Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alfa Romeo 159
Majki182
post Tue, 07 Feb 2012 - 17:23
Post #21


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 February 2008
Skąd: Gród Rzecha





CYTAT(PietereQ @ Tue, 07 Feb 2012 - 14:14) *
Jak mantrę powtórzę co reszta; Diesle: od JTDm 16v (150hp) w górę. Benzyna jedynie 1750TBi. Atmosferyczne padaki od GM 1.8, 2.2, 3.2 nie jadą i palą na potęgę.

A to Ci dopiero nius, bo oryginalnie ostatnia z wymienionych "padak" nie należy do szczególnie paliwożernych V6'stek. Więc może wypadałoby przełknąć gorzką pigułkę i przyznać, że dopiero po włoskiej kuracji wzmacniającej Z32SE dostało takiego apetytu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 07 Feb 2012 - 17:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Porszak
post Tue, 07 Feb 2012 - 17:54
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





to 3.2 pali porownywalnie do GTA?


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Majki182
post Tue, 07 Feb 2012 - 18:08
Post #23


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 February 2008
Skąd: Gród Rzecha





Śpieszę z korektą - Alfowsko-GM'owska V6'stka nie jest spokrewniona z Z32SE z Vectry, tylko z Antary. Nie zmienia to jednak faktu, że Twin Phaser wyostrzył jej apetyt. Więc ciskanie się o "plebejski" rodowód jest conajmniej śmieszne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PietereQ
post Tue, 07 Feb 2012 - 19:29
Post #24


Super User
Dołączył: Tue, 15 February 2005
Skąd: Poznań





Nie wnikam w przełykanie czegokolwiek czy o jakiś plebeizm, który nigdy się w tej dyskusji nie pojawił... Chodzi o to 3.2 niby na papierze wygląda sto razy lepiej niż busso 3.2; twin phasery szmery bajery, torpedy fotonowe, rozrząd na łańcuchu... rezultat taki, że auto nie specjalnie chce jechać, a silnik dostaje lęku wysokości przy 5krpm, wszystko za jedyne 18l/100 w mieście. W tym aucie średnio się sprawuje, tyle. Opinia i fakt szeroko znany, 159 = diesel. Nie wygooglałem sobie tego na jakimś forum, tylko takie są moje i wielu innych wrażenia, z jazdy 159 z różnymi silnikami. Ale dzięki za Twój wkład w dyskusję i wyjaśnienie rodowodu tej jednostki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZoLt4R
post Tue, 07 Feb 2012 - 19:51
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Wed, 18 January 2006
Skąd: Toruń





Do busso to ten śmieć opla ma się nijak smile.gif


--------------------
ITAL Performance

www.ital-performance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 07 Feb 2012 - 21:12
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(PietereQ @ Tue, 07 Feb 2012 - 19:29) *
Nie wnikam w przełykanie czegokolwiek czy o jakiś plebeizm, który nigdy się w tej dyskusji nie pojawił... Chodzi o to 3.2 niby na papierze wygląda sto razy lepiej niż busso 3.2; twin phasery szmery bajery, torpedy fotonowe, rozrząd na łańcuchu... rezultat taki, że auto nie specjalnie chce jechać, a silnik dostaje lęku wysokości przy 5krpm, wszystko za jedyne 18l/100 w mieście. W tym aucie średnio się sprawuje, tyle. Opinia i fakt szeroko znany, 159 = diesel. Nie wygooglałem sobie tego na jakimś forum, tylko takie są moje i wielu innych wrażenia, z jazdy 159 z różnymi silnikami. Ale dzięki za Twój wkład w dyskusję i wyjaśnienie rodowodu tej jednostki.


Potwierdzam - 3.2 nie jedzie tak jak powinno (a mocą już jakąś przyzwoitą się legitymuje) - do tego pali niewspółmierne ilości paliwa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mati199_*
post Tue, 07 Feb 2012 - 22:51
Post #27









Coo 18l w mieście tym 3.2 ? To chyba wyłączasz go z górki . . .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Tue, 07 Feb 2012 - 22:55
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Brerra przy delikatnej jeździe w miście mieści sie w 14,5l/100km ...przy normalnej jest powyżej 16l

Stare dobre V6 alfy też lubiły lubią wypić .

