Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> RODZINNE AUTO DO 20 TYS
amica1
post Wed, 25 Feb 2015 - 15:46
Post #1


User
Dołączył: Mon, 25 March 2013





Witam,

W związku z tym, że w sierpniu zostanę ojcem po raz pierwszy, planujemy z moją kobietą zmienić auto na rodzinne. Wymagania:

- auto do 15-20 tys.
- LPG spalanie 15/12l miasto/trasa
- min 120 km
- sedan/ kombi ( kobieta z łatwością musi załadować wózek/zakupy+ wystarczająca ilość miejsca żeby pojechać na wakację)
- w miarę sprawdzony silnik, wiadome jak najmniej awaryjny
- przebieg roczny 13-20 tys. 40/60 % miasto/trasa
- rok auta 2004+
- diesel odpada ze względu na koszty użytkowania oraz małych rocznych przebiegów

Moje propozycję to:

- SAAB 9-3 II (sedan/kombi)
- OPEL VECTRA C kombi po lifcie
- TOYOTA AVENSIS II kombi
- BMW E46 320i/325i/328i KOMBI LIFT (Czy warto pchać się jeszcze w te samochody jeśli w tej cenie kupie auto z 2001roku?)
- FORD FOKUS MK2 KOMBI
- PEUGEOT 407 SW
- BMW E39 523i/525i/528i sedan/kombi (Czy warto pchać się jeszcze w te samochody jeśli w tej cenie kupie auto z 2000roku?)

Sporo modeli aut podałem bez wybranych silników, ponieważ nie wiem dokładnie, które są w miarę bezawaryjne i są godne polecenia.

Proszę Was drodzy forumowicze o pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 25 Feb 2015 - 15:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
microlot
post Wed, 25 Feb 2015 - 21:19
Post #2


Super User
Dołączył: Tue, 17 October 2006
Skąd: wawa





A4 B6 1.8T idealne do zagazowania, koszt przejechania 100km to ok 18-20 zł. Taniej się chyba nie da.
Ceny części zamiennych też są niskie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Wed, 25 Feb 2015 - 23:21
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Wypowiem się na temat bmw, ponieważ posiadam/ posiadałem modele, które Cię interesują.

BMW E46 320i/325i/328i KOMBI LIFT
Bardzo dobre prowadzenie, ciasne wnętrze ( na tylnej kanapie jest bardzo mało miejsca), mały bagażnik. Po liftingu nie było już wersji 328i. Z benzynowych pozostają Ci do wyboru:
320i, silnik o mylnym oznaczeniu- pojemność skokowa 2,2l (większa akcyza w przypadku sprowadzanego auta). 170km, wystarczający do codziennej jazdy, ale spalanie spalanie niemal identyczne co w innych wersjach sześciocylindrowych. Typowych "fuck-up'ów" raczej brak.
325i, o większej mocy, o wiele bardziej zrywny od 320i i dający więcej przyjemności z jazdy.
330i, najmocniejszy, moment od samego dołu. Silnik teoretycznie ma 231km, ale większość egzemplarzy przez olewanie serwisu generuje maksymalnie 200-210km i o wiele mniejszy moment niż fabryczne 300nm. Problemy z ubywaniem oleju ( praktyczną normą jest 200-300ml/ 1tkm, zdarza się i więcej).
Wszystkie silniki mają sporadyczne problemy z vanosem ( temat do opanowania w normalnych pieniądzach), również wszystkie z tej serii (m54) mają problemy z nieprawidłowo działającym zaworem DISA, z tym, że w trzy litrowym wg. mnie występuje to najczęściej.
90% touringów ma problem z korozją tylnej klapy- jakaś wada wrodzona. Modele E46 miały problem z wyrywającym się tylnym wózkiem, ale po liftingu tego problemu już nie ma. W kwocie do 20tys. na pewno znajdziesz 320/325, ze zdrowym 330 będzie problem.

BMW E39 523i/525i/528i

Auto najwygodniejsze i najprzestronniejsze ze wszystkich Twoich typów. Jeździ się nim na prawdę zajebiście komfortowo. Dosyć drogie zawieszenie, ale zrobione na dobrych częściach wytrzyma lata. Wg. mnie nadwozie gorzej zabezpieczone przed korozją niż e46 ( rdzewieją tylne klapy, wewnętrzne ranty drzwi i w niektórych przypadkach dolna część przednich błotników). Mimo wad auto na prawdę warte zachodu. W wersjach z servo-tronic bardzo przyjazne dla kobiet ( mocne wspomaganie kierownicy).

