Shoutbox 0 nowych PW 


25 Stron V  « < 20 21 22 23 24 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Lexus SC300 Neverending Story, 2JZ VVTi GT35r 6spd
BeeMiX
post Tue, 01 Oct 2019 - 09:20
Post #421


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Start z Suprą



--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 01 Oct 2019 - 09:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomaster
post Tue, 01 Oct 2019 - 10:52
Post #422


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Strasznie bogato mu chyba lejesz że tak kopci tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 01 Oct 2019 - 23:59
Post #423


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(nomaster @ Tue, 01 Oct 2019 - 10:52) *
Strasznie bogato mu chyba lejesz że tak kopci tongue.gif


Noo zamówiłem już EDL-1 i będę na bierząco logował żeby to porządnie wystroić. Nie mam pojęcia czemu tak był przelany.



Z Torsena niestety mielonka. Aż pękła obudował od tej części gdzie przykręca sie talerz ohmy.gif Ciężko mi ocenić co zostało uszkodzone przy starcie a co się uszkodziło już jak holowaliśmy auto z lotniska. Niestety przez nagłą ulewę która zaczeła się parę minut po awarii, nie było innej możliwości sciągnąć auto.

Talerz w tym dyfrze to 205mm, choć popularnie mówi się że to 200. Szczerze nigdy nie słyszałem w PL o ukręceniu tego dyfra. To był dyfer 3.26 z Lexusa LS430, wkład Torsen był z Supry mk4, więc dyfer miał 15 lat a wklad mógł mieć z 25. Miałem ten zestaw przez około 60 tyś km. Wypadało by dojść jak do tego doszło żeby następnym razem nie było wtopy. Czy to przez sztywne gumy w dyfrze i wózku ? Czy może przez upalanie na miekkich gumach wczesniej i z wheelhopem dostał za duży wpierdol, udar? Za mało lub za dużo trakcji ? Albo po prostu zmęczenie materiału w 25 letniej części i trzeba odpuścić starty z procedury.

Jutro włożymy drugi dyfer 3.26 i auto będzie jezdne, ale niestety otwarty dyfer nie jest opcją. Opcje są właściwie cztery.

1.Ten dyfer i poszukać znów używanego Torsena (najtaniej)
2.Ten dyfer i kupić Kaaza za 4k pln
3.Wstawić dyfer od np. BMW M4 ? (custom robota której wolał bym uniknąć)
4.Duży dyfer 220mm z Torsenem (najdrożej)

Obawiam się że Torsen po prostu się nie nadaje do takiej aplikacji i nawet w legendarnym dyfrze 220mm z Supry TT 6spd padnie za jakiś czas przy takim użytkowaniu. Źródła które znalazłem podają że nawet ten duży dyfer potrafi eksplodować przez wheelhop. A normalnie unosi 1500KM na kleju


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Wed, 02 Oct 2019 - 00:30
Post #424


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(BeeMiX @ Tue, 01 Oct 2019 - 23:59) *
Noo zamówiłem już EDL-1 i będę na bierząco logował żeby to porządnie wystroić. Nie mam pojęcia czemu tak był przelany.



Z Torsena niestety mielonka. Aż pękła obudował od tej części gdzie przykręca sie talerz ohmy.gif Ciężko mi ocenić co zostało uszkodzone przy starcie a co się uszkodziło już jak holowaliśmy auto z lotniska. Niestety przez nagłą ulewę która zaczeła się parę minut po awarii, nie było innej możliwości sciągnąć auto.

Talerz w tym dyfrze to 205mm, choć popularnie mówi się że to 200. Szczerze nigdy nie słyszałem w PL o ukręceniu tego dyfra. To był dyfer 3.26 z Lexusa LS430, wkład Torsen był z Supry mk4, więc dyfer miał 15 lat a wklad mógł mieć z 25. Miałem ten zestaw przez około 60 tyś km. Wypadało by dojść jak do tego doszło żeby następnym razem nie było wtopy. Czy to przez sztywne gumy w dyfrze i wózku ? Czy może przez upalanie na miekkich gumach wczesniej i z wheelhopem dostał za duży wpierdol, udar? Za mało lub za dużo trakcji ? Albo po prostu zmęczenie materiału w 25 letniej części i trzeba odpuścić starty z procedury.

Jutro włożymy drugi dyfer 3.26 i auto będzie jezdne, ale niestety otwarty dyfer nie jest opcją. Opcje są właściwie cztery.

