Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Potwór na Nurba, 2008 Nissan 350z HR - 3.5L NA (wkrótce 3.7L)
GodISmE
post Thu, 10 Aug 2017 - 13:39
Post #1


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016







Model: 2008 Nissan 350z HR
Aktualnie 311 HP i 370 Nm (hamownia Coobcio)

Silnik:
vq35hr (3,5L NA) - seria (w planie 3,7L)

Układ dolotowy:
Seria (w planie CAI 3”)
Wloty w zderzaku

Układ wydechowy:
Dekaty i seryjne średnice 2x2,25 -> 2,5” - zrobiony na zamówienie w GT Performance

Układ hamulcowy:
Brembo seria (w przyszłości pewnie jakiś BBK)
Przewody w stalowym oplocie Stoptech
Klocki Ferodo DS2500
DIY nawiewy na tarcze
Castrol SRF

Napęd:
Sprzęgło i dwumasa dalej seria (w planie lekkie koło zamachowe)
Szpera płytkowa OS Gigen 1.5
Przełożenie główne 3,9
Usztywnienie dyfra - wszystkie twarde tuleje SPL

Zawieszenie:
Gwint Stance Supersport ze sprężynami SWIFT 14/6 kg
Stabilizatory Hotchkis
Regulowane przednie wahacze SPC
Regulowane tylne drążki Silver Project

Koła:
Felgi Enkei RPF-1 9,5” / 10,5”
Aktualnie opony Toyo r888r 255/35/18 i 275/35/18

Chłodzenie:
Chłodnica oleju 28 rzędów z podstawką z termostatem Mocal
Reszta seria

Pozostałe:
Lekka maska z wlotami
Fotele kubełkowe Mirco ST
Pasy pięciopunktowe Sabelt
Harness bar od staffa.pl
Pedał gazu z 380rs
ESP killswitch wyłączający całkowicie kontrolę trakcji i ESP
Lekki akumulator 9kg



................

Chodził mi ten Nissan po głowie jeszcze z czasów grania w Gran Turismo na Playstation wink.gif



Po zabawie w simracing (głównie iRacing, w sumie okazjonalnie do dziś), załapałem bakcyla i zacząłem jeździć po torach ale tylko raz w roku tak turystycznie - kilka kółek wynajmowanymi na miejscu autami - Brands Hatch i Silverstone. W sumie dość niedawno, bo cztery lata temu - taniej niż w Polsce wychodziło nawet z lotem Ryanair! Po kilku przejażdżkach m.in. GTR-em po Silverstone zdecydowałem, że prędzej czy później wjedzie do mnie Nissan smile.gif



Po pierwszym wypadzie na Nordschleife, po którym cieszyłem się jak dziecko, zdecydowałem że sam muszę zrobić jakiegoś potwora na Nurba, bo będę tam jeździł co rok!



https://www.youtube.com/watch?v=R4iH4Zk00gc

Myślałem na początku o 370z ale stwierdziłem, że spokojnie wystarczy 350z z najlepszym silnikiem vq35hr (313 hp) - koniecznie manual, bo automat w tych autach to porażka i nie nadaje się na tor. Niektórzy twierdzą nawet, że 350z ma lepsze właściwości jezdne niż 370z. Przez chwilę zastanawiałem się czy to na pewno najlepszy wybór na tor, bo auto jest wyjściowo dość ciężkie i sporo trzeba namodzić żeby je nawet do 1350kg sprowadzić. No ale z decyzją pomógł nieświadomie kumpel, który w tym samym czasie kupił sobie M3 e46 na tor (o którym też myślałem), więc stwierdziłem że bez sensu żebym kupował taki sam i że go pokonam ciężkim Nissanem! wink.gif Trochę już tej historii znacie:

http://www.racingforum.pl/350z-vs-M3-e46-n...0k-t134036.html

Auto wyłowiłem rok temu na autoscout24 w Belgii już w pierwszy dzień poszukiwań! Niesamowity fart! Było lekko uszkodzone ale wystawione za śmieszne pieniądze - na nasze jakieś 20k PLN. U nas na rynku wtórnym chodziły wtedy po 55k. Zadzwoniłem jako pierwszy się okazało (prywatna osoba - mega wyluzowany gość w średnim wieku, twierdził że to jego trzecia Zetka i że tą po pijaku załatwił na słupie), na szczęście gościu mówił dobrze po angielsku. Umówiłem się, wynająłem lawetę i ze znajomym blacharzem/lakiernikiem pojechaliśmy do Belgii - bardzo niedaleko toru Spa Francorchamps się okazało wink.gif



