Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jaki samochod z silnikiem V8
Piotr124
post Tue, 07 Jan 2020 - 10:05
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 07 January 2020





Witam wszystkich jestem nowy na forum

Planuje zakup samochodu z silnikiem V8 fajnie jak by mial naped awd,4x4 bedzie to samochod nie na tor tylko do codziennej jazdy jakie mozecie polecic malo awaryjne i niedrogie w serwisowaniu samochody z silnikami V8 ?

kwote jaka chce przeznaczyc na zakup to 70tys zl i moze to byc zakup z usa

Troche czytalem i podobno bardzo dobre silniki sa w samochodach:

Mustang gt 5.0 coyote s197
Dodge chellenger 5.7 hemi
Jeep grand cheeroke 5.7 hemi
Infiniti q50 i fx50 silniki 5.0
Mercedesy amg 4matic z silnikami m113 ale chyba drogie czesci listwa z cewkami 7tys zl a sa dwie?
Audi ale tu bezposredni wtrysk wiec odpada a starsze a4b6 4.2 ma podobno problemy z silnikiem

Czy jest jeszcze cos godnego uwagi prosze o jakies propozycje i uwagi z gory dziekuje




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 07 Jan 2020 - 10:05
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Rezor
post Tue, 07 Jan 2020 - 10:56
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Rozstrzał jeśli chodzi o pojazdy straszny. Skupiajac się na samych silnikach hemi: są trwałe ale (szczegolnie z lpg) mają problem z gniazdami zaworowymi. Jeśli wezmiesz wersje z mds to warto od razu kupić programator który w razie W umożliwi wyłączenie. Przy wymianie świec masz 16 sztuk.
Tak poza tym ja sobie chwale. Nie lubię SUV ale jako daily brałbym jeepa zamiast 5cio metrowego coupe. Na parkingach żeby wygodnie wychodzić/ wchodzić albo musiałbys parkować na obrzeżach albo zrobić lambo doors :D alternatywnie na tej samej platformie masz 300c i chargera.
W mustangu 5.0 będzie bardziej rozwojowe ale samochód raczej dla kawalera albo drugie daily w rodzinie. Są ludzie, którzy sobie chwalą, choinki w zimę wożą ale wg mnie to masochizm żeby na siłę coś udowadniać :) można w nawet pracować jako kurier inpostu w mustagu ale czy ekonomicznie warto? :D
O niemieckich v8 nie słyszałem ani nic dobrego ani jakiś strasznych opinii. Znajomy miał a6 z v8, opinia "silnik jak silnik tylko serwis prawie 2x tyle co w 1.8"


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr124
post Tue, 07 Jan 2020 - 11:31
Post #3


Rookie
Dołączył: Tue, 07 January 2020





Dzieki za odpowiedz
Tak myslalem o jeepie i lpg ale tu mi dales do myslenia teraz hmm
Mustang by mi wystarczyl na codzien tylko zima chyba lipa by byla na sniegu
a jak z silnikami bmw v8 i xdrive?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 07 Jan 2020 - 11:42
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





Piotr124 bardzo duży rozstrzał i każde z tych aut reprezentuje coś innego.
Dla mnie znowu jest temat podstawowy czyli przejechanie się najlepiej każdą z wymienionych opcji.
Niby się wydaje trudne ale kupić coś co ma cieszyć a potem Ci nie pasuje jest średnie.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 07 Jan 2020 - 11:59
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Rezor @ Tue, 07 Jan 2020 - 11:56) *
Tak poza tym ja sobie chwale. Nie lubię SUV ale jako daily brałbym jeepa zamiast 5cio metrowego coupe. Na parkingach żeby wygodnie wychodzić/ wchodzić albo musiałbys parkować na obrzeżach albo zrobić lambo doors biggrin.gif
Ford Mustang jest wielkości Peugeota 508, który uchodzi za jeden z mniejszych samochodów segmentu D. Większe od Mustanga są Talisman, Mondeo, Insignia - i jakoś w tych samochodach ludzie nie mają problemu z parkowaniem.