Silniki z wersji 523/528 ( m52) są niedostępne w wersji po liftingu.
Najrozsądniejszy benzyniak w tym modelu i budżecie to 525i, ponieważ 520i będzie w tej budzie za słabe, a 530i trudne do kupienia i droższe w utrzymaniu.
Grubo zastanowiłbym się nad 525d (koniecznie d, nie tds) i 530d - dieslami z serii m57. Jak kupisz zadbany i serwisowany egzemplarz to będziesz mega zadowolony z jazdy i eksploatacji. Naprawa turbiny to koszt około 1000-1500zł, sprzęgło z kołem dwumasowym 2200zł + robocizna. Wtryski w tych jednostkach rzadko lecą, na allegro mnóstwo używek lub regeneracja za około 300-400/szt. Po "programie" bardzo przyjemnie jeżdżą.

Podsumowując, dobrze przemyśl pomysł bmw e39 525/530d bo to na prawdę kawał dobrego samochodu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amica1
post Thu, 26 Feb 2015 - 09:27
Post #4


User
Dołączył: Mon, 25 March 2013





microlot, dziękuje za propozycję, o tym modelu zapomniałem. Silnik sprawdzony, wytrzymały tylko mało ich na rynku jest z tego co widzę.


Kinko, a możesz mi powiedzieć w jakie roczniki mógłbym celować BMW e39/e46 z moim funduszem? Nie mam zamiaru w końcu kupić trupa z 2003 roku i później gadać, że BMW to syf. Wiesz co diesel w moim przypadku się nie sprawdzi, bo zbyt krótkie odcinki robię. Wiem, że idealnym rozwiązaniem byłby silnik 3.0d, bo był on uznawany swego czasu za najlepszego diesla, ale jednak koszty eksploatacyjne są za duże i nie opłaca mi się go kupować, wolałbym jednak tą benzynę z lpg. Co do e46, na 330i nie liczyłem w tym funduszu, bo zdaję sobie sprawę z tego, że to nie ten przedział cenowy, ale z Twoich podpowiedzi zacznę szukać e46 325i kombi/ e39 525i sedan. Dziękuje za odpowiedź.


Byłbym również wdzięczny za kolejne opinie forumowiczów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_fear
post Thu, 26 Feb 2015 - 09:37
Post #5


Frequent User
Dołączył: Mon, 30 January 2006





CYTAT(amica1 @ Thu, 26 Feb 2015 - 09:27) *
Byłbym również wdzięczny za kolejne opinie forumowiczów.

to moja opinia jest taka, że wspomniane A4 i E46 -> to nie są auta rodzinne smile.gif
Wersja kombi NIC nie zmienia.
Wkładasz wózek i bagażnika nie ma tongue.gif


--------------------
Sklep przeniesiony poza forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Thu, 26 Feb 2015 - 10:17
Post #6


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Ja mam osiołka 520i M54B22 Touring i do rodzinnej jazdy w zupełności wystarcza. Miejsca wystarczająco, aczkolwiek bagażnik przy A6 Avant i okularniku w kombi wypada słabo. Nie jest to mistrz pakowności, niemniej jednak jest o niebo lepiej niż w E46 Touring, gdzie miejsca jest po prostu mało.



--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amica1
post Thu, 26 Feb 2015 - 11:00
Post #7


User
Dołączył: Mon, 25 March 2013





Raceboy, a jak wygląda sprawa z częściami i awaryjnością tego motoru?

Mówicie, że jest aż tak źle z tym e46 i a4, jeśli chodzi o ich pojemność? W jaki rocznik mogę celować przy moim funduszu w e39? Czy automaty są w nich wytrzymałe i w miarę szybkie czy lepiej kupować manuala?

Przeglądając forum, zianteresowałem się mercedesem w211. Co o nim myślicie? Czy w kwocie do 20tys. znajdę coś rozsądnego? Wszyscy polecają silnik diesla 2.7 lub 3.2, a jak wygląda sprawa z benzyniakami? Wiem o tym, że ten model ma dobry automat, miejsca też sporo jak i spora cześć karoserii jest z aluminium.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Thu, 26 Feb 2015 - 11:34
Post #8


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Normalny silnik, jak każde R6 BMW lubi chłepnąć kilkadziesiąt ml oliwy. Podwójny vanos sprawia, że auto odpycha się już z dolnych obrotów.
Ważny jest przebieg, ja mam udokumentowane 216tyś km i silnik ani nie jest głośny, ani nie kopci, nie poci się, vanosy są cichutkie a spalanie mam 12l/100km w mieście.