2,2 mi spalił w mieście przy normalnej jeżdzie 11,5l/100km


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pablo155
post Wed, 08 Feb 2012 - 22:50
Post #29


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 July 2008
Skąd: mazowsze





Nie dodaliście, ze w 1.9 i 2.2 JTS trzeba wymieniać co około 40 kkm łańcuchy rozrządu.
Moim zdaniem z nowszych to 2.0 JTDm, lub 1.8 TBi, ale tym nie jeździłem, więc nie mam zdania.
W starszych 1.9 150 PS po kuracji daje znakomicie radę. Za to 1.9 120 PS, czyli 8v jest zdecydowanie za słaby do tej budy.


--------------------
G27.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
s2power
post Tue, 28 Feb 2012 - 09:56
Post #30


User
Dołączył: Tue, 25 March 2008





Kluczyk (pilot) po sladowym przebiegu wygladal jak z auta +10 lat. Pseudo-aluminiowa konsola srodkowa traci swoje "aluminium" nawet po delikatnym spokaniu z paznokciami. Krawedz pozostajaca z wtryskarki na plastkiowym, srodkowym elemencie kierownicy tnie skore. Silnik 2.2 benzyna nie schodzil ponizej10 litrow, nigdy. Nie znalazlem tez optymalnego ustawienia fotela, zawsze cos bylonie tak. ja sie zawiodlem, choc na szczescieto byl nie moj samochod smile.gif


--------------------
No limits With S2Power
Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
graft
post Sun, 11 Mar 2012 - 23:47
Post #31


Rookie
Dołączył: Fri, 09 March 2012
Skąd: Bielawa





Niech kolega uparcie szuka modelu 2,4 JTDm (210KM) najlepiej Q4.
Trzeci na mojej liście: 1,8 TBi (200KM)

Na równi z TBi ustawiłbym też 2.0 JTDm (170KM)

Prowadzenie Alfy za sprawą krótkich przekładni (krótszych niż np Subaru STI), niskiemu środkowi ciężkości, i grubym stabilizatorom jest jedyne w swoim rodzaju.

Jak ktoś czerpie przyjemność z prowadzenia suma summarum na końcu pozostanie przed wyborem pomiędzy BMW, a Alfa Romeo, a że jedno występuje częściej jako RWD, a drugie jako FWD - użytkownicy nie wchodzą sobie w drogę z opiniami.

159 to super auto - jeździłem wersją w pakiecie Sport Plus (czyli nie hardcorowe zawieszenie TI) na 18" felgach i stosunek komfortu do prowadzenia jest zaskakujący.


--------------------
Sprzedam: Impreza '99 JDM 280KM
http://www.racingforum.pl/S-Subaru-Impreza-JDM-99-EJ207-STI-t97005.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Thu, 22 Mar 2012 - 13:25
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





159 to ciężki samochód ale1.9 jtd 16v po kuracji wzmacniającej (program) na 180-190 Km jeździ całkiem całkiem i do tego pali mniej niż seria czyli zazwyczaj jakieś 6,5-7,5 l w cyklu mieszanym. 2.4 jtd (najlepiej wybrać poprawioną werseję 210 KM) jest nieco droższe w serwisowaniu i spala 8-10 l ale z kolei daje się podkręcić programowo do 240-250 KM. Oszczędny i dynamiczny jest silnik 2.0 jtd 170 KM, który spala nawet nieco mniej niż 1.9 JTD a do tego po programie hamownia wypluwa ponad 200 KM ale niestety montowany jest bodajże od końca 2008 roku więc cena i wybór jest ograniczony podobnie jak w przypadku 1.8 tbi 200 KM. To z kolei jedyny znośny silnik benzynowy, chociaż słyszałem opinię, że powyżej 5 tyś wyraźnie brakuje mu mocy tzn nie ma wysokoobrotowego charakteru i nie ma go co kręcić powyżej 5,5 tyś. Spalanie w tym silniku bardzo zależy od stylu jazdy i wynosi od 7 w trasie do 14 w mieście ale średnio trzeba liczyć 10-11. Poza tym 159 to bardzo fajnie auto z fantastycznym zawieszeniem a jako ciekawostkę podam fakt, że praktycznie wszystko co się w nim psuje lub jest spieprzone jest made in (made by) germany. cool.gif