O miejsce parkingowe w galeriach też się nie martw. Ludzie panujący nad autem, znajdują miejsca, a ci, co nie panują, parkują na powiększonych kopertach przeznaczonych dla inwalidów, albo rodzin. Albo po prostu zaparkują byle jak, najlepiej w samym wejściu do galerii biggrin.gif

Jak to ma być V8 za 70 tysi, to pewnie od razu auto będzie szło do gazu - tu bym szczególnie się przyjrzał, gdzie można butlę dużą dać - w Jeepach na pewno, bo tam są pełnowymiarowego zapasy. W autach europejskich, to nawet bieda jest z dojazdówką, raczej dają kompresorek z uszczelniaczem, więc butla zajęłaby pół bagażnika.

Osobiście bym szedł w stronę Camaro, albo Challengera - mniej oklepane od Mustanga.

Nie bardzo rozumiem ten strach przed zimą? Jak przysypie śniegiem, to i tak wszyscy stoją w tym samym korku, czy jest napęd RWD, czy AWD. Jak jest lód na drodze, to tak samo wypadniesz z drogi, czy masz AWD, czy RWD. Taka realnie zauważalna różnica występuje na nierównych drogach, gdy pada deszcz i są koleiny - na AWD praktycznie nie ma wpływu żadna kałuża, koło się nie ślizga, jak w przypadku aut z jedną osią napędzaną.
A jak w góry na narty pojedziesz takim RWD, to pakujesz łańcuchy na koła i dasz radę.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Tue, 07 Jan 2020 - 12:07
Post #6


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Zasadniczo trzeba by określić czy ma być lpg, bo to decyduje o dostępnych silnikach. Bezpośredni wtrysk paliwa (i ogolnie nowoczesne jednostki) są bardziej oszczedne w spalaniu. (oczywiście nadal matematycznie opłaca się kupić starszy typ i gazowac), ale decyzja powinna zapaść przed zakupem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Tue, 07 Jan 2020 - 12:07
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Może europejska klasyka, Scania serii R? Najlepiej oczywiście 730 z wtryskiem XPi i kabiną CR19H lub nawet CR19T, ale tu budżet może nie pozwolić na zakup bezinwestycyjnego egzemplarza. Jeśli R500 to szukałbym egzemplarza po tuningu, chociażby podstawowym.

Po nicku wnoszę jednak, że wybór padnie na W124. Jako, że 500E/E500 są poza budżetem polecam 400E. Dlaczego nie E420? Ten pierwszy ma lepsze lakiery, reszta to kwestia gustu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Tue, 07 Jan 2020 - 12:37
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 07 Jan 2020 - 11:59) *
Ford Mustang jest wielkości Peugeota 508, który uchodzi za jeden z mniejszych samochodów segmentu D. Większe od Mustanga są Talisman, Mondeo, Insignia - i jakoś w tych samochodach ludzie nie mają problemu z parkowaniem.

Pisałem o challu. Nie mam na myśli problemu z ustawieniem pojazdu na miejscu parkingowym, a komfort wysiadania przy próbie otwarcia 2 metrowej furtki. Moja żona miała mniejsze coupe (406 coupe) i miała 2 razy sytuacje że ja na parkingu zablokowali i nie szło wejsc do srodka a co dopiero np dziecko do fotelika wsadzić smile.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Tue, 07 Jan 2020 - 18:44
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





"mało awaryjne i niedrogie w serwisowaniu samochody z silnikami V8 ?" To chyba oksymoron..... i do kompletu lpg ehh
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krasek
post Tue, 07 Jan 2020 - 19:32
Post #10


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 August 2006





Autor tematu nie określił czy V8 turbo, kompresor, NA, benzyna czy diesel, jak LPG to zapewne bedzie niewysilone NA, rocznikowo od ... Itp. Temat o wszystkim i o niczym
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr124
post Tue, 07 Jan 2020 - 21:27
Post #11


