Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Omega b c22xe
manieko58
post Wed, 28 Jan 2015 - 11:34
Post #1


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





Witam . Wiem że w omedze ten silnik szału nie narobi ale został mi on z mojego rozbitego poloneza i nie chce żeby się marnował w garażu ,a budowa nastepnego poloneza odsuwa sie w czasie (budowa domu) . Technicznie wiem że wszystko plug &play ale chodzi o podpiecie wiązki silnika xe na motroniku 2.5. Chciałbym wiedziec czy tak samo jak przekładka na przykład do astry, corsy czy calibry polega na łączeniu kolorów kabli czy trzeba szukac po wiązce co jest co tak jak miałem z polonezem.W tej chwili mam x20xev . Dla poprawy osiągów pójdzie jeszcze dyferencjał o przełożeniu 4.22 zamiast 3.9 który jest teraz . Mysle że to ożywi troche moją ''babcie'' . Z góry dzięki za podpowiedzi wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 28 Jan 2015 - 11:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kojot_zabijak
post Thu, 29 Jan 2015 - 01:27
Post #2


User
Dołączył: Sun, 04 August 2013





W omedze będzie łatwo, c20xe nie potrzeba za wiele żeby pracował, na bank w okrągłej wtyczce koło akumulatora będziesz miał wszystkie potrzebne przewody, problem może być z pasownością wiązki z astry, lecz z tym dasz sobie rade.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Thu, 29 Jan 2015 - 11:52
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





o o taką odpowiedz mi chodziło biggrin.gif . Wiązka podeszła do poldka to i do omegi podejdzie. Czyli łączyc kolor w kolor i po sprawie. Jak ogarne temat to dam znac jak babcia jeździ tylko niech sie cieplej zrobi bo garaż nie ogrzewany wacko.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuki_VU
post Wed, 11 Feb 2015 - 22:17
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 February 2008
Skąd: Mława





jakby co mam dyfer ze szpera do OB przelozenie 3.7


--------------------
Audi S6 C5 2.7TT 360KM 530Nm
Było
Audi S6 C5 Avant
Calibra 3.2 V6 RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Thu, 12 Feb 2015 - 09:42
Post #5


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





za ile i czy sam wkład chciałbyś sprzedać?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Sun, 08 Mar 2015 - 13:40
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





No kupiłem dyfer że szperą o przełożeniu 3.7 i przerzuciłem wszystko do dyfra z przełożeniem 3.9. Postaram się wieczorem fotorelacje zrobić z przekładki przełożeń . W następnym tygodniu powinienem zarzucić go do omki . Nagram jakiś filmik jak się jeździ na tym ustrojstwie hehe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Mon, 09 Mar 2015 - 11:38
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





Dobra tak to wygląda z tym dyfrem. Najpierw wyciągamy seger trzymający łożysko

Tu wyciągnięty
Wystarczy wyciągnąć seger lewej półosi , dalej musimy wybić zewnątrzną część łożyska
można ją całkiem wybic lub tylko wysunąć tak jak tu
Następnie wyciągamy kosz z dyferencjału zaczynamy wyciągać od strony wybitego łożyska . Tu przekładnia już na wierzchu

Jak już mamy wyciągnięte obie przekładnie , zamieniamy miejscami koła zębate i łożyska

. Pamiętajmy że łożyska muszą pozostać w tym samym dyferencjale . Wkładamy kosz że szperą , łożyskami i zębatką do dyferencjału z przełożeniem takim jak chcemy. Wbijamy pierscień łożyska zakładamy seger . Sprawdzamy luz między zębny przekładni i gotowe

Jeśli luz miedzy zebny jest za duży koryguje się go grubością segera . U mnie nie potrzeba było zmieniac segerów. Luz pozostał taki jak z oryginalnym koszem przekładni. Mam nadzieję że komuś się przyda ten opis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Wed, 01 Apr 2015 - 16:36
Post #8


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





Szperka juz smiga ale silnik choruje na niedobor mocy. I tu pytanka mam do znawcow tematu ecumastera. Zamierzam kupic owe uzadzenie i wpiac je do omegi w wiazke silnika ktory obecnie mam czyli x20xev.
1. Mam zamiar po zalozeniu ecu majstra wrzucic silniczek z mojego poldka c22xe ktory pracuje na motroniku 2.5 . Jak wiadomo wiazka ecoteka posiada czujnik polozenia walkow rozrzadu a xe m2.5 nie. Czy majac ecumajstra moge ominac ten czujnik.
2. Jesli czujnik jednam musi byc to jesli zaloze walek wydechowy xe z m2.8 razem z czujnikiem bedzie ok?
3. Czy moze przerobic kola rozrzadu z ecoteca na walki z xe i zamontowac tez czujnik z ecoteka ?
Pytam bo niechcial bym narazie przekladac wiazki na ta z xe i a silnik c22xe chcialbym wywalic kopulke i zrobic na cewce zespolonej . No ale jesli te moje patenty nie przejda to najprosciej bedzie wrzucic xe z wiazka. Obeznanych w temacie ecumajssze o wszelki porady i podpowiedzi . z gory dzieki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Thu, 02 Apr 2015 - 13:06
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Moim zdaniem chcesz niepotrzebnie rzeźbić. Ja bym przerobił Twój C22XE na M2.8 i wsadził do Omegi. Wszelkie czujniki pod Simtec'a są drogie, nie trwałe a zamienniki po prostu nie działają - z resztą poczytaj dowolne forum dedykowane Omedze - 99% problemów dotyczy XEVa.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Fri, 03 Apr 2015 - 23:04
Post #10