Roczniki 2002-2003 spokojnie. Automaty są ok, ale ja bym celował w jak najmniejsze ryzyko awarii, czyli silnik benzynowy i manual.

MB spoko, ale NIE PCHAJ SIĘ W ŻADNEGO DIESLA, ani w BMW, ani MB czy w innym. Te auta będą miały prawdziwy przebieg pod 400tys km i więcej. Ile zaoszczędzisz na tej ropie rocznie, a ile kosztuje obsługa turbodiesla w razie awarii? MB jak i BMW mają świetne silniki benzynowe, w MB dodatkowo z kompresorem.


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amica1
post Thu, 26 Feb 2015 - 12:13
Post #9


User
Dołączył: Mon, 25 March 2013





Tak,wiem, że diesla z tego rocznika to nie kupie z przebiegiem mniejszym niż 300-400 tys.km, dlatego dodatkowo przy moich trasach to nie ma sensu. Czy koszty eksploatacji są wysokie w tych samochodach( BMW i MB)? Domyślam się, że na rynku jest sporo zamienników w rozsądnych cenach, ale czy nadają się one do czegoś? I może potraficie doradzić na co zwrócić uwagę przy kupnie BMW lub MB? Będę szukał tych dwóch aut w jak najlepszym stanie, bo wiadomo o dobrego będzie ciężko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
speedster
post Thu, 26 Feb 2015 - 13:17
Post #10


Rookie
Dołączył: Thu, 21 June 2012
Skąd: Wyszków





CYTAT(amica1 @ Thu, 26 Feb 2015 - 11:00) *
Mówicie, że jest aż tak źle z tym e46 i a4, jeśli chodzi o ich pojemność?


ja mam e46, zaś brat e39 (obydwa auta z M54B22) i e46 bardzo słabo wypada pod względem miejsca w środku w stosunku do e39. A wyglada to następująco: w e39 (sedan) bez problemu do bagażnika mieści się wóźek walizki, a na tylnej kanapie dwie osoby z fotelikiem dla dziecka. W e46 nie ma takiej opcji żeby usadzić na tyle 2 osoby + fotelik. Ponadto ostatnio wiozłem pasażera 190cm 110kilo i na przednim pasażera i ciężko bylo biegi zmieniać gdy koleś zbyt komfortowo rozsiadł się.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Thu, 26 Feb 2015 - 14:20
Post #11


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Proszę, oto zdjęcie wnętrza mojej byłej E46 330d Touring. Mam 192cm wzrostu, tyle masz miejsca na kolana pasażera tylnej kanapy za fotelem kierowcy. Zapomnij o umieszczeniu tam pasażera mającego dolne kończyny, skoro torba od laptopa siedzi sztywno.



--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M4C13K
post Thu, 26 Feb 2015 - 14:34
Post #12


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





Jeśli chodzi i wielkości i gabaryty wewnątrz (głownie o kufer) to mam wrażenie, że vectra C zdaje się być rozsądną propozycja. Nie miałem jej co prawda więc moja opinie może nie będzie do końca miarodajna ale zrobiła na mnie duże wrażenie pod względem pakowności. Nie wiem co suche dane na ten temat mówią, ale wizualnie bagażnik jest ogromny. Jeśli chodzi o silniki to jakiś tam wybór jest. 1.8 czy 2.2 w wolnossaku i można trafić 2.0T, co biorąc pod uwagę turbobenzyny od Opla (moim zdaniem dobre) zdaje się być całkiem ciekawą propozycją. Wygląda całkiem świeżo, wnętrze to dyskusyjna kwestia, do mnie akurat nie przemawia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bracus
post Thu, 26 Feb 2015 - 14:47
Post #13


