Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Ford Mondeo Mk1 4x4 Turbo - Sprzęgło
lincoln_88
post Tue, 10 Aug 2021 - 19:39
Post #1


User
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Witam. Jak w tytule, posiadam takiego wynalazka. Uturbiłem go sobie i obecnie mam 250km i 380 nm. Sprzęgło mam spiek 5 łopatek z seryjnym dociskiem i tu się pojawia problem. Chcę celować w większe moce, ale ogranicza mnie sprzęgło. Jest to trochę wynalazek z tego względu, że ma sprzęgło 240mm z hydraulicznym wysprzęglikiem, które było stosowane dopiero w późniejszych modelach. Ale wracając. Potrzebuję czegoś, co wytrzyma 550nm w 4 butach. Samo sprzęgło jest ponoć P&P od Focusa MK1 RS, ale to takie trochę gdybanie. Zatem - czy może ktoś polecić kogoś, kto ogarnie temat, bez wsadzania dwutarczu i podwójnej sprężyny? Słyszałem gdzieś o stosowaniu docisku z Transita 2.4d, ale bez dokładnych danych ile to wytrzyma. Cała Polska.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 10 Aug 2021 - 19:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Dziku
post Wed, 11 Aug 2021 - 06:57
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Nie ten dział trochę, chyba że jednak edytujesz pod regulamin.
Co do sprzęgła, to teoretycznie duratorq 2.4 powinien pasować, stare 2.4 miało 242 i płaski zamach, więcnie wejdzie. Znajomi do sierr z dohcem za zamachach z dohc 16v i zetecowych wkładają docisk z któregoś 530d, ale to musisz pawła od boa turbo zapytać ewentualnie.
Transfer case jeszcze nie wybuchł?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lincoln_88
post Wed, 11 Aug 2021 - 08:17
Post #3


User
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Wydawalo mi się, że tu będzie pasować tematem. A jak mogę przenieść temat? A co do sprzęgła, to wlasnie slyszalem o tym plaskim kole i to moze mnie ograniczyć. I ten Paweł, to nie wiem zbytnio kto to i jak go znalezc. A co do samego Transferboxa - nie wiem skąd taka jego opinia. Miałem 3 takie Mondziaki, w tym jednego gruzina w pole na terenowych oponach i tam się nic nie działo. Jest patent na wzmocnienie i w tym zrobiłem tego moda, ale to ze względu na dostępność części przy ewentualnej awarii. Wisko w skrzyni wywalone i zaspawane + zaspawany transferbox. Zrobiłem tak z 1000km, opon nie cięło, bączki kręcił zimą jak głupi, ale wkurzało to ciągnięcie przy niższych prędkościach tongue.gif Więc poszła wiskoza na wał z Freelandera i jest git. Tym też sposobem, zmieniło się trochę działanie tego napędu - w wielkim skrócie, te 3 śrubki M8 co przy nim są - w moim przypadku go po prostu trzymają ze skrzynią, a nie przenoszą całą siłę napędu na asfalt.

Wiem, że na piachu, mało dramatycznie itp, ale takie kopanie i na asfalcie mu nie przeszkadza. Tu jeszcze bez wiskozy: https://www.youtube.com/watch?v=YujLpzZzIGs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Wed, 11 Aug 2021 - 08:28
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Pawła znaleźć przy pomocy opcji szukaj. Temat przenieść prosząc o to moderatora...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 13:35