Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Med9.1 Kalibracja wtrysku
MisioLBN
post Sat, 27 May 2023 - 11:48
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Cześć,
W dużym skrócie 2.0 TFSI ea113 zmienione wtryski z RS3 na bliżej nie znany mi model (wygladaja jak rs4 lub 4.0 tfsi).
Powód zmiany jest prosty mianowicie zamkniete wtryski z rs3. Podobno te wtryski nie pracują z ciśnieniem na listwie powyżej 140b i u mnie dokładnie tak było tj. próba zadania 140b czy 150b na listwie = szarpanie autem itd itp.
Może są tacy co potrafią ruszyć wtrysk z RS3 CEPA na 170b ale nie poznałem smile.gif Zaworki na listwie testowane 2 sztuki
160b i zadane 145b -> w chwili kiedy pojawia się 145b requested od razu jest mega szarpniecie autem -> Zamkniecie wtrysków
175b Dynodrome zadane 150b -> nie ma nawet opcji wejsc na boosta bo auto szarpie


Jak mam zadane 135b i zaworek 175b auto normalnie jeździ i bardzo ladnie trzyma raila. Mam mocno customowa HPFP która nie jest dobrze skalibrowana przez co potrafi mi raila przestrzelić o 5b wzgledem zadanego a na jałowo jest niestabilny tj lata 50-60b.
Jedyny wpływ jaki ma niestabilny rail to problem z zadaniem np 140b bo wtedy na listwe wchodzi nawet 145b przez co szarpie.

Zmiana wtrysków na inne większe które są wytestowane przez sprzedającego i przy 170b nawet 600km obskocza. Dostałem korektę softu i auto nie ma opcji nawet wkręcić się na obroty na postoju smile.gif normalnie bez obciazenia jeździ, spokojnie pojechalem w trase, nie ma ubogo itd wszystko git. Odpala pieknie w stosunku do rs3 gdzie potrafil w dolot strzelac pod gorke jak z garazu wyjezdzalem. Jak tylko pojawia sie obciazenie od razu jest missfire na wszystkich cylindrach i obroty staja jak bym walil z procedury.
Wiem że najlepsze rozwiazanie to odstawić do tunera który zechce sie podjac tak pomodzonego auta i to wystroi. Tak zrobię tyle że w ciagu tygodnia wlatuje większe turbo i po tym zabiegu auto musi znaleźć chętnego tunera (nie takie proste przy aucie z docelowym G30-660).
Jeżeli okaże się że nie chce to jeździć to po co mi większe turbo jak nie mam paliwa i szkoda roboty. Dlatego próbuje tylko uruchomić to auto na obecnym setupie żeby być pewnym że po 1wsze jeździ a po 2gie mogę mieć na listwie więcej niż 140b bo to jest klucz do paliwa.

Skrócie może ktos się z takim problemem już zderzył, ma wolną chwilę żeby spojrzeć w logi, ewentualnie w softa i chce pomóc smile.gif Nie mam problemu zapłacić za pomoc albo umówić się że wpłacam kaucję na poczet pełnego strojenia po zmianie turbo a dostanę teraz soft na którym auto jeździ żebym spał spokojnie że będzie paliwo.

Poniżej logi i nagranie z postoju co się dzieje
https://drive.google.com/drive/folders/1wHb...?usp=drive_link



Setup Wtryski RS3+135b na listwie jeździ, zmierzone 410/575 na wiecej brak paliwa....

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 27 May 2023 - 11:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 19:37