Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Volvo v60 d4 100tys
Noname93
post Tue, 22 Aug 2017 - 01:04
Post #1


User
Dołączył: Mon, 05 September 2016





Witajcie,

Szukam autka dla siebie zdecydowałem się na volvo i kompletnie nie wiem nic o nowych silnikach d4 181koni jest to silnik nowy wprowadzony w 2013 czy moglibyście napisać mi coś o tych silnikach?
Zastanawiam się co wybrać automat czy manual praktycznie za auto które będzie kosztować prawie 100tys jestem zdecydowany na automat tylko nie wiem jak się on sprawdza i czy jest to dobry autmat (bezawaryjny).

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 22 Aug 2017 - 01:04
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jankes6
post Tue, 22 Aug 2017 - 08:53
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 19 November 2009
Skąd: Warszawa





Nie ten dzial
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skowronp
post Tue, 22 Aug 2017 - 11:34
Post #3


Rookie
Dołączył: Fri, 24 October 2008





pomijając dział to warto użyć opcji szukaj wink.gif

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=137167&hl=

Mam już drugie identyczne (rocznik 13, 17). Obecnie to co poprawiono to +10KM, skrzynia ma ciut lepszy program i nie szarpie na wolnych prędkościach, lepiej wyciszone, ciut inne obszycie kierownicy). Spalanie średnie ze 100k okolice 7,5 ale potrafi też spalić 4l jak i 12l
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drag_op
post Wed, 23 Aug 2017 - 09:26
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 February 2009
Skąd: Oborniki Śląskie





skowronp kojarzysz może czy w S80 D4 `15 skrzynia jest już z "lepszym" programem, bądź czy serwis przy przeglądzie jest w stanie wgrać update? Wydaje mi się, że lubi własnie podszarpywać przy niższych prędkościach.


--------------------
`05 Renault Sport Megane 225 5d
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skowronp
post Wed, 23 Aug 2017 - 14:52
Post #5


Rookie
Dołączył: Fri, 24 October 2008





O update skrzyni musisz prosić w ASO. Dopóki nic się nie dzieje (nie dokonano zgłoszenia przez użytkownika) to wgrywają tylko takie sugerowane przez fabrykę.

Niemniej nie demonizowałbym tego problemu bo to naprawdę wielki problem nie jest w trakcie użytkowania:
- lekki strzał w plecy był z 1 / 2 przy 10km/h (z tego co zauważyłem przy wciśnięciu i odpuszczeniu gazu)
- wyraźnie było czuć zmianę biegu pod pełnym butem ale to raczej wada nie jest.

Teraz po prostu to wygładzono i tyle. Także bierz każdy automat 8 biegowy z silnikiem e-drive a będziesz zadowolony. Za każdym razem sprawdzaj czy to ten silnik i skrzynia bo w różnych modelach wstawiano je w różnym okresie.
Dodatkowo bądź świadomy że next year ma pojawić się poważny lifting tego modelu dostosowujący go do nowej linii Volvo.

P.S. Jak chcesz to na otomoto pojawiło się moje byłe auto V60 D4 8 bieg 106tys za 77kPLN – nie ja sprzedaje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lakier
post Wed, 23 Aug 2017 - 18:04
Post #6


Frequent User
Dołączył: Fri, 03 December 2010





CYTAT(skowronp @ Wed, 23 Aug 2017 - 14:52) *
Dodatkowo bądź świadomy że next year ma pojawić się poważny lifting tego modelu dostosowujący go do nowej linii Volvo.


Nie lifting, tylko całkowicie nowy model smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skowronp
post Thu, 24 Aug 2017 - 08:48
Post #7


Rookie
Dołączył: Fri, 24 October 2008





e tam od razu nowy model - ipad + nowe lampy wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lakier
post Thu, 24 Aug 2017 - 17:22
Post #8


Frequent User
Dołączył: Fri, 03 December 2010





To nie toyota, aby na tym miał polegać nowy model smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skowronp
post Thu, 24 Aug 2017 - 21:35
Post #9


Rookie
Dołączył: Fri, 24 October 2008





No masz tutaj rację bo chociażby nowa płyta SPA to istotna zmiana.

Jednak z mojego punktu widzenia (nie przykładam dużej wagi do stylistyki) zmieni się pewnie niewiele (mówię o prawie podstawowych wersjach). W rzeczach które dla mnie są ważne zmiany będą raczej kosmetyczne:
- bezpieczeństwo (uwielbiam citi safety)
- silnik i dynamika (może zejdą 90kg z wagi jak w xc jednak dramatycznie nie zmieni to osiągów)
- prowadzenie na autostradzie
- wyciszenie / prędkość podróżna
- bagażnik (to jest wada tego auta)

Bo otwarcie trzeba sobie powiedzieć że nową wersję będzie można poczuć dopiero w bardzo dobrze doposażonym aucie tak jak to jest obecnie (zegary, fotele, audio, kamery i inne bajery). Bez bajerów to po prostu w miarę szybkie i wygodne rodzinne toczydło.

Avensis jeździłem i zastanawiam się kto to kupuje ... :]
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 15:34