14:19
Post #1


Frequent User
Dołączył: Thu, 16 November 2006
Skąd: okolice





Hej,

Mam pytanie odnośnie zewnętrznej pompy paliwa...

Nie chce kombinować z umiejscowieniem pompy w oryginalnym koszu, tak żeby na zakrętach nie brakowało paliwa...
Postanowiłem wiec ze zakupie bosch-a 044 i zamontuje in line zamiast filtra a filterek dam pod maske.

Teraz tylko czy będzie wszystko działać jak należy, skoro teraźniejsza pompa nie wyrabia już z wachą, to czy nie będzie w jakiś sposób blokować tego boscha?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 26 Aug 2013 - 14:19
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Wombat
post Mon, 26 Aug 2013 - 17:47
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





oczywiście że będzie.
wydajność całości jeżeli są w szeregu jest taka jak najsłabszego ogniwa.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
orzel12
post Mon, 26 Aug 2013 - 18:39
Post #3


Frequent User
Dołączył: Thu, 16 November 2006
Skąd: okolice





oczywiście ze będzie.... ?? blokować mam rozumieć ??

Hmm w takim razie jak "działają projekty" w których ludzie pakują właśnie boscha inline z seryjna pompą ?? Czytałem kilka razy właśnie o takim rozwiązaniu...

Co w takim razie zrobić, żeby było jak najlepiej ??

Chciałem iść w sumie jak najłatwiejsza droga i wpiąć 044 ale widzę, ze chyba nie będzie tak hop siup.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kowalfik
post Mon, 26 Aug 2013 - 19:29
Post #4


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2012
Skąd: ŁDZ





Wombat to nie tak... Gdybyśmy rozpatrywali sam przepływ bez ciśnienia to owszem bosch by nic nie pomógł, ale na listwie jest ciśnienie. Czym wyższe tym pompa ma mniejszą wydajność l/h. Więc jeśli bosh przejmie na siebie zadanie utrzymywania ciśnienia to pompa w baku pracuje już bez obciążenia więc jest w stanie podać dużo więcej paliwa w tym samym czasie. może być nawet tak zę bosh pracujący po ciśnieniem będzie miał mniejszy przepływ niż stara pompa bez obciążenia, a wtedy nie będzie nic blokować.

Więc wszystko powinno łądnie chodzić, a dla pewności w baku możesz zamontować poprostu dobrą, nową pompę odpowiednik seryjnej, albo lepeij o zwięksoznym ciśnieniu i dużym przepływie np warlbro 255l(w tym przypadku ważniejszy będzie przepływ, ciśnienie będzie robił bosh)


--------------------
- What is Turbina?
- Turbina is spinning!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Mon, 26 Aug 2013 - 19:33
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Jeśłi na zakrętach brakuje paliwa to wiadomo że seryjna pompa nie ma co pociągnąć bo odpływa, wiec tutaj nic mocniejsza pompa nie pomoże, bo nie zmieni to konstrukcji baku. Ja bym zrobił to samo co u mnie czyli dołożył swirl pot czy surge tank, tak żeby seryjna pompa napełniała zbiornik wyrównawczy a z niego walbro pobierała paliwo i do niego paliwo wracało z listwy , jedynie nadmiar ma wracać do seryjnego zbiornika paliwa. Taki system małęgo zbiornika buforowego w którym zawsze będzie utrzymywany jakiś poziom paliwa - najprostsze rozwiązania nie wymagające modyfikacji seryjnego baku.


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
orzel12
post Mon, 26 Aug 2013 - 19:41
Post #6


Frequent User
Dołączył: Thu, 16 November 2006
Skąd: okolice





Nie nie, nie jest tak, ze brakuje na zakrętach... pisząc to miałem na myśli wsadzenie np walbro intank... wtedy jak wiadomo przy niewłaściwym zamontowaniu odpływa paliwo... u mnie po prostu seryjna pompa już nie robi roboty.

