Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zamienić czy nie?? s14a vs a4 1.8t top sport
gość_Wheeler_*
post Sat, 11 Jun 2011 - 22:58
Post #1









Panowie,

Pewien człowiek chce zmienić swoją A4 1.8T quattro 200HP na moją s14a rocznik 1998 145k km. Oto lista co u mnie siedzi:


> FMIC driftworks
> Wydech 3' japspeed
> stabilizator przód Tanabe
> stabilizator tył r33 gt-r
> sprzęgło exedy organiczne stage 1
> zimne świece NGK
> hamulce przód 4 tłoczki brembo aluminiowe z tarczą 324mm
> hamulce tył 2 tłoczki brembo aluminiowe z tarczą 300mm
> opony lato Federal 595 ss nowe, tył 245, przód 225
> felgi drag wheels dr-31 rally bronze przód 17/8 ET35, tył 17/9 ET17
> gałka skrzyni biegów czarna nismo
> komputer standalone Apexi Power FC
> układ dolotowy Apexi
> kolektor wydechowy barany
> oryginalne felgi BBS 17 z kompletem opon zimowych
> mbc

Nie działa klima, wydech do zmiany na 2.5 cala (ma byc w miare cicho), wycieraczki do zrobienia. Z wad tego auta to hmmm to że jestem duży 192cm i 91kg i nieco małe, brak części zamiennych eksploatacyjnych np. silniczek do wycieraczek. Natomiast reszta na plus.

Jego Audi 2001r 158k km to:

od 3 lat w moim posiadaniu, w 100% bezwypadkowy, można sprawdzić w dowolnym warsztacie.
jest to wersja top-sport, czyli: sportowe oryginalne fotele recaro, szczotkowane aluminiowe listwy wykończenia środka, sportowa kiera i gałka zmiany biegów, niższe i twardsze zawieszenie, większe heble z przodu to ze standartu.
- 18 calowe obręcze finichi rimini z oponami Pirelli P-Zero 225/40/18
- platynowe świece NGK
- wtryski 320cc wraz z listwą wtryskową od wersji 190 konnej BEX
- dolot powietrza K&N dedykowany ściągany ze stanów
- kompletny układ wydechowy 2,5 cala ze stali nierdzewnej markowy (Custom Chrome Racing) wraz z downpipem i kolektorem ściągane ze stanów
- zawór upustowy Turbosmart z regulacją atmosfera/recyrkulacja dedykowany do tego silnika ( koszt nowego 1200zł)
- radio Pioneer deh-5000ub
- zalany olejem castrol edge sport 10w/60 (wymieniany co 6K)
- Ksenon 6300K

Co myślicie???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 11 Jun 2011 - 22:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hater
post Sat, 11 Jun 2011 - 23:32
Post #2


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 August 2009
Skąd: Sobótka





hmm ja myśle że jak nie masz rodziny, którą musisz wozić z tyłu to nie zamieniłbym nigdy tak fajnego auta jakim jest s14a za a4.


--------------------
e36 318Ti zabawka -było
E36 325 sedan - nowa zabawka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Sun, 12 Jun 2011 - 09:39
Post #3









Jedyny problem jaki ja widzę z s14a to wiek i brak części. Zjebały mi się cięgna od wycieraczek i teraz kombinuj chłopie skąd co i jak. Dziurawa rurka od klimy i już duży problem bo żeby ją wyciągnąć i pospawać to trzeba pompę abs demontować. Żeby ta s14a jeździła porządnie to trzeba jeszcze 10k pln władować a już 12k pln włożone. Plan był piękny ale zaczęło się liczenie pieniążka ehhh... Od anglika wiele rzeczy nie podchodzi. Jedyne źródło nowych gratów to Nissan a tam mega drogo. Muszę mieć bezawaryjne auto do jazdy na co dzień i nieco mocy musi mieć. Nie stać mnie na dwa auta. Wiadomo że A4 nie jedzie w porównaniu z s14a. Można grzebnąć to A4 na 300HP ale i tak waży 1600kg. s14a 1250kg. By mieć 300HP w s14 muszę kupić niezły ebc, zegary boost, egt, ot i pojechać do brt na strojenie czyli do wydania 5k. Dobry zawias to kolejne 5k. Nie mówię że nie ślinię się na widok mojej s14 kiedy wychodzę przed dom ale...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arek-lin
post Sun, 12 Jun 2011 - 10:37
Post #4


