Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dynamiczny codzienny przemieszczacz do 15k zł., Co po e46 325ci ?
ledziu
post Fri, 23 Nov 2018 - 09:29
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(prekursor @ Thu, 22 Nov 2018 - 23:16) *
Jakiś czas temu stalem przed podobnym wyborem.
Znaleźć C2 VTS w przyzwoitym stanie jest bardzo ciezko. Ogladalem i sobie odpuściłem. Ciekawe oferty sa chyba tylko na forach miłośników.

Samochody są tylko klienta nie ma....w pl.jest prosta zasada musi być najtaniej...i żeby nie było mam dostęp do fajnych aut które już kupując zamiast cieszyć się że chwilę pojeżdżę to żygam na myśl o sprzedaży i modle się o normalnego klienta który będzie się targował o cenę a nie o to czy odprysk lakieru na masce to już dzwon czy tylko kamień...
P.s.
Mam teraz jedno ogłoszenie i od pana dostałem wykład że malowany błotnik może oznaczać rdzę a tarcze po tygodniu postoju auta jak mają nalot to znaczy że są do wymiany. Reszta go nie obchodziła...czyli to że w aucie nawet nie trzeba robić startera a tarcze są nowe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 23 Nov 2018 - 09:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Dzapan
post Fri, 23 Nov 2018 - 10:19
Post #22


Rookie
Dołączył: Thu, 05 April 2007





CYTAT(ledziu @ Fri, 23 Nov 2018 - 09:29) *
Samochody są tylko klienta nie ma....w pl.jest prosta zasada musi być najtaniej...i żeby nie było mam dostęp do fajnych aut które już kupując zamiast cieszyć się że chwilę pojeżdżę to żygam na myśl o sprzedaży i modle się o normalnego klienta który będzie się targował o cenę a nie o to czy odprysk lakieru na masce to już dzwon czy tylko kamień...
P.s.
Mam teraz jedno ogłoszenie i od pana dostałem wykład że malowany błotnik może oznaczać rdzę a tarcze po tygodniu postoju auta jak mają nalot to znaczy że są do wymiany. Reszta go nie obchodziła...czyli to że w aucie nawet nie trzeba robić startera a tarcze są nowe.


No niestety, ludzie szukają auta 10-15 letniego i oczekują cudów, w dodatku za pół darmo. Ja będę szukał w PL, DE i Francji.


--------------------
R.I.P. Colin. You inspired us all, and you will never be forgotten.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 23 Nov 2018 - 10:52
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Można kupić S3 za 15-18 tysi spokojnie. Te auta mają już swoje lata, na otomoto w tej cenie jest multum to wyboru. Oczywiście trzeba pojezdzić po PL i je posprawdzać, głównie blachasrko bo mechanika to nie są jakieś duże koszty utrzymania. Oczywiście na początek pakiet startowy za 2K to minimum i trzeba mieć to na uwadze. Ale pozniej mozna takim autem śmigać i nawet dziś to fajnie wygląda na oryginalnym kole i bez wiejskiego turningu i fajnie jezdzi, miałem też tt z tym samym silnikiem co S3 i zrobiłem je na 270KM, wydech, program. Do 100 miał koło 5,5sek, z rolowańca szedłem równo z 335d od 100-160. Naprawdę szybkie i fajne auto na codzień.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prekursor
post Fri, 23 Nov 2018 - 15:03
Post #24


User
Dołączył: Tue, 29 November 2011





CYTAT(Dzapan @ Fri, 23 Nov 2018 - 10:19) *
No niestety, ludzie szukają auta 10-15 letniego i oczekują cudów, w dodatku za pół darmo. Ja będę szukał w PL, DE i Francji.

Ja szukałem VTSa mniej wiecej dziesięcioletniego. A kupilem dwudziestoletnie Audi. Niestety materiały wnętrza użyte w C2 nie sa w moim odczuciu najlepszej jakości. Wytrzaskane drzwi kierowcy to chyba też czesty przypadek. Żeby nie było. To auto które dalej mi sie podoba zwłaszcza z zewnatrz i tego jaką moze dac frajde z jazdy. Niestety naogladalem się zdjęć i nigdy nie byly zrobione tak by bylo cos na nich widac. Odrzucałem również oferty od handlarzy ponieważ interesowala mnie przeszłość auta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Sat, 24 Nov 2018 - 08:13
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Astra G OPC 2
Roczniki do 2004,200ps,dobrze wyposażone,nie gnija,prosta konstrukcja ,do 15k znajdziesz w fajnym stanie a i lpg wciągają wink.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HMP_inc
post Sat, 24 Nov 2018 - 13:25
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sun, 11 June 2006
Skąd: LU