Myślałem już nad swirlem ale to znów dodatkowe $$ a sam sobie nie wystrugam takiego czegoś. Dlatego chciałem pójść najprostsza droga i dołożyć 044. Moze to i lekki przerost formy nad treścią bo pewnie nigdy duzo grubiej ponad 300KM w tym aucie nie bedzie ale to rozwiazanie z punktu "montażowego" najbardziej mi odpowiada.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Franio
post Mon, 26 Aug 2013 - 19:42
Post #7


Super User
Dołączył: Mon, 23 October 2006
Skąd: Kraków / BK





CYTAT(Wombat @ Mon, 26 Aug 2013 - 17:47) *
oczywiście że będzie.
wydajność całości jeżeli są w szeregu jest taka jak najsłabszego ogniwa.

Połączenie szeregowe:

Połączenie równoległe:


CYTAT(swiety93 @ Mon, 26 Aug 2013 - 19:33) *
Jeśłi na zakrętach brakuje paliwa to wiadomo że seryjna pompa nie ma co pociągnąć bo odpływa, wiec tutaj nic mocniejsza pompa nie pomoże, bo nie zmieni to konstrukcji baku.

+1


--------------------
- Nissan 200sx s14a 2.0T
- Daily use Audi A3 8P Sportback 2.0 TDi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kowalfik
post Mon, 26 Aug 2013 - 19:47
Post #8


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2012
Skąd: ŁDZ





Do tego co potrzebujesz polecił bym Ci tą pompę:
http://pompy-paliwa.pl/p/5/214/pompa-paliw...mpy-paliwa.html

MA 6.5b ciś, i duży przepływ i jest tania jak barszcz. Mam ja zamontowaną w buggym z silnikiem 2.3t saaba i bardzo daje rade-tylko zę z tego co widze narazie niedostęna, ale mozę popatrz inne zewnętrze z ciś. 6.5b, albo napisz od nich keidy będzie.

CYTAT
Jeśłi na zakrętach brakuje paliwa to wiadomo że seryjna pompa nie ma co pociągnąć bo odpływa, wiec tutaj nic mocniejsza pompa nie pomoże, bo nie zmieni to konstrukcji baku.


Niby tak ale mimo wszystko wydaje mi się że i tak troche by pomogło-szczególnie jeśli braki paliwa są bardzo krótkie.

Równoległe mocowanie mocnych pomp to tylko do grubych projektów. Trzeba przerabiać cały ukł. paliwowy, bo przepływ jest tak duży że będzie zalewać silnik na wolnych obrotach(cieńki wąż powrotny będzie podnosił ciś. na listwie przy tak wysokim przepływie)


--------------------
- What is Turbina?
- Turbina is spinning!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 26 Aug 2013 - 20:05
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





zara, moment.
Wracając do początku wątku i pierwszego pytania.
Czy mniej wydajna pompa nie będzie ograniczać wydajniejszej pompy umiejscowionej za nią? Nawet biorąc poprawkę na to że wydajniejsza pompa za słabszą utworzy wręcz podciśnienie ułatwiając słabszej pracę. Słabsza wciąż będzie ją ograniczać (dławić) i od charakterystki pomp zależy jak ta "mocniejsza" zareaguje na dławienia. Na pewno wydajność układu paliwowego się poprawi ale mocniejsza pompa będzie dławiona zwiększonym oporem po stronie ssącej i nie osiągnie pełnej wydajności (któraś będzie sie bardziej grzać).
Wykresiki wyżej dotyczą szeregowego połączenia pomp o jednakowych charakterystykach. Tutaj są pompy o różnych charakterystykach.
W takim układzie nie sumuje się to tak ładnie. Bilans jest wciąż dodatni ale nie taki oczywisty

Oczywiście ma tu znaczenie budowa układu, sposób utrzymywania ciśnienia (zmiana prędkości pomp-zasilanie) czy zawór z powrotem..itd i różnica miedzy pompami. Różnica może robić problem lub wcale nie musi


