Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Samochód dla żony do wożenia dzieci do przedszkola/szkoły, Przebieg 1500 km rocznie i musi być klimatronic
Maciek1234
post Mon, 05 Aug 2019 - 14:24
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





W Polsce jeżdżenie nowym kompaktem, czy klasą średnią już od dawna nie jest traktowane jako luksus i afiszowanie się bogactwem, tylko zwykła kolej rzeczy. Nie każdy chce latać po Polsce od auta do auta, bawić w Sherlocka Holmesa, czy był bity w przód, czy może w tył, a może tylko skręcony licznik, skakać miernikiem grubości lakieru itd. To wszystko to poświęcenie czasu, a tego, mając dwójkę dzieci i żonę, nigdy za wiele. Jak ktoś jest singlem, to może się bawić w szukanie perełki latami, a potem latami doprowadzanie tej perełki do stanu pszczółka. Natomiast jak masz żonę z dwójką małych dzieci, to najbardziej pożądaną cechą auta jest jego niezauważalność na co dzień. Żona wsiada, jedzie, wraca, a ty pamiętasz, by opłacić OC i umówić się na serwis typu wymiana oleju/wymiana opon.




--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 05 Aug 2019 - 14:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ju-by
post Mon, 05 Aug 2019 - 14:26
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





A może Fiat Panda CC 1,2 69? Wyposażona full przed zniżkami niżej 60 000zł.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Mon, 05 Aug 2019 - 14:37
Post #43









@rwtnt
Wiesz, tylko porownujesz alfe 147 do 2x ciezszej a7. Wez takiego focusa z tego filmu i zderz z polecanym tu nowym upem, to ciekawe gdzie beda wieksze szanse na smierc? Nie mowie juz o zderzeniu z 1,5 tonowa a4 czy passatem ktore tez nazywasz smietnikiem. Smietnik to wtedy z takiego upa zostanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Mon, 05 Aug 2019 - 16:12
Post #44


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





No właśnie też jestem ciekaw jak taki up się zachowa przy uderzeniu w betonową ścianę przy 80.
Od razu trzeba było pokazać crash test przy 200. Też był focus w fifth gear.
Żeby było trochę bardziej na temat to ja bym się chyba za leafem rozglądał. Miejsca w środku sporo więc foteliki się zmieszczą, chyba można przed jazdą z telefonu podgrzać czy schłodzić wnętrze.
Przy tych przebiegach zasięg też raczej nie będzie problemem - starczy z raz na tydzień pewnie podłączyć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Mon, 05 Aug 2019 - 16:58
Post #45


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Już kończąc ten offtop - to ty wrzuciłeś ludzi do jednego worka, nie ja. wink.gif Focusa używa do jazdy po mieście i "załatwiania spraw". Od prawdziwych podróży to są samoloty.
Natomiast nie byłbym taki przekonany, co do wyższości w kwestii bezpieczeństwa takiej Skody Citigo, UP'a czy przytoczonego Clio nad starym Audi. Z założeń i tego co podpowiada intuicja to tak, ale realia bywają inne (tak samo jak różne są wypadki i uderzenia jak sam wspominałeś). Ostatnio byłem naocznym świadkiem jak w tył Focusa II lub Mondka (nie pamiętam dokładnie) wjechał facet nową Dacią. Szkoda, że nie zdążyłem zrobić zdjęcia. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 05 Aug 2019 - 17:04
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Jprd teraz sie zacznie wymadrzanie forumowych erudytow ze nowe samochody wcale nie sa bardziej bezpieczne i to bujda na kolach.
Bedzie mozna blysnac, poprzekrecac czyjes slowa, wyrwac cos z kontekstu podeprzec z dupy przykladem porownania focusa do upa, jeszcze tylko brakuje historii szwagra co zajebal 150 poldkiem w ursusa i tylko mial noge zlamana

Na szczescie chyba autor juz sie wypowiedzial co mysli o starych smietnikach.

A tak wogole to yt pelny jest crashtestow old vs new takze polecam
Tu pierwszy z brzegu

https://m.youtube.com/watch?v=xidhx_f-ouU&t=74s


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Mon, 05 Aug 2019 - 17:08
Post #47


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Nie unoś się tak, bo ci żyłka pęknie. Forumowy erudyto. wink.gif Nie wiem co wyjmujesz i z czyjej dupy, nie interesuje mnie to.
A ja bym bardzo chciał zobaczyć porównanie starej A8 D2 z tą nową plastikową Corolką. Cya
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 05 Aug 2019 - 17:41
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Error ale po co? Jaki sens ma porównanie zderzeniowe samochodów z zupełnie innych klas wielkościowych?
Nikt chyba nie zaprzeczy że nowsze samochody są bezpieczniejsze i lepsze we wszystkim innym co niesie ze sobą nieustanny rozwój technologiczny.
Sam fakt, że w starszych autach nie było kurtyn powietrznych dla tylnych siedzeń, nawet za dopłatą a teraz możesz mieć w Skodzie, jest niezaprzeczalną zaletą. Nie wiem jak Wy ale jeśli o bezpieczeństwo moich dzieci by chodziło, to miałbym w doopie kalkulacje finansowe i grosza na to nie oszczędzał.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Mon, 05 Aug 2019 - 17:46
Post #49


