Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Golf 2 1.3, przygotowanie do zawodów w Bydgoszczy, z niezbyt dużym budżetem.
kkkacper
post Mon, 01 Feb 2016 - 00:08
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





kupujesz tylny stab od mk II gti albo jakis customowy np. h&r, montujesz na tej belce co masz i tyle tongue.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 01 Feb 2016 - 00:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
iceman_n
post Mon, 01 Feb 2016 - 01:16
Post #22


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 September 2010





skup się na tych modach, które najbardziej odczujesz

- wywalić ze środka wszystko, akumulator dać z tyłu (poczytaj załącznik J. jak to ma być zrobione)
- fotel kubeł + pasy szelkowe (i ja bym się bez tego nie ruszał na żadne kjsy + kubeł waży 1/5 tego co normalny fotel z regulacjami)
- kierownica z nabą
- oponki, jeśli mogą być bez homo to kupuj slicki jakieś miękkie, czasami idzie wyrwać za śmieszną kasę na rajdowych giełdach, a nic ci nie da więcej czasu niż dobre opony
- zdjąć zapadkę z ręcznego i podciągnąć go na max
- kąty pustawiać - przód na fasolkach amorów, tył podkładki pod piastę, imo -3 na strone max
- przód mocno rozbieżnie
- jak się nie boisz to zalej mu v-powera i pokręć trochę kopułką
- wymień sobie płyn hamulcowy na jakiś lepszy, ATE Typ 200 podobno jest spoko i tani, może jakieś miękkie klocki?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 01 Feb 2016 - 08:25
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Ja bym już z tym kubłem nie przesadzał - fajna rzecz, lżejsze od seryjnych foteli, ale nie priorytet.

Priorytet to opony! Potem zawieszenie i hamulce. Na koniec bajery typu kubeł, kiera. I kierownica jak zamszowa, to od razu rękawiczki do tego. A jak nie chcesz jeździć w rękawiczkach to jakaś mniejsza normalna.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 01 Feb 2016 - 10:38
Post #24


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Panowie, ja caly sezon przelatalem seryjnym rx8, fotel dramat, zawias bardzo miekki i anorki dobijaly do bumpstopow, a mimo to czasy byly ok. Niech zrobi najtansze mody do 1000zl i jezdzi.
Tak jak ktos pisal, skill ma ma najwieksze znaczenie. Ale jesli za 50zl moze zmienic jakos geometrie, to moim zdaniem warto.
A ten golf raczej nie wygeneruje takich przeciazen na zakrecie, zeby byl niezbedny kubel.

Czyli wg mnie dobra nowa lub prawie nowa opona, ustawic geometrie ile sie da i napewno cos zrobic z tylem (stab), bo bedzie sie niemilosiernie gial. Reszta modow z czasem i jak beda pieniadze.

Aha, pozycz od kogos pompke z manometrem i na torze zmieniaj cisnienie i porownuj czasy.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gumi5
post Mon, 01 Feb 2016 - 10:57
Post #25


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





@JohnnyR - czemu węższe?
@kkkacper - tylko ze w gti stabilizator to byl wspawany pret wewnatrz belki, a h&r to za zestaw 1,5k nie jest moje...
Reszta chłopaków - dzieki za rady, poki co "mam" zestaw taki:
- regal racer uzywki 185/60/r14 na stalowkach, gorsze na tyl
- gwint ta technix od corrado
- fotel gti + pasy 3pkt

Do tego, zastanawiam sie nad dystansami zeby posadzic go szerzej, geometria oczywiscie bum cyk, chcialbym wrzucic te sruby do regulacji negatywow no i w srodku go troche tam wyczyszcze ze zbednych kilogramow. Obecne, wymienione wyzej graty zjedza mi ok 700 zlota. Co sie oplaca najbardziej do tego tysiaca zrobic? Szukac tych srub i plyn hamulcowy wymienic czy np lepiej dystanse? Co myslicie?

[EDIT] - Jeszcze jedna sprawa, duza rozbieznosc, ile dac stopni miedzy kolami? Jakos to samemu juz policze.


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 01 Feb 2016 - 11:33
Post #26


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Sruby ci wysle, jak ci podejda to sie rozliczymy. Napisz na pw adres do wysylki.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 01 Feb 2016 - 11:55
Post #27


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





rozbiezny na pcozatek tak minus 30 minut lacznie.
zobaczysz jak sie na tym jezdzi i najwyzej dasz jeszcze mniej.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 01 Feb 2016 - 12:06
Post #28


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Co do zawieszenia, to nie popelniaj bledu i nie rob duzej gleby. Ogolnie zawieszenie seryjne mozna ciut obnizyc, ale jak przegniesz, to sie wszystko popierzy i w zakrecie bedzie sie mocno zmieniala geometria, lacznie ze zbieznoscia.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gumi5
post Mon, 01 Feb 2016 - 12:26
Post #29


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





@piwo - dzieki, pokombinuje
@jackkpl - myslisz ze ile go pi razy oko moge zrzucic? Nie chcialbym wchodzic kolem pod nadkole, mysle zostawic z centymetr luzu od opony do krawedzi nadkola, tak dla bezpieczeństwa.

Co sadzicie o dystansach? Nie popierdoli to ustawien?


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 01 Feb 2016 - 12:53
Post #30


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Gumi5 @ Mon, 01 Feb 2016 - 12:26) *
@piwo - dzieki, pokombinuje
@jackkpl - myslisz ze ile go pi razy oko moge zrzucic? Nie chcialbym wchodzic kolem pod nadkole, mysle zostawic z centymetr luzu od opony do krawedzi nadkola, tak dla bezpieczeństwa.

