Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Hyundai i30 N 2.0 T-GDI 6MT (275 KM), kolejny mocny koreańczyk
pinin
post Sun, 07 Jan 2018 - 23:07
Post #81


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(kinko @ Sun, 07 Jan 2018 - 18:20) *
Peugeot 308 ma 380mm tarcze na przodzie smile.gif Jak widać są skuteczne, ale wymiana z tego co pamietam około 8 kloców.


8000zł za 2 tarcze do hot hatch'a? Serio?
Rozumiem 380mm, ale kaman, wchodzimy już w zakres cen gtr'ów i innych wydumek po pół bańki...


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 07 Jan 2018 - 23:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Q40
post Mon, 08 Jan 2018 - 01:52
Post #82


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





https://youtu.be/G65Vbu526nQ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 08 Jan 2018 - 07:14
Post #83


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(pinin @ Sun, 07 Jan 2018 - 23:07) *
8000zł za 2 tarcze do hot hatch'a? Serio?
Rozumiem 380mm, ale kaman, wchodzimy już w zakres cen gtr'ów i innych wydumek po pół bańki...

możliwe
tarcza raczej mało spotykana więc i cena może być dość znaczna z uwagi na koszty produkcyjne

Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 08 Jan 2018 - 11:04
Post #84


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Honada @ Fri, 05 Jan 2018 - 22:50) *
A pamiętasz dokładnie ile kosztuje dokładnie ta wymiana w Stingerze i Focusie RS (robocizna, ceny części) ? Ciekawy jestem smile.gif

mam ceny na 2018 rok...

Focus RS 2.3 350KM robiony od czerwca 2016 roku nowe ceny :
tarcze 704 PLN za sztukę w ASO
klocki 897 PLN

ceny widać się poprawiły smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pono
post Sat, 14 Jul 2018 - 11:34
Post #85


Rookie
Dołączył: Sat, 14 July 2018





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 05 Jan 2018 - 12:45) *
99% takich GTI widzi tak samo często tor jak SUV błoto biggrin.gif

nie przesadzajmy też, że ten i30 jest jakoś wyjątkowo wyposażony. Tam są rzeczy niezbędne, a brakuje mu wiele, żeby napisać, że jest dobrze wyposażony jak na kompakta (brak masażu, HUD, skóry, nawigacji, szyberdachu, adaptacyjnego zawieszenia, adaptacyjnego tempomatu - oj, bardzo dużo można wymieniać).

A jak ktoś jest naprawdę zdeterminowany do jazdy po torze, to po prostu wypruje całe auto do gołej blachy, wstawi kubeł i plastikowe szyby, i będzie miał auto bez zbędnego balastu, ale mocnym silnikiem.


Na prawdę przestańcie czytać tylko broszury z auto-świata... 95% osób wypowiadających się tu nie jeździło żadnym aktualnym hot-hatchem.

"Oprócz wybierania programu silnika czy regulacji siły wspomagania układu kierowniczego, wpływać można na ustawienia automatycznego wyrównywania obrotów silnika przy redukcji biegu (tzw. Rev Matching). Regulowana jest też donośność wydechu, twardość zawieszenia i agresywność elektronicznego układu różnicowego. Tak - i30 N dysponuje mechanizmem różnicowym o zwiększonym tarciu wewnętrznym (E-LSD). Co więcej koreański wojownik ma też adaptacyjne zawieszenie."

Który model na rynku ma regulowaną prawdziwą szperę (sterowaną elektronicznie), oraz regulowany między-gaz, który przydaje się przy jeździe sportowej, jak też na co dzień. Można płynniej poruszać się w ruchu miejskim.

Co do zawieszenia to jest to jedno z bardziej zaawansowanych w klasie...

