Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Daily drifter BMW e36 vs Mercedes w202
DOHC
post Tue, 26 Apr 2011 - 20:50
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





Witam

Przygotowuję się do zmiany auta , chciałbym żeby mój przyszły nabytek przedewszystkim był rwd i pozwalał na odrobinę zabawy wieczorami bez konieczności czekania na deszcz . Do wydania mam około 10 tys zł (nie jest to stalowa granica ale raczej nie wiele mogę dołożyć ) . Mam w zasadzie dwa typy :

Bmw e36 coupe (koniecznie) najlepiej w Mpakiecie , idealnie by było kupić 325/328 ale monitoruje allegro od paru miesięcy i właściwie nie występują sensowne 325/328 w mpakiecie ponizej 10 tys (bardziej ~15) . Auto jak kupie to z czasem napewno bede chciał podkręcić więc skłaniam się nawet do opcji kupienia teraz 320 z w miarę zdrową prostą budą i późniejszą wymianą silnika na taki o sensownej pojemności ( chciałbym auto uturbić więc silnik i tak trzeba by było rozebrać w śrubki ), hamulce i zawias tez polecą do wymiany więc to tym bardziej przekonuje mnie do opcji szukania auta pod kątem karoserii . Dodatkową zaletą BMW jest to że czasem można trafić tanio do niego ciekawe graty typu jakiś używany ale porządny gwint , czy grubsze stabilizatory . Poliuretany itp tez są łatwo dostępne i tanie .

Drugą opcją ostatnio stał się mercedes w202 c280 w manualu , auta te są zaskakująco dla mnie tanie i na pierwszy rzut oka do 10 tys są jakieś egzemplarze które zdecydowałbym się obejrzeć . Plusem mercedesa jest to że średnia wieku użytkowników jest znacznie wyższa (jak to mówi mój kolega to auto dla dziadków) i myśle że znacznie łatwiej było by mi znaleźć auto które nie jest krzyżówką mercedesa z przystankiem . Rodzą się jednak pytania co z gratami typu zawieszenie , hamulce (czy są jakieś przetarte ścieżki na dobre hamulce) no i ile ten silnik wytrzyma . W internecie są mocne projekty silników m104 ale przeważnie o pojemności 3.2 więc myśle że te 400 KM będzie kiedyś realne do osiągnięcia ale zastanawia mnie czy kiedykolwiek uda mi się doprowadzić żeby mercedes dostał takiego prowokującego (dla mnie ) charakteru jak bmw ? Czy tym w serii da się wogole podriftować czy zawieszenie jest zbyt kanapowe ? Jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia ile takie c280 ma na haku ? Buduje zabawkę na tor i milo by było gdyby dało sie pociągnąć lawetę moim dupowozem , w e36 haka bym nie chciał ale w mercedesie by mi nie przeszkadzał tylko kwestia jaki on ma uciąg ? Czy utrzymanie tego auta bedzie droższe od bmw ? (czesci , spalanie ) wiem ze ze szperami nie jest za kolorowo w tych mercedesach ale z tym mysle ze dalo by rade sobei poradzic .

Jak widzicie porównanie tych dwóch samochodów ? Wiem że samo sie nasuwa bierz bmw ale moze mercedes wbrew pozorom tez spelni moje wymagania a bedzie np znacznie łatwiejszy w znalezieniu .


pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 26 Apr 2011 - 20:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
dobrus
post Tue, 26 Apr 2011 - 21:42
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





za 10tys to zapomnij o dobrym 325 coupe w Mpaku jużo 328 nie mówiąc wink.gif nie rozumiem Twojej logiki, wolisz kupic 320 w mpakiecie niz np 325 bez mpaka? chyba lepiej dokupic mpakiet niz swapować silnik, jesli tak Ci na nim zalezy.. pytasz o zawias w mercedesie a wczesniej piszesz,ze bedziesz to auto przerabial i seryjny zawias/hample wylatują.. określ sie na poczatek smile.gif w tym budżecie o sensowne c280 w manualu tez bedzie ciezko. bardziej 15tyś. seryjnie to auto do upalania wogóle się nie nadaje, choć charakteru ma jak dla mnie znacznie wiecej niz e36, ktore jest po prostu nijakie...i ten mpakiet mu duzo nie pomaga wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
peerbe111
post Tue, 26 Apr 2011 - 22:11
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Tue, 30 March 2010
Skąd: Konstancin





Mercedes z jakimś AMG pakietem dobrze wygląda..a jak byś tam wrzucił 3.0 Td i podkręcił to by ładnie latał...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Tue, 26 Apr 2011 - 22:21
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