Super User
Dołączył: Sat, 03 February 2007
Skąd: Grudziądz/Gdańsk





Czyli znasz za i przeciw, masz pojęcie o samochodach, wiesz do czego jest Ci auto potrzebne to liczysz na to, że ktoś za Ciebie decyzję podejmie? smile.gif Jak chcesz porady to z mojej strony jest taka-sprzedaj to co masz i kup E36 po swapie na M54B30, wisiała dość długo taka na allegro za coś koło 19 tyś. Części masz tanie, ogólnodostępne, osiągi powinny być lepsze od Audi a gorsze od S14. Będziesz miał złoty środek czyli to czego szukasz smile.gif Nie wiem jakie jest Twoje podejście, ale ja bym nie chciał się przesiadać z RWD na FWD i kombinowałbym w tę stronę


--------------------
Było M52TUB28
Jest OM 642, M62B44
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mrlee
post Sun, 12 Jun 2011 - 13:10
Post #5


User
Dołączył: Mon, 20 August 2007
Skąd: Łódź





Sam mam E36 z M54B30 ( do tego w kombi ), i samochód daje radę. Idzie praktycznie równo z seryjnym s14 smile.gif Silniki raczej bezawaryjne ale lubiące olej ( każdy na to narzeka ) ale nie są to jakieś astronomiczne ilości. Części ogólnodostępne, niedrogie itp. ogólnie polecam takie zestawienie, ale jak ktoś szuka konkretnych wrażeń to M3 albo M54B30 z kompresorem.

Za 19tyś to ja bym swoją oddał wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Sun, 12 Jun 2011 - 17:46
Post #6









CYTAT(arek-lin @ Sun, 12 Jun 2011 - 10:37) *
Czyli znasz za i przeciw, masz pojęcie o samochodach, wiesz do czego jest Ci auto potrzebne to liczysz na to, że ktoś za Ciebie decyzję podejmie? smile.gif Jak chcesz porady to z mojej strony jest taka-sprzedaj to co masz i kup E36 po swapie na M54B30, wisiała dość długo taka na allegro za coś koło 19 tyś. Części masz tanie, ogólnodostępne, osiągi powinny być lepsze od Audi a gorsze od S14. Będziesz miał złoty środek czyli to czego szukasz smile.gif Nie wiem jakie jest Twoje podejście, ale ja bym nie chciał się przesiadać z RWD na FWD i kombinowałbym w tę stronę


To nie tak że ktoś ma podjąć decyzję za mnie. Poza pasją jest jeszcze głos rozsądku. Dochodzę do wniosku że s14 to auto które jest ok jako drugie. Bardzo fajne ale weekendowe. Nie na zasadzie wsiadam i jadę nie martwiąc się o awarię. Jeśli przesiadka z RWD to na AWD a Audi o którym mowa to AWD.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arek-lin
post Sun, 12 Jun 2011 - 23:25
Post #7


Super User
Dołączył: Sat, 03 February 2007
Skąd: Grudziądz/Gdańsk





No widzisz, czyli wracasz do punktu wyjścia, wiesz co masz i czego to auto nie daje-bezproblemowej codziennej jazdy. Ale daje fun, który Cie przy nim trzyma. Audi raczej tego Ci nie da bo AWD nawet 200-tu konne szału nie robi, a dwa, że ono do sportu tworzone nie było, nawet zacięcia sportowego jest w nim niewiele. Jeśli nie chcesz auta swapowanego to pomyśl też np. o E46 330i. Wiem, jestem fanem BMW i moja wypowiedź jest spaczona, nie na temat, ale kryteria jakie podajesz właśnie kierują Cię w stronę tej marki smile.gif


--------------------
Było M52TUB28
Jest OM 642, M62B44
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Sun, 12 Jun 2011 - 23:32
Post #8









CYTAT(arek-lin @ Sun, 12 Jun 2011 - 23:25) *
No widzisz, czyli wracasz do punktu wyjścia, wiesz co masz i czego to auto nie daje-bezproblemowej codziennej jazdy. Ale daje fun, który Cie przy nim trzyma. Audi raczej tego Ci nie da bo AWD nawet 200-tu konne szału nie robi, a dwa, że ono do sportu tworzone nie było, nawet zacięcia sportowego jest w nim niewiele. Jeśli nie chcesz auta swapowanego to pomyśl też np. o E46 330i. Wiem, jestem fanem BMW i moja wypowiedź jest spaczona, nie na temat, ale kryteria jakie podajesz właśnie kierują Cię w stronę tej marki smile.gif



Hehe ciekaw jestem kto by zamienił E46 330i na s14??? Tak serio to trochę żałuję że zamiast s14 nie kupiłem e46 330Ci :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Franio
post Sun, 12 Jun 2011 - 23:59
Post #9


Super User
Dołączył: Mon, 23 October 2006
Skąd: Kraków / BK





CYTAT(Wheeler @ Sat, 11 Jun 2011 - 22:58) *
Nie działa klima, wydech do zmiany na 2.5 cala (ma byc w miare cicho), wycieraczki do zrobienia.