Iksde. Takie tematy już dawno zatoczyły koło . 15-20 letnie hothatche za 15 koła to padalce. Wkład w doprowadzenie tego do jazdy to czesto 1/3 kosztów zakupu, a wciąż jeździ się starym smietnikiem. Kupuję się to co jest w najlepszym, stanie, a nie robi koncertu życzeń. W tym budżecie spotyka się całą patologię polskiego rynku aut uzywanych.

Radzę szukać auta jak najmłodszego i najmniej styranego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dzapan
post Sat, 24 Nov 2018 - 13:59
Post #27


Rookie
Dołączył: Thu, 05 April 2007





CYTAT(HMP_inc @ Sat, 24 Nov 2018 - 13:25) *
Iksde. Takie tematy już dawno zatoczyły koło . 15-20 letnie hothatche za 15 koła to padalce. Wkład w doprowadzenie tego do jazdy to czesto 1/3 kosztów zakupu, a wciąż jeździ się starym smietnikiem. Kupuję się to co jest w najlepszym, stanie, a nie robi koncertu życzeń. W tym budżecie spotyka się całą patologię polskiego rynku aut uzywanych.

Radzę szukać auta jak najmłodszego i najmniej styranego.


Dlatego nie zamierzam się ograniczać do jednego modelu, będę szukał kilku. Na przykład Colt, C2, Polo, Yaris itp. Pierwsze co trafię w dobrym stanie kupię, nie będę wybrzydzał bo zdaję sobie sprawę, że budżet jest skromny i nie ma co wymyślać.


--------------------
R.I.P. Colin. You inspired us all, and you will never be forgotten.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloszz
post Sat, 24 Nov 2018 - 14:12
Post #28


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





Polo poza budżetem, jedynie jakieś zeswapowane 1,8T w budzie poprzednika czyli Polo 6N2, jedynie Ibiza III FR 1,8T, Colt spoko opcja, można pomyśleć o Audi TT ale chyba bezsensu przepłacanie za futurystyczny wygląd coupe, lepiej kupić Golfiacza albo A3 z 1,8T i mieć normalne auto.
Właśnie i jeszcze jest Opel Astra G opc ze słynnym turbo Z20LET

albo może coś od Volvo? np S40 2,0T? albo S60 2,5T tam była tez "R" 300 koni to jest rakieta dopiero ale poza budżetem raczej.

Natomiast wciskanie Audi S3 które jest tak na prawdę autem FWD z dołączanym z opóźnieniem quattro, które po latach wymaga niezłych serwisów, do tego ciężki kloc i w tym budżecie to ulep 210 konny gdzie zdrowe A3 porobione na 200 koni go łyka przez wage i brak strat mocy związanych z pseudo 4x4 no to nieporozumienie raczej dla mnie.
Pchanie się w auto które przyjeżdza w kawałkach, gdzie silniki 1,8T w tych wersjach są dużo droższe w ogarnięciu - osprzęt, trzeba dbać o napęd, każdy się ślini więc popyt spory i masa grzmotów.
Bez 20 tys bym nawet przez 5 min nie myślał o żadnym S3 chyba że A3 z nalepką.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Sat, 24 Nov 2018 - 18:45
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





A cóż takiego zlego zrobił Ci ten" pseudo "napęd w tym s3 ? biggrin.gif
To moja trzecia s3,miałem do czynienia z kilkoma eskami znajomych co przyprowadzali na naprawy do mnie i jeszcze problemów z napędem nie miałem
Fakt nie jest to torsen i trzeba sie przyzwyczaic i za 15k eski bym raczej nie szukał,choc mozna trafic uczciwą sztuke,ciezko ale sie da


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisu_K13TL
post Sun, 25 Nov 2018 - 10:55
Post #30


Super User
Dołączył: Sun, 04 August 2013
Skąd: Kraków





A co z tym THP? Bo w takim budżecie to można 207rc szukać, albo jakiegoś c4 vts po lifcie, oba dobrze wyposażone, dosyć "świeże" i nie gniją...