Rookie
Dołączył: Tue, 07 January 2020





moze mbyc z kompresorem ogolnie chodzi mi o awaryjnosc silnikow v8 jak wiadomo sa mniej awaryjne i te bardziej tak jest ze wszystkimi nawet 4 cylindrowymi jak naprzyklad nieudane fsi volkswagena poprostu chcialbym wybrac ten mniaj awaryjny i niedrogi w serwisowaniu bo jesli mam dac 14 tys za taka glupia czesc jak cewki zaplonowe do amg to przeciez to jest porazka
tak mysle o lpg jesli jakis silnik dobrze znosi lpg to dlaczego by nie ?
disel raczej odpada bo jak tam cos padnie to wiadomo ze niebedzie tanio
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Tue, 07 Jan 2020 - 23:25
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Hemi dobrze znosi lpg ale gniazda zaworowe to loteria. Są osoby które deklaruja że zrobiły 300k km na lpg i nic, a sa tacy którym się to "przytrafiło" już po paru tysiącach. U mnie poprzedni właściciel zrobił i nic się nie dzieje. Oleju nie ubywa, ogólnie wszystko wyglada spoko smile.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Wed, 08 Jan 2020 - 13:06
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 07 Jan 2020 - 11:59) *
Jak przysypie śniegiem, to i tak wszyscy stoją w tym samym korku, czy jest napęd RWD, czy AWD. Jak jest lód na drodze, to tak samo wypadniesz z drogi, czy masz AWD, czy RWD.


Sporo zależy od tego gdzie się głównie porusza, ale myślę że kierujący Jeepem wyjedzie z większości korków na trasie obierając trasę niedostępną dla większości osobówek, a nawet SUV. W mieście to już bez znaczenia, ale i tak ruszanie na ujeżdżonym śniegu/lodzie RWD może sprawić problem.

P.S. Optymistycznie zakładamy że śnieg będzie jeszcze u nas dłużej niż parę dni... wink.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 08 Jan 2020 - 14:11
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Jak nie musi być amg, a starczy niecałe 400 koni to i cewki się znajdą tańsze https://www.iparts.pl/auto-czesci/cewka-zap...046-100150.html
W 207, w212 e500, są i 4x4 ale chyba bym wolał rwd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Wed, 08 Jan 2020 - 16:10
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





pomijając już sarkazm przedmówców, na jaki rynek szło Q50 z V8?


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr124
post Wed, 08 Jan 2020 - 17:32
Post #16


Rookie
Dołączył: Tue, 07 January 2020





Dzieki za info mam pytanko czy sie do takiego w212 zamontowac kompresor ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 08 Jan 2020 - 17:48
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Do każdego samochodu się da smile.gif pytanie co chcesz uzyskać i czy jest to wg ciebie ekonomicznie opłacalne


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr124
post Wed, 08 Jan 2020 - 18:15
Post #18


Rookie
Dołączył: Tue, 07 January 2020





CYTAT(Rezor @ Tue, 07 Jan 2020 - 23:25) *
Hemi dobrze znosi lpg ale gniazda zaworowe to loteria. Są osoby które deklaruja że zrobiły 300k km na lpg i nic, a sa tacy którym się to "przytrafiło" już po paru tysiącach. U mnie poprzedni właściciel zrobił i nic się nie dzieje. Oleju nie ubywa, ogólnie wszystko wyglada spoko smile.gif


Mysle ze te wypalajace sie gniazda zaworowe w silniku hemi to wina zle dobranej i wyregulowanej instalacji lpg choc moge sie mylic


Go to the top of the page
 
+Quote Post
bamboocha
post Wed, 08 Jan 2020 - 18:33
Post #19


User
Dołączył: Wed, 10 February 2010
Skąd: Wałcz





Może Jeepa SRT? W razie w ameryce widziałem gotowe kity z kompresorem. Gaz przyjmie ale trzeba przerobić końcowy wydech bo ma na środku i butli nie idzie podwiesić.


--------------------
Chrysler Aspen 5.7HEMI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr124
post Wed, 08 Jan 2020 - 19:22
Post #20


Rookie
Dołączył: Tue, 07 January 2020





Wiadomo srt jest super ale za 70 tys raczej to niemozliwe chodzi mi o wersje po lifcie