Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> GT5 Prologue.
subek
post Sat, 29 Mar 2008 - 18:15
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 October 2002
Skąd: Wlkp.





Tutaj recenzja http://www.valhalla.pl/recenzja202-Z-drogi...5-Prologue.html Jak dla mnie brak zniszczen to porazka, jak tak zostanie do wersji finalnej to olewam GT i bede nadal upalal Forze 2.


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 29 Mar 2008 - 18:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hwojtek
post Sat, 29 Mar 2008 - 19:38
Post #2


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





Załamka, ten brak uszkodzeń. Nie kupię XBoxa, bo chcę mieć Blueray w konsoli, ale... :/


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
izzy_rajder
post Sat, 29 Mar 2008 - 23:59
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 July 2003
Skąd: Warszawa





To że nie będzie uszkodzeń było wiadome od roku. W finalnej, pełnej wersji GT5 też ich nie będzie. Ciekawe natomiast jak model jazdy. Będę wiedział za jakiś czas, to napisze.

pzdr


--------------------
twins on board
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Sajmon
post Sun, 30 Mar 2008 - 15:13
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





W obecnym TG jest artykuł o kolesiu z Polyphony, jednym z twórców GT. Było tam napisane, że jeździł GT-Rem w GT5 (na kierownicy) po jakimś tam torze, a potem miał okazję jeździć po tym torze GT-Rem w rzeczywistości. Po ok. 8 okrążeniach jak dobrze pamiętam, jego czasy były zbliżone do czasów kierowców testowych Nissana i wszyscy byli tym nieco zszokowani. Artykuł podsumowuje właściwie zdanie, że jeśli masz pojęcie o jeździe samochodem w rzeczywistości to poradzisz sobie w GT5.... i na odwrót wink.gif
Fizyka jazdy stoi więc najwyraźniej na dostatecznym poziomie biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KruPin
post Mon, 31 Mar 2008 - 13:30
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sat, 21 June 2003
Skąd: Płock/W-wa





Info od kolegi (Frytola):

"Zniszczenia w Gran Turismo już niedługo?

Tak przynajmniej twierdzi Kazunori Yamauchi, a kto ma wiedzieć lepiej niż sam ojciec serii? Początkowo nie podobała mu się ta idea, ale z czasem doszedł do wniosku, że będzie to dobry kierunek rozwoju Gran Turismo. Mam wrażenie, że pomogły mu rzesze fanów, którzy wręcz błagali o wprowadzenie zniszczeń do piątej już części najbardziej znanej gry motoryzacyjnej na świecie. Yamauchi przyznał, że jego zespołowi nie udało się jeszcze przekonać wszystkich producentów samochodów, ale dodał, że są na dobrej drodze i powinniśmy się spodziewać zniszczeń “bardzo, bardzo niedługo”. Twórca Gran Turismo przeprosił również fanów za to, że nie mogą oni otrzymać pełnej gry w dniu premiery, jednak pozytywne jest to, że dzięki PLAYSTATION Network produkt ten będzie ciągle się rozwijać, a nowe elementy sieciowe znacznie przedłużą jego egzystencję. Na razie chciałbym, żeby się zajęli rzeczami, które nam obiecali w Prologue."

źródło: http://polygamia.pl/zniszczenia-w-gran-turismo-juz-niedlugo


Mi tam akurat ryba, czy beda zniszczenia, czy nie, bo staram sie tak jezdzic, zeby ich nie bylo i w 90% mi to wychodzi wink.gif


--------------------
Forum Leasing.pl

TDIRACINGTEAM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
frytol
post Tue, 01 Apr 2008 - 20:32
Post #6


Super User
Dołączył: Mon, 09 August 2004
Skąd: Płock/Warszawa





Jak pewnie wszyscy wiedza w europejskiej wersji GT5P pojawil sie dodatkowy samochod, ktory nie byl dostepny w wersji JP (tak, oplacilo sie czekac), jest to bolid F1 Ferrari smile.gif

Tutaj porownanie przelotu nowym autem z rzeczywistym przejazdem Schumachera:
http://www.youtube.com/watch?v=L023Gxp4pWM