Auto było z przodu lekko uszkodzone ale ten mój znajomy "magik", który z totalnych wraków robi handlarzom spod Krakowa bezwypadki na sprzedaż stwierdził, że "bardzo ładnie uszkodzone, w sam raz!" smile.gif Trzeba było pospawać trochę plastików, zderzak przedni, belkę, mocowanie reflektora, itp. ... klima, klakson i spryskiwacze wywalone całkiem, bo niepotrzebne na tor. Maska była do wyrzucenia ale i tak planowałem założyć lekką z wlotami. Znegocjowaliśmy jeszcze cenę o kilkaset Euro i na lawetę! W czasie jak je kupowałem to z trzy telefony jeszcze dostał z zapytaniem czy auto jest dalej dostępne! Do akcyzy "przychylny" rzeczoznawca na 11k jeszcze je wycenił wink.gif Fotka zaraz po naprawie:



Przerabiam je na tor ale progresywnie, na razie dalej jeżdżąc nim do pracy.

Stage 1 to wyciągnięcie ile się da z auta bez grzebania w samym silniku i robienia wydmuszki. Na początek przede wszystkim poprawa chłodzenia! (maska z wlotami, nawiewy na tarcze i chłodnica oleju). Zetki mają z tym problem na torze - oprócz czytania o tym przekonałem się kiedy jeszcze nie mając tego auta pojechałem na Tor Jastrząb gdzie akurat kilka Zetek jeździło. Wszystkie oprócz tej Coobcia się przegrzewały - hample, skrzynia AT lub silnik. Następne mody to zawieszenie i koła, bo OEM Brembo mając swoje wady (przegrzewają płyn i są podatne na "pad knockback") daje radę na torze w aucie lekko odelżonym i z seryjną mocą (hamowanie na prostej w Poznaniu przy białym znaczniku na barierce, więc nie najgorzej). Wystarczą w miarę dobre klocki jak DS2500 i przewody w oplocie. Do tego kubełki i pasy żeby nie latać w siedzeniach! wink.gif Lekkie fele to podstawa - 9,5/10,5” Enkei RPF1 wleciały! Gwint Stance Supersport z lekkimi sprężynami Swift i lekkie staby Hotchkis. Ostatnio wleciało też przełożenie 3,9 bo seryjne 3,5 ma za długie biegi na tor.

Tutaj miałem też farta, bo akurat kumpel pojechał do Stanów szukać sobie starych muscle carów do sprowadzenia. Sporo gratów wrzucił mi do kontenera razem z jego autem.






Zrobiłem też cały wydech z dekatami w GT Performance i strojenie u Coobcia, co dodało około 20 koni i 20 niuta w stosunku do typowej serii z silnikiem vq35hr na hamowni u Coobcia.




Stage 2 to mody w stronę mocy czyli głównie dłubanie silnika - CAI, kolektory wydechowe, męskie wałki, zwiększenie pojemności do 3,7 L na bazie wału z 370z, może lepsza pompa oleju żeby kręcić bezpiecznie nawet ponad 8000rpm... Do 400 hp z tym nie dobiję ale jak wyjdzie 370hp to będzie spoko. Planuję większość z tych rzeczy zrobić w tę zimę (2017/2018). Zostanę przy NA dla niezawodności i lepszej reakcji na gaz. Tutaj jeszcze powstaje cały czas i rozwija się koncepcja smile.gif

Stage 3 to auto już tylko na tor czyli totalna wydmuszka + klatka i aero. Pomyślimy za rok lub dwa smile.gif



--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 10 Aug 2017 - 13:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
srbenda
post Thu, 10 Aug 2017 - 15:32
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Fajna zabawka smile.gif Jaki czas BTG?


