Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Duże kombi do 45k pln
pawel934
post Mon, 30 Jan 2017 - 12:32
Post #61


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(tomek evo @ Mon, 30 Jan 2017 - 11:34) *
Nie pisze o złym prowadzeniu Superba tylko o lepszym Mondeo a lubie dobrze prowadzące się auta i to dla mnie robi różnicę. Preferuje jazdę ekonomiczna aczkolwiek na pewno nie powolną tylko raczej dynamiczną. Liczę się ze sporym spalaniem przy prędkościach 180+ ale przy spokojniejszej jeździe tak ok. 140 km/h przelotowo jak jeżdżę zazwyczaj z rodziną niskie spalanie też ma dla mnie znaczenie. Spalanie Superba przy takiej prędkości bardzo niskie ale 2.0 TDI pali generalnie mało. Ford pewnie więcej pytanie o ile więcej.


Tak jak piszesz, 2.0 TDI jest wyjątkowo oszczędne i Skoda spali mniej od Mondeo, ale te auta i tak na tyle mało palą, że różnica pewnie nie przekroczy 1 litra. Po tym co napisałeś wyżej jestem pewien, że z Mondeo będziesz zadowolony bardziej, niż ze Skody wink.gif Ja kiedyś szukałem Mondeo takiego jak Ty i w końcu kupiłem Passata B6, bo trafił się taki, że nie można było nie kupić - prywatny pierwszy właściciel i poniżej 90k prawdziwego przebiegu. Auto cichsze i na pewno lepsze w trasę od Mondeo (właśnie ze względu na wyciszenie), ale zupełnie inne odczucia z jazdy i do końca posiadania Passata żałowałem, ze nie kupiłem Mondeo. I silnik 2.0 170 wcale nie dawał lepszych odczuć niż 2.0 140 w Fordzie (potem zrobiłem program na ponad 200/400 i było już OK).


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 30 Jan 2017 - 12:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Łukasik
post Sun, 12 Nov 2017 - 20:33
Post #62


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





Auto kupione w sierpniu ale czasu nie ma dodać posta... Dzięki wam zdecydowałem się na OIII w hatchu.




Trafilem w swoim mieście, 64k km, 1.4TSI wersja Elegance... Auto w 100% serwisowane, doinwestowane, bixenon, dużo bajerów...

Apropos jazdy, jestem bardzo miło zaskoczony, jak na 1.4 jest bardzo sprytne... Waga auta szokująca...1175kg. Przy 150 km/h na zatłoczonej A2 6,2l, po mieście 8,2 wg kompa.

Pisaliście że mało miejsca w środku... Szczerze to nawet bardzo wystarczająco. Za kierownicą i z tyłu miejsca nie brakuje. Na tą chwilę nie miałem problemów aby się spakować. Bagażnik dla mnie przepastny. Bardzo lekko się prowadzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Sun, 12 Nov 2017 - 23:03
Post #63


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010





Gratuluję zakupu!

Jako właściciel takiej samej skody mogę powiedzieć że:
Na plus:
Korelacja masy do przestronnosci/ bagażnika- 1200kg/600litrow i mnostwo miejsca dla 4 osób
Świetne spalanie- u mnie 7l przy butowaniu 5.0 przy dojedzie do pracy 15 km drogą krajową bez korków- diesel kompletnie nie ma sensu w tym samochodzie
Osiągi/elastyczność/ dobranie przełożeń- 250nm od 1500 obrotów, szeroko dostępna moc maksymalna i skrzynia z 2100 obrotów przy 100km/h i każdym biegiem o rozsądnym przełożeniu
Świetna oferta rynkowa- nowy ambition75k/ roczny 62k
Możliwość personalizacji- np sportowe zawieszenie to zaledwie 600zl fabrycznie
Względna trwałość i prostota konstrukcji
Skutecznie zabezpieczone podwozie

Na minus:
Głośno ku*wa głośno. Z każdej strony, przy każdej prędkości. Odczucie takie jak w kilkunastoletnim samochodzie z wypierdzianymi uszczelkami. Ja robię 20kkm rocznie i słucham dość głośno muzyki więc jest to dla mnie do przeżycia. Tym nie mniej to naprawdę uciążliwe i wkurzajace. Usłyszysz jak łamiesz pod kołami gałązkę sosnową. Usłyszysz każde jak pęknięcie jak chrupanie chipsów w reklamie lays...
Prowadzenie jest nietypowe- długi tylny zwis+ belka z tylu+ fabrycznie opony u mnie Michelin energysaver powodują pewną nieprzewidywalnosc. Można sobie pozwolić na wiele że względu na niską masę i długi rozstaw osi ale jak się przesadzi to esp ma co robić. Ja mam sportzawias- seryjnie jest moim zdaniem dość kanapowo. Przy prędkościach powyżej 160km/h jest po prostu dziko, trzeba prowadzić zdecydowanie i na winklach w żadnym wypadku nie odejmowac gazu. Plus taki że esp i xds działają naprawdę fajnie
Skrzynia biegów jest konstrukcyjnie przystosowana do 250nm a samochód ma.. 250nm. Nie budzi zaufania, przy redukcji miedzygaz to absolutny obowiązek. Po rozgrzaniu biegi wchodzą za miękko.
Samochód ma 150 KM/8 sek do setki Ale tej mocy nie czuć- kwestia płaskiego momentu.
Za krótkie siedziska
Kiepski lakier
Przednia szyba z gównolitu

