Shoutbox 0 nowych PW 


327 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dobrze klejace opony na codzien i na tor
aresTDI
post Tue, 09 Feb 2010 - 15:33
Post #1


User
Dołączył: Thu, 13 March 2008





Czesc, potrzebuje opon, na ktorych bede mogl na codzien smigac w sezonie letnim bez obawy, ze spadnie deszcz a 2 razy w miesiacu skoczyc na tor nie tracac przez nie do reszty.

myslalem o Toyo T1R albo o Falkenach, teraz jezdzilem na Falkenach i naprawde kleja bardzo dobrze ale moze da sie lepiej zachowujac kompromis do jazdy na codzien?

Pacjent impreza wrx
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 09 Feb 2010 - 15:33
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ZbyszekAE86
post Tue, 09 Feb 2010 - 15:55
Post #2


Frequent User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: Bydgoszcz





Patrz temat: Toyo R1R Vs R888 Różnice Opinie Wrażenia itp. wink.gif
http://www.racingforum.pl/index.php?showto...mp;hl=toyo+r888


--------------------
Z cyklu: Keep AE86 Alive!

_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=86682
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aresTDI
post Tue, 09 Feb 2010 - 16:13
Post #3


User
Dołączył: Thu, 13 March 2008





Patrzylem ale obie te opony odpadaja bo potrzebuje czegos bardziej kompromisowego smile.gif na czym bede mogl przejechac trase 300km nie martwiac sie o to czy w drodze powrotnej nie zacznie kropic a jak juz zacznie zebym mogl trzymac normalna predkosc nie wlekac sie za tirami smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
240Z
post Tue, 09 Feb 2010 - 16:33
Post #4


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





Bridgestone RE050A? Badałem ten temat, opinie o jeździe na suchym i na mokrym są bardzo pozytywne, jedyny problem to szybkie ścieranie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the.wolf
post Tue, 09 Feb 2010 - 16:38
Post #5


EJ205 USER
Dołączył: Sat, 21 June 2003
Skąd: WuWuA-WaWeR





RE70.

albo dociete r888.

jesli falken Ci pasowal to bedzie bardz zadowolony z Firesone SZ90.

Oczywiscie zalezy na jaki tor wpadniesz, bo po Ulezu to duzo z opony Ci nie zostanie.


--------------------
W205 OM654 Daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 09 Feb 2010 - 17:03
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Jeździłem kilkakrotnie na R888 w deszczu,raz nawet w ulewie.Nie miałem z tym problemu i opinia,że w deszczu jest tragedia jest mocno przesadzona.Jak jest dużo wody na ulicy trzeba zwolnić po prostu.Za to na suchym rekompensuje nam z nawiązką.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Tue, 09 Feb 2010 - 17:11
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(the.wolf @ Tue, 09 Feb 2010 - 16:38) *
RE70.

Jak jest z trwałością tej opony? Wybacz być może głupie pytanie, czy to prawda ze nowa guma ma śladowa głębokość bieżnika? Spotkałem się gdzieś z taka opinia i nie wiem ile w tym prawdy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
240Z
post Tue, 09 Feb 2010 - 17:48
Post #8


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





Z tego co zrozumiałem, to chodzi o oponę do jazdy na co dzień w okazjonalnymi wypadami na tor. Czy nie sądzicie, że opona UHP byłaby lepszym kompromisem niż semislick, jakim jest RE070?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daniel1d11
post Tue, 09 Feb 2010 - 18:59
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008





yokohama parada spec 2


--------------------
10.9ET 210km/h Zegrze Pomorskie 2010r. Golf ProTurbo AWD Street<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aresTDI
post Tue, 09 Feb 2010 - 21:33
Post #10


User
Dołączył: Thu, 13 March 2008





o tej yokohamie szlyszalem duzo dobrego wiem, ze do jazdy na codzien napewno nadaje sie znakomicie ale nie widze opinii na temat upalania jej po torze smile.gif


narazie sklaniam sie ku Falkenowi spowrotem lub Bridgestone RE050A
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RacingTires.pl
post Tue, 09 Feb 2010 - 22:05
Post #11


Super User
Dołączył: Tue, 08 September 2009
Skąd: Wrocław





w tytule tematu jest napisane

Dobrze klejące na codzień i na tor
a wiec

Toyo r1r
Yokohama neova 08
Michelin pilot sport cup
...

Jaki model falkena masz na mysli ?

Rt.pl


--------------------
RacingTires.pl
FederalTire.pl
Facebook.com/racingtires
plus.google.com/115063622363463627687
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzywaczewski
post Tue, 09 Feb 2010 - 22:31
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Wed, 23 September 2009
Skąd: Łódź





Jesli na codzien plus raz na jakis czas upalanie, to polecam Bridgestone RE050A a jesli troche taniej Firestone FHSZ80 / 90. Fireston troszke gorzej trzyma ale ma twardszy bark (co moze byc plusem przy wyzszym profilu) i wolniej schodzi. O wspomnianych wyzej 'michalkach' slyszalem swietne opinie, ale one sa po prostu b.drogie, jak dla mnie za drogie na co dzien.