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Thu, 10 Aug 2017 - 15:40
Post #3


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Autko w serii prowadziło się już całkiem ok i bardzo neutralnie, mimo sporej wagi i wąskich drogowych opon Pzero (225/245). Pierwsze testy na torze Poznań zaraz po naprawie przeszło pomyślnie z czasem około 2:00 min. Nie cisnąłem za bardzo żeby czegoś nie zepsuć a poza tym zupełnie nie znałem jeszcze tego auta - nie wspominając o małym doświadczeniu z jazdą po prawdziwym torze.

https://www.youtube.com/watch?v=F-yaorVBZOU

Później już z kolejnymi modami, przede wszystkim kół i zawieszenia zaczęła się zabawa ale też niespodzianki i problemy z ustawieniem auta, kiedy zacząłem jeździć na limicie z już dużo sztywniejszym zawieszeniem, negatywami (-3,2 i -2,5) i semislikami. Wizyta na Hungaroringu:

https://www.youtube.com/watch?v=3E8HlvFbqSg

Okazało się że auto jest nadsterowne na wejściu w zakręt i kilka razy miałem prawie spiny, które udało się ratować chyba tylko doświadczeniem zdobytym w simach - kontra i hamulec lekko na wyprostowanych kołach zanim wahadełko się zrobi. Okazało się że tył był za sztywny - źle mi doradzili w Stanach kiedy kupowałem zawias - sprężyny z tyłu 9kg są zdecydowanie za sztywne w porównaniu z 14 kg z przodu!

https://www.youtube.com/watch?v=DNefgcDzf3I

W kilku pojeżdżawkach udało się jeszcze w zeszłym roku i na początku tego wziać udział, m.in Tor Łódź, Moto Park Kraków, Silesia Ring i Tor Jastrząb.

https://www.youtube.com/watch?v=kZZsOrGkSrM
https://www.youtube.com/watch?v=AHG2keQrBa8

Pomogło wywalenie całkiem staba z tyłu i założenie szerszych opon z tyłu (r888r 275 zamiast avon zzr 265 które miałem do tej pory). Teraz już w miarę neutralnie jeździ ale mam wrażenie że lekko zamuliło mi auto przez te szersze opony z tyłu. Na Poznaniu póki co 1:52 udało się zrobić ale jest potencjał na <1:50 moim zdaniem. Źle podszedłem do sprawy kiedy pojechałem teraz w lipcu i przegrzałem opony już po paru pierwszych sesjach. Brak doświadczenia wyszedł! wink.gif r888r w lato na Poznaniu to słaby pomysł, chyba że robi się tylko jeden hot lap na sesję albo schładza sporo. Waga auta też robi swoje.

https://www.youtube.com/watch?v=FMdgoi4bAwQ


W zeszłym roku wybrałem się na chrzest Nurba tym autem, mimo że nie było jeszcze optymalnie ustawione. Pogoda była w kratkę ale udało się parę kółek na sucho zrobić. Fajnie się tam prowadzi to auto, w sam raz jest teraz zawias na ten tor! Na mokrym za to było parę razy ciepło! wink.gif

https://www.youtube.com/watch?v=srpcTUaficY

Okazało się też że seryjne przełożenie główne (3,5) jest zdecydowanie za długie na tory. Szpera VLSD też nie domagała na bardziej technicznych torach i mieliło wewnętrzne koło. Teraz autko jest u Patryka z D1KRK który właśnie zakłąda mi 3,9 i miększe sprężyny 6 kg z tyłu. Wrzucam wtedy spowrotem staba z tyłu i powinno być już idealnie.

Jeśli uda się zrobić 1:50 na Poznaniu Zetką z seryjnym wnętrzem i seryjnym silnikiem, to będzie to mega osiągnięcie którego jeszcze chyba nikt nie dokonał.
Yogi mocno zmodzonym 370z 1:46 zrobił. Coobcio 1:48.4 ale on ma 370hp i pewnie jakieś 100 kilo mniej. Zobaczymy wkrótce - mam zamiar we wrześniu znów się wybrać na Poznań! smile.gif










--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Thu, 10 Aug 2017 - 16:28
Post #4


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





CYTAT(srbenda @ Thu, 10 Aug 2017 - 15:32) *
Fajna zabawka smile.gif Jaki czas BTG?


