Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sprzeglo w M3 - dylematy
///M3power///
post Sun, 29 Feb 2004 - 21:57
Post #1


User
Dołączył: Thu, 18 December 2003
Skąd: 80 km od Lwowa :)





Mam do zmiany sprzeglo, to dyskusji nie podlega niestety. No i dylematy z tym zwiazane. 1) w serwisie twierdza ze w M3 zmienia sie rownoczesnie sprzeglo, docisk i kolo zamachowe(!). Wszystko fajnie tylko kolo zamachowe kosztuje ponad 2 x wieciej niz sprzeglo z docikiem. Teraz pytanie, maja racje czy chca to wtulic? Moze wystarczy przeszlifowac ?
2) ///M3 rzekl ostatnio ze bedzie zmienial u siebie i wsadza od diesla. W sumie logiczne ze powinno byc mocniejsze, tylko pytanie od ktorego modelu ? no i co z dociskiem tez od diesla. Pozatym jak to pasuje do calej reszty ?
3) Zakladajac ze jednak wsadzam normalna tarcze i docisk to co polecacie ? Nie mam pojecia jakiej marki sprzedaja w salonie BMW i czy istnieje cos lepszego (wytrzymalszego lub tanszego a tak samo dobrego)

A eMka to E36 3 litry

Pomozecie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 29 Feb 2004 - 21:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
///M3
post Sun, 29 Feb 2004 - 22:22
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Natolin





Mój kumpel zmieniał ostatnio sprzęgło w 3.2 litra i żadnego koła zamachowego nie zmieniał.

Co do sprzęgła od diesla to się własnie zastanawiam czy od 3.0 d będzie pasowało, bo jezeli będzie to logicznie patrząc powinno być mocniejsze. Ten diesel przenosi moment ponad 400Nm. Tez mam bolączke, bo niedługo w końcu mi padnie moje i będę zmuszony zmienić.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mr_Root
post Sun, 29 Feb 2004 - 22:59
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Juz Wawa





Albo oryginal, do codziennej jazdy styka, albo spieki nie mniej niz 6cio czesciowe oraz docisk z diesla np. 530d (chociaz to nie jest konieczne). Absolutnie wystrzegac nalezy sie spiekow 4-ro czesciowych (krzyzyk). Wibracje killuja tyni most, wal i inne czesci przeniesienia napedu.


--------------------
Mazda RX-8 Rotary Velvet
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr_Ł
post Sun, 29 Feb 2004 - 23:06
Post #4


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 December 2003





///M3power/// gdzie się pytałeś o to sprzegło? Może w Lublinie na Warszawskiej ?
Poza tym proponuje Ci zadzwonić do ASO i spytać jak wygląda wymiana kompletnego sprzegła (ile to kosztuje), a potem ewentualnie szukać innych, alternatywnych rozwiązań.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mario
post Sun, 29 Feb 2004 - 23:32
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Sat, 21 December 2002
Skąd: Płock





Jak nie zakładasz turbo to oryginał Ci wystarczy.
W Intercars są dobre sprzęgła Sachsa z dociskami do M3 i chyba za nieduże pieniądze.


--------------------
Wicemistrz Polski i Mistrz Pucharu PZMot na 1/4 mili w klasie Profi+ 2003r.
Ostatnie projekty :2 X BMW M3 3.0 Turbo ,Audi A3 1.8T,Seat Ibiza 1.8T, 2XBMW 325 Turbo,
2xAudi S3, 6xBMW E46 330i + 325 Supercharged by MTG
wiecek1@neostrada.pl gg 5424844
Sportowe układy wydechowe,uturbianie aut,instalacje kompresorów...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ravaglia
post Mon, 01 Mar 2004 - 06:38
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 10 December 2003
Skąd: Radom





http://www.radzikowski.dreamcars.pl/radzikowski/-zrobią ci zestaw jaki chcesz.