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Rzeszów





Jak ma być obszerne+rodzinne i nie być francuzem czy oplo/fordem to audi a6 w zupełności ( a nawet z nawiązką) spełni wymagania.
Pisanie o zrywności, przyspieszeniach i mocy ma się troszkę nijak do rodzinnego samochodu bo przez pierwsze kilka lat z pociechą na pokładzie nie będziesz strzelał ze sprzęgła z pod świateł ani ronda brał bokiem.
Co do instalacji LPG - piszesz krótkie odcinki? a zatem dobrze się zastanów bo w okresie od października do lutego/marca instalacje nie przełączy się po 500 metrach na LPG tylko po 2-3 kilometrach i np jadąć 6 kilometrów do pracy instalacja nie sprawdzi się wcale :-) (i trzeba się będzie zainteresowć dieslem bo w ogólnym rozrachunku i tak wyjdzie taniej)
Na Twoje potrzeby silnik 2.4 wystarczy a 2.8 już będzie miał "zapas" tego wspomnianego w innych postach "brania z dołu" :-)
Najważniejsze co się uda wyszukać w dobrym stanie bo 10+ letnie samochody to jest niestety zagadka choćby miały 2 książki serwisowe i 3 naklejki CH na klapie smile.gif
Co do "innych" fordów i opli - mamy w rodzinie "rodzinne" dwie sztuki Forda C-Max i jest to rewelacyjny "kompaktowy" samochód do wożenia tyłka - ale ja się starzeje to pewnie dlatego podoba mi się jak nie muszę kucać przy wsiadaniu. wink.gif (duży brzuch z przodu pewnie też nie pomaga) tongue.gif
I na koniec zapytam tylko czy rzeczywiście uda się kupić E39 z 2004r (ostatni rok produkcji jeżeli się nie mylę) w cenie 15-20 tysięcy w dobrym stanie i żeby nie był z Wielkopolski ? :-)


--------------------
F2.0/F2.5V6/F1.8/VW1.9TDI/VW2.0TDI/Audi2.7bt/Audi2.7bt/Fiat1.9JTD/Audi2.7bt/Forek 2.5T/XC70D5Aut
znaczy się zdziadziałem na poważnie :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amica1
post Thu, 26 Feb 2015 - 16:01
Post #14


User
Dołączył: Mon, 25 March 2013





Bracus,
nigdzie nie napisałem, że FORDY/OPLE jak i francuzy odpadają, podałem nawet je w propozycjach:) Jestem otwarty na wiele innych modeli. Codziennie do pracy dojeżdżam min 15 km w jedną stronę, a co drugi dzień jeżdżę 40km w jedną stronę, więc LPG się opłaca w tym przypadku. Nie pisałem także nic o "braniu z dołu" smile.gif Owszem, byłoby fajnie jakbym nie musiał przeciągać samochodu, żeby go rozbujać ale to nie są moje słowa:) Pod maską chciałbym tyle koni, żeby spokojnie wyprzedzić i mieć tam jakiś zapas mocy w razie czego. Zdaję sobie sprawę z tego, że jeśli dziecko będzie na pokładzie to nawet nie przekroczę 90km/h.Jeśli dostałbym BMW e39 z 2002-2004 roku w tym budżecie to byłby szczęśliwy ja i moja wybranka.

Raceboy,
Dziękuje za zdjęcie przedstawiające ilość miejsca w e46. Kurcze, trochę małe jest jednak;/ A jak mówicie, że do bagażnika wejdzie tylko wózek (trzeba odliczyć miejsce na koło zapasowe/butle gazową) to już jest na prawdę cienko;/


Audi a6 c5 jakoś nie przemawia za mną. Nie podoba się po prostu mi i kobiecie, więc to raczej odpada. Z klasy premium wolałbym wybrać między e39, a w211. Vectra C dostanę dużo młodszą od tych aut, ale nie wiem jak z ich trwałością. Plastiki są dobrej jakości? Nie chciałbym, żeby auto 10 letnie już całe trzeszczało przez użyte w nich niskiej jakości materiały.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
bracus
post Thu, 26 Feb 2015 - 17:50
Post #15


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Rzeszów





Ja nie piszę że odpadają - ja piszę co mogę polecić i widziałem oraz "macałem" tu i tam smile.gif
Zona jeździła 5 lat Polo 1.9TDI a teraz ma Puga 207 HDI i mega zadowolona ze zmian tak że nie "zamykam" się na jedną markę bo sam miałem kupić Q a kupiłem Subaru wink.gif