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Oczywiście, jestem tego samego zdania! Dlatego już na początku zaproponowałem coś świeższego i choćby minimalnie większego niż jakiś UP.
Natomiast sens widzę taki, że po ulicach jeżdżą przecież zarówno duże SUVy, jak i małe wypierdki i przecież nie przewidzisz z jakim (odpukać) możesz się zderzyć. Zwykła ciekawość i tyle. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Mon, 05 Aug 2019 - 17:57
Post #50









No raczej, i takie nawet troche wieksze polo moze przywalic w ciezsze o 700 kg 20-letnie a8 czy e38 (ktore dzieki jednemu uzytkownikowi juz wiemy ze sa trumnami na kolkach). Wtedy w polo zadna nowoczesnosc ani 10 poduszek nie pomoze. Tak wiec sa rozne sytuacje drogowe i z gory nie mozna zakladac ze cos jest gownem, a cos jest super. Fakt, stare a4 na pewno nie ma szans z nowym a4, ale z 900kg upem nie bylbym taki pewien.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Mon, 05 Aug 2019 - 19:17
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(Tommo @ Mon, 05 Aug 2019 - 17:41) *
Error ale po co? Jaki sens ma porównanie zderzeniowe samochodów z zupełnie innych klas wielkościowych?
Nikt chyba nie zaprzeczy że nowsze samochody są bezpieczniejsze i lepsze we wszystkim innym co niesie ze sobą nieustanny rozwój technologiczny.
Sam fakt, że w starszych autach nie było kurtyn powietrznych dla tylnych siedzeń, nawet za dopłatą a teraz możesz mieć w Skodzie, jest niezaprzeczalną zaletą. Nie wiem jak Wy ale jeśli o bezpieczeństwo moich dzieci by chodziło, to miałbym w doopie kalkulacje finansowe i grosza na to nie oszczędzał.


Idąc tropem bezpieczeństwa to chyba najlepiej jakiś czołg typu Volvo XC90 czy Audi Q7 smile.gif Od nich taki UP odbija się jak piłeczka a średni mieszczuch zostawia tylko rysę na drzwiach...


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Silver400
post Mon, 05 Aug 2019 - 19:56
Post #52


User
Dołączył: Wed, 10 July 2013





Ja bym jednak wolał (odpukać) trafić coś nowym UP!em niż 20 letnim A4 A6 bmw czymśtam, biorąc pod uwagę już nie tylko postęp technologiczny ale sprawy takie jak korozja elementów konstrukcyjny, czy spawane ćwiartki wink.gif

Crash test UP!a na Youtubie też jest. Lepiej pewnie wjechać pod ciężarówkę w nowym Q7 ale kulając się po osiedlach nie popadajmy znowu w paranoje tongue.gif

Karoseria UP!a sprawia wrażenie bardzo sztywnej, ja osobiście nie mam w tym wrażenia podróżowania plastikowa puszką śmierci, czego np. nie powiem o +/- 10 letnim Polo, Kii, Pandzie itp.


--------------------
Clio 2 Sport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Mon, 05 Aug 2019 - 19:56
Post #53


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Spokojne wystarczy XC70/V70
https://www.youtube.com/watch?v=NESquSzqPHM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 05 Aug 2019 - 20:01
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(yotomeczek @ Mon, 05 Aug 2019 - 19:17) *
Idąc tropem bezpieczeństwa to chyba najlepiej jakiś czołg typu Volvo XC90 czy Audi Q7 smile.gif Od nich taki UP odbija się jak piłeczka a średni mieszczuch zostawia tylko rysę na drzwiach...

Moja żona chciała Suv'a. Kupiłem jej RX450h. Wozi córeczkę do przedszkola również. Małej piździawki, nawet nowej, nie kupiłbym na pewno.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Mon, 05 Aug 2019 - 20:32
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





I tak rak Nas opierdoli wiec co za roznica czy citigo czy chooj wie co laugh.gif
Ludzie oczym Wy gadacie,pozamykajcie sie najlepiej w chalupach z3 swoimi dzieciakami i babami ,bedzie najbezpieczniej

