Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Przerejestrowanie samochodu
tatarzyn
post Sun, 21 Oct 2018 - 11:30
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 16 January 2018





Jak to jest z tym przerejestrowaniem samochodu i koniecznością wymiany tablic rejestracyjnych. Czy rzeczywiście policja aż tak bardzo się do tego może przyczepić gdyby terminy nie zostały zachowane? W sensie, ktoś już to przerabiał jak to w praktyce wygląda?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 21 Oct 2018 - 11:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
maaaad
post Sun, 21 Oct 2018 - 11:53
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Tak, może, teoretycznie. Nie tyle za samo nieprzerejestrowanie, ile za niezgłoszenie faktu nabycia/zbycia pojazdu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Sun, 21 Oct 2018 - 13:16
Post #3


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





,,może, teoretycznie"... he he wink.gif
Znam sporo osób, które latami jeżdżą nieprzerejestrowanymi samochodami, rekordzisci grubo ponad 5 lat i jeszcze nie słyszałem żeby ktoś z tego powodu miał jakieś problemy.


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Sun, 21 Oct 2018 - 13:37
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Jedyny problem to zabranie dowodu. Znajomemu policjant zabrał z jakiegoś błachego powodu i musiał zapierniczać z łodzi do wydziału komunikacji w szczecinie po odbiór


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Sun, 21 Oct 2018 - 15:24
Post #5


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Nie musial, wystarczy pisac odpowiedni wniosek i przyslaliby mu do Lodzi wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Sun, 21 Oct 2018 - 15:29
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





a z innej beczki powiedzmy ze mam imienna tablice z napisem np. SONIC albo Nosacz itd... biggrin.gif i chce na kolejnym samochodzie mieć znów taka to jak zmusic kupującego żeby "zdał nazwe " ???


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Sun, 21 Oct 2018 - 16:49
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Nikogo nie zmusisz ,taka tablica przestaje istnieć
Jesli byla np L0 SONIC, to teraz mozesz znowu wykupic ale juz L1 SONIC


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Sun, 21 Oct 2018 - 18:25
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





ok byłem pewien ze 2 pierwsze litery musza być z miasta gdzie samochód jest zarejestrowany czyli np. WP SONIC skoro nie to zwieksza pole manewru o kolejne 2 litery/cyfry biggrin.gif


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sun, 21 Oct 2018 - 20:48
Post #9


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





SONIC pierwsza litera Cie ogranicza oznacza ona województwo z tego co kojarzę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Sun, 21 Oct 2018 - 22:01
Post #10


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





CYTAT(tatarzyn @ Sun, 21 Oct 2018 - 11:30) *
Jak to jest z tym przerejestrowaniem samochodu i koniecznością wymiany tablic rejestracyjnych. Czy rzeczywiście policja aż tak bardzo się do tego może przyczepić gdyby terminy nie zostały zachowane? W sensie, ktoś już to przerabiał jak to w praktyce wygląda?


ja nie przerejestrowuje od lat, bo mi się nie chce..
Zero problemów, raz tylko policjant jeden groził mandatem, ale jak się spytałem za co chce mi wlepić to już zaczął bełkotać i się jąkać biggrin.gif

Oczywiście jest prawnie jakiś sposób ukarania finansowy, i podobno patrzą trochę bardziej na to, nie wiem dawno nie miałem kontroli..
A miałem je kiedyś nie raz włącznie z sprawami w sądzie przy nieprzyjmowaniu mandatów. Oczywiście auta nieprzerejestrowane, nigdy żaden sąd itp sie nie przyczepił do tego


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 22 Oct 2018 - 02:35
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





w fokusie przerejestrowałem samochód dopiero jak mi sie miejsce w dowodze na przeglądy skończyło.
jest obowiązek przerejestrowania w ciągu 30 dni ale nie ma kary za brak tej czynności.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankarpt
post Mon, 22 Oct 2018 - 07:01
Post #12


Rookie
Dołączył: Thu, 11 April 2013





Rzeczywiście przepisy już dawno powinny ulec zmianie w zakresie tej całej procedury związanej z przerejestrowywaniem samochodu. Moim zdaniem fajnie jest w UK, w której jest coś na kształt samochodowego nr PESEL - czyli w dużym skrócie, że jedna rejestracja jest przez całe życie.
W takiej Portugalii jest bardzo podobnie - czyli tam jest rok produkcji i też kilka cyferek. Nie rozumiem, dlaczego u nas wygląda to tak jak wygląda - czyli system w którym angażuje się zarówno czas obywateli jak i urzędników.
Opis tego jak to wygląda w PL można znaleźć tutaj: https://wygodnie.pl/porady/przerejestrowani...trzeba-wiedziec
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Mon, 22 Oct 2018 - 08:48
Post #13


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





CYTAT(jankarpt @ Mon, 22 Oct 2018 - 07:01) *
Rzeczywiście przepisy już dawno powinny ulec zmianie w zakresie tej całej procedury związanej z przerejestrowywaniem samochodu. Moim zdaniem fajnie jest w UK, w której jest coś na kształt samochodowego nr PESEL - czyli w dużym skrócie, że jedna rejestracja jest przez całe życie.
W takiej Portugalii jest bardzo podobnie - czyli tam jest rok produkcji i też kilka cyferek. Nie rozumiem, dlaczego u nas wygląda to tak jak wygląda - czyli system w którym angażuje się zarówno czas obywateli jak i urzędników.


Mają to zmienić w 2019.


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 22 Oct 2018 - 09:24
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(Wombat @ Mon, 22 Oct 2018 - 02:35) *
jest obowiązek przerejestrowania w ciągu 30 dni ale nie ma kary za brak tej czynności.