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kowalfik
post Mon, 26 Aug 2013 - 20:32
Post #10


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2012
Skąd: ŁDZ





Gdyby pierwsza pompa była z akwarium z rybkami to owszem tak by się działo, ale przy wydajności jaką ma jakakolwiek pompa paliwa to ten bosh będzie miał tylko łatwiej bo pierwsza pompa pracując bez obciążenia będzie podawać paliwo na bosha z ciśnieniem większym niż atmosferyczne(czyli takim jakby poprostu bosh ciągną z baku)


--------------------
- What is Turbina?
- Turbina is spinning!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
orzel12
post Tue, 27 Aug 2013 - 19:50
Post #11


Frequent User
Dołączył: Thu, 16 November 2006
Skąd: okolice





Dzieki za jakieś wstępne informacje...

W takim razie z tego co piszecie powinno być ok pod względem jej pracy...

A czy jeśli zamontuje 044 nie będzie jakiegoś problemu, ze wytworzy ona za duże ciśnienie ?? Zapewne będzie "troszeczkę" mocniejsza od tego co teraz mam.

Ogólnie to potrzebuje pompki do zasilenia 1.8T ~260KM którą łatwo zamontuje, nie sprawi problemów przy niskim poziomie paliwa w baku czy na zakręcie no i będzie współpracować z pozostałym osprzętem bez większych ingerencji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kowalfik
post Tue, 27 Aug 2013 - 20:23
Post #12


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2012
Skąd: ŁDZ





044 nie jest chyba jeszcze na tyle mocna żeby seryjny ukł. paliwowy nie ogarnął,a le wszystko zależy jaki masz powrót do baku.


--------------------
- What is Turbina?
- Turbina is spinning!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
orzel12
post Tue, 27 Aug 2013 - 20:30
Post #13


Frequent User
Dołączył: Thu, 16 November 2006
Skąd: okolice





Chodzi mi o to czy np nie będzie lało więcej paliwa? Wiem, ze jest regulator, ale czy on ogarnie takie ciśnienie jakie będzie po 044 ??

Co do powrotu, to nie bardzo wiem o co konkretnie pytasz rolleyes.gif

W sumie raczkuje jeszcze w temacie modyfikacji itd. dlatego mam takie, pewnie co niektórym wydające się banalne pytania wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kowalfik
post Tue, 27 Aug 2013 - 21:07
Post #14


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2012
Skąd: ŁDZ





ukł. paliwowy we większości aut idzie tak pompa>filtr>listwa z wtryskami>regulator>powrót do baku

Regulator przyblokowuje powrót przez co ciśnienie rośnie na listwie i na wtryskach. Jeśli dasz pompę o za dużym przepływie to mimo że regulator będzie otwarty to i tak będzie tak duży przepływ że nie zdąży wszystko przez niego przejść i wzrośnie ciśnienie na listwie mimo że nie powinno=będzie zalewać. W roli takiej zwężki przy za mocnej pompie może zadziałać jeśłi nie regulator to również wąż powrotny o za małej średnicy.


--------------------
- What is Turbina?
- Turbina is spinning!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
orzel12
post Tue, 27 Aug 2013 - 21:38
Post #15


Frequent User
Dołączył: Thu, 16 November 2006
Skąd: okolice





Dzieki dzięki za łopatologiczne objaśnienie sprawy wink.gif

Powoli zaczynam jednak chyba rezygnować z 044 za dużo wydaje mi się przy niej problemów które mogą mnie zaskoczyć.... A i tak nigdy nie wykorzystam jego potencjału.