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Fri, 06 Nov 2015 - 21:25
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Zrobię odkop "stulecia" smile.gif ale bez sensu zakładac nowy temat. Jako że przymierzam się do takiej Alfy w kombi+diesel chciałem zapytac jak wygląda sytuacja z awaryjnością i użytkowaniem tego auta po tych "paru" latach na rynku. Czegoś konkretnie sie obawiać? Jak wygląda sytuacja z silnikami 2.0 i 2.4 równie bezawaryjne i "fajne" jak 1.9? Minimum to wersja 150km ale fajnie było by więcej jeśli te mocniejsze silniki nie sprawiały by większych problemów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EcuLab
post Fri, 06 Nov 2015 - 21:40
Post #34


Frequent User
Dołączył: Sun, 15 September 2013
Skąd: Warszawa





Kolektory (klapy), dpfy, egry
W 2.4 głowice pękające
W 1.9 skrzynie m32

2.0 to dobra opcja

Oczywiście pozostałe w bardzo dobrym stanie też


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Sat, 07 Nov 2015 - 10:18
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Rozumiem ze po zakupie dpf to pierwsza sprawa do "usunięcia"? Dpf wsadzali do kazdego rocznika i kazdej wersji silnikowej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
culmen
post Sat, 07 Nov 2015 - 11:27
Post #36


User
Dołączył: Tue, 11 October 2011





Usuwanie DPFa wcale nie jest koneicznością. Trzeba poprostu użytkować auto jak każdego "nowoczesnego" diesla.


--------------------
MR2 2zz sc (Janusze Tuningu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jaqo
post Sat, 07 Nov 2015 - 12:40
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Sat, 14 August 2004
Skąd: Łomianki





A ja może mocno nie forumowo ale powiem, że najsłabsze 1.9 po programie w vtg jezdzi na prawde fajnie a jest jednak duzo mniej skomplikowane niz 16v (jeden walek 8 zaworow mniej, brak klapek w dolocie i miliona pierdół). Do dynamicznej jazdy w trasie wystarczy aż nadto a w mieście... prawo jazdy tracisz w 5 sek więc... to dupowóz.
Co do trwałości... tragedii nie ma. Padło łożysko koła, wahacz górny i dolny - zamienniki rozpaddły się po 1000-1500km (wahacz trzeszczy, łożysko wyje) podobno części z aso działają dość długo.
Silnik, dpf itp bez jakiejkolwiek najmniejszych problemow.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Sat, 07 Nov 2015 - 14:15
Post #38


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Jeżeli 159 w dieselu to wyłącznie 2.4 po lifcie (wersja 210KM) i po programie. Całkiem przyjemny dźwięk jak na diesela, jednostka raczej małoawaryjna, skrzynia w manualu bardzo solidna (a nie jak plastikowe M32 w 1.9 i 2.0). Auto już z fabryki jest ciężkie i zbiera się słabo. Jeżeli znajdziesz porządny egzemplarz 2.4 z napędem na obie osie to nie zastanawiaj się i kupuj, bo o taki bardzo trudno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radar
post Sat, 07 Nov 2015 - 19:30
Post #39


Super User
Dołączył: Thu, 31 March 2005
Skąd: Bydgoszcz





Miałem ponad 20 sztuk w swoim życiu, a jeździłem pewnie z 50-cioma. W tej chwili mam dwie, jedną na dłuższe wypady 2.0 JTD SW manual, a drugą 2,4 JTD limo. w krzakach stoi i czeka na.. zlomowanie lub przebudowę. Jak dla mnie to jedno z lepszych aut do jazdy na trasie - super zachowanie w zakrętach, bardzo precyzyjny układ kierowniczy (np. E90 wymięka w porównianiu), długa skrzynia biegów (w 2,0 6 bieg przy 180km/h jest ok 3000obr/min), przyzwoite osiągi i niskie spalanie (mi z tras wychodzi ok. 7.0l/100km w 1.9, 7.5l w 2.0, a 8.5l w 2.4). Za to nie lubię nimi jeździć po mieście, bo denerwująca staje się zmiana biegów, tzn. raz że trzeba w nich cisnąć sprzęgło do podłogi, a dwa dość ciężko wchodzą poszczególne biegi, w automacie nie ma tego problemu.