... no ale trzeba się przejechać, bo tego nie wyczytacie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paweleczek666
post Sun, 19 Aug 2018 - 22:35
Post #86


User
Dołączył: Sun, 03 January 2010





kurde, jechałem, i wydawał się 'mega twardy' przy focusie mk2 st...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Mon, 20 Aug 2018 - 09:35
Post #87


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





Jechałem, bawiłem się ustawieniami zawieszenia oraz automatycznym międzygazem.

W najtwardszym trybie zawieszenia auto fajnie zakręca - trochę lepiej do mojej fiesty ST i przy tym nie podskakuje tak na nierównościach.
W trybie maksymalnie komfortowym jedzie jak zwykły kompakt - cicho, miękko i wygodnie.

Auto rev match nigdy się nie myli i nie przeszkadza, łatwo się do tego przyzwyczaić, ogólnie fajna sprawa nawet jeśli kierowca potrafi to robić samemu.

Dla mnie jedynym problemem tego samochodu są zbyt 'luźne' siedzenia (nie czułem się tak jak bym siedział w kubłach, nie wiem, może jestem za mały) oraz brak dobrego leasingu. VAG cennikowo jest droższy ale rata lesingowa i tak wychodzi wyraźnie taniej przy tych samych parametrach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 20 Aug 2018 - 09:49
Post #88


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Przecież są leasingi zewnętrzne.. i mają równie dobrą ofertę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Mon, 20 Aug 2018 - 09:55
Post #89


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





Nie znalazłem oferty leasingu zewnętrznego, który byłby lepszy od warunków oferowanych przez VW Leasing. Jak masz namiary na firmę, która mi sfinansuje Forda, Hyundaia czy coś innego taniej niż robi to VW Bank dla swoich marek (zakładając te same parametry) to daj linka czy jakiś kontakt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 20 Aug 2018 - 10:08
Post #90


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





EFL może to zrobić.
Pisząc o lepszych warunkach co masz na myśli ? Chodzi o sumę wpłat czy jakieś dodatkowe warunki ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Mon, 20 Aug 2018 - 10:11
Post #91


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





Nie mam na myśli jakiś specjalnych warunków tylko wysokość miesięcznej raty.
Chodzi mi o leasing z wysokim, dobrowolnym wykupem na 3 lub 4 lata. 10% wpłaty własnej. EFL jakiś czas temu mi odpowiedział, że nie jest w stanie dać takich warunków (wysokość raty) jak z kalkulatora online VW leasing.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 20 Aug 2018 - 10:24
Post #92


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





I tu jest bajer....
Leasing VW może byc tańszy o 1-2% ale przez EFL'a kupisz auto taniej o jakieś 5%.

Co wyjdzie lepiej ? wink.gif

Z jakiego miasta jesteś ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Mon, 20 Aug 2018 - 11:25
Post #93


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





Bydgoszcz. Badałem już sprawę jakiś czas temu. Żadna firma nie potrafiła zejść z ratą do cen VW. Jakiś czas temu Peugeot i Opel wprowadzili podobny leasing.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 20 Aug 2018 - 11:28
Post #94


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





a jesteś już zdecydowany na jakiś konkretny model i wyposażenie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
post Mon, 20 Aug 2018 - 20:43
Post #95


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 March 2007
Skąd: Gliwice/Rybnik





CYTAT(andorDrakon @ Mon, 20 Aug 2018 - 09:35) *
Jechałem, bawiłem się ustawieniami zawieszenia oraz automatycznym międzygazem.

W najtwardszym trybie zawieszenia auto fajnie zakręca - trochę lepiej do mojej fiesty ST i przy tym nie podskakuje tak na nierównościach.
W trybie maksymalnie komfortowym jedzie jak zwykły kompakt - cicho, miękko i wygodnie.

Auto rev match nigdy się nie myli i nie przeszkadza, łatwo się do tego przyzwyczaić, ogólnie fajna sprawa nawet jeśli kierowca potrafi to robić samemu.

Dla mnie jedynym problemem tego samochodu są zbyt 'luźne' siedzenia (nie czułem się tak jak bym siedział w kubłach, nie wiem, może jestem za mały) oraz brak dobrego leasingu. VAG cennikowo jest droższy ale rata lesingowa i tak wychodzi wyraźnie taniej przy tych samych parametrach.