Zastanawiam się tylko czy kombinować coś z wpasowaniem wydajniejszej pompy do org kosza w baku, czy wziąć inną pompę zewnętrzną troszkę "spokojniejszą"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grabekwwy
post Tue, 27 Aug 2013 - 21:56
Post #16


Super User
Dołączył: Fri, 16 March 2007
Skąd: Wyszków





jeśli chodzi o seryjną w baku (seria w S3 8L) i mocną in-line(walbro 255) to kiedyś dostałem taką odpowiedź z firmy, która zajmuje się regeneracją pomp

cyt: Jest to spowodowane różnymi charakterystykami (ciśnienie-wydajność), pompa seryjna to pompa turbinowa co powoduje że na przelew (bez ciśnienia) ma dużą wydajność (ok 300l/h) jednak wraz ze wzrostem ciśnienia pracy ta wydajność drastycznie spada (0l/h przy 6-6,5Bar). Po to zakłada się drugą pompę (odpowiedniej) najlepiej rolkową która ma niższą wydajność (ok 200l/h) na przelew, jednak wydajność wraz ze wzrostem ciśnienia nie spada tak szybko jak w pompie fabrycznej (0l/h przy 12 Bar).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
orzel12
post Tue, 27 Aug 2013 - 22:16
Post #17


Frequent User
Dołączył: Thu, 16 November 2006
Skąd: okolice





Nie wiele zrozumiałem chyba z tego ale w skrócie...

Połączenie pompy seryjnej i np walbro lub 044 będzie działać... znaczy będzie jak pisał kowalfik, ze seryjna da rade bo nie będzie się tak meczy ciśnieniem... Tak mam to rozumieć ??

Czyli spokojnie można montować szeregowo.

Tylko teraz czy pozostać przy 044 czy wziąć np wspomniane walbro, które zdaje się nie być takie mocne jak bosch i nie będzie problemów ze zbyt wysokim ciśnieniem w układzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kowalfik
post Wed, 28 Aug 2013 - 00:48
Post #18


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2012
Skąd: ŁDZ





Nie ma za co, po to forum... wink.gif
A zdradź nam wgl tajemnice co to za auto, silnik jakie mody/ i czemu mwłaściwie uparłeś się na drugą pompę? Takie rozwiązania stosuje się dla mocy 500+ a i tak imho jest to trochę niepotrzebne, albo inaczej, niekonieczne....

U Ciebie będzie tylko dodatkowa jebanina z tym, największy problem to zasilanie takiej pompy. Nie myśl sobie że po prostu przedłużysz kable od seryjnej i się pod nie wepniesz bo seryjne kable często są za cienkie do seryjnej pompy(znacząco spada napięcie co za tym idzie BARDZO spada wydajność) a co dopiero do 2 i to jeszcze prądożernego bosha....będziesz musiał pociągnąć nowe kable i do tego zrobić to na przekaźniku wzbudzanym/gaszonym z seryjnego zasilania pompy tak żeby w razie wypadku gdy silnik zgaśnie-pompa też zgaśnie, bez względu czy zapłon jest włączony, bo inaczej możę być niezaciekawie, wiadomo.... kolejny powiedzmy problem to sam montaż zrobiony z głową i tak żeby się diagnosta nie dowalił, a w razie jakiejś kolizji jakiś miły pan może chcieć znaleźć każde gówno byle nie wypłacić $$$ rolleyes.gif

Także przemyśl to bo wystarczy że wsadzisz po prostu porządną pompę do baku która ma taki sam kształt więc robota typu plug&play. Przy okazji obczaisz czy nie masz syfu w baku. I nie zapomnij o siateczce na wejściu pompy(wewnętrznej) bo inaczej nie wytrzyma tygodnia...
A tak wgl to sprawdź właśnie napięcie jakie masz no pompie podczas przyśpieszania, bo może się okazać że wystarczy lepsze kable położyć-już kilka takich przypadków było-lepsze kable wystarczyły. Bez porządnego zasilania dobra pompa nie pomoże... wink.gif

Tomikos w praktyce to chyba wszystkie pompy stosowane w większości aut są jednego typu-chyba że to właśnie różnica budowy sprawia że jedne pompy mają mkas ciś. 4b a drugie 6.5b.
Jako ciekawostke dodam że wewnętrzne warlbro (z tej rodziny 6.5b) ma zawór przelewowy ustawiony na ok7b(pisze około bo dawno o tym czytałem) a taka sama zewnętrzna nie ma tego zaworu(bo i jak), ale i tak jej wydajność bardzo spada przy ciśnieniuwyższym niż maks.