--------------------
M3 E30 Sport Evolution 1990 with A gruppe motor -ex
MB W140 600 SEL 1992 AMG 441PS 600 Nm-now
Ferrari 512 TR Testarossa Koenig Special 1991 500 PS 570 Nm-now and foreve
Go to the top of the page
 
+Quote Post
keyser
post Mon, 01 Mar 2004 - 07:46
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 28 August 2003
Skąd: z przypadku





Radzikowski to super fachowcy, muszę ich pochwalić, bo walczyli dzielnie z moim dociskiem. Co prawda nie udało się, ale walczyli dalej, i zrobili mi inny zestaw, za promocyjną cenę, także się wczuwają w "obsługę klienta".

a teraz konkrety:

padło słowo: "wymień na docisk od diesla..." to dobry pomysł, nie wiem tylko jak w Mpower'ze, ale u mnie w 325 trzeba było wymieniać razem z kołem zamachowym, tak więc ja kupiłem cały zestaw, koło/docisk/robiłem tarczę

te diesle to naprawdę dobra opcja, w serii ponad 400Nm, a po chipie 500Nm i trzymają
ale jeśli się okaże, że musisz zmieniać z kołem zamachowym, to skorzystałbym z oferty intercarsu i kupił sportowe Sachs'a, chcesz to wynajdę jaki ma mieć numer

oczywiście 6 spiekowa tarcza, jeśli będziesz robił spieki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
///M3power///
post Mon, 01 Mar 2004 - 07:56
Post #8


User
Dołączył: Thu, 18 December 2003
Skąd: 80 km od Lwowa :)





CYTAT("Piotr_Ł":3v20ve3r)
///M3power/// gdzie się pytałeś o to sprzegło? Może w Lublinie na Warszawskiej ?
Poza tym proponuje Ci zadzwonić do ASO i spytać jak wygląda wymiana kompletnego sprzegła (ile to kosztuje), a potem ewentualnie szukać innych, alternatywnych rozwiązań.


Czesci jak juz to biore z http://www.auto-breczko.com.pl. Wlasnie kumpel zmienial tam ostatnio sprzeglo w 330xi no i rozmawial z nimi o zmianie u mnie. Oni mi z tym kolem zamachowym wlasnie zamieszali. Co do cen oryginalow to sprzeglo + docisk ok 1400 brutto a kolo zamachowe 2900 brutto:(. zmiana ok 400.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
///M3power///
post Mon, 01 Mar 2004 - 08:01
Post #9


User
Dołączył: Thu, 18 December 2003
Skąd: 80 km od Lwowa :)





CYTAT("keyser":ume2q43o)
ale jeśli się okaże, że musisz zmieniać z kołem zamachowym, to skorzystałbym z oferty intercarsu i kupił sportowe Sachs'a, chcesz to wynajdę jaki ma mieć numer


Numer kola tarczy i docisku od diesla? bo sie pogubilem. Ale oczywiscie chce jesli bys mogl. I ile placiles za taki komplet ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
keyser
post Mon, 01 Mar 2004 - 08:04
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 28 August 2003
Skąd: z przypadku





ja bym kupił docisk i tarczę oryginalną z ASO, przeszlifował koło (może być tak, że nie trzeba) i jeździł dalej
czy w M3 jest dumasowe koło? (pewnie tak, skoro taka cena)

nie nie... nr. tarczy SACHS'a sportowej tarczy, do dużych momentów, któraby pasowała do ciebie

komplet do Diesla to w ASO takie same pieniądze jak do M3, koło jest dwumasowe i drogie, jeśli będziesz musiał z nim wymieniać, bo docisk by nie pasował do twojego zestawu, to moim zdaniem bez sensu... i wtedy kup SACHS'a

chyba, że znajdziesz cały komplet (DIESEL) na szrotach, zdarza się, w bardzo dobrym stanie i w bardzo dobrej cenie
kraina wiecznych promocji
Go to the top of the page
 
+Quote Post
///M3
post Mon, 01 Mar 2004 - 10:27
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Natolin





W M3 jest koło 2 masowe.
Mam takie koło do sprzedania jakby ktoś potrzebował.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Torsen
post Mon, 01 Mar 2004 - 19:19
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 06 July 2003
Skąd: Lux/Wawa





Ja zmienilem sprzeglo razem z kolem zamachowym, nie tyle co mi to zalecano, ale dwu-masowka byla wrecz uszkodzona (ponoc dosc wyjatkowe).


