Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Audi 80 B4 Quattro VR5 Turbo - nowe turbo Pulsar, Rally car project
Nanab
post Mon, 08 Aug 2022 - 20:58
Post #121


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





Przygotuj gaśnicę, odepnij akumulator od strony przed pompą, zaślep odpięty wąż, jak będzie lecieć z tego odpiętego króćca to akumulator uszkodzony.
Daj powrót do kanistra i patrz co się dzieje w czasie tych spadków, jak ciśnienie spada, a na powrocie dalej leci, to regulator przepuszcza, jak przestaje lecieć to albo dziwna usterka pompy, albo gdzieś wyciek między pompą a listwą, jak nigdzie się nie pokazuje kałuża, to zostaje odcinek wewnątrz baku. Jak masz budżet i miejsce na swirl pot, to na pewno nie zaszkodzi, ale bez tego też powinno działać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 08 Aug 2022 - 20:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
racesupport
post Mon, 08 Aug 2022 - 21:45
Post #122


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Ja mam problem ze wzrastającym ciśnieniem, nie ze spadkiem. Jak odpale fure to jest 4bar, rośnie w ok 10min do 7-8bar powoli, zatankowałem pełny zbiornik i bez zmian. Próbowałem zmieniać reg ciśnienia ale nic to nie daje. Tak samo się zachowuje.


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Mon, 08 Aug 2022 - 22:54
Post #123


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





Wychodzi, że źle tą część zrozumiałem:
CYTAT(racesupport @ Sat, 30 Jul 2022 - 20:56) *
ciśnienie potrafiło mi skakać do 9 bar a teraz mam spadki do 1bar, myślę że czy jej te ciśnienie nie zabiło


No to za mało wydajny regulator albo niedrożny powrót. Albo coś dziwnego się dzieje na podciśnieniu podpiętym do regulatora i tam się jakimś cudem pompuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Tue, 09 Aug 2022 - 06:47
Post #124


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Racja, pisałem tak bo też takie syt miały miejsce ale póki co ustąpiło jak zalałem do pełna. Robiłem już próbę z odpiętym powrotem i paliwo wraca elegancko.


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Tue, 09 Aug 2022 - 20:35
Post #125


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





Zmierz ciśnienie na przewodzie między regulatorem a kolektorem, jak będzie ok to wychodzi że regulator za mało wydajny, dodaj ten drugi równolegle, albo ograniczaj moc pompy kiedy nie jest potrzebna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Sat, 20 Aug 2022 - 15:01
Post #126


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Zapodałem dzisiaj nowy regulator i widać poprawę, trzymał elegancko 4bar ale po przejechaniu 20km już ciśnienie ciutke wzrosło do 4.2-4.3, wychodzi na to, że ciśnienie uszkadza te regulatory na listwie... Czyli musiałbym wrzucić jakiś inline regulator który wytrzyma te ciśnienie


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Fri, 23 Sep 2022 - 15:59
Post #127


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Dziś wystroilismy trochę autko, zostało też dokładnie zważone. Moc jaką udało się uzyskać na ten moment to 405km i 473NM przy doładowaniu 1.2bara. Przy wyższym doładowaniu zdmuchiwało iskrę bo niestety z mojego braku wiedzy miałem seryjne przerwy na świecach czyli chyba jakieś 0.8? Świece to z tego co pamiętam pfr7q, nie miałem czasu dziś już z tym podziałać. Strojenie zakończyliśmy tak czy siak z racji tego że nadal jest problem z ciśnieniem paliwa które wzrasta do 6bar. Jak zgaszę auto i poczekam jakieś 5min to wraca do normy ale po 15min znów rośnie. Pompa boscha zmieniona na dw350il, regulatorów już kilka założyłem, na te chwile jest regulator regulowany w listwie ori, nic to jednak nie zmienia. Chyba nie w tym rzecz... Muszę uporać się z ciśnieniem i wtedy dmuchniemy więcej. Hardcut ustawiony na 7400, softcut 7200. Silnik na górze jest szatan smile.gif



Jeśli chodzi o wagę to wygląda to tak:



--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 23 Sep 2022 - 20:01
Post #128


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Wygląda jakby jeszcze był sens wyżej kręcić, masz to w planach?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Fri, 23 Sep 2022 - 20:48
Post #129


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Nie wiem ile te seryjne graty w głowicy wytrzymają, ponoć wytrzymują ale założenie było żeby było bezpiecznie wink.gif coś mi kumpel gadał o mostkach do wałków z r32 że są kute?


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 23 Sep 2022 - 20:49
Post #130


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





strasznie pozno wstaje te turbo. szczelny jest dolot? nieszczelnosci nie ma gdzies w peknieciu kolektora turbiny lub braki uszczelki pod turbo? wypadaloby zejsc do plaskiego 430Nm i tego nie przekraczac.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Fri, 23 Sep 2022 - 21:15
Post #131


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





CYTAT(piwo @ Fri, 23 Sep 2022 - 20:49) *
strasznie pozno wstaje te turbo. szczelny jest dolot? nieszczelnosci nie ma gdzies w peknieciu kolektora turbiny lub braki uszczelki pod turbo? wypadaloby zejsc do plaskiego 430Nm i tego nie przekraczac.


Myślę że dolot raczej szczelny ale dzięki za czujność, sprawdzę. Turbo to chińczyk więc może nie ma czego tutaj oczekiwać? Uszczelka jest, nie zauważyłem tam nic niepokojącego.