A na prostej mocno odczuwalna różnica na korzyść i30n?


Skręcać może lepiej z racji mechanicznej szpery


--------------------
200KM/290Nm/1088kg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Tue, 21 Aug 2018 - 09:03
Post #96


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





Wyczuwalnie mniejszy przechyl na zakrętach, bardziej pewnie i stabilnie. Takie miałem odczucia po jeździe. Jeśli chodzi o osiągi - różnica najbardziej jest odczuwalna na trójce i wyżej.
Fajnym bajerem jest łopatka N na kierownicy - od razu po przełączeniu masz sztywne zawieszanie, dźwięk oraz silnik zaczyna pracować w najostrzejszym trybie. Wszystko dzieje się w ułamku sekundy. Efekt jest taki jak w grach komputerowych - włączasz turbo i jedziesz pełnym gazem.

Generalnie, w porównaniu do Fiesty, Hyundai to jest samochód do wszystkiego - możesz się fajnie pobawić ale bez problemu pojedziesz też w długa trasę. I nie chodzi mi o to, że tam konstruktorzy poszli na jakiś kompromis, tylko o to, że można ustawić auto tak, że pojedziesz do kościoła w trybie komfort a za chwile przełączysz się na tryb N i możesz jechać na tor. Różnica w skrajnych konfiguracjach jest ogromna. Jechałem golfem R oraz Leonem Cupra i żaden nie dawał takich możliwości konfiguracji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Silver400
post Tue, 21 Aug 2018 - 10:21
Post #97


User
Dołączył: Wed, 10 July 2013





Apropo leasingu VW, proponuje wziąć kartkę papieru i przeliczyć sobie te ich magiczne 102 albo 104% i zobaczyć ile to wychodzi wink.gif

Bardzo fajny leasing ma Alior Bank i nie mam tu na myśli tylko wysokości raty ale pozostałe koszty "ukryte" i warunki. Poza Aliorem klienci też często gęsto biorą w PKO.

Z leasingów fabryczny Toyota ma fajną ofertę a co najważniejsze po jej przeliczeniu się wszystko zgadza wink.gif


--------------------
Clio 2 Sport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Tue, 21 Aug 2018 - 16:08
Post #98


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





Jakie ma znaczenie 'ile wychodzi' skoro płaci się tylko miesięczną ratę a jej wysokość, przy zachowaniu tych samych parametrów jest niższa niż gdzie indziej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Wed, 22 Aug 2018 - 11:33
Post #99


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



Zapraszam po oferty finansowania każdego wozu w najlepszych na rynku wynajmach długoterminowych. Kontakt w stopce


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Thu, 23 Aug 2018 - 11:35
Post #100


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Swojego czasu badałem rynek leasingu przy zalozeniu jak wyzej. 10% wpłaty własnej i jak najniższa rata a po 2-3 latach niech sobie robią z autem co chcą. Wyszło na to, że nie dostałem nigdzie lepszych warunków niż w Alfa Romeo. Nawet w VAGu było drożej biorąc pod uwagę wszystkie koszty (włącznie z ubezpieczeniem i eksploatacją całkowitą). Dlatego od kilku miesięcy jeżdżę Giulią 2.0 turbo benzyna i jestem zadowolony. Gdybym był na miejscu autora polazłbym do salonu alfy i popatrzył na giulię veloce. Jest 4x4 jest, 280 koni, jest 8 biegowy automat ZFa i są ustawienia DNA (które ja nawet w swojej alfie teraz mam - niższej o jeden poziom). Do tego naprawde super prowadzenie i responsywnosc ukladu kierowniczego. Są jednak minusy smile.gif Nie da sie wyłączyć kontroli trakcji i nie ma koła zapasowego (nawet w opcji). Wszystko zależy od tego kto czego szuka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 16:09