Co innego jezeli planujesz czesto upalac... od razu ogarnij drugi komplet kol. Przerabialem krotko na jednym, ani to ekonomiczne, ani bezpieczne, nie mowiac o komforcie. Najedziesz pechowo na wyrypana tralke, rozwalisz opone albo cale kolo i bedziesz turlal sie do domu na dojazdowce. Dorobilem sie kilku kompletow, na upalanie jade na sliczniutkich prawie nowych oponkach, a na miejscu zakladam drugi zestaw... tylko rano sie zastanawiam ktore plesnie zabrac tongue.gif

P.S. aresTDI, quadracz to na wszystkim pojedzie cool.gif Z kwartal zabijalem hamerykanskie caloroczne, jakis Bridgestone RE92 czy inna padlina... tak slabo trzymaly ze sie nie scieraly. Wrobel szydzil ze na szutrowkach jezdze biggrin.gif


--------------------
EJ20G, EJ253, C16SE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aresTDI
post Wed, 10 Feb 2010 - 01:37
Post #13


User
Dołączył: Thu, 13 March 2008





aktualnie jezdze na: Falken FK 452 225/45R17 i dla mnie klei mocno smile.gif

Grzywaczewski tez, o tym myslalem zeby kupic slicki na eventy a normalna gume na codzien, jest to jakas alternatywa smile.gif
Strasznie ciekawie wygladaja te Micheline Sport Cup czy testowal to ktos z was na torze i na mokrym?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_shafter_*
post Wed, 10 Feb 2010 - 02:15
Post #14









Ja tylko nie wiem co w towarzystwie takich opon jak 888 R1R, sport cup robi nieszczesne RE050A ktore jest opona nizszego typu i do tego calkiem kiepska w swoje klasie ...

W R888 nie pchaj sie jezeli robisz jakies dalsze trasy, przy wyzszych predkosciach i czyms wiecej niz wilgotny asfalt zaczynaja sie cyrki ... duzo lepszy w deszczu jest sport cup i moim zdaniem to zajebistte opony ... nie wiem czy do upalania fwd ale do mocnych rwd pasuja idealnie ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tsss
post Wed, 10 Feb 2010 - 02:22
Post #15


Frequent User
Dołączył: Mon, 25 August 2008





co sądzicie nt goodyear f1. spełniłby się dobrze do takich celów jak wymienione w temacie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arti09
post Wed, 10 Feb 2010 - 02:30
Post #16


Rookie
Dołączył: Fri, 06 March 2009





Miałem oponki F1 w bmw i powiem tak:

+:

- Dobrze się trzyma na suchym jak i mokrym
- Przy ponad 220km/h ciche
- super wyglądający bieżnik

-:

- szybko się ścierały, autem jeździła moja połówka i nie było upalane. Jeżdżone normalnie
- nie wiem czy miałem wadliwą ale po delikatnym wjechaniu w dziurę bokiem mi druty z opony wyszły (prędkość 20km/h)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aresTDI
post Wed, 10 Feb 2010 - 02:33
Post #17


User
Dołączył: Thu, 13 March 2008





Nie sugerujcie sie nickiem i avatarem poprostu nie mialem czasu go zmienic caly czas jest mowa o imprezie wrx z napedem awd smile.gif

Sam osobiscie nie mialem okazji jezdzic na F1 ale moj dobry kumpel meczyl sie z nia caly sezon i z tego co on mowil to raczej guma dla 'tunerow' zeby ladnie wygladal bieznik bo z przyczepnoscia nie wiele maja wspolnego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzywaczewski
post Wed, 10 Feb 2010 - 07:56
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Wed, 23 September 2009
Skąd: Łódź





shafter, jezdziles na RE050A? Porownywales ja z innymi 'zwyklymi' oponami? Moim zdaniem w tej klasie - czyli gornej polce opon cywilnych - to jest wysmienita opona. Mialem kiedys podobny dylemat przy swojej Imprezie - a moze to, a moze tamto - na szczescie Carfit pstawil mnie do pionu, przyslal RE050A i tak juz zostalo.

Pozostale wymienione sa semi-slickami i jest to kiepskie kompromisowe rozwiazanie. W codziennej jezdzie potrafia przykro zaskoczyc w koleinach wypelnionych woda czy na syfie i sa bardzo drogie, w torowej jezdzie sprawuja sie gorzej od slicka a sa rownie drogie.

Tym bardziej ze inny profil opony sprawdzi sie na drogach krajowych i w miescie, a inny na torze. Trzeba miec dwa komplety i tyle. Uzywane felgi kosztuja duzo mniej niz komplet nowych opon, zwlaszcza teraz zima.


--------------------
EJ20G, EJ253, C16SE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
240Z
post Wed, 10 Feb 2010 - 10:55
Post #19


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





Shafter, o RE050A wspomniałem, ponieważ patrząc po takich "profi" serwisach jak Ceneo jest stosunkowo atrakcyjna cenowo w segmencie UHP. Jeśli mówimy w kategoriach absolutnych to bezkonkurencyjna powinna być Michelin Pilot Sport 2, przynajmniej tak wynika z opinii użytkowników zbieranych w Sieci. Z opon w tym segmencie testowałem wielokrotnie GY F1 (bardzo w porządku) i ContiSportContact3 (świetny all-rounder, ale trochę za twarde i za głośne). Zastanawia mnie jeszcze jak by sobie poradziły Dunlopy (GT, TT) i wszelkie odmiany PZero (gubię się gdy o nich czytam).

AresTDI, rozumiem, że w takim układzie szukasz opony UHP, a nie semi-slicka? W teście poniżej wychwalają "wet traction" w takich oponach jak Potenza RE-11 i Advan AD08...

http://www.tirerack.com/tires/tests/testDisplay.jsp?ttid=118
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Logan
post Wed, 10 Feb 2010 - 11:44
Post #20


Super User
Dołączył: Tue, 23 August 2005
Skąd: Warszawa





RE070. Super opony na codzień. Mam je jako letnie w dupowozie i jestem bardzo zadowolony.


--------------------
aka mati
------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

327 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:39