Oprócz tego co wymieniłeś to w jakim stanie masz to auto? Było bite, malowane? Jak budę masz zdrową, silnik OK to nie zamieniaj bo będziesz sobie potem pluł w brodę.


--------------------
- Nissan 200sx s14a 2.0T
- Daily use Audi A3 8P Sportback 2.0 TDi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Mon, 13 Jun 2011 - 08:08
Post #10









Auto malowane. Malowałem z racji na blacharkę obić parkingowych poprzedniego właściciela oraz rdzę. Klima nie działa, trzeba rurki spawać. Wycieraczki nie działają, cięgno wyrobiło się i szukam innego. Wydech do wymiany jak dla nie, ponieważ 3 cale na pełnym przelocie z jednym tłumikiem to mordęga, nie nadaje się do jazdy na co dzień. Do tego jest za krótki i opala zderzak. Zawieszenie jeszcze seria, przy szybkiej jeździe potrafi przytrzeć oponę. Żeby było cacy należy wyciągnąć pompę abs i spod niej rurke od klimy, pospawać. Zmienić zawieszenie na HSD plus wszystkie drążki. Kupić cięgna wycieraczek i przekaźnik czasowy. Kupić zegary boost, egt, ot i zawieźć auto na strojenie. Czyli wydatek rzędu 10k pln w sumie. W razie odsprzedaży ciężko z racji na specyfikę auta. Chłopaki puszczają swoje cacka z fajnymi gratami za 30k pln max. Różnica między mną a paroma osobami jest taka że ja nie potrzebuję budy, silnika byle zapier... . Ostatnio widziałem jak chłopaki składali parę nysek i pytam się czy lakier robią itd. Odpowiedź nieee, ma zapier a nie wyglądać, funkcjonalność na drugi plan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hater
post Mon, 13 Jun 2011 - 09:29
Post #11


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 August 2009
Skąd: Sobótka





Żyjesz w prześwidaczeniu że do audi nie będziesz musiał dokładać ? moim zdaniem lepiej trzymaj się tego co masz i powoli doprowadzaj do ładu. Tu wiesz co zrobiłeś i co jeszcze trzeba zrobić. Psują sie pierdoły, a części drogie bo to standard dla japończyków. żeby zrobić 300 koni z tego a4 też bedziesz potrzebował trochę kasy i też potrzebne będzie porządne strojenie. Pozatym i tak będziesz musiał zrobić pewnie trochę pierdół przy tym a4. Moje zdanie jest takie wytrzymaj teraz te drobne usterki, a jak zrobisz auto to bedziesz mega zadowolony.


--------------------
e36 318Ti zabawka -było
E36 325 sedan - nowa zabawka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Mon, 13 Jun 2011 - 09:57
Post #12









Hmmm pozostaje jeszcze kwestia spalania i jazdy zimą. Aktualnie nyska rąbie wachę jak głupia hehe. Może to okres przejściowy wjeżdżania się w auto. Cięgna nowe sztuk 2 w nissanie kosztują 200zł więc chyba nie ma co się certolić w jakieś sztukowanie. Hmmm przemyślę jeszcze sprawę. Żeby takie A4 grzebnąć na 300HP to trzeba wór kasy. Za Audi przemawia wykonanie, dostępność części, komfort, awd... Ktoś jeżdzi nysą w zimę???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lino
post Mon, 13 Jun 2011 - 10:32
Post #13


Frequent User
Dołączył: Fri, 06 March 2009





CYTAT(Wheeler @ Mon, 13 Jun 2011 - 09:57) *
Ktoś jeżdzi nysą w zimę???

Ja jeżdżę Polonezem i strasznie mi się podoba (To tak apropo RWD w zimie). biggrin.gif
Chociaż faktem jest że quattro, a w zasadzie większość samochodów AWD w zimie jest niezastąpione jeżeli chodzi o możliwości,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciu$
post Mon, 13 Jun 2011 - 22:15
Post #14


