Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Kupiłem Z3M Roadster US... co można z nią zrobić?, silnikowo... ~240KM to trochę mało jednak... chciałbym więcej :)
camil_q
post Wed, 15 Jun 2016 - 01:18
Post #41


User
Dołączył: Mon, 30 August 2010
Skąd: Wawa





CYTAT(rennen @ Tue, 14 Jun 2016 - 14:10) *
(...)albo rob swapa, przerobki na grubo i pogodz sie z tym, ze auta nigdy nie sprzedasz w cenie oryginalnych M-roadsterow (...)


Co Wam się ubzdurało, że chcę sprzedać to auto w cenie "oryginalnego" M Roadstera? swoją srogą wychodzi na to, że te z US to podróbki... dobrze, że chociaż nadal BMW smile.gif Od początku piszę przecież, że zdaję sobie sprawę, że nie sprzedam go za tyle i wcale się na to nie nastawiam... zdaję sobie też sprawę z ryzyka polegającego na tym, że właduję w niego jakieś tam pieniądze i ich nie odzyskam... zakładając, że nie odzyskam mniejszej części, jestem na to mentalnie gotowy smile.gif Wiem też, że po ewentualnych przeróbkach to nadal nie będzie "oryginalny" M Roadster, niemniej jeśli wszystko się uda będzie równie szybki, a nawet jeszcze szybszy od "oryginalnego"...

Żeby było jasne, na SWAP zdecyduję się tylko w przypadku jednoczesnego spełnienia poniższych założeń:
1. Uda mi się znaleźć kogoś naprawdę ogarniętego w temacie modzenia BMW, najlepiej mającego doświadczenie z Zkami - i to zakładam, że będzie najtrudniejsza część;
2. Uda mi się w miarę rozsądnie kupić rozbitą inaczej niż przodem M3 E46 z UK;
W innym przypadku po prostu odpuszczę... i zrobię opcję z kolektorami i strojeniem smile.gif

Jeśli jednak jakimś cudem uda mi się te dwa warunki spełnić i ta ogarnięta osoba dodatkowo nie wybije mi tego pomysłu z głowy, wtedy na SWAPa się zdecyduję... czas pokaże smile.gif

Co do samej sprzedaży tego auta, to niestety zdaję sobie sprawę i zgadzam się z tym w 100%, że sprzedanie go za granicą może nie być łatwiejsze niż w PL, bo wiem, że ludzie podchodzą do nas z ograniczonym zaufaniem (pewnie sam bym tak podchodził kupując auto w Rosji, na Ukrainie, czy choćby na Litwie)...

Krasek jeśli mógłbyś spróbować pogadać z tym Twoim znajomym, może nawet jeśli nie prowadzi już firmy, mógłby coś doradzić, podpowiedzieć... napisał już do mnie jeden kolega z forum na PW, że ma kogoś, kto dobrze ogarnia BMW, ale nie ukrywam, lepiej mieć większy wybór niż mniejszy w takiej sytuacji smile.gif
Z góry dziękuję za wszelkie namiary na takich właśnie, najlepiej znanych z jakichś projektów magików od BMW:)


--------------------
Pozdrawiem
Camil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 15 Jun 2016 - 01:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
prnit
post Wed, 15 Jun 2016 - 10:15
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Ja kiedyś dostałem ofertę na swapa od firmy ktora robiła już takie przeróbki, poszukaj w necie swapy bmw i ich znajdziesz bo juz nie pamiętam nazwy, dla przykładu swap ze skrzynią, silnikiem, robotą silnika od m3e46 do zetki (w tym przypadku z4) to koszt ok 30-35 tys zł. Według mnie bezsensu, ja bym zrobił u Ciebie wydech, jakieś strojenie, dolot i pewnie do 260 mozesz dojść i go zostawić, to nigdy nie bedzie b. szybkie auto..uwierz mi..zetki są lekkie, napęd RWD, u mnie przy 180 tracę trakcję i auto idzie bokiem jak chce...według mnie bezsensu to dłubać na 300KM czy 400KM zeby zostawiać do 100kmh czarne ślady..ciesz się cabrio, przyczepnością i zabawą na krętych drogach...bo moc jest ważna ale nie najważniejsza...szczególnie że według mnie 260 km w tak lekkim aucie i tak będzie dawało mega frajdę i mocno trzeba będzie ogarniać zeby sobie kuku nie zrobić.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
camil_q
post Thu, 16 Jun 2016 - 11:43
Post #43