Gra dostepna od 28.03 na Playstation Store, ale warto chyba zaczekac do piatku bo w praktycznie tej samej cenie bedzie w Empiku, a zawsze jest to pudelko, plytka i jakies tam gadzety smile.gif


--------------------
In Racing we trust
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erhabe
post Wed, 02 Apr 2008 - 15:27
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sat, 28 May 2005
Skąd: Elbląg





Filmy
http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=104259

Gralem kilka razy u kumpla w Forze, calkiem fajna, ale przyznaje sie, ze napalilem sie na ta gre jak jakis gowniarz...musze popracowac nad soba, zeby nie popadac w taka egzaltacje ;]

PS.
Kto udzieli niskooprocentowanej bezzwrotnej pozyczki pseudo-studentowi na zakup ps3 i gt5p wink.gif ?


--------------------
Wojtek

F4R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KruPin
post Fri, 04 Apr 2008 - 13:43
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sat, 21 June 2003
Skąd: Płock/W-wa





Ostaniej nocy mialem tą przyjemność grać w nową GT5 u kolegi Frytola wink.gif W połączeniu z 47" LCD i kierownicą G25 Logitech'a ta gra jest czyms niesamowitym. Dzwięk, grafika, polepszona fizyka jazdy, auta, to jest coś, co sprawia, ze od przerwania gry minelo 10h, a ja jestem nadal podniecony (ROTFL).

- Grafika: momentami mozna pomyslec, ze w niektore sekwencje wkrada sie rzeczywiscie film. Dopracowanie aut jest juz tak duze, ze na serio juz nie mam wiekszych wymagan od gry
- Fizyka jazdy: tym razem poprawiono odczuwanie masy auta. Jesli, ktos myslal, ze GT4 ma idealną fizyke, to tutaj bedzie podwojnie zaskoczony. Teraz czuc, ze jedziemy czyms, co realnie wazy ponad 1 tone i wydawaloby sie, ze jest trudniej (co za tym idzie - mniej przyjemnie)....no i jest, ale gdy czlowiek sie skupi i zacznie prowadzic samochód, jak prawdziwy, a nie zabawke, to to cale "utrudnienie" przechodzi w trudną do opisania przyjemnosc z jazdy. Reakcja auta jest natychmiastowa i rzeczywiscie, gdy zrobimy "kołyske" przy 150km/h i przy koncowym szarpnieciu kierownicą depniemy lewą nogą w hamulec - auto stawia natychmiast bokiem (nie zdazylem sie jeszcze nauczyc kontroli nad wyprowadzeniem z poslizgu, bo GT-R jest narowisty wink.gif ).
Jest jeszcze jedna sprawa, ktora mi sie podoba. Mianowicie, chodzi o tzw. "płożenie" w zakręcie. Gdy w GT4 szlo sie za ostro w zakrecie, to dochodzilo do nas irytujący odglosc pisku opon i pojawial sie wlasciwie przy nawet delikatnym skrecie. Teraz tego nie ma. Np. Honda ITR we wstępnej fazie zakretu z dohamowaniem zapiszczy na chwile, a potem samochód jedzie, jakbysmy rzeczywiscie nim jechali, a nie "tylko" go prowadzili...(jesli wiecie, o co mi chodzi? huh.gif )
- Wnętrze: na filmach m.in. na YT.com mozna odniesc wrazenie, ze ten widok, to jednak bardziej bajer, a nie nowe udogodnienie przyblizające nas do rzeczywistosci. Nic bardziej mylnego, ponieważ po przejechaniu juz jednego wyscigu nie wyobrazalem sobie, zeby jechac z inna kamerą (kamera za autem dla mnie juz nie istnieje od GT4, ale teraz to jest chyba tylko z tradycji). Widok jest szeroki, "szafa" czytelna, choc i tak mamy dodatkowe wskazniki z gry, ktore na pewno bede bardziej przydatne na mniejszych telewizorach (na 47" wystarczy spogladanie na "szafe"). Lusterko boczne, wsteczne-środkowe ulatwiają ogarnianie tego, co sie dzieje poza autem, ale tutaj znalezlismy z Frytolem jeden minus. Mianowicie, przy niskich predkosciach, w czasie pokonywania na prawde ciasnych zakrętów kierowca "nie podąża" za szczytem zakrętu - jego "glowa" nawet nie drgnie, co w mojej opinii dosc znacznie ogranicza pole widzenia i nasze zapatrywanie sie na pokonywanie zakretu. Kto wie, moze w GT5 juz to bedzie poprawione. Oczywiscie nie jest to na tyle irytujace, zeby dyskwalifikowalo "in-car camera", ale jednak intuicyjnie chcialoby sie przekrecic glowe w zakrecie smile.gif
- Dodatkowe plusy, to ilosc przeciwników. 16/14/12 to normalne liczby, takze na ciasnych torach. Bardzo fajnie urozmaica to wyscig, bo w momencie wykonania jakiegokolwiek błędu od razu wyprzedza nas 1-2, a czasem wiecej samochodów. Oczywiscie, gdy jedzie sie zachowawaczo, mozna juz na drugim kółku jechac na 1. pozycji, bo jednak poziom oponentów w Class C i B nie jest zbyt wymagający w mojej opinii. Tutaj raczej bez zmian od GT4.