Policja ma prawo nałożyć mandat za niedopełnienie obowiązku przerejestrowania pojazdu i mam nadzieję że nowy CEPIK wymusi na policji i kierowcach powszechne stosowanie tego przepisu, bo to zwykłe dziadowanie.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Mon, 22 Oct 2018 - 09:27
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Jaki społeczniak kurwa

Żal to czytać

Pewnie podpierdalasz kolegów w pracy bo ich nie lubisz biggrin.gif

Co Cię to k... obchodzi czy ktoś ma czy niema przerejestrowany pojazd
No ludzie


To któryś z kolei taki temat..autorze


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 22 Oct 2018 - 09:53
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Driftman @ Mon, 22 Oct 2018 - 10:27) *
Co Cię to k... obchodzi czy ktoś ma czy niema przerejestrowany pojazd
Zacznie cię obchodzić, gdy zaczną do ciebie przychodzić listy polecone z mandatami z fotoradarów. Albo będziesz chciał zarejestrować swój samochód, ale utkniesz w kolejce w Urzędzie Komunikacji, bo urzędnik będzie musiał przejrzeć u 10 klientów ścieżkę sprzedaży auta. Albo patrol drogówki będzie przeglądał umowy k-s, zamiast szybciej przyjechać do twojej stłuczki.

To przerejstrowanie to jest w naszym dobrze pojętym interesie. No, ale oczywiście ktoś musi być sprytniejszy - niczym smyk w beemce omijający korek buspasem, albo młokos w Ferrari wyprzedzający na ciągłej frajerów przestrzegających przepisy.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Mon, 22 Oct 2018 - 10:05
Post #17


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





CYTAT(Wombat @ Mon, 22 Oct 2018 - 02:35) *
w fokusie przerejestrowałem samochód dopiero jak mi sie miejsce w dowodze na przeglądy skończyło.
jest obowiązek przerejestrowania w ciągu 30 dni ale nie ma kary za brak tej czynności.


Jest za to kara, nie pamietam jaka dokładnie, ale jest na pewno - tyle, że w praktyce nie stosowana.
Jest to kara za niepoinformowanie organów o zakupie auta, a oficjalne mozna to zrobic tylko rejestracją.
Maciek, to nie tak trzeba myslec...należy wprowadzic jakies ułątwienie, internet umozliwia nie stanie w kolejce itd, jakos za granica w Angli jak kolega wyzej napisał nikt 10 umów zapewne ze sobą nie wozi..


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Mon, 22 Oct 2018 - 11:27
Post #18


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(_adams_ @ Mon, 22 Oct 2018 - 09:24) *
Policja ma prawo nałożyć mandat za niedopełnienie obowiązku przerejestrowania pojazdu i mam nadzieję że nowy CEPIK wymusi na policji i kierowcach powszechne stosowanie tego przepisu, bo to zwykłe dziadowanie.


Ja z kolei mam nadzieję, że jak najszybciej się tego durnego przepisu pozbędą, właśnie na wzór przytoczonej tu Anglii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 22 Oct 2018 - 11:35
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 22 Oct 2018 - 09:53) *
Zacznie cię obchodzić, gdy zaczną do ciebie przychodzić listy polecone z mandatami z fotoradarów. Albo będziesz chciał zarejestrować swój samochód, ale utkniesz w kolejce w Urzędzie Komunikacji, bo urzędnik będzie musiał przejrzeć u 10 klientów ścieżkę sprzedaży auta. Albo patrol drogówki będzie przeglądał umowy k-s, zamiast szybciej przyjechać do twojej stłuczki.

To przerejstrowanie to jest w naszym dobrze pojętym interesie. No, ale oczywiście ktoś musi być sprytniejszy - niczym smyk w beemce omijający korek buspasem, albo młokos w Ferrari wyprzedzający na ciągłej frajerów przestrzegających przepisy.

+ 1

Sama radość, jak po jakimś geniuszu z teczką papierów musisz iść do wydziału komunikacji. A najlepiej jak jeszcze brakuje papierów. Raz mi wystarczyło - jak teraz jest syf w papierach po prostu olewam zakup samochodu.

BTW: jakoś w Niemczech, Austrii czy innych krajach trzeba się z tym bawić i nie spotkałem sie z marudzeniami.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 22 Oct 2018 - 21:23
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





Szczanie w banie a nie dziadowanie.
Kupuje, ubezpieczam, od odpowiedzialności sie nie migam - zwłaszcza jak wiem że sprzedający zgłosił sprzedaż do ubezpieczeń..i innych takich bo nowa korespondencja przychodzi do mnie.
Ale w Wydziale Komunikacji spędzam średnio od 1 do 2h mimo pań co mają najszczersze chęci pomóc..itd, internetów i innych cudów.
Po prostu szkoda mi czasu.
A jak już trafisz na wdrażanie CEPIK-a albo inną aktualizacje to sobie własnie zmarnowałeś dzień. Wielka informatyka a i tak na końcu siedzisz przy stoliku i wypełniasz wniosek w którym 10% pól nie jest dla ciebie jasna.

A nawet jakby tak gonić wszystkich to i tak zostaje masa samochodów wstawionych do komisu, sprzedających sie miesiącami lub latami którymi "komisanci" i tak brykają na twoje konto bo komis nie rejestruja na siebie i umowy komisowej aż do chwili sprzedaży też do WK nie zgłaszasz. A jeszcze komisy potrafią miedzy sobą obracać tymi samochodami na normalnych umowach K-S a wóz wciaż ma twoje blachy. Wiec zluzuj porty.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 16:12