1.Ten dyfer i poszukać znów używanego Torsena (najtaniej)
2.Ten dyfer i kupić Kaaza za 4k pln
3.Wstawić dyfer od np. BMW M4 ? (custom robota której wolał bym uniknąć)
4.Duży dyfer 220mm z Torsenem (najdrożej)

Obawiam się że Torsen po prostu się nie nadaje do takiej aplikacji i nawet w legendarnym dyfrze 220mm z Supry TT 6spd padnie za jakiś czas przy takim użytkowaniu. Źródła które znalazłem podają że nawet ten duży dyfer potrafi eksplodować przez wheelhop. A normalnie unosi 1500KM na kleju


oczywiście ze torsen to miekka kuppa. wkladaj plytke kaaza z agresywna rampa atakujaca i bedzie Pan zadowolony


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 02 Oct 2019 - 06:31
Post #425


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





205 to trochę mało jak na takie warunki. Żeby wpaść na to dlaczego rozpadł się ten dyfer musiałbyś znać luzy łożysk ataku i dyferencjału, do tego pytanie czy nie katowałeś nigdy zimnego dyfra.
3.26 to nie jest najlepsze przełożenie do katowania.
Brakuje na liście opcji:
5. przełożenie 220 + szpera płytkowa.

Po zamontowaniu płytki prawdopodobnie koła Ci przestaną skakać przy starcie (o ile amory są względne).


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 02 Oct 2019 - 09:08
Post #426


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Po pierwsze to gratuluję wspaniałego auta (mimo awarii), bo temat śledzę z zainteresowaniem od bardoz dawna.

A co do awarii. Moim mało doswiadczonym zdaniem, przyczyną jest niestety wiek tych części. Jak masz 25 letni wkład z auta którym raczej nie jeżdżono tylko po bułki, a do tego puszczasz tamtędy ponad 700 KM przy ostrych startach, to ja bym się niestety nie dziwił że jebło. Ja bym się dziwił, że cokolwiek wytrzymało wink.gif. Trzeba poszukać jak tu dobrać coś od nowszych aut. Albo chociaż tego Kaaza wrzucić - w teorii wydaje się, że będzie lepiej i z trakcją i z bezawaryjnością.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Wed, 02 Oct 2019 - 10:01
Post #427


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 02 Oct 2019 - 06:31) *
205 to trochę mało jak na takie warunki. Żeby wpaść na to dlaczego rozpadł się ten dyfer musiałbyś znać luzy łożysk ataku i dyferencjału, do tego pytanie czy nie katowałeś nigdy zimnego dyfra.
3.26 to nie jest najlepsze przełożenie do katowania.
Brakuje na liście opcji:
5. przełożenie 220 + szpera płytkowa.

Po zamontowaniu płytki prawdopodobnie koła Ci przestaną skakać przy starcie (o ile amory są względne).


Takich luzów nigdy nie sprawdzałem. Kupiłem kiedyś dyfer z LS'a, przełożyliśmy flansze wejściową i zamieniliśmy otwarty mechanizm na torsena. Przez te 6 czy 7 lat nie sprawiał problemu, żadnego hałasu. A z temperaturą nie wiem, czujnika tam nie mam. Nigdy sie nie przejmowałem że mogę wysadzić dyfer na oponie 255, ale jak widać to ma drugorzędne znaczenie.

3.26 to jedyne rozsądne przełożenie. Przy 200kmh mam około 4100rpm w trasie. DKG jest zbliżona przełożeniami tylko 7 bieg jest troche dłuższy wiec będzie idealnie.

Opcja na płytkę w 220 odpada. Nie w 2019 roku. Ceny tych typowo Suprowych części poszybowały do jakiś chorych wartości i taki dyfer to była by kwota pięciocyfrowa.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolus1
post Wed, 02 Oct 2019 - 17:44
Post #428


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





na filmiku z suprą widać że chyba różnica w masach jest masakryczna wink.gif ale sorry wolałbym mieć jednego takiego Lexa niż 5 takich supr biggrin.gif idzie świetnie, ten dźwięk biggrin.gif tylko kurde chyba trochę sporo paliwa bo wali jak diesel na czarno wink.gif
i dziękuje za informacje że jednak zdarzało się po ostrym palowaniu gasić motor smile.gif!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Wed, 02 Oct 2019 - 20:10
Post #429


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





A nie myślałeś o 8.8" z forda? Amerykanie pakują je do m3 turbo i zeswapowanych lsów jak 210 wybucha...
Nowe wkłady śmiesznie tanie, a rodzajów szper do wyboru do koloru, o pierdylionie przełożeń nie wspomnę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 02 Oct 2019 - 20:17
Post #430


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(BeeMiX @ Tue, 01 Oct 2019 - 23:59) *
Obawiam się że Torsen po prostu się nie nadaje do takiej aplikacji i nawet w legendarnym dyfrze 220mm z Supry TT 6spd padnie za jakiś czas przy takim użytkowaniu. Źródła które znalazłem podają że nawet ten duży dyfer potrafi eksplodować przez wheelhop. A normalnie unosi 1500KM na kleju

Miałem taki dyfer u siebie. Zanim go kupiłem Jeździł w oem su4 po jakimś sofcie u mnie dostał 600nm i go zmieliło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Wed, 02 Oct 2019 - 20:20
Post #431


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Nie znam się, to się wypowiem:

a jakiś dyfer z tych nowych, mocarnych diesli świętej trójcy ? Takie 745d czy inna S400 CDI nie będą miały uczciwej wielkości dyfra biorąc pod uwagę niutony, które się tam przewijają ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 02 Oct 2019 - 20:44
Post #432


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Trop jest dobry w przypadku mercedesa to raczej dyfry benzynowe niz diesla jako, ze maja wiecej momentu. Brabus ev12 ma chyba seria dyfer z AMG i 1500Nm.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Wed, 02 Oct 2019 - 21:04
Post #433


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(Dziku @ Wed, 02 Oct 2019 - 20:10) *
A nie myślałeś o 8.8" z forda? Amerykanie pakują je do m3 turbo i zeswapowanych lsów jak 210 wybucha...
Nowe wkłady śmiesznie tanie, a rodzajów szper do wyboru do koloru, o pierdylionie przełożeń nie wspomnę...