Co sadzicie o dystansach? Nie popierdoli to ustawien?


Ekspertem nie jestem. Duzo zalezy od seryjnej geometrii zawieszenia (chodzi o polozenie srodka ciezkosci i roll centre). Ja po paru lekturach uwazam, ze obnizenie wiecej pogarsza niz poprawia , jesli nie modyfikujemy pkt mocowania wahaczy/mcphersonow.



--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukey
post Mon, 01 Feb 2016 - 15:13
Post #31


Super User
Dołączył: Tue, 29 May 2007
Skąd: Cambridge/Skrzeszowice k.Krakowa





Wachacz nie powinien byc w pozycji w ktorej gałka jest wyżej niz mocowanie do wózka. W takim wypadku koło idzie w pozytyw w zakręcie .


--------------------
Fabia vRS daily
Golf mk2 16v almost no progress...
,,If you no longer go for the gap that exists,you no longer a racing driver"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gumi5
post Mon, 01 Feb 2016 - 15:47
Post #32


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





Tzn. Najprostsza zasada to nie schodzic ponizej poziimego polozenia wahacza?


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukey
post Mon, 01 Feb 2016 - 17:13
Post #33


Super User
Dołączył: Tue, 29 May 2007
Skąd: Cambridge/Skrzeszowice k.Krakowa





Tak. Tylko pamiętaj ze zawieszenie pracuje i w trakcie zakrętu wachacz zmienia położenie.


--------------------
Fabia vRS daily
Golf mk2 16v almost no progress...
,,If you no longer go for the gap that exists,you no longer a racing driver"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
REMAX
post Tue, 02 Feb 2016 - 15:37
Post #34


User
Dołączył: Mon, 13 November 2006
Skąd: 3CITY





Opony lepsze na tył bym dał bo jak wyjmiesz środek to i tak tył będzie zamiatał jak szalony ,Ja bym wnętrze zostawił na początku bo balans się tak zepsuje że nie będziesz robił żadnego czasu bo cały czas będziesz walczył z tyłem żeby na torze zostać.


--------------------
Renault Megane 3RS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 02 Feb 2016 - 16:06
Post #35


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(REMAX @ Tue, 02 Feb 2016 - 15:37) *
Opony lepsze na tył bym dał bo jak wyjmiesz środek to i tak tył będzie zamiatał jak szalony ,Ja bym wnętrze zostawił na początku bo balans się tak zepsuje że nie będziesz robił żadnego czasu bo cały czas będziesz walczył z tyłem żeby na torze zostać.


Sredni pomysl, bo na zawodach sprawdzone wielokrotnie, ze np leon 2-ka ze slickiem na przodzie i UHP na tyle robil lepsze czasy, niz jak mial slicka na tyle.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
REMAX
post Tue, 02 Feb 2016 - 17:22
Post #36


User
Dołączył: Mon, 13 November 2006
Skąd: 3CITY





To wiadomo ale napisał że ma cztery takie same opony tylko dwie bardziej zjechane.


--------------------
Renault Megane 3RS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gumi5
post Tue, 02 Feb 2016 - 17:30
Post #37


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





Na pierwsze zawody wnętrze raczej zostawiam, nie będę miał czasu na solidny demontaż smile.gif Aczkolwiek kanapa tył raczej wyleci, zobaczę czy uda się pasy zamocować bez jej wywalania.


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gumi5
post Thu, 04 Feb 2016 - 14:45
Post #38


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





Podbijam, nie jest dobrze, sprzedawca wycofał się ze sprzedaży gwintu więc zawieszenie mam serię, ale mówił że może mi sprzedać sprężyny "sportowe", -40mm na stronę za 50-100 zł max, brać? Czy jest jakaś inna alternatywa na poprawę zawiechy w niedużych pieniądzach?


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 05 Feb 2016 - 14:18
Post #39


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Gumi5 @ Thu, 04 Feb 2016 - 14:45) *
Podbijam, nie jest dobrze, sprzedawca wycofał się ze sprzedaży gwintu więc zawieszenie mam serię, ale mówił że może mi sprzedać sprężyny "sportowe", -40mm na stronę za 50-100 zł max, brać? Czy jest jakaś inna alternatywa na poprawę zawiechy w niedużych pieniądzach?

gowno nie sportowe, rozwali Ci totalnie prace zawieszenia. Obejrzyj ten podlinkowany filmik, co mowia o obnizaniu zawieszenia.
Same sprezyny nie moga nic dac, bo przy takim obnizeniu musza byc duzo twardsze, zeby nie dobijalo do bump stopow. A jak beda twardsze, to amorek nie da rady tlumic i bedzie auto skakalo na dziurach, zamiast je ladnie wybierac i tlumic.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gumi5
post Fri, 05 Feb 2016 - 23:03
Post #40


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





No trudno, dalem 50 zeta (AP Sportwerkhe, ponoc dosyc twarde, mam za male doswiadczenie zeby to ocenic) i z braku laku chyba lepsze to, zeby tak nie bujalo chociaz... No nic, zobaczymy jak sie pojedzie, poki co jutro wrzucam je i szelki (@jackkpl.
Sruby jeszcze nie dotarly, beda na kllejne zawody ; D), zawieszenie raczej zostawiam na zero bo nie bede mial czasu na policzenie stopni rozbieznosci. Oponki tez jeszcze zostawiam zwykle zimowki, traktuje pierwsze zawody raczej jak zapoznanie.


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 05:31