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





też myśle nad przeróbką .Więc zapytam co bedzie potrzebne .
Wiązka m2.8
Wałek wydechowy M2.8
czujnik położenia wałka rozrządu m2.8
Przepływka m2.8 i czujnik powietrza ten mały
Rozrząd moge zostawić ten z m2.5 a cewka zespolona może zostac z omegi
Jeśli o czymś zapomniałem to proszę o dopisanie . A jakby ktoś miał te graty na zbycie to pisać co jak i za ile
co do xeva to siedze na forum omy i wiem o co chodzi ale pytałem bo nie chce za bardzo mi się rzeźbić z wiązką no ale jednak pójdzie m2.8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Thu, 23 Apr 2015 - 11:56
Post #11


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





koledzy mam takie pytanko . Jaką wiązke zostawić pod ecumastera - m2.5 czy m2.8 . Pytam bo słyszałem że m2.8 kiepsko współpracuje z ecumajstrem , gubi pamięć i takie tam. Doradzcie co i jak . Wszystko do m2.5 mam ,do m2.8 musze pokupić a troche cięzki temat jest z dostaniem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Thu, 23 Apr 2015 - 17:04
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Jedyną moim zdaniem przewagą M2.5 nad M2.8 w kwestii "świnienia" jest możliwość bezproblemowego pozbycia się możliwości adaptacji składu mieszanki przez ECU. Tyle że to akurat kwestia zmiany jednej mapy w ECU i możesz mieć zawsze open loop w M2.8...


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Thu, 23 Apr 2015 - 22:48
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





open loop??? a dokładniej bo w kwestii majstra jestem zielony. czyli zostawić m2.5 i wyciskać z niego konie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Thu, 23 Apr 2015 - 22:57
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Łopatologicznie - w M2.5 podajesz masę zamiast sygnału z sondy, a żeby w M2.8 mieć taki sam efekt potrzebujesz zmienić 1 mapę w ECU.
Możesz zostawić M2.5, ciekawe ile uda Ci się z tego silnika ugrać.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Fri, 24 Apr 2015 - 11:42
Post #15


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





o teraz łapie o co chodzi. Mase podaje sie na pin 20 jak dobrze pamiętam w kości komputera i wtedy zamiast c20xe mamy 20xe. A z tą zmiana mapyw m2,8 to da sie to zrobić ecumajstrem czy musiałbym gdzieś podjechać na strojenie. A jeszcze jedno kolego tjwasiak co mogę pozostawić z omegi żeby podeszło do m2.8? Chodzi mi o przepływke, cewke, czujnik tlenu czy to pasuje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Sat, 25 Apr 2015 - 01:35
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Niestety nie podpowiem Ci "z głowy" co możesz z Omegi zostawić (to jest XEV jeśli dobrze pamiętam?), lecz obawiam się że nic/prawie nic. Zmiana mapy w M2.8 wymaga bezpośredniej edycji zawartości pamięci ECU.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuki_VU
post Sat, 25 Apr 2015 - 20:30
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 February 2008
Skąd: Mława





Czujniki temp chlodziwa tylko ci podejda


--------------------
Audi S6 C5 2.7TT 360KM 530Nm
Było
Audi S6 C5 Avant
Calibra 3.2 V6 RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Mon, 27 Apr 2015 - 16:06
Post #18


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





ok dzięki panowie za informacje ,decyzja zapadła zostawiam silnik na m2.5 ,bedzie mniej pier...enia. Czas brać się za prace może w majowy weekend rusze tongue.gif
A czy po zapieciu ecumajstra można wyrzucić przepływomierz? map sensor zamiast niego się daje tak?( a jest on w zestawie ecumajstra?)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Mon, 27 Apr 2015 - 17:01
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Zależy jakiego masz DETa - są takie ze zintegrowanym MAPem, a są takie gdzie potrzebujesz czujnik zewnętrzny. Możesz zastąpić przepływomierz, choć ja osobiście w daily driver'ze bym tego nie robił.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Mon, 18 May 2015 - 11:31
Post #20


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





panowie mam pytanko co do listwy wtryskowej gazu . Miałem keihiny pomarańczowe ale klękły .Mam kilka listw na oku i potrzebuje wiedziec która z nich obsłuży 200KM . Sterownik jest KME NEVO . Tu kilka linków
http://allegro.pl/y77-listwa-wtryskowa-bar...5331147613.html
http://allegro.pl/listwa-hana-gold-4-cyl-h...5141173952.html
http://allegro.pl/listwa-magic-jet-4-cyl-f...5129402942.html
http://allegro.pl/listwa-barracuda-4-cyl-w...5334027096.html
http://allegro.pl/hana-2001-listwa-wtrysko...5336818492.html
I tu następne pytanie Jak jest z tymi dyszami bo jedni piszą że dodają jakieś dysze inni nie . Czy te wtryskiwacze mają już w sobie dysze te pod 200KM ?
Silnika jeszcze w omie nie przełożyłem ale myśle już do przodu (w planach jest zrobienie z mojego c22xe ok 200KM na wolnossącym jak da rade) i chce od razu kuipic listwe z zapasem . Może ktoś z was podsunie inna listwe . Wydatek przeznaczony na nią to max 350zł. Z góry dzięki za porady
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:14