Jak mi sie jeszcze cos przypomni, to napisze.

Dzięki wielkie Wojtku za mozliwosc cieszenia się tą grą za pomocą takiego "sprzętu". GT-R rządzi!!! laugh.gif


--------------------
Forum Leasing.pl

TDIRACINGTEAM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barwa
post Fri, 11 Apr 2008 - 15:53
Post #9


User
Dołączył: Mon, 24 October 2005
Skąd: Buntingford





W GT5 P gram od 2 tygodni gra jest świetna ale nie idealna. Tryb multiplayer dostepny mozemy grac z całym światem ale nie ma co ukrwyac narazie tentryb wiele nie oferuje, jest kilka serverow, gdy wybierzemy jeden zostajemy wrzuceni na tor z mieszanka ludzi nie ma mozliwosci zebyzagrac z kumplem online(chyba ze sie ma wielkie szczescie i zostaniemy przydzieleni na ten server).
Podoba mi sie rankings gdzie sa wrzucane czasy naszych przejazdow z time atack i punkty z drift trial. Mozemy porownywac nasze wyniki z innymi a nawet sciagnac replay'e innych graczy.W samej grze brakuje bardzo tuningu dopiero po ukonczeniu klas C,B,A udostepniony nam zostaje "quick tune", mozemy w nim suwakami podnosic moc zmiejszac masę auta, ustawiac zawias itp. Gra nie jest trudna wydaje mi sie nawet ze łatwiejsza od GT4, ale bardzo przyjemnie sie gra. W menu jest opcja GT TV co jakis czas gra sciaga filmy prezentacje aut (w obecnej chwili jest: intro, prezentacja EVO X,i dwie prezentacje GTR'a)
Szczerze polecam gre i mimo kilku niedociagniec (mutliplayer) jak do tej pory to gra nr.1 na PS3.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
frytol
post Sat, 12 Apr 2008 - 21:40
Post #10


Super User
Dołączył: Mon, 09 August 2004
Skąd: Płock/Warszawa





Faktycznie multiplayer nie jest idealny, gramy z losowymi ludzmi, ktorzy maja chyba po 13lat bo taktyka jest mniej wiecej taka, ze jak kogos wyprzedzisz to usilnie probuje Cie zepchnac z toru specjalnie uderzajac w rog twojego auta, srednio przyjemnie sie w taki sposob gra. Inna kwestia, ze do gry wydany zostal juz jeden update i beda wydawane kolejne takze multiplayer pewnie jeszcze sie zmieni i mysle, ze na 100% bedzie mozliwosc tworzenia 'prywatnych' wyscigow. Jezeli chodzi o quick tune to trzeba pamietac o tym, ze to tylko Prologue, a nie finalne Gran Turismo 5, ktore dostaniemy dopiero za ~rok.

Bardzo fajna opcja z rankingiem i mozliwoscia ogladania powtorek przejazdow dla najlepszych czasow, ale tu oczywiscie widac, ze najlepsze czasy robi sie jezdzac 'po bandach' czyli srednio 'czysto'...