Super User
Dołączył: Sat, 05 July 2008
Skąd: Białystok





Nie zamieniaj Nysy na tak bezpłciowe auto jakim jest A4, takie Audi masz na każdym rogu, co 50m, takie Audi ma Twój sąsiad/sąsiadka i Bóg wie kto jeszcze tongue.gif Przesiadka z S14, na takowy "dupowóz" to duży krok w tył, już teraz zdrowa S14 jest rarytasem, za kilka lat będzie jeszcze gorzej. Pomijając aspekt eksploatacyjny, który w wypadku takiej A4 jest raczej jedyną zaletą, wg. mnie w innych kwestiach ten samochód mocno odstaje od starego Nissana. Jeśli zmieniać S14 na Audi to tylko S/RS.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paul86
post Mon, 13 Jun 2011 - 22:28
Post #15


Rookie
Dołączył: Wed, 18 May 2011
Skąd: Kraków





A było coś takiego jak A4 top sport??? Zawsze mi sie wydawało ze jak Top Sport to tylko Leon... z ciekawości pytam...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Mon, 13 Jun 2011 - 22:43
Post #16









Zdaję sobie sprawę że dostaje. to jak idzie s14 to poezja. Ciśniesz gaz i idzie. Budzik zamykasz nawet nie wiesz kiedy. Tylko że na chwilę obecną nie stać mnie na utrzymanie s14 jako dupowozu. Myślałem że stać ale niestety... . Nie zarabiam mało ale też nie super. Sama benzina do s14 bez łojenia to 1200/mc pln, z łojeniem 2-2.5k pln. Mówię że s14 to zajebista fura ale jako druga, nie jako auto na co dzień. A tego właśnie potrzebuję, auta które w miarę sprawnie się odpycha czyt. zapier... biggrin.gif , zapewnia komfort na dobrym poziomie i jest ok pod względem eksploatacji. Żadnego diesla. Jestem na mega plus w s14a ale załamuje mnie psuciem się pierdół które są uciążliwe i kosztami eksploatacji oraz nie zabiorę mojego sprzętu do nurkowania i znajomych. Sen o budowie grippera upadł, weszła bezwzględna ekonomia sad.gif Ratuje jedynie to że mam mocno wyjazdową pracę czyli realne użycie prywatnego auta 3-5 mcy w roku. Jak się odpycha A4 grzebnięte na 300HP??? Dodam że nadszedł czas zakładania rodziny...czyli urządzanie mieszkanie, dziecko... Swoją drogą ilu z wypowiadających się miało, jeździło s14a???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feno
post Tue, 14 Jun 2011 - 07:33
Post #17


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





Cały temat wygląda jak spowiedź pod tytułem "Dlaczego sprzedaje S14". Skoro Cię nie stać na utrzymanie, co sam przyznajesz, to zmień auto zamiast oszczędzać na nim i drutować.


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bart_Simpson
post Tue, 14 Jun 2011 - 07:50
Post #18


Rookie
Dołączył: Wed, 18 March 2009





spełniłeś marzenie? spełniłeś, tak wnioskuje po przeczytaniu paru postów.
sam jestem zdania, że nawet jeśli mamy dobry samochód, a mamy możliwości to warto zmieniać często samochody, żeby zwyczajnie sie nie zanudzić i poznać wiele aut.
Sam przy zakupie auta wmawiam sobie, że ten będzie na 2 lata, bo musi być, a ostatnio opchnąłem auto po 6 miesiącach(jak i 2 poprzednie) i teraz szukam nowej zabawki.
A więc zmieniaj, zmieniaj. Przecież kiedyś możesz wrócić do 'nysy'


--------------------
albo grubo, albo wcale
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Tue, 14 Jun 2011 - 11:08
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





Ja bym brał audi , co z tego ze jest co 50m jak to ktos tam napisal. Masz AWD, silnik poddatny na mody. W zimie jezdzic awd to sama przyjemnosc i daje to wiecej frajdy niz jazda rwd w zimie. Jakosc wykonczenia o niebo lepsza jak nysce. Czesci tanie , silnik rozkminiony w polsce.
Rob jak uważasz , tym bardziej że Awd to będzie dla ciebie nowość.


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Wheeler_*
post Tue, 14 Jun 2011 - 11:10
Post #20









W tym aucie nic nie jest zdrutowane. Wszystko porządnie zrobione. Nie znoszę druciarstwa. Albo mnie stać żeby zrobić jakiś mod dobrze albo czekam kiedy będzie stać. Nawet opony kupuję nowe uważając że do auta sportowego musi być dobra guma. A zatem proszę nie zarzucać mi druciarstwa. Cóż, zobaczę w poniedziałek co wyjdzie. Pośmigałem s14, fajne auto ale gdybym miał iść w sportowe jeszcze raz to mocne N/A V6 lub V8. Mnóstwo problemów z głowy. Nie spowiedź "Czemu sprzedaję s14" tylko prośba o rozsądne argumenty. Nie jest powiedziane że sprzedam smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 08:13