Sprawa wygląda tak że mam na tapecie mocno absorbujący projekt i przez dłuższy czas dupowóz będzie nie ruszony dlatego pytam o fabryczne zawieszenie mercedesa . Co do dokupowania Mpakietu to proponuje się zorientować w cenach zderzaków listewek itp + lakierowanie pozatym dlubanina z takimi pierdołami mnie mocno nudzi , znacznie bardziej wole grzebać w mechanice wink.gif . Silnik pod turbo i tak musiałby być przynajmniej przejrzany a własciwie przebudowany więc w wolnej chwili mógłbym sobie poskładać 2.8 na zeliwnym bloku i w odpowiedniej chwili wrzucić w budę . Nie ogólnie jak kupie to auto to pewnie pozostanie u mnie na dłuższy czas więc podstawą jest dla mnie prosta buda



pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
peerbe111
post Tue, 26 Apr 2011 - 22:23
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Tue, 30 March 2010
Skąd: Konstancin





Zawieszenie w wersjach Sport i Esprit jest fabrycznie obniżone i to chyba nawet sporo w porównaniu z resztą wersji...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arti_D
post Wed, 27 Apr 2011 - 02:45
Post #6


User
Dołączył: Wed, 24 November 2010





W kwestii drugiego auta będę mógł Ci nieco powiedzieć. Miałem Mercedesa C280 w wersji sport z manualem. Jeżeli chodzi o zawias to fabrycznie był niższy o 25mm od serii i usztywnione i jak na mercedesa nie był kanapowy. Po mieście podczas normalnej jazdy palił 11-12l i to przy żwawszej jeździe. Miałem zderzaki AMG założone od C43 i naprawdę fajnie wyglądał. Wyposażeniowo biedy też nie ma: 4x el. szyby, el. lusterka,el. szyby, el. szyberdach, klimatronik, tylne zagłówki opuszczane za pomocą guzika. Silnik 2.8 R6 naprawdę fajnie brzmiał na seryjnym wydechu. Szperę miałem fabryczną. Bokiem na suchym dawał radę bez problemu. Za meśka dałem 11tys zł. I naprawdę super się sprawował. Jakbyś miał jakieś pytania czy coś to wal śmiało. Pzdr

Kilka fotek:















Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Wed, 27 Apr 2011 - 08:53
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





W czymś takim bym się widział smile.gif Nie wiesz ile taki mercedes ma na haku ? i czy ceny części są niszczące ? Trafiały się jakieś denerwujące awarie ? Te szpery sa jakoś śmiesznie hydraulicznie sterowane prawda ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arti_D
post Wed, 27 Apr 2011 - 09:16
Post #8


User
Dołączył: Wed, 24 November 2010





Odnośnie haku to nie mam pojęcia ale pewnie max 2tony. Nie pamiętam jak było z ta szperą. A ceny nie biły po kieszeni bardzo, przynajmniej mnie nie bo nie psuł się wcale. A odnośnie jakiś upierdliwych awarii też nic takiego nie było. Jedynie pierwszy serwis po kupnie szarpnął mnie po kieszenie ale też sporo rzeczy zostało wymienione, tarcze i klocki przód + tył, olej silnik, skrzynia i dyfer, wszystkie filtry, kable, świece, uszczelniacz wału, kompresor od klimy, rolki, uszczelki spod dekli. dopiero po jakimś czasie padł mi silniczek od wycieraczki a oprócz tego auto było bezproblemowe. Lałem olej Texaco syntetyk i nawet grama nie brał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Wed, 27 Apr 2011 - 09:27
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





Orientujesz sie jak jest z potencjałem tego silnika jesli chodzi o uturbienie ? Czy sa jakieś przetrenowane opcje na lepsze hamulce ?



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arti_D
post Wed, 27 Apr 2011 - 09:48
Post #10


User
Dołączył: Wed, 24 November 2010





Utarbianiem się nie interesowałem tego silnika bo nie chciałem bawić się w rzeźby jakieś, bo auta na co dzień używałem. Z heblami można by spróbować od C36 lub C43. Ja miałem lepsze tarcze i klocki i mi to wystarczało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
peerbe111
post Wed, 27 Apr 2011 - 10:11
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Tue, 30 March 2010
Skąd: Konstancin





Arti_D miałeś 18 czy 24 zaworowego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arti_D
post Wed, 27 Apr 2011 - 10:50
Post #12


User
Dołączył: Wed, 24 November 2010





24 zaworowego. Ja jeszcze miałem silnik R6 bo z tego co pamiętam to po liftingu było już V6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzywaczewski
post Wed, 27 Apr 2011 - 11:21
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Wed, 23 September 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(DOHC @ Wed, 27 Apr 2011 - 08:53) *
Nie wiesz ile taki mercedes ma na haku ?

Jesli masz plan ciagania drugiego auta na lawecie, to raczej zapomnij.

1. na kategorie B mozesz maksymalnie 3'500kg samochodu + 750kg przyczepy. Lekkie "branderupy" to 500 - 550kg, zostaje Ci zatem zaledwie 250kg na ladunek (wyscigowke). Mozesz oczywiscie zarejestrowac taka przyczepe na dopuszczalne obciazenie 250kg, ale jak policjant albo inspektor to zobaczy (i wyscigowke na tej lawecie) to bedzie przykro.