Ja musze przyznac, ze gra nie jest dla mnie zbyt prosta, gram w trybie Professional z wylaczonymi wszystkimi kontrolami trakcji itd z kierownica G25 i manualna skrzynia biegow i czasem jest tak, ze niektore auta robia mi niespodzianki, ale to moze kwestia tego, ze mam troche malo czasu na granie ostatnio :/

Jezeli chodzi o ciekawostki to w gornym prawym rogu menu dostajemy informacje o pogodzie, ktora jest aktualnie na torach, poki co jest to tylko informacja, ale w finalnym GT5 (a kto wie czy nie w Prologue po jakims update) pogoda, ktora jest aktualnie na danym torze bedzie na nim taka sama w grze, czyli jezeli na ringu pada snieg to mamy w grze na ringu snieg, pewnie zrobia mozliwosc wylaczania i wlaczania pogody zeby nikt nie marudzil, ale i tak 'ficzer' bardzo fajny i pomyslowy smile.gif

Sony pracuje od dluzszego czasu nad czyms to nazywa sie Home, czyli takie przywiazane do konta PSN 'Simsy'. Wlasciciel konsoli poprzez swoje konto PSN'owe bedzie mogl sobie stworzyc swoje 'mieszkanie' itd. Wiekszosc tworcow gier zapowiada integracje tej zabawki ze swoimi tytulami, podobnie jest z Gran Turismo smile.gif. Czyli np w GT aktualnie mamy GT-R'a i w naszym garazu w Home stoi GT-R, ot taki bajer wink.gif

UPDATE:
Odnosnie zmian w trybie multiplayer i uszkodzen samochodow: http://www.gtplanet.net/vehicular-damage-c...o-gt5-prologue/

Zmiany w ostatnim update (spec II):
http://www.gtplanet.net/gt5-prologue-spec-...anges/#more-104

Zgodnie z zapowiedziami kolejne update'y beda dodawaly takze nowych producentow i nowe samochody, planowane sa tez nowe tory smile.gif. W nastepnym update ma dojsc np Peugeot


--------------------
In Racing we trust
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ogor
post Sat, 13 Dec 2008 - 16:08
Post #11


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 February 2006
Skąd: Bytów





Witam
Od dłuższego czasu upalam GT, najpierw na padzie a od jakiegoś miesiąca na Logitch’u G25 ale nie mogłem się zebrać żeby napisac pare zdań o grze. Jak na wersje prolog wrażenia jak najbardziej pozytywne. Jedynie tryb on-line trochę mało dopracowany, jak koledzy wyżej wspomnieli straszne zamieszanie w wyścigach, duża wina w tym słabego transferu, często samochody przeciwników „przeskakują” powodując nieprzyjemne sytuacje. Duży plus za ranking graczy, fajnie jest porównać siebie z zawodnikami z całego świata a dzięki powtórkąom z przejazdów TOP 10 można dużo się nauczyć (np. jak pokonywać dany zakręt). Stopień sprawności na torze „komputerowych” przeciwników jest cały czas na poziomie emerytowanych kierowców taksówek, ale można było się tego spodziewać. Brak zniszczeń też pewnie nikogo nie zaskoczył. Ale z racji tego że jestem samochodowym „zboczeńcem” i zamiast ścigania się z zawodnikami wole wybrać tor, samochód i katować go w kółko, GT bardzo mi odpowiada i polecam tą grę każdemu kto chce trochę poważniej podejść do tematu samochodówek na PS3.

Mam jednak parę zastrzeżeń/problemów do G25, po pierwsze manetka zmiany biegów jest bardzo delikatna, trzeba dobrze wyczuć w którym miejscu „załapuje” dany bieg. Najwięcej problemów sprawia mi zmiana z 2 na 3. Są może jakieś patenty na poprawienie tego?

Druga sprawa to kąt obrotu kierownicy, 900* bardzo fajnie sprawdza się w normalnych samochodach ale przy jeździe bolidem F1 można sobie ręce powykręcać. Jest sposób żeby jakoś w ustawieniach zmniejszyć kąt obrotu kierownicy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caro
post Fri, 29 May 2009 - 11:58
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 03 May 2004





Takie tam, szpargały....

http://www.gtplanet.net/weather-changes-ni...gran-turismo-5/

filmik:

http://www.yukom-client.de/client_space/au...und-illusion/r8
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 22:11