Chcę uniknąć starych rozwiązań. Jak na coś swapować to na współczesne części. Podoba mi się dyfer z M4, ma 220mm i kosztuje grosze. Niestety ma aktywną szperę sterowaną mocnym sygnałem PWM którego EMU nie obsłuży. Zostaje albo custom sterownik PWM który puści sygnał o dużo większym natężeniu niż jest w stanie to zrobić EMU. Lub jakoś uruchomić seryjny sterownik dyfra który jest sterowany po CAN unsure.gif

CYTAT(marcinm @ Wed, 02 Oct 2019 - 20:20) *
Nie znam się, to się wypowiem:

a jakiś dyfer z tych nowych, mocarnych diesli świętej trójcy ? Takie 745d czy inna S400 CDI nie będą miały uczciwej wielkości dyfra biorąc pod uwagę niutony, które się tam przewijają ?


Wszystko fajnie tylko co ze szperą? Drugi dyfer mam już założony i auto jeździ, ale jest otwarty co jest fatalnym pomysłem. Nowe auta ratują się przyhamowywaniem kół żeby jechały prosto, a ja przy ten mocy wywalę dzwona na prostej biggrin.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Wed, 02 Oct 2019 - 21:48
Post #434


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 02 Oct 2019 - 20:44) *
Trop jest dobry w przypadku mercedesa to raczej dyfry benzynowe niz diesla jako, ze maja wiecej momentu. Brabus ev12 ma chyba seria dyfer z AMG i 1500Nm.


Np. Renntech. Przecież szpera - jak sama nazwa wskazuje - to nie jest japoński wynalazek zarezerwowany tylko dla JDM'owych wózków.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Wed, 02 Oct 2019 - 22:04
Post #435


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





https://www.renntechmercedes.com/index.php/...-376-400-detail

Mam nawet taki dyfer z W221 V12 na podwórku. Ale co z tego jak jest to irracjonalne finansowo smile.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 02 Oct 2019 - 22:07
Post #436


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ja mam u siebie klasyczne lsd z mercedesa, ktore jest dostepne w ASO MB za 4000PLN nowka sztuka. Max przelozenie jakie obsluguje to 3.07, 'rozmiar' 210.

P.S. poki co mam przetestowane 600Nm wkrotce bedzie testowane 800Nm.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Wed, 02 Oct 2019 - 23:03
Post #437


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





To też mnie nie urządza bo wątpie że jest dużo bardziej wytrzymały od tego co mam a za 4500 mam płytkę Kaaz'a który pasuje bez żadnych przeróbek. Nagle się okaże że cała robota wyjdzie tyle co dyfer 220 od Supry który siada bolt on. Jak ma być swap na dyfer z innej budy to musi kosztować 1000-2000pln i mieć już szpere.
Muszę koniecznie opracować jakieś chłodzenie. Olej był wlany Millers 2.5 roku temu ale jest go tam tylko trochę ponad litr a auto cały czas latało w trasach 150-200+. Kilkadziesiąc przejazdów na hamownii 250+ (tak, mam najwiecej wykresów u kumpla na hamowni biggrin.gif )


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 02 Oct 2019 - 23:20
Post #438


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jesli masz dostepny dyfer 220, ktory siada bolt on to nie ma sie nad czym zastanawiac. Rzezbienie mocowania innego dyfra i spiecie z napedem to nie jest kaszka z mlekiem.
Seryjne lsd jest szyte na dziesiatki tysiecy km w odroznieniu od plytki kaaz.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 03 Oct 2019 - 07:16
Post #439


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Nie ma problemu z sygnałem PWM jak masz wolne wyjście w emu. Trzeba tylko dorzucić tranzystor a emu tylko jako sterownik więc tego się nie obawiaj a fajna opcja mieć pełne panowanie nad tym
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Thu, 03 Oct 2019 - 07:33
Post #440


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Tylko, że te szpery z nowych M są podobno wcale nie takie fajne.
Jest problem z podparciem flanszy półosi i szybko jedna łapie luz.
Przynajmniej jeśli chodzi o M3 E46 i M5 E60 M3 E90 gdzie dyfry są takie same. Ale nie wiem co na to M4.
Miałem ten sam problem co zaaplikować do wózka z E90 i skończyło się na starej 210 ze szperą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Stron V  « < 20 21 22 23 24 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:02