Ogólnie za ten hajs oczekując dużego samochodu to konkurencji po prostu brak a przy tak małej masie samochód jest naprawdę nietypowy i niepowtarzalny. Jeżeli jednak jeździsz sam- weź Astrę V.


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Tue, 14 Nov 2017 - 22:54
Post #64


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Szybciutki, dobre podsumowanie.
Dodałbym jeszcze że na wietrze "miota nią jak szatan" wink.gif

Co do wyciszenia to ludzie poprawiają i podobno sporo to daje (drzwi, przednie słupki, tylne nadkola, podłoga w bagażniku ...)
U mnie skrzynia odpukać znosi ponad 360Nm więc nie jest tak źle. Ale liczę się z tym, że kiedyś padnie i trzeba będzie wsadzić z RS'a


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Tue, 14 Nov 2017 - 23:10
Post #65


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





W 2.0 tdi nie ma takich problemów. Prowadzi sie świetne nawet przy prędkościach powyżej 200. Koła 17 opona Conti premium 6

Fakt że jest głośna ale 244 licznikowe leci smile.gif. Dla mnie super wózki w wersji style i jasnym wnętrzu.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Tue, 14 Nov 2017 - 23:49
Post #66


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(pawel934 @ Mon, 30 Jan 2017 - 12:32) *
Tak jak piszesz, 2.0 TDI jest wyjątkowo oszczędne i Skoda spali mniej od Mondeo, ale te auta i tak na tyle mało palą, że różnica pewnie nie przekroczy 1 litra. Po tym co napisałeś wyżej jestem pewien, że z Mondeo będziesz zadowolony bardziej, niż ze Skody wink.gif Ja kiedyś szukałem Mondeo takiego jak Ty i w końcu kupiłem Passata B6, bo trafił się taki, że nie można było nie kupić - prywatny pierwszy właściciel i poniżej 90k prawdziwego przebiegu. Auto cichsze i na pewno lepsze w trasę od Mondeo (właśnie ze względu na wyciszenie), ale zupełnie inne odczucia z jazdy i do końca posiadania Passata żałowałem, ze nie kupiłem Mondeo. I silnik 2.0 170 wcale nie dawał lepszych odczuć niż 2.0 140 w Fordzie (potem zrobiłem program na ponad 200/400 i było już OK).


To ja też się pochwalę, ze ostatecznie zakupiłem Superba 2.0 TDI 170 KM. Bardzo poważnie rozważałem Mondeo i rozglądałem się za takowym ale okazuje się, że nie tak łatwo kupić takie Mondeo w dobrej wersji (Titanium a najlepiej Titanium S) na Fv 23% i aby nie miało srylion kilometrów i nie po flocie. Takich aut właściwie nie ma na rynku.
Superba zdecydowanie łatwiej kupić z krajowego rynku na FV od prywatnego właściciela i większość jest bogato wyposażona. Plus Skody to też trzymanie ceny i chodzi mi tu o różnice w cenie między autem 4 a 7-8 letnim, która w przypadku Skody jest relatywnie dużo mniejsza (cena Mondeo lecą mocniej na łeb). Dlatego jak trafił mi się zadbany Superb kombi 2.0 tdi 170 km od 1-ego właściciela na FV 23% w wersji Platinium z autentycznym przebiegiem 116 tys. (Superby mają jeszcze większe przebiegi niż Mondeo zwykle wiec taki przebieg to ewenement) to pomimo dużo wyższej ceny niż porównywalne rocznikowo Mondeo zdecydowałem się na Skodę. Dynamika silnika i spalanie bardzo dobre ale na wiosnę zrobię program i wtedy powinno być już naprawdę nieźle. Zastrzeżenia na pewno można mieć do prowadzenia a właściwie do charakterystyki zawieszenia ale w sumie w porównaniu do Zafiry b i tak jest dużo lepiej a po drugie z mojego rozeznania tematu wynika, ze zmiana amortyzatorów (a najlepiej amortyzatorów i sprężyn) daje w tym aucie bardzo dużo w kwestii poprawy prowadzenia - wystarczą same Blisteny B6 i podobno nie ten samochód.
Odnośnie 1.4 TSI to jest to diesel na benzynę. Taką ma charakterystykę (idzie dołem a góra już nie bardzo) i tyle pali. biggrin.gif


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 15 Nov 2017 - 17:28
Post #67


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(Sarna1 @ Tue, 14 Nov 2017 - 23:10) *
W 2.0 tdi nie ma takich problemów. Prowadzi sie świetne nawet przy prędkościach powyżej 200. Koła 17 opona Conti premium 6


Jak widać "prowadzenie" to pojęcie względne
Szczerze mówiąc to jesteś pierwszą osobą która chwali prowadzenie OIII.