User
Dołączył: Mon, 30 August 2010
Skąd: Wawa





CYTAT(rennen @ Tue, 14 Jun 2016 - 14:10) *
Gdzie skrzynia jest taka sama?! Przeciez ty masz 5 biegow, pokaz mi gdzie było seryjne S54 albo S50B32 na 5 biegowym ZFie typ C rolleyes.gif ... nie wiem skad ty bierzesz te informacje, ale ktos ci chce chyba zrobic na zlosc, S50 szly tylko jako 6 biegow jeszcze w E36 zanim James Bond jezdzil Z3 w filmie Goldeneye z 1996 roku tongue.gif, S54 rowniez tylko 6 biegow.

No więc muszę Cię rozczarować... mylisz się i wychodzi na to, że akurat w tej kwestii Wikipedia się nie myli pisząc, że wszystkie Z3ki bez względu na wersję silnikową (w tym Z3M) wychodziły TYLKO z 5 biegowymi skrzyniami! Napisałeś "pokaż", więc wejdź na mobile.de i znajdź ogłoszenia ze zdjęciami wnętrza Z3M coupe, czy roadster, bez znaczenia... wszystkie mają 5 biegów... dalej: taką samą informację dostałem na mforum.com.pl a co najważniejsze, jest tam gość, który ma (co prawda wyjściowo była to Z3 2.8, ale to nie ma znaczenia) S50B32 właśnie z 5 biegową skrzynią... może czerpiesz wiedzę z M3, a nie Z3M i tam były skrzynie 6ki, ale w Zce są 5ki...

to oznacza, że tak jak mówiłem, u mnie obyło by się bez ingerencji w układ przeniesienia napędu, co powinno znacznie ograniczyć koszty całości smile.gif



--------------------
Pozdrawiem
Camil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Thu, 16 Jun 2016 - 11:52
Post #44


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Zwracam honor, nie spodziewalem sie ze skoro m3 e46 i e36 3,2 byly tylko 6 biegowe to w roadsterze bedzie co innego. Swoja droga to nie ma az tak czego zalowac, te skrzynie 6 sa ciezko dostepne w uzywce, bardzo drogie i nie ma do nich czesci zamiennych, a duzo osob twierdzi ze skrzynia 5 biegowa w e36 3.0 lepiej "chodzi".


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Thu, 16 Jun 2016 - 17:52
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Ponoć nadwozie za krótkie, by upchnąć 6 wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
camil_q
post Thu, 16 Jun 2016 - 17:59
Post #46


User
Dołączył: Mon, 30 August 2010
Skąd: Wawa





CYTAT(rennen @ Thu, 16 Jun 2016 - 11:52) *
Zwracam honor, nie spodziewalem sie ze skoro m3 e46 i e36 3,2 byly tylko 6 biegowe to w roadsterze bedzie co innego. Swoja droga to nie ma az tak czego zalowac, te skrzynie 6 sa ciezko dostepne w uzywce, bardzo drogie i nie ma do nich czesci zamiennych, a duzo osob twierdzi ze skrzynia 5 biegowa w e36 3.0 lepiej "chodzi".

spoko spoko, nic się nie dzieje, ważne, że się wyjaśniło smile.gif podstawowa zaleta jest taka, że w takim razie nie trzeba jej ruszać... kolejna to taka, że w razie w jest wielokrotnie tańsza niż 6b smile.gif

CYTAT(maaaad @ Thu, 16 Jun 2016 - 17:52) *
Ponoć nadwozie za krótkie, by upchnąć 6 wink.gif

według kolegi z MForumskrzynia się mieści, ale jest to kwestia przełożeń skrzyni... z reszta, to że się mieści, to na pewno, bo gdzieś znalazłem info na jakimś UK forum, że gość pakował skrzynię 6b, tylko nie getraga z M3, a chyba taką z 540i. Nie pamiętam dlaczego, ale to nieważne akurat.

Ważne jest to, że dla mnie oznacza to po prostu niższe koszty ewentualnego SWAPA smile.gif


--------------------
Pozdrawiem
Camil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Fri, 17 Jun 2016 - 00:37
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Ja z kolei wyczytałem info o zbyt krótkim nadwoziu w jakimś teście Z3M.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 15:37