Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> kompresor z turbiny od tira
DSTurbo
post Sat, 28 Jan 2017 - 23:21
Post #81


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Cześć, mam nadzieje, że pomogłem i życze powodzenia z projektem.
p.s.
Co to za firma Saturn? tongue.gif


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 28 Jan 2017 - 23:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Q40
post Sun, 29 Jan 2017 - 06:51
Post #82


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





pewnie "auto" poprawianie pisowni na smartfonie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Sun, 29 Jan 2017 - 16:49
Post #83


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





testy wypadły ciekawie , max ciśnienie jakie pokazał wskaźnik 0.1 bara ale co ciekawe lekko spada dopiero jak otworzy się przepustnice na max tak to ciągle trzyma , musiał bym teraz podnosić obroty żeby sprawdzić czy rośnie i od jakich obrotów zacznie gwałtownie rosnąć możliwe że będzie trzeba zwiększyć przełożenie na kołach zębatych smile.gif
https://www.youtube.com/watch?v=L_74uiSabdo
https://www.youtube.com/watch?v=lMQnxLikegw


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JME
post Sun, 29 Jan 2017 - 17:07
Post #84


User
Dołączył: Fri, 01 January 2016





Wałek zrób najkrótszy jaki się da uwzględniając montaż i napęd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Sun, 29 Jan 2017 - 21:24
Post #85


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





A w twoim odczuciu jak to głośno chodzi w porównaniu do vortecha, ? eatona ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
symon55
post Tue, 31 Jan 2017 - 20:46
Post #86


Rookie
Dołączył: Tue, 31 January 2017





marcin jesteś obserwowany ,powodzenia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morcine
post Sat, 04 Feb 2017 - 15:21
Post #87


User
Dołączył: Sun, 12 July 2009





CYTAT(marcin137 @ Sun, 29 Jan 2017 - 16:49) *
testy wypadły ciekawie , max ciśnienie jakie pokazał wskaźnik 0.1 bara ale co ciekawe lekko spada dopiero jak otworzy się przepustnice na max tak to ciągle trzyma , musiał bym teraz podnosić obroty żeby sprawdzić czy rośnie i od jakich obrotów zacznie gwałtownie rosnąć możliwe że będzie trzeba zwiększyć przełożenie na kołach zębatych smile.gif


Liczyłeś z mapy kompresora do jakich mniej więcej obrotów musisz rozpędzić wirnik aby zasilić silnik w docelowy boost przy odcince ? Teraz pomiary nic ci nie dadzą bo mapa kompresora zaczyna się od ilu obrotów ?

Rozpędź wałek wejściowy do 19,5tyś obr bo takie będziesz miał obroty przy odcince i dopiero sprawdzaj ciśnienie.

Weź jeszcze poprawkę że tu masz powiedzmy swobodny przepływ przy otwartej przepustnicy a jak podłączysz do silnika ssanie zabierze ci trochę ciśnienia.

Inna sprawa koła zębate prostę trochę hałasują
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Sat, 04 Feb 2017 - 16:34
Post #88


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Nie widzialem kompresora twinscroll z innymi zebami niz proste wink.gif Tym bym sie nie przejmował.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 04 Feb 2017 - 17:55
Post #89


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Twonscroll to masz muszle wydechowe w turbo. Kompresory sa twinscrew wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morcine
post Sat, 04 Feb 2017 - 18:11
Post #90


User
Dołączył: Sun, 12 July 2009





Pane , a tak dla poprawy to ten typ budowany przez autora będzie konstrukcji centrifugal smile.gif
Stare kompresory Vortech miały przekładnie z zębami prostymi które z zasady swojego kształtu zęba generowały hałas, szybsze zużycie.
Nowe np Vortech-y mają przekładnie helikalną o zębie skośnym pod kątem 19° 31’42’’ = brak luzów miedzy zębnego, cicha praca, większa żywotność
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Sat, 04 Feb 2017 - 19:41
Post #91


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





CYTAT(morcine @ Sat, 04 Feb 2017 - 15:21) *
Liczyłeś z mapy kompresora do jakich mniej więcej obrotów musisz rozpędzić wirnik aby zasilić silnik w docelowy boost przy odcince ? Teraz pomiary nic ci nie dadzą bo mapa kompresora zaczyna się od ilu obrotów ?

Rozpędź wałek wejściowy do 19,5tyś obr bo takie będziesz miał obroty przy odcince i dopiero sprawdzaj ciśnienie.

Weź jeszcze poprawkę że tu masz powiedzmy swobodny przepływ przy otwartej przepustnicy a jak podłączysz do silnika ssanie zabierze ci trochę ciśnienia.

Inna sprawa koła zębate prostę trochę hałasują

nic mi ta mapa nie mówi ... chętnie bym go rozpędził ale muszę dorobić kółko na silnik fi 300mm nie wiem czy to nie przesada już na moje warunki huh.gif wolał bym odrazu pakować to do bmw ale do tego jeszcze trzeba poczekać , a przepływ nie jest swobodny na końcu jest przepustnica można nią regulować

CYTAT(symon55 @ Tue, 31 Jan 2017 - 20:46) *
marcin jesteś obserwowany ,powodzenia


biggrin.gif

CYTAT(RasPL @ Sat, 04 Feb 2017 - 16:34) *
Nie widzialem kompresora twinscroll z innymi zebami niz proste wink.gif Tym bym sie nie przejmował.

Ja też ale tylko na razie jak już wypali i będzie miało to jeździć to warto było by zrobić zęby skośne i szlifowane smile.gif

CYTAT(perlik @ Sun, 29 Jan 2017 - 21:24) *
A w twoim odczuciu jak to głośno chodzi w porównaniu do vortecha, ? eatona ?

mogę porównać do eatona m45 i myślę że jest cichszy chodź niewiele ...