--------------------
- What is Turbina?
- Turbina is spinning!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
orzel12
post Wed, 28 Aug 2013 - 08:20
Post #19


Frequent User
Dołączył: Thu, 16 November 2006
Skąd: okolice





No wiec tak...

Auto to Ibiza Sport 1.8T ~260KM wsadzone kilka gratów z S3... wieksze wtryski, K04, duzy FMIC, 3"Dp 2,75 cat back itp.

Tak jak mówiłem szału nie ma dupy nie urywa wink.gif

Brakuje mi po prostu paliwa.... Jak mierzyłem pod obciążeniem (turbo dmucha 1,1-1,2b) to pompa co daje max to 3,4b przy 5-6tys/obr.

Kiedyś mierzyłem zasilanie pompy ale było to na postoju i jak dobrze pamiętam to wynosiło w okolicy 13-14V w każdym bądź razie wyglądało ok.

Jak zmierzyć napięcie pod obciążeniem ?? Nie za bardzo wiem jak mam sie wpiąć w układ żeby to zmierzyć... NA postoju wypiełem po prostu pompke po odpaleniu i jeszcze przez jakiś czas auto chodziło wtedy udało mi sie to sprawdzić.

Odnośnie tego po co mi wielki bosch ??

Po prostu chciałem coś co łatwo sie zamontuje bez konieczności przerabiania seryjnego kosza w baku. Wiem , ze można wsadzić tam prawie każdą pompę wewnętrzna ale podobno wtedy pojawiają się kłopoty jeśli nie ma więcej paliwa w baku, lub odpływa na zakręcie.... Nie tylko ja śmiagam tym autem, ale czasem tez moja kobitka wiec rożnie mogłoby to być z pilnowaniem stanu paliwa w baku.

Chciałem zatem wsadzić zewnętrzna pompę bo wydawało mi sie, ze to najprostszy sposób... zakładam zamiast filierka i po kłopocie... Jak się okazuje teraz, wcale nie jest to tez takie proste i bezproblemowe. A boscha wybrałem bo wydawał mi się dobrym, walbro podobno podróbek pełno.
Nie zdawałem sobie tylko sprawy , ze to taka wielka krowa , dająca wielkie ciśnienie, które tez może powodować więcej złego niż dobrego... także raczej go odpuszczę.

Nie wiem sam już co mam robić bo mętlik powstał wielki.

Czy zakupić trochę słabsze walbro zewnętrzne, tylko tu tez jak przy 044 dochodzi kwestia montażu o którym pisałeś... Czy może np DW200 lub jakieś walbro wewnetrzne i spróbować to upchnąć jednak w seryjnym koszu w baku.

Najlepiej to byłoby założyć jakąś wydajniejszą oem+ pompkę z innego modelu, co by siadła w koszu w baku jak trzeba i załatwiła problem.
Tylko niestety nie mam pojęcia czego i gdzie szukać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Wed, 28 Aug 2013 - 10:41
Post #20


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





W jaki sposob oceniles, ze brakuje paliwa? Podczas strojenia wyszlo, ze jest za ubogo i nie daje sie juz dolac?
Jak pompa w linii nie dostanie paliwa, to tez jej na zdrowie nie wyjdzie. Uczul dziewczyne, ze ma nie jezdzic na rezerwie i wloz do baku Walbro - po problemie. Czesto siada w baku w miejsce seryjnej bez zadnych komplikacji, nie wiem jak jest w tym modelu.
Do mocy, o ktorej pisales, dwie pompy sa calkowicie zbedne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 19:05