Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Samochód na dojazdy do pracy (5-10km) i weekendowe sprinty.
Speedhunter
post Mon, 29 Jan 2018 - 18:01
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 04 March 2016





Witam.

Zakupiłem mieszkanie w mieście, ciasne parkingi etc. Muszę się pozbyć mojego aktualnego auta, diesel z dpfem i egrem to nie jest dobry pomysł na dojazd 5km do pracy..
Aktualnie posiadam Alfę Romeo 159 i Fiata Pandę biggrin.gif
Wspólne z narzeczoną zdecydowaliśmy, że trzeba się ślicznej 9 pozbyć i kupić coś w benzynce na Nasze dojazdy i tak jak mówię ewentualne zabawy weekendowe na torach czy prywatnych posesjach, niemieckie autostrady też wchodzą w grę.

Samochód ma być mały, miejski lub kompaktowy. Benzyna ew z lepszym powerem gamoniu.

Nasz typ to Ibiza Bocanegra z 1.4 i DSG, ale zła sława tych skrzyń raczej odpycha mnie od zakupu takiego typu. Chciałbym usłyszeć opinie ludzi, którzy posiadają małe autka, które dają ogromną frajdę z jazdy, można nimi parkować na małych i ciasnych parkingach i są rozwojowe.

Mój budżet na sam samochód to 20k PLN.

Czekam na zaciekłą dyskusję i pomoc.

Serdecznie pozdrawiam!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 29 Jan 2018 - 18:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rwtnt
post Mon, 29 Jan 2018 - 19:19
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Za 20 tys to raczej się kupi śmietnik a nie cuprę wink.gif 1,4 tsi + dsg w aucie za 20 tys to proszenie się o kłopoty serwisowe....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Speedhunter
post Mon, 29 Jan 2018 - 19:27
Post #3


Rookie
Dołączył: Fri, 04 March 2016





Pewnie masz rację. Nie wykluczam, że kupię samochód po przygodzie do zrobienia. Na negrę trzeba ok 30, ale chciałbym wydać max 20 żeby ew wnieśc poprawki do danego auta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 29 Jan 2018 - 19:33
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Mam w swoim ogródku właśnie na świeżo 1.4 tsi twin charger padło turbo i kompresor i silnik się zatarł prawie jednocześnie. Do tego klasyk rozrząd i sprzęgło kompresora. Do przebiegu tak 50-70tys ok później to już mega ryzyko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloszz
post Mon, 29 Jan 2018 - 19:54
Post #5


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





Jak Ibiza to raczej 3 gen. 1,8T 150 lub Cupra 180 koni.
Do tego można program zapodać i już fajnie będzie śmigać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Mon, 29 Jan 2018 - 19:56
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Ja podobne kryteria miałem i wziąłem R53. Patrzyłem także na fiesty ST150 (ale nie było nic ciekawego) i ibizy.
Możesz też pomyśleć nad pugiem 206, jakieś clio też się złapie... Sporo możliwości.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Speedhunter
post Mon, 29 Jan 2018 - 20:04
Post #7


Rookie
Dołączył: Fri, 04 March 2016





Przesiadając się z 159 oczekuję też czegoś, co będzie powodowało skręt głowy po zaparkowaniu.

Mini od zawsze w mojej głowie. Corolla TS również, choć to dwa różne światy. Ibiza 3 spoko, ale to wyposażenie.. Do tego o ile pamiętam blacha to lipa trochę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Human
post Mon, 29 Jan 2018 - 20:15
Post #8


User
Dołączył: Sun, 09 July 2017
Skąd: Warszawa





od kiedy corolla ts powoduje skręt głowy lub mini których jest już od grona na ulicach każdego miasta? z jednej strony szukassz auta na dojazdy do pracy, z drugiej na weekendowe upalanie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Mon, 29 Jan 2018 - 20:20
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Speedhunter @ Mon, 29 Jan 2018 - 20:04) *
Przesiadając się z 159 oczekuję też czegoś, co będzie powodowało skręt głowy po zaparkowaniu.

Mini od zawsze w mojej głowie. Corolla TS również, choć to dwa różne światy. Ibiza 3 spoko, ale to wyposażenie.. Do tego o ile pamiętam blacha to lipa trochę?


W mini gnije tylna klapa przy listwie nad tablicą i tylne błotniki pod lampami. Corolla nie jedzie w serii, a i silniki wymagają dość kosztownej obsługi (luzy zaworowe).
Ibiza to fajna baza, ale prowadzenie to ze 2 klasy niżej niż miniak. Jeśli chodzi o jakość wnętrza to jest porównywalna, choć miniaki zazwyczaj lepiej wyposażone. Rozwój Ibizy (1.8t i 1.9tdi) na podstawowym etapie podobnie, choć w mini jest kompresor, co na miasto jest raczej bardziej odpowiednie, szczególnie na krótkich odcinkach. Weź jeszcze pod uwagę koszty serwisu mini, które są wyższe niż seata z uwagi na brak miejsca.

Z mojej strony - wsiądź, przejedź się i wybierz. W Twoim budżecie i tak trzeba będzie nieco w te auta wrzucić, a najświeższe egzemplarze wszystkich 3 modeli mają okolice 10 lat.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Mon, 29 Jan 2018 - 20:29
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





W tym budżecie z aut z pazurem (co prawda dużo mniejszym niż reszta wymienionych, ale na winklach potrafi dać frajdę), a jednocześnie prostym jak budowa cepa i młodszym od konkurencji będzie Twingo RS.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Speedhunter
post Mon, 29 Jan 2018 - 20:29
Post #11


Rookie
Dołączył: Fri, 04 March 2016





Wiem, że Corolla i Mini to nie szał pał, ale dołożę wszelkich starań, żeby te auta mi się wizualnie podobały i jeździły dobrze. Wezmę hajsy do kieszeni i przejadę się tu i ówdzie bo inaczej chyba faktycznie to nie ma sensu. Dodam, że moja luba jest niskiego (153) wzrostu, to jest kolejny argument, żeby nie kupować auta stricte sportowego bo będzie musiała mieć poduszkę pod tyłkiem.