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morcine
post Sat, 04 Feb 2017 - 20:15
Post #92


User
Dołączył: Sun, 12 July 2009





CYTAT(marcin137 @ Sat, 04 Feb 2017 - 19:41) *
nic mi ta mapa nie mówi ... chętnie bym go rozpędził ale muszę dorobić kółko na silnik fi 300mm nie wiem czy to nie przesada już na moje warunki huh.gif wolał bym odrazu pakować to do bmw ale do tego jeszcze trzeba poczekać , a przepływ nie jest swobodny na końcu jest przepustnica można nią regulować


wklej mapę to się policzy smile.gif zapotrzebowanie w powietrze dla twojego silnika przy odcince to 32,59 lbs/min przy 0,5b
Z tym 300mm kołem to bym się zastanowił chyba że zrobisz z aluminium i o ile oś silnika jest wystarczająco gruba. I weź to nie trzymaj w łapach bo włos się jeży od patrzenia :0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JME
post Tue, 07 Feb 2017 - 21:44
Post #93


User
Dołączył: Fri, 01 January 2016





Może spróbuj zrobić sobie dwa przełożenia. Silnik napędza wałek, wałek napędza kompresor zwiększając znowu przełożenie do zadanej prędkości kompresora. Na pewno trochę zabawy z tym będzie, ale może coś pod ręką znajdziesz. Na czas testów, super solidnie to nie musi być zbudowane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Fri, 10 Feb 2017 - 18:59
Post #94


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





dobry pomysł dzięki na razie czasu mało ale niedługo się tym zajmę smile.gif


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morcine
post Fri, 10 Feb 2017 - 19:24
Post #95


User
Dołączył: Sun, 12 July 2009





Chyba muszę zmotywować autora tematu do szybszej pracy smile.gif bo ja też już skończyłem i szykuje się do docelowego rozpędzenia.
Pomysł przekładni pasowej zaczerpnięty z kompresora RUFF i Powerdyne



Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Fri, 10 Feb 2017 - 20:05
Post #96


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





oo fajnie to zrobiłeś jestem pod wrażeniem . Po takich prototypach nie wolno zbyt wiele oczekiwać bo dopiero w pracy wyjdzie co trzeba udoskonalać ;/ opisz więcej co i jak smile.gif


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morcine
post Fri, 10 Feb 2017 - 21:00
Post #97


User
Dołączył: Sun, 12 July 2009





Dokładnie, wszystko wychodzi w praniu smile.gif
Ja podszedłem do tematu tak, że nie oszczędzałem na materiale bo nie chciałem dwa razy robić. Projekt w kompie tworzyłem chyba ze dwa miesiące analizują wszystkie problemy.
Tak w skrócie o konstrukcji
- muszla z GT3582R
- koło kompresji 62/82 trochę za małe na kompresor ale leci z chin większe 71/102
- łożyska hybrydowe na osi wirnika ( podobno wytrzymują do 100tyś obr )
- przekładnia HTD na pasku wzmocnionym pasku serii HP ( taki sam stosuje RUFF )

ogólnie aby napompować mój silnik 3.0l na 0,5b przy odcince, muszę wirnik rozkręcić do prawie 70tyś obr i stąd właśnie zakupiłem drugi większy aby zmniejszyć obroty przy tym samym doładowaniu.
Ile to zbije okaże się w praniu. Do porównania kompresory RUFF, Powerdyne czy Vortech kręcą się średnio 35tyś przy moim silniku dając 0,5b

Kompresor musiałem dać odwrotnie bo inaczej wirnik by się kręcił w druga stronę oraz przedłużyć wałek odbiorczy aby cokolwiek założyć na muszle.

Najtrudniejsze z tego wszystkiego jest obróbka bo wszystko dosłownie na mikromierz i z jednego mocowania najważniejsze wymiary (czyli prawie wszystkie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Sun, 12 Feb 2017 - 21:37
Post #98


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





Tak myślałem właśnie jak dsturbo robił ci kompresor czy dla takiego zapotrzebowania na powietrze i takich obrotów nie lepiej było by zrobić prostrze łopatki? Tak jak na zdjęciu wyżej? Wtedy nie zwiekszysz przepływu powietrza "jak dla samolotu" ale może dla auta starczy? A ciśnienie wzrosnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Sun, 12 Feb 2017 - 21:51
Post #99


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Ciśnienie to parametr pomiarowy, służy do określenia ilości przepływu powietrza w danych warunkach - zmieniając wirnik na inny jeśli wzrośnie ciśnienie to znaczy że wzrósł przepływ. A jeśli przepływ nie wzrósł a ciśnienie skoczyło to znaczy że wzrósł opór przepływu = czyt nie ma sensu ładować więcej bo silnik więcej mocy oddaje na napędzenie kompresora.

Dlatego w przypadku kompresora żeby zrobić moc trzeba dać go "za dużego" bo sam kompresor dużo mocy nie pobiera, moc pobiera sprężenie powietrza. W przypadku kompresorów jak te czyli odśrodkowe, żadne wirniki dużo nie dadzą, muszą być obroty i tyle, żeby cząsteczki powietrza nabrały siły odśrodkowej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Sun, 12 Feb 2017 - 21:56
Post #100


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





Tak ale czy przy "gladszym"wirniku nie będzie efektu cofania powietrza kiedy nie osiagnie większej prędkości? Kiedy można wyliczyc kompresor do granicznego zapotrzebowania ja bym łopatki postawił na tyle ile się da
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 19:28