W zeszłym roku nie miałem okazji żeby to sprawdzić ani też nie jechałem z takim zamiarem. Za mokro było i za duży ruch. W tym roku może juz spróbuję, choć staram się unikać pobijania rekordów na takich torach jak Nurb! wink.gif Myślę że teraz auto stać na 8:30 lub nawet poniżej.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Thu, 10 Aug 2017 - 16:40
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Na Nordschleife jest istotniejsze zawieszenie i heble niż niewiadomo ile mocy. Chociaż się też przydaje wink.gif


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sztybor
post Thu, 10 Aug 2017 - 16:45
Post #6


User
Dołączył: Wed, 16 September 2015





8.30 to lekko... takie czasy mozna 2 tonowym dieslem zrobic jak sie zna nrb...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Fri, 11 Aug 2017 - 13:57
Post #7









Fajny projekt. Piękna maska! Gdzie ja dorwałes?
Trzymam kciuki za dobre czasy i mam nadzieje, ze kiedyś razem gdzies wyskoczymy biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Fri, 11 Aug 2017 - 21:08
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





nie pogięły się jeszcze drążki silver project?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Fri, 11 Aug 2017 - 21:38
Post #9


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





CYTAT(siewcu @ Fri, 11 Aug 2017 - 21:08) *
nie pogięły się jeszcze drążki silver project?


Czytalem cos o tym ze ich jakosc jest slaba, ostatnio cos Batman pisal na fejsie o turbokillersach?
Ja jako pierwszy zamawialem je u nich do 350z. U mnie sie trzymaja na razie po Poznaniu, Nurbie i Jastrzabiu, mysle ze m.in. dzieki konstrukcji zawieszenia w Zetce.... ale bede na nie trzymal oko... Potencjalnie moze w przyszlosci na SPL wymienie.



--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Fri, 11 Aug 2017 - 22:14
Post #10


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





CYTAT(BitterAce12 @ Fri, 11 Aug 2017 - 13:57) *
Fajny projekt. Piękna maska! Gdzie ja dorwałes?
Trzymam kciuki za dobre czasy i mam nadzieje, ze kiedyś razem gdzies wyskoczymy biggrin.gif


Maske tu kupilem: http://www.wojtmar.pl/sklep/

Tania i lekka z laminatu. Szalu nie ma ze spasowaniem, wiec nie dla purystow i showcarow! wink.gif


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Sun, 13 Aug 2017 - 21:50
Post #11


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





CYTAT(sztybor @ Thu, 10 Aug 2017 - 16:45) *
8.30 to lekko... takie czasy mozna 2 tonowym dieslem zrobic jak sie zna nrb...


No ja znam i 2-tonowym dieslem bym nie zrobil ... chyba ze w GTA5 lol

Najlepszy czas jaki widzialem zeby Zetka zrobila to ta:
https://www.youtube.com/watch?v=qa0CzGIauEQ

Regularnie jezdzaca w VLN i mega doinwestowana na wartosc okolo 100,000 Eur! Mam jej spec od goscia smile.gif


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Sun, 27 Aug 2017 - 12:19
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Brakuje mi jajec na ten tor...
Ale Szymon poleciał teraz strasznie grubo 8:19.8 mega Gratki !!!
Tym bardziej że jest to jego 7-dmy wyjazd na tor EVER a do tej pory tylko w gry komputerowie się bawił...


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Tue, 29 Aug 2017 - 01:37
Post #13


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Dzięki za kibicowanie Kuba! Normalnie aż się chce te rekordy pobijać w Zetkach z Twoim bez/pośrednim udziałem smile.gif Widzimy się 17-ego na torze Jastrząb mam nadzieje! smile.gif

Nurb to jest mekka i szkoła jazdy ... jeden lub dwa dni tam, to jak cały sezon na torach w PL! ... a jak się jeszcze trafi na fajnych ludzi, to MEGA kompedium wiedzy! Na razie wrzucam mój przejazd na 8:19 BTG, który pokazuje ile jeszcze muszę się nauczyć - przede wszystkim o sobie i o tym aucie! Potencjał jest na 8:10 ale to już musi być doświadczenie + skill + opanowanie + szczęście + jaja ze stali! Ja się cieszę z tego, że w końcu z ustawieniami mi to auto jedzie pewnie i przewidywalnie!