--------------------
F2.0/F2.5V6/F1.8/VW1.9TDI/VW2.0TDI/Audi2.7bt/Audi2.7bt/Fiat1.9JTD/Audi2.7bt/Forek 2.5T/XC70D5Aut
znaczy się zdziadziałem na poważnie :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Fri, 27 Feb 2015 - 09:08
Post #16


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





E39 w Touringu da się spokojnie kupić w cenie 15-20tyś w bardzo dobrym stanie, tyle, że z benzyną. Wiem, bo sam takiego kupiłem parę tygodni temu, po tym, jak każdy jeden diesel w okolicy 100km był albo ładny i zadbany lecz walony, albo bezwypadkowy, ale zajechany i zmęczony. Kupiłem 2.2 170KM bez wodotrysków typu navi, m pakiety, czy grzane stołki, za to w idealnym stanie technicznym i wizualnym. A na tym mi zależało najbardziej, ponieważ po kupnie domu nie uśmiecha mi się jeszcze wkładać kasy w auto, które zasadniczo ma być u mnie tylko do czasu zebrania funduszy na coś bardziej współczesnego, jak choćby E61 530i.

Chociaż prawdę powiedziawszy, mając porównanie z moim byłym E60 525i, tymi autami jeździ się dokładnie tak samo, co tylko świadczy o wygodzie i jakości wykonania E39 smile.gif


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HMP_inc
post Fri, 27 Feb 2015 - 14:35
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Sun, 11 June 2006
Skąd: LU





Dobra podpadne, ale - Fiat Stilo SW mJTD 140 lub 150 KM.
Za 15-20 tys kupisz super egzemplarz w dobrym wypasie. Auto w srodku ma mnostwo miejsca. Motor stosunkowo bezawaryjny i dobrze sie "cipuje". Zawieszeniowo taniocha. Ten samochód nie ma praktycznie wad, poza jedną - wyglada jak wc budka, ale jest nie do pobicia w kategorii "value for money". Handlarze się nim raczej nie interesują, można kupić coś od 1 właściciela w śmiesznych pieniądzach. Co ważne w Stilo masz skrzynię Getraga, a nie "niechlubną" M32 (ktora siedzi w Oplu i Saabie).

Pamiętaj, że stare bmw 2.8 opieprzy ci w mieście 15 l. gazu i dodatkowo kilka benzyny jeżeli będziesz robić przebiegi 5-10km. Na forum bmw siedzą głownie fantaści którym m52b28 spalają średnio 7-12 litrów gazu i 0 litrów benzyny hehe. W rzeczywistości większosć e46 prezentuje stan dramatyczny lub bliski dramatu. Vanos do regeneracji, stukająca podpora wału, falowanie na ciepłym, wybite poduszki skrzyni, wyrwane mocowanie wózka, stukające wahacze, chińskie repliki felg z oponami śmietnikami, instalacje lpg złozone na valtekach i alasce oraz RDZA. Takie oglądałem ja i się skutecznie wyleczyłem, mimo że miałem e36 328i. Te samochody były fajne 10 lat temu, Polacy oszczędzają na serwisie ile wlezie, a same e46 nie są pojazdami idealnymi, wymagają "trochę" większego wkładu finansowego niż golf trójka 1.6. Poza tym e46 nie nadaje się na auto rodzinne. Bagażnik to śmiech, a ilość miejsca we wnętrzu jest na poziomie skody fabii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Fri, 27 Feb 2015 - 20:19
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Niestety jest dużo racji w tym co pisze HMP_inc, bmw w Polsce ma krótko mówiąc przejebane, 80% egzemplarzy jest dojechanych. ALE smile.gif da się znaleźć fajne sztuki, które jeszcze lata pocieszą. Mi się ostatnio udało trafić 525d z 216tkm, serwisowane w ASO do końca ( osobiście sprawdziłem wyciąg).

Z tym funduszem celowałbym w e39, silnik to już kwestia indywidualna. Powinieneś trafić polifta z roczników 2001-2003. Nie wiem skąd jesteś, ale jak z trójmiasta to mogę pomoc w poszukiwaniach wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Sat, 28 Feb 2015 - 10:43
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Proponuję:
- MB w211 3.2 (na ładnego musisz dołożyć, za 20 nie kupuj)
- a6c5 / passat b5 fl - 1.8t albo 2.8
- v70 2.4 benz są 140KM i 170KM


Wszystkie dobre do lpg





--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sat, 28 Feb 2015 - 19:00
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Dokładnie passat 1.8t


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:22