2. na kategorie B + E mozesz maksymalnie 3'500kg samochodu + przyczepa ktorej DMC nie moze przekroczyc rzeczywistej masy 'ciagnika'. Teroetycznie mozesz zatem 3'500kg + 3'500kg. W praktyce jednak jesli Merc wazy 1'600kg (zgaduje) to na wyscigowke masz 1'100kg (+500kg sama laweta). Teoretycznie sie da, ale...

3. samochod musi miec homologacje na cieagniecie przyczepy o takiej DMC. Malo ktora osobowka ma. Wiekszosc malych dostawczakow (jak Doblo czy Berlingo) tez nie spelnia warunkow. W praktyce, zeby pociagnac lawete z rajdowka wieksza niz Sej, trzeba miec cos pokroju Transita, terenowke albo pick-upa.

Tu dobry poradnik http://oskduet.pl/nauka-jazdy/prawo-jazdy-przyczepa


--------------------
EJ20G, EJ253, C16SE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Wed, 27 Apr 2011 - 11:26
Post #14


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(grzywaczewski @ Wed, 27 Apr 2011 - 11:21) *
Jesli masz plan ciagania drugiego auta na lawecie, to raczej zapomnij.

1. na kategorie B mozesz maksymalnie 3'500kg samochodu + 750kg przyczepy. Lekkie "branderupy" to 500 - 550kg, zostaje Ci zatem zaledwie 250kg na ladunek (wyscigowke). Mozesz oczywiscie zarejestrowac taka przyczepe na dopuszczalne obciazenie 250kg, ale jak policjant albo inspektor to zobaczy (i wyscigowke na tej lawecie) to bedzie przykro.

2. na kategorie B + E mozesz maksymalnie 3'500kg samochodu + przyczepa ktorej DMC nie moze przekroczyc rzeczywistej masy 'ciagnika'. Teroetycznie mozesz zatem 3'500kg + 3'500kg. W praktyce jednak jesli Merc wazy 1'600kg (zgaduje) to na wyscigowke masz 1'100kg (500kg laweta). Teoretycznie sie da, ale...

3. samochod musi miec homologacje na cieagniecie przyczepy o takiej DMC. Malo ktora osobowka ma. Wiekszosc malych dostawczakow (jak Doblo czy Berlingo) tez nie spelnia warunkow. W praktyce, zeby pociagnac lawete z rajdowka wieksza niz Sej, trzeba miec cos pokroju Transita, terenowke albo pick-upa.


Dodam tylko, że za tym pomysłem nie stoją tylko kwestie formalne. kto próbował ciągać lawetę osobówką, ten wie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Wed, 27 Apr 2011 - 13:10
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





Teraz mam omege kombi i ona ma na haku wbite ponad 2t dlatego pytam o lawetę w odniesieniu do mercedesa ale jak sie nie da to trudno . Bedzie trzeba kombinowac busa na wyjazdy. Tak na marginesie jak wypada porownanie wagi e36 z w202 , dane techniczne to dla e36 325 ~1330 , dla w202 c280 1355 wg autocentrum , jak to wychodzi w praktyce bo napewno waga mocno sie waha w zaleznosci od wypasu . Omega wazy~1600 i ta waga mi przeszkadza nie chodzi o przyspieszanie bo jest poprostu slaba wiec nie jedzie ale mocno czuc ze to kloc tez przy hamowaniu i w zakrecie . Czy nie bedzie tak ze jak kupie np w202 ze skórą itp to bede mial takiego samego kloca bo okaze sie ze wazy 1550 ?

pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Wed, 27 Apr 2011 - 15:03
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Dla mnie dość oczywiste : http://otomoto.pl/bmw-328-z-i-e-l-o-n-a-C17455791.html (jako model, nie egzemplarz, bo jego stanu nie znam).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Wed, 27 Apr 2011 - 15:56
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





tak jak napisałem
e36 = coupe
w202 = sedan
omegę mam kombi i moge z cala pewnoscia powiedziec ze kombi mi nie potrzebne ,szczególnie jesli nie bede ciagal lawety dupowozem a 328 w coupe nie idzie w parze z budzetem 10 K niestety .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Wed, 27 Apr 2011 - 15:58
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





W tym budżecie bardziej sedan lub compact.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Wed, 27 Apr 2011 - 16:33
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





zdaje sobie sprawę dlatego napisałem że jestem w stanie przełknąć m50b20 w e36 bo z czasem i tak wyleci smile.gif a pol roku jestem w stanie się przemęczyc ale jesli by byla opcja kupic mercedesa ktory nie odstawalby od bmw i pominąć okres męczenia to dlaczego nie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
peerbe111
post Wed, 27 Apr 2011 - 16:40
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Tue, 30 March 2010
Skąd: Konstancin





O tym że Mercedes ma z przodu wielowahacz chyba wiesz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 07:26