A dlaczego płaskie 430nm?


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 23 Sep 2022 - 21:18
Post #132


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





no by przyrost momentu nie zrywal niepotrzebnie trakcji


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Fri, 23 Sep 2022 - 21:26
Post #133


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Dobrze niech zrywa i lata bokiem haha. To jest for fun przede wszystkim smile.gif


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Fri, 23 Sep 2022 - 21:50
Post #134


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Ile masz paliwa podczas tych pomiarów? Może gotuje się ono w listwie i dlatego zwiększa się ciśnienie?


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Fri, 23 Sep 2022 - 22:09
Post #135


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





CYTAT(mate96 @ Fri, 23 Sep 2022 - 21:50) *
Ile masz paliwa podczas tych pomiarów? Może gotuje się ono w listwie i dlatego zwiększa się ciśnienie?


Kurde ile jest paliwa to Ci nie odpowiem ale wiem że jest masa tych aut podlubanych, mają seryjne listwy i regulatory układy paliwowe i zazwyczaj pompa wydajniejsza i działa a u mnie nie... Myślę czy coś jeszcze z tym przelewaniem paliwa w baku ma to związek bo obecnie te przewody od powrotu wew baku nie są wpięte w powrót tylko wiszą luzem a powrót jest bezpośrednio nad pompa paliwa, moze wtedy gorące paliwo leci na pompę?


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Wed, 28 Sep 2022 - 12:39
Post #136


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Sytuacja z ciśnieniem opanowana, wrzuciłem regulator na przewód AEM, uciąłem rurkę na listwie i zaspawałem i trzyma ciśnienie równiutko smile.gif



--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Sun, 16 Oct 2022 - 14:16
Post #137


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Problemów ciąg dalszy. Przejechałem jakieś 300km od wystrojenia silnika, niestety fura zaczęła mega kopcić na biało (chyba). Wykręciłem turbo, dolot suchy, na turbinie widać pod wirnikiem wydechowym że coras jest mokry, tyle że nie wiem od czego. Wody nie ubywa, oleju też nie bardzo. Odkręciłem chłodzenie turbiny i z myślą że to może wodę turbo puszcza, przejechałem 10km, nie kopciło i już uradowany ze problem z głowy (bo wymieniłbym turbo) to znowu zaczął na postoju kopcić.

No i tak to jest biggrin.gif myślę jak tu dalej diagnozować, chyba go zagrzeję, wymontuje turbo wraz z kolektorem wydechowym i odpalę, zobaczę czy będzie kopcił. Podejrzewam najbardziej turbo ale nie wykluczam też głowicy. Chyba że jakieś inne pomysły. Kompresja zmierzona ale słabo kręcił i wypluł 6bar na każdym cylindrze. Spadku mocy nie ma więc kompresja pewnie jest ok.

Jednak turbo... najgorsze, że kupiłem te turbo jak zaczynałem projekt 09.2020 a dziś mamy 10.2022, gwar 24mies... jeszcze jest szansa, że fmic mi to uzna, czekam na ich decyzję. Turbo nie zrobiło nawet 300km i szlag trafił uszczelnienie.



--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 21 Oct 2022 - 09:36
Post #138


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Ze zdjęć wygląda, że masz to turbo pod bardzo dużym skosem, nie mam aż takiego doświadczenia, żeby stwierdzić to na pewno ale może zwyczajnie turbo jest ok tylko to już za duży przechył i olej nie wpływa tak jak powinien z uszczelniaczy tylko w jakimś stopniu przelatuje? To tylko sugestia, ale w trakcie przyspieszania przeciążenie swoje dodaje i może tu jest problem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Fri, 21 Oct 2022 - 20:14
Post #139


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





CYTAT(nomaster @ Fri, 21 Oct 2022 - 09:36) *
Ze zdjęć wygląda, że masz to turbo pod bardzo dużym skosem, nie mam aż takiego doświadczenia, żeby stwierdzić to na pewno ale może zwyczajnie turbo jest ok tylko to już za duży przechył i olej nie wpływa tak jak powinien z uszczelniaczy tylko w jakimś stopniu przelatuje? To tylko sugestia, ale w trakcie przyspieszania przeciążenie swoje dodaje i może tu jest problem.


ja tymbardziej nie mam doświadczenia i wiedzy i jest to bardzo możliwe. Odesłałem sprężarkę do TX Performance i okazuje się, że po testach turbo jest suche, tzn trzyma uszczelnienie. Od razu padło pytanie o odpływ. U mnie zrobiłem nypel tj chyba AN10 i on ma średnicę wew 10mm a to za mało. To idzie do poprawki, mam możliwość rozwiercić te nyple - w dwóch miejscach mam wąskie gardło 10mm, także to ogarnę i spróbuję trochę ten coras obrócić żeby linie olejowe były bardziej pionowo. Czyli jednak po mojej stronie wina leży, no ale co się dziwić, pierwszy projekt w końcu. Jeśli to nie pomoże to przespawanie dp i baranów... a turbo przynajmniej zostało sprawdzone i wyważone.



Turbo suche



--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Fri, 21 Oct 2022 - 22:08
Post #140


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





Parę stron temu pytałem, czy nie będzie problemów przez takie ustawienie to dostałem tylko odpowiedź, że można sobie towotnicą pokropić raz dziennie i wystarczy biggrin.gif
Ale przynajmniej turbina jest zadowolona biggrin.gif


sprawdź też odpływ czy nie wchodzi pod lustrem oleju
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 06:30