Niby ten 1.6 taki felerny, a jeździ tego trochę po drogach w różnych budach od PSA i jakoś co drugi nie stoi przy drodze na awaryjnych..

W takim budżecie to jeszcze z małych/sprytnych grande punto t-jet/ jtd albo corsa GSI z 1.6t


--------------------
Było: e36 323ti, e36 328iT, e46 325ti, e39 m5
Jest: e81 n54b30a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 25 Nov 2018 - 16:08
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Koszty serwisowe s3 na przestrzeni przebiegu niecałych 3 lat jak proponujecie s3 za 15 tys jako dobre auto smile.gif tak miałem też s3 8l kiedyś tutaj dla 8p

125tys wymiana sprzegla 2000zl
135tys tarcze klocki przód + tyl 2000zl
opony letnie 2014 7-8tys przebiegu zimowe rocznik 2016 3tys przebiegu 3000zl
lampy tylne wymienione na po liftowe 350zl
przy 147 serwis olejowy 250 zl
przy 152 nowe gwintowane zawieszenie + laczniki stabilizatorów, naprawa hamulca recznego ustawiona zbieznosc przód i tyl 1650 zl
przy 154 nowe swiece + cewka zaplonowa na 3 cylindrze, nowy glosnik z prawej strony pasazera i wymiana modulu podswietlenie tylnej rejestracji 600 zl
przy 155 tys tloczek pompy paliwa i odma lancuszek, napinacz, oraz zawór dv, waste gate, swiece 2500zl
156tys wahacze przednie, laczniki stabilzatorów, olej wraz z filtrem, filtr kabinowy, powietrza, paliwa, plyn hamulcowy, wycieraczki przednie 1700zl
158tys czyszcznie silnika i kolektora z nagaru, serwis klimatyzacji, czujnik polozenia walu 1611zl 02.08.2017r. uklad dolotowy 700zl
158tys rozrzad, pasek klinowy, olej z filtrem w haldexie, plyn chlodniczy 1400zl 19.08.2017r.
159tys. cewki zaplonowe 4x z audi r8 370zl zawór rs4 245zl downpipe 1550zl 1100zl regeneracja przekladni + montaz, zbieznosc 80zl, lozyska mcpersona 210zl,
nowy alarm, kluczyk 350zl, wklad ulepszony pompy paliwa 1300zl, akumulator 350 zl,
159 tys strojenie i usuniecie klap w dolocie 1000zl
162tys.lacznik walu napedowego, uszczelka kolektora wydechowego, uszczelka dekla, uszczelka splywu oleju, kevlar na tarcze sprzegla + regulacja docisku, uszczelka kolumny kierowniczej, wymiana oleju w skrzyni biegów i dyfrze z przodu, plyn chlodniczy, olej w silniku, klima, wyjecie silnika i uszczelnienie, przeglad skrzyni biegów i uszczelnienie, czyszczenie turbo + wg itp., wymiana elementów pompy paliwa mebrany, spawanie wydechu, wymiana uszczelek turbo itp., ogarnianie czujników itp. 3650zl
163tys haldex wymiana, poduszka silnika, zbieznosc 1150zl
164tys podmiana pompy paliwa niskiego ciśnienia nowa 1200zł

Pakiet startowy w s3 2.000zł min? to nawet na porządne opony nie starczy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sun, 25 Nov 2018 - 17:20
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Krisu_K13TL @ Sun, 25 Nov 2018 - 10:55) *
A co z tym THP?

Lipa

Co do s3 za 15k.to nie będę tego komentować...a potem zdziwko że Mirki handlarze jeb..ią nas po rogach sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcino075
post Sun, 25 Nov 2018 - 18:37
Post #33


Rookie
Dołączył: Tue, 30 October 2018
Skąd: DE/Jelenia Gora





CYTAT(rwtnt @ Sun, 25 Nov 2018 - 16:08) *
Koszty serwisowe s3 na przestrzeni przebiegu niecałych 3 lat jak proponujecie s3 za 15 tys jako dobre auto smile.gif tak miałem też s3 8l kiedyś tutaj dla 8p