Czasami niedowierzam w to co tu czytam


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 05 Aug 2019 - 20:44
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Porozmawiaj sobie z biegłymi rekonstrukcji wypadków, gdy ginie 5 osobowa rodzina w mondeo z 90 któregoś roku, a kierowca nie najnowszego już passata b8 wychodzi z auta o własnych siłach (zadziałay poduszki kurtyny, auto bezwypadkowe). Miałem w karierze trochę spraw wypadków samochodowych ze skutkiem śmiertelnym, zwykle kierowcy/pasażerowie w "przyzwoitych autach" przeżyli lub mieli małe obrażenia, ci z starszych nie mieli tego szczęścia, prosta statystyka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Mon, 05 Aug 2019 - 20:54
Post #57


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





Znajoma ma UP'a z CNG 5drzwi + dziecko z fotelikiem. Bez żadnego problemu porusza się tym na co dzień po Krakowie, miejsca jest aż zadziwiająco dużo. Przyszło mi w tym jechać ostatnio w 3 osoby + dziecko i siedząc z tyłu (a mam 190cm 95kg) miałem jeszcze miejsce na nogi. Fakt że prowadząca jest dość niska, ale na prawdę polecam się przymierzyć do tego wynalazku bo sam byłem nastawiony anty a to na prawdę świetny samochód do miasta, no i ma klime, nawi i h wie co tam jeszcze smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Mon, 05 Aug 2019 - 21:01
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin






CYTAT(rwtnt @ Mon, 05 Aug 2019 - 20:44) *
Porozmawiaj sobie z biegłymi rekonstrukcji wypadków, gdy ginie 5 osobowa rodzina w mondeo z 90 któregoś roku, a kierowca nie najnowszego już passata b8 wychodzi z auta o własnych siłach (zadziałay poduszki kurtyny, auto bezwypadkowe). Miałem w karierze trochę spraw wypadków samochodowych ze skutkiem śmiertelnym, zwykle kierowcy/pasażerowie w "przyzwoitych autach" przeżyli lub mieli małe obrażenia, ci z starszych nie mieli tego szczęścia, prosta statystyka.



Nie intetesuje mnie to kompletnie ,cenie sobie ponad wszystko nakurwianie rsem do roboty,po czesci ,normalnie uzywac go na co dzień
Przez dwa lata dojezdzalem nim do pracy gdzie mialem 2km w jedna strone i wyj... mialem na to czy dogrzany czy turbiny wystudzone,ile pali itd.,teraz mam 30km w jedna strone i tez uzywam jako dupowoza i jak trzeba to wale po cement i belit pitatke do leroja
Zona z synem na dojazdy do szkoły. W zimę 1km w jedna strone ma s3 8l ktore tez jest niedogrzewane ,niestudzone idt. bo najzyczajniej podobaja nam sie takie auta ,czerpiemy przyjemnosc z jazdy nimi i nawet gdybym mial nieograniczony budżet to nie pomyslam bym o nowym smieciu
Poprostu nie i juz


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 05 Aug 2019 - 21:15
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





CYTAT(yotomeczek @ Mon, 05 Aug 2019 - 19:17) *
Idąc tropem bezpieczeństwa to chyba najlepiej jakiś czołg typu Volvo XC90 czy Audi Q7 smile.gif Od nich taki UP odbija się jak piłeczka a średni mieszczuch zostawia tylko rysę na drzwiach...



rosomakiem!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 05 Aug 2019 - 21:23
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(16vg60 @ Mon, 05 Aug 2019 - 20:32) *
I tak rak Nas opierdoli wiec co za roznica czy citigo czy chooj wie co laugh.gif
Ludzie oczym Wy gadacie,pozamykajcie sie najlepiej w chalupach z3 swoimi dzieciakami i babami ,bedzie najbezpieczniej

Czasami niedowierzam w to co tu czytam

Nie, w domu jest jeszcze gorzej. Prędzej zginiesz w domu niż na drodze. Tyle tylko, że wypadki na drogach są bardziej medialne i łatwiej rozpętać gównoburze, dzięki ktorym duże portale mają świetne wskaźniki wyświetleń PCM. Polacy lubią się napierniczać się między sobą i takie sensacje, zwłaszcza o "kierowcach BMW" są wodą na młyn.
Według danych European Injury Data Base, 42% zgonów w wyniku urazu to skutki wypadku w domu lub podczas wypoczynku. Wypadki drogowe, chociaż to o nich właśnie najwięcej się mówi, są odpowiedzialne za zaledwie 16%.
W tym roku będziemy robić z Policją materiał na ten temat, żeby sprawdzić polskie wskaźniki i "trendy". Patrząc na sytuację do końca lipca, wyglada na to, że prędzej Twoje dziecko zginie nad wodą na wakacjach niż w 18-letnim Audi A4 bez ISOFIX. PS. Volvo XC70 jest niesamowite. Miałem zaproponować, ale za stary strucel i na dodatek przekracza budżet. Za igłę ze świeżego rocznika trzeba liczyć 80 tys. zł a i to może być mało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 13:19