Skłaniałbym się do 1.8T w Ibi.. Myślę, że 20k pozwoliłoby na zakup czegoś przyzwoitego i starczyłoby na ewentualne poprawki.

A co myślicie o Yarisie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Mon, 29 Jan 2018 - 21:52
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Abarth Punto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Mon, 29 Jan 2018 - 23:35
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Może Civic Type R?
Tylko nie wiem czy da się znaleźć coś sensownego w tej cenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fighter001
post Tue, 30 Jan 2018 - 04:59
Post #14


Frequent User
Dołączył: Fri, 07 December 2012
Skąd: wrocław





Colt czt. W tych pieniądzach znajdziesz coś po 2008 czyli ralliart. Na ogół dobrze wyposażone jak na compact i po programie objezdzasz wyżej wymienionych bez trudu. Minusem są niskiej jakości plastiki. Mechaniczne bez fuckupow co się już nie zdarza we współczesnych autach. Jedyny minus to skrzynia, trochę ich poniosło i wsteczny jest bez synchronizacji no i czasem dzwoni łożysko oporowe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Tue, 30 Jan 2018 - 08:48
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Przepraszzam, ale


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stigunio
post Tue, 30 Jan 2018 - 12:37
Post #16


User
Dołączył: Thu, 19 May 2016





Kinko zrobiłeś mi dzień smile.gif

Autorze tematu do 20k szukaj C2 VTS, Twingo RS, Clio 2 sport, Colta czt, Fiesty ST150 ,a jeśli możesz dorzucić coś więcej to wtedy patrz na Mini, Abartha Grande Punto.

Jeszcze jedno. Mówisz że zabawy na torze ,parkowanie na mieście i niemieckie autostrady. No to ja mówię wybierz maksymalnie 2 z tych trzech cech. To nawet nie kwestia ,że masz 20k na auto ,ale tego że, nie ma samochodów do wszystkiego. Każde z powyższych aut nie nadaje się specjalnie do ganiania po niemickich autostradach, przecież to lekkie twarde słabo wyciszone puszki. Nie stworzono ich żeby lecieć 2 paki przez dłuższy czas.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
borman
post Tue, 30 Jan 2018 - 18:09
Post #17


User
Dołączył: Sat, 04 November 2017





no patrz, taki sam problem mam i nawet sporo czasu nad nim spędziłem:

1. s3/a3 8p 1.8TQ eske by trzeba było wybebeszyć, ale stockowe 1.8TQ przedlift z 5gang skrzynią i klimą waży ok. 1250kg, jak się do tego wsadzi k04 i zrobi ok. 300hp i niebieski sterownik do haldexa + zawias i magiel s3/tt(inne kąty są i magiel krótszy) to można spokojnie łoić evo/sti, a na mokrym to jedyna konkurencja.
nie jeździłem mocnym(powyżej 200hp) klekotem i nie wiem jak się sprawuje przy katungu i jak z turbolagiem, ale w TDI na turbie z mercedesa wykres wygląda INDENTYCZNIE jak w starych dwulitrowych WRC, co bardzo by pomogło na spiętym haldexie nonstop, bo 1.8t nie ma niuta

ogólnie buda s3, silnik 2.0tdi i gtb2260vklr + 7biegowe dsg z modem na manualne sprzęgło(choć nie widziałem jeszcze do dq500, ale do dq250 były) z dobrze wysterowanym haldexem i szperami przód/tył to byłby killer spec i wciąż taniej niż evo, ale to tylko teoria biggrin.gif

2. civic 5g z zawiasem i maglem z itr i jakąś dobrą szperą, silnik b18 albo k20, ale k20 z seryjną skrzynią ma przełożenia za krótkie i zamiast jechać to mieli kołami

3. toyota mr2 zw30 po lifcie z 2zz z corolli ts i kompresorem jakby było mało - to jest opcja właściwie tylko na poznań, bo na ciasnych, małych autodromach dostanie wpierdziel od 1. i 2.

4. e46 coupe - chyba najlepsza opcja na teraz, bo dobre e36 znaleźć graniczy z cudem, ale nie znam się to się nie wypowiadam, mogę powiedzieć tylko że wg. mnie inaczej się prowadzi coupe(lepiej) niż sedan
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chester
post Tue, 30 Jan 2018 - 19:34
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Fri, 22 November 2002





W moim przypadku jako Daily bardzo dobrze sprawdza się ibiza 6l 1.9tdi na gtb2260. Auto jest na gwincie KW, mocy wystarczy a spalanie na poziomie 7.5l po mieście smile.gif. Duży minus to niestety tandetne wnętrze. Auto przyjemnie się prowadzi.


--------------------
Ecu-Tune.Pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 30 Jan 2018 - 20:51
Post #19


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





No i rakotwórczy diesel który wcześniej czy pozniej na zdrowiu odcisnie swoje piętno w postaci raka. Nie wiem czy to dobry pomysł.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chester
post Wed, 31 Jan 2018 - 08:47
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Fri, 22 November 2002





Autor wątku zapomniał wspomnieć o ekologii, polecam zatem zaopatrzyć się w konsole, kierownice i nie wychodzić z domu.





--------------------
Ecu-Tune.Pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 17:24