125tys wymiana sprzegla 2000zl
135tys tarcze klocki przód + tyl 2000zl
opony letnie 2014 7-8tys przebiegu zimowe rocznik 2016 3tys przebiegu 3000zl
lampy tylne wymienione na po liftowe 350zl
przy 147 serwis olejowy 250 zl
przy 152 nowe gwintowane zawieszenie + laczniki stabilizatorów, naprawa hamulca recznego ustawiona zbieznosc przód i tyl 1650 zl
przy 154 nowe swiece + cewka zaplonowa na 3 cylindrze, nowy glosnik z prawej strony pasazera i wymiana modulu podswietlenie tylnej rejestracji 600 zl
przy 155 tys tloczek pompy paliwa i odma lancuszek, napinacz, oraz zawór dv, waste gate, swiece 2500zl
156tys wahacze przednie, laczniki stabilzatorów, olej wraz z filtrem, filtr kabinowy, powietrza, paliwa, plyn hamulcowy, wycieraczki przednie 1700zl
158tys czyszcznie silnika i kolektora z nagaru, serwis klimatyzacji, czujnik polozenia walu 1611zl 02.08.2017r. uklad dolotowy 700zl
158tys rozrzad, pasek klinowy, olej z filtrem w haldexie, plyn chlodniczy 1400zl 19.08.2017r.
159tys. cewki zaplonowe 4x z audi r8 370zl zawór rs4 245zl downpipe 1550zl 1100zl regeneracja przekladni + montaz, zbieznosc 80zl, lozyska mcpersona 210zl,
nowy alarm, kluczyk 350zl, wklad ulepszony pompy paliwa 1300zl, akumulator 350 zl,
159 tys strojenie i usuniecie klap w dolocie 1000zl
162tys.lacznik walu napedowego, uszczelka kolektora wydechowego, uszczelka dekla, uszczelka splywu oleju, kevlar na tarcze sprzegla + regulacja docisku, uszczelka kolumny kierowniczej, wymiana oleju w skrzyni biegów i dyfrze z przodu, plyn chlodniczy, olej w silniku, klima, wyjecie silnika i uszczelnienie, przeglad skrzyni biegów i uszczelnienie, czyszczenie turbo + wg itp., wymiana elementów pompy paliwa mebrany, spawanie wydechu, wymiana uszczelek turbo itp., ogarnianie czujników itp. 3650zl
163tys haldex wymiana, poduszka silnika, zbieznosc 1150zl
164tys podmiana pompy paliwa niskiego ciśnienia nowa 1200zł

Pakiet startowy w s3 2.000zł min? to nawet na porządne opony nie starczy.

Ta litania kosztów serwisowych ma świadczyć o czym? wink.gif Rzeczy typu heble, opony, sprzęgło, zawieszenie, serwisy olejowe, rozrządy itd itp i ceny które tu podałeś...hmm, podobne kwoty mi wychodziły za serwis w a4 b6 1.9tdi. Nie są to jakieś masakryczne koszty, z tym że audi będzie droższe w utrzymaniu od np seata czy vw trzeba się liczyć.. Ale czy są to jakieś astronomiczne koszty? Raczej standart wg mnie..
Co nie zmienia faktu że s3 za 15 k - nie pchałbym się.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Sun, 25 Nov 2018 - 19:03
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Tak jak pisalem mialem trzy s3
1,nogaro blue ,amk 2001 r,kupiona za 19k,stan gabinet ,bose,jasne skory,dobrze doposazona,kupiona od pana w wieku +-60lat
Przejezdzilem dwa lata,poszegl pakiet startowy,choc nie musial,ale ze jestem mechanikiem i koszty części po rabacie ,czemu nie...
Brembo 6pot,gwintow,felg 19"nie licze bo to fanaberie
Sprzedalem za 23k w dwa dni,chlopakowi z forum i do tej pory mam z nim bdb. kontakt wink.gif

2, apx z 2000r kupiona za 16k z lpg. od kolegi bo auto zonie bylo pilnie potrzebne
Kumpel serwisowal ja u mnie,wsadzil w auto ,hmyy z 7k,robil wszystko bo mial taki kaprys,zmienial czesci dobre na nowe
hamulce kpl.,zawias wszystko,uszczelnienie silnika,oleje filtry wszedzie, ic centralny,dp + reszta kwas i puszka rm,nowe dv,n75,ori pompa vda świece,cewki itd.
Zona pojezdzila rok i sprzedalem w kila dni po znajomych za 21k ,tezam z nimi kontakt wink.gif

3,kupiona obecna imola bam,20k ,bo zonie kolor sie podoba,fabryczny abt,srodek baja,z zew.to samo,oporowo doposazona,mechanicznie trzeba bylo troche przy zawiasie ogarnac bo ori gwint abt ,zapocenia silnika i pakiet startowy,tyle !!!
Jesl ktos dalej watpi moge podlinkowac do tych esek i widać jak sie prezentowaly

Wiec zdecydowanie sie da ,ale cool.gif nawet ostatnio przyprowadzono mi bama za 21k i jest takim wypierdolnikiem z takimi brakami i patentami ze 10 bedzie malo zeby to wyprowadzic ...