--------------------
Think different, think power ! <!-- s:) --><!-- s:) -->
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luk325
post Wed, 03 Aug 2005 - 21:33
Post #13


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 February 2004
Skąd: Tarnobrzeg





witam, mam male pytanko do znawcow. zmieniam na dniach sprzeglo w mojej 325 i nie wiem co wybrac. autko bedzie mialo w najblizszym czasie ok 220km (tak mysle). zastanawiam sie nad zestawem sprzegla od 328 lub m3, nie wiem tylko czy pasuje. a moze sie nie motac i kupic seryjne,
nie chce tylko znowu zmieniac sprzegla po 20 tys.


--------------------
www.MGARAGE.pl - SWAPY , MODYFIKACJE , CZESCI -BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Thu, 04 Aug 2005 - 18:27
Post #14


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





kup sprzeglo od S52b32 czyli M3 3.2 , jest to sprzeglo ktore potrafi przeniesc wiekszy momet a jak chlopaki pisali , bez turbo ci starczy spokojnie


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luk325
post Thu, 04 Aug 2005 - 19:43
Post #15


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 February 2004
Skąd: Tarnobrzeg





artix, ale czy bedzie pasowac bez zmiany kola zamachowego?? bo mnie sie nie usmiecha go kupowac. zastanawiam sie nad sprzeglem od 328 ale tez nie wiem czy pasuje bez zmiany kola zamachowego. zakladam kolektora od m3, wydech i dolot na zamowienie i program wiec co wybrac?? . moze ktos jeszcze cos podpowie?


--------------------
www.MGARAGE.pl - SWAPY , MODYFIKACJE , CZESCI -BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Thu, 04 Aug 2005 - 22:05
Post #16


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





325 docisk i sprzeglo ma 228mm a 328 240mm wiec niebedzie pasowac

w M3 tez ma 240mm zarowno w 3.0 jak i w 3.2


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miniuś
post Wed, 17 Aug 2005 - 21:20
Post #17


User
Dołączył: Fri, 04 March 2005
Skąd: bełchatów





jak ktos chce to załatwie nowke sprzegło (komplet) w cenie 850zł zarowno do m3 3.0 i 3.2 , wg mnie nie ma sensu zakładania zestawu od diesla jezeli silnik nie został mocno powzmacniany.
ps; sachs jest obecnie słaby , polecam luka lub valeo , gdyz sachs robi obecnie wiele rzeczy w turcji i innych podobnych krajach podobnie jak bosch , no chyba ze komus uda sie kupić oryginał produkcji niemieckiej wtedy jest ok


--------------------
bmw motorsport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Thu, 18 Aug 2005 - 21:19
Post #18


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





CYTAT("miniuś":1sx0nxod)
jak ktos chce to załatwie nowke sprzegło (komplet) w cenie 850zł zarowno do m3 3.0 i 3.2 , wg mnie nie ma sensu zakładania zestawu od diesla jezeli silnik nie został mocno powzmacniany.
ps; sachs jest obecnie słaby , polecam luka lub valeo , gdyz sachs robi obecnie wiele rzeczy w turcji i innych podobnych krajach podobnie jak bosch , no chyba ze komus uda sie kupić oryginał produkcji niemieckiej wtedy jest ok


czlowieku tu chodzi o sile robocza a nie o jakosc , gdyby tak bylo to 99 % firm zbankrutowalo by juz dawno


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miniuś
post Thu, 18 Aug 2005 - 22:10
Post #19


User
Dołączył: Fri, 04 March 2005
Skąd: bełchatów





CYTAT
czlowieku tu chodzi o sile robocza a nie o jakosc , gdyby tak bylo to 99 % firm zbankrutowalo by juz dawno

chyba kazdy normalny wie o tym , wiec sam wyciagnij wnioski ze swojej wypowiedzi . tylko ze ja do tej pory nie spotkałem sie z wyrobem "luk-a" ktory byłby produkowany w innym kraju niz niemcy- nie wiem jak ty.


--------------------
bmw motorsport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AS...
post Mon, 22 Aug 2005 - 20:38
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Thu, 31 October 2002
Skąd: ze wśi! jestem wieśniakiem!





jakość jak jakość, obecnie zieloni atakują..........
może ktoś to rozwinie
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:03