Faktycznie trzeba przyznać, że mocno poprawione auto względem choćby 156 (tez kilka miałem). Z ważniejszych problemów to przekładnie kierownicze w modelach z wczesnych lat produkcji 05-07, to samo kolektory dolotowe w 1,9 16V i 2.4 obu wersjach. Praktycznie w 9 na 10 musiałem wymieniać kolektory, w jednej nie zmieniłem to klientowi odpadły klapy dwa tygodnie od zakupu (głowica i turbo do naprawy). Zawieszenia są dość mocne i rzadko się zdarza, żeby oryginalne wahacze wytrzymały mniej niż 100k km. Turbosprężarki robią się glośne powyżej 120k km, a ok 150k km zazwyczaj wymagają interwencji, ale miałem też takie gdzie przy 250k km wyciągalem oryginalne turbo. Sprzęgła i koła dwumasowe spokojnie potrafią przeżyć 150-200k km i w ASO są bardzo przystępne cenowo. Skrzynia biegów padła mi w jednej, łożysko wałka się poddało i wytarły się zęby pierwszego biegu - przy 200k km. W każdym 2.4 jest problem z pękającą głowicą, tzn. nie zdarza się to non stop, ale prędzej czy później pęknie i albo wymiana, albo naprawa (da się, ale mało kto się podejmie spawania). Z DPFem nie ma większych problemów, bo naprawdę trzeba się postarać, żeby go zapchać (mi się nie zdarzyło, ale mojemu ojcu czasem się zapala kontrolka).

Podsumowując, najlepiej mi się jeździło 2,4 JTD w automacie, to naprawdę dobre połączenie. Jednak ze względu na upierdliwości i trudne serwisowanie 2,4 najbardziej polecam 2,0 JTD, mocno dopracowany silnik i niewiele ustępuje osiągami 2,4. Z kolei nie zachwyciło mnie Q4, miałem jedną w manualu 210KM i uważam, ze napęd zabiera zbyt dużo mocy, tzn. w porównaniu z 2WD to ten samochód jest bardzo ospały.. no ale mialem serię.

Słusznie ktoś wyżej napisał, że ciekawą opcją, np. do miasta, jest 1,9 8V po chipie, mialem jedną właśnie lekko podkręconą i jeździło się bardzo dobrze, a prostota tego silnika sprawia, że nie ma z nimi prawie żadnych problemów.

ps. nie jestem Alfistą, po prostu sprowadzałem przez jakiś czas auta z Italii i to był nr 1 w ofercie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sun, 08 Nov 2015 - 00:38
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Znajomy kilka lat temu,mial ladna bezwypadkowa 156 2.4 jtd 175ps.Kupil ja z przebiegiem lekko ponad 100tys km.Po niedlugim czasie padl rozrzad.Glowica zdjeta wszystko zrobione konkretnie,na oryginalnych czesciach.Lacznie z hydraulika wszystko wymienione na nowe-calkowity koszt naprawy ponad 6tys pln.Auto skladane przez jednego z najlepszych specjalisty od wloszczyzny,z naszego forum.Zrobil kilka tys km.I znowu pasek dal ciala.Powtorka z rozrywki.Wszystko naprawione.Jezdzil kilka miesiecy po czym padlo turbo.Tym razem postanowil kupic 20 letnia micre za 1500zl.Zeby miec czym jezdzic na ryby.A alfa stala I czekala na lepsze czasy.W sumie nie znam konca tej historii (: Uprzedzam ze historia nie jest wyssana z palca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 13:20