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sun, 25 Nov 2018 - 20:07
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





No no,problem polega na tym ze te wasze startowe pakiety po 2 kola.To po znizkach i sami te czesci sobie wymienicie.Klient zostawi 5.W dodatku w tej cenie znalezc s3 ktore nie jest skladane z trzech.To trzeba wydac na paliwo kolejnego kafla.Nie liczac czasu.No chyba ze ktos zarabia najnizsza krajowa..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 25 Nov 2018 - 20:30
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Jak byś podliczył te koszty to wyszło +- 25tys pomijając tuning czyli pewnie więcej niż jest warte b6 1,9tdi czy s3 8l. Mam na myśli to, że kto normalnie w pl serwisuje tanie auta... s3 8p zresztą też jest tanie. Jak oglądam auta do 50-100 to wszystko zajechane jak koń.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sun, 25 Nov 2018 - 20:37
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Ta litania częsci do S3 robi wrażenie ale z tego co widzę to połowa to tuning czy zmiany które w aucie normalnie jezdzonym nie będą potrzebne, opony liczysz? to jeszcze paliwo wrzuć i koszty autostradowe biggrin.gif
Pakiet startowy będzie dotyczył KAŻDEGO używanego auta które się kupi, jeśli auto ma być w miarę dynamiczne to znaczy że ma plus 150+KM i każde takie auto było wcześniej mocno użytkowane, koszty serwisowe takiego 15 -18 letniego audi będą bardzo podobne do innych zapierdalaczy z tego okresu. Trzeba zrobić pakiet olejowy min, do tego rozrząd do tego często heble, zawieszenie itd. Jeśli ktoś nie ma kasy na utrzymanie auta to radzę sobie dać spokój i kupić coś najnowszego do jazdy typu yaris albo corolle i już. Użytkując szybkie 10-15+ letnie auto koszta będą i to będą zawsze i trzeba się z tym liczyć. Jezdzę na codzień RS6C5 i wiem że ani to nie będzie bezobsługowe auto ani bezawaryjne ani tanie w utrzymaniu, tak jest i wiedziałem że tak będzie jak je kupowałem. Ma 14 lat i szwajcar nie jezdził nim po bułki. Nie ma cudów.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 25 Nov 2018 - 20:54
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





no dobrze ja o tym wiem smile.gif miałem s3 8l, s4 b5 sedana itp. smile.gif no cóż ja liczę wszystko smile.gif bo lubię i tu nie chodzi o narzekanie, tylko jak do tego doliczysz paliwo, i ubezpieczenie to się robi średnio miesięcznie 2.000zł biorąc pod uwagę kompakta wink.gif nie wspominam o rs6, bo wiem ile kosztuje jego utrzymanie na przyzwoitym poziomie. Biorąc pod uwagę medianę polskich zarobków to się raczej nie klei smile.gif Więc zwykle kupując auto za te 15tys zł nie ma się na jego sensowną eksploatację. taki offtop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fighter001
post Tue, 27 Nov 2018 - 18:53
Post #39


Frequent User
Dołączył: Fri, 07 December 2012
Skąd: wrocław





Mam colta z 2007 i ani myśli rdzewieć. Silnik prosty, tanio robi się 200+, jest klima, grzane dupy itd. Jeżeli nie przeszkadza ci plastikowe wnętrze to warto. Auto jest tanie w eksploatacji bo nie ma żadnych udziwnien. Jadąc jak dziadek można zejść do 7 litrów, tylko po co jak przy pełnym ogniu pali 10.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
intermis
post Tue, 27 Nov 2018 - 22:11
Post #40


Rookie
Dołączył: Sun, 26 July 2009





Fiat Grande Punto z motorem 1.4 T-Jet lub Abarth Grande Punto (z Abarth raczej będzie ciężko w tym budżecie).
Tanie w utrzymaniu, młode rocznikowo, podatne na modyfikacje i całkiem żwawe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 13:07