Generalnie to jest głównie problem niskiej masy, wysokiego zawieszenia i belki z tyłu w słabszych wersjach.
Ja mam wielowahacz i nadal jest przepaść w porównaniu chociażby do e90.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Wed, 15 Nov 2017 - 18:22
Post #68


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





No, porównanie do bmw raczej nie na miejscu. Przecież octavia to klasa golfa.

Mogę porównać np z foką 3 2.0tdci. Octavia prowadzi się lepiej. W obu miałem 17 cali.
Fakt ze miałem również nieprzyjemność jeżdżenia ,octavia 3 w wersji kombi z silnikiem 1.6 i to był dramat. Belka i koła 16 z balonem robiły z auta ponton.
Obecna jest w sedanie i naprawdę jest przepaść. Kombi latała po drodze przy mijania z tirami.
Auto w wersji 2.0 tdi prowadzi się bardzo dobrze a to chyba mój 20 samochód, więc jakieś tam porównanie mam, nie jest to M3 czy A45 amg a już na pewno nie megane 3 rs ale jak na rodzinnego sedana jest OK.

Ale musi mieć kolo przynajmniej 17 ( na lato mam 18) i gdyby nie to że niestety jest w niej głośno to byłby samochód bez większych wad.


No i żre olej jak miło. Wymiany co 30 tys i trzeba dolać te 4-5 litrów. Tak samo w 1.6 jak i teraz w 2 już 2.0


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Thu, 16 Nov 2017 - 20:33
Post #69


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





co do jazdy... fakt przy wyzszych predkosciach niestabilne choc do wytrzymania... ja mam 225/45/17,
ciagnie do 2,5k obrotow wiec do miasta idealne, 8 do 100-ki wystarczy aby ruszyc z pod swiatel...

dobrze to powiedziane 1.4TSI to diesel pod kazdym wzgledem tylko ze leje sie PB

tak czy srak auto przejezdza okolo 200-300 km miesiecznie... ma malo palic, ma byc tanie w utrzymaniu i ma sie dobrze jezdzic zonie z twixami,

a ja na pare lat musze ogolic jaja, zalozyc rurki i kupic kaszkiet... auto nie daje emocji, taki poczciwy osiolek do podjechania czasami zastepujac sluzbowe



Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 17 Nov 2017 - 11:29
Post #70


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Jeśli się nie mylę to 2.0 TDI również jest na belce i faktycznie użytkownicy się skarżą, że tak powyżej 160 km/h to auto nie daje pewności i ogólnie jest podatne na wiatr co wynika również z niskiej masy. Generalnie to trzeba mieć punkt odniesienie bo nie można powiedzieć, ze octavia 3 źle sie prowadzi bo na tle innych aut klasy kompaktowej prowadzi się dobrze ale porównując do aut w klasie średniej to prowadzenie autostradowe przy wyższych prędkościach nie wypada zbyt dobrze (co nie znaczy, że źle).


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 17 Nov 2017 - 14:40
Post #71


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





184KM maja wielowahacz


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lazik
post Fri, 17 Nov 2017 - 17:17
Post #72


Frequent User
Dołączył: Tue, 14 October 2008
Skąd: BoatCity





CYTAT(Sarna1 @ Tue, 14 Nov 2017 - 23:10) *
W 2.0 tdi nie ma takich problemów. Prowadzi sie świetne nawet przy prędkościach powyżej 200. Koła 17 opona Conti premium 6

Fakt że jest głośna ale 244 licznikowe leci smile.gif. Dla mnie super wózki w wersji style i jasnym wnętrzu.



Jeszcze do końca roku będę jeździł O3 2.0tdi (łącznie przez 3 lata zrobiłem około 100.000 km) - koła takie same, ale wrażenia z jazdy zgoła inne.

Do 130-140 prowadzi się bardzo fajnie, bezpośrednio - rzekłbym "lekko" smile.gif (czuć niską masę)
Natomiast powyżej tych prędkości jest niesamowicie głośna i jak już tutaj padło "miota nią jak..."
W zasadzie to prowadzi się tak jak compact powinien - lekka, zwrotna -ale przy większych prędkościach wychodzi, że to tylko compact, duży ale jednak tylko compact.

Do licznikowych 240 rzeczywiście leci (może z lekkiej górki) smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 17 Nov 2017 - 19:36
Post #73


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(As_ @ Fri, 17 Nov 2017 - 14:40) *
184KM maja wielowahacz

to wiem ale to RS jest a zwykłe 2.0 TDI ma belkę


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 10:39