Nurb uczy szacunku do auta. Zrewidowałem kompletnie moje plany na mody. Nie bede robil strokera .... zamiast tego tylko dolot, kolektory wydechowe i ewentualnie walki i to wszystko dopoki nie ogarne auta i nie wykorzystam jego potencjalu na 100%!

https://www.youtube.com/watch?v=eGgCehz92cY


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Tue, 29 Aug 2017 - 21:08
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Jak ostrzej pojedziesz początek i będzie mniejszy ruch to 8:10 Twoje!


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 30 Aug 2017 - 03:40
Post #15


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Tez tak mysle, ten prosiak mnie troche przyblokowal na poczatku i wybil z normalnego rytmu. Heble seria Brembo i DS2500/DS Performance a te r888r nie sa najszybsze i maja dluga droge hamowania. Do poprawy te dwie rzeczy plus troche wiecej czasu za kolkiem na torach i 8:10 jest mozliwe. Jestem w szoku ze tym autem z seryjnym silnikiem i bez wydmuszki taki czas da sie zrobic! W dowodzie 1600kg! lol


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 30 Aug 2017 - 06:24
Post #16


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





zzr zle. r888r zle. rozumiem ze wracasz do r888? czy juz tylko sliki?
powiem tak. szacunek wogole za zapamietanie tak dlugiej trasy. ja na pewno bym tego nie zapamietal i wyladowal gdzies na bandzie bo nie przyhamowal odpowiednio. dwa. boze ale to nierowny tor. tyl sie odrywa i podskakuje jak glupi. to mega niebezpieczne i nagla nadsterownosc wrecz pewna. tutaj chyba tylko mega miekki zawias sie nadaje i mega duzy docisk by te auto na tych mini hopkach przyciskac.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Wed, 30 Aug 2017 - 07:32
Post #17


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





oj trochę poleciałęś z tym miękkim zawiasem, tor jest nieróny ale bez przesady, dziur nie ma. Najwazniejsze to pilnować lini i przewidywać, bo to miejsce jest wymagajace jak żadne inne na świecie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Wed, 30 Aug 2017 - 13:58
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Fajnie. Szacunek, że korzystasz z auta jak należy. Trzymam kciuki za dalsze zdrapywanie sekund na ringu! smile.gif


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Thu, 31 Aug 2017 - 09:30
Post #19


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Na Nurbie nie można na pełnych slikach jezdzic a ze lepsze opony jak direzza 03g czy nawet fz201 nie maja moch rozmiarow (255/275), to zostaje z r888r. Są idealne jeśli chodzi o mieszankę i fakt ze nie trzeba ich rozgrzewać przed wjazdem na Norda no ale mogłyby lepiej hamować.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex_R53
post Thu, 31 Aug 2017 - 14:41
Post #20


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 March 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(GodISmE @ Thu, 31 Aug 2017 - 09:30) *
Na Nurbie nie można na pełnych slikach jezdzic a ze lepsze opony jak direzza 03g czy nawet fz201 nie maja moch rozmiarow (255/275), to zostaje z r888r. Są idealne jeśli chodzi o mieszankę i fakt ze nie trzeba ich rozgrzewać przed wjazdem na Norda no ale mogłyby lepiej hamować.


Można jechać na slicku. Tylko nie na Touristenfahrten a na specjalnych trackday'ach czyli "Open pitlane Nürburgring by Skylimit Events".

Z PL wyjazdy na Nürburgring organizuje Paweł "Buni" z TRACKDAYS.PL.


--------------------
KZ Kart Łódź 54.1
MX5 Łódź 58.3 / Poznań 1:47.0 / Silesia 1:54.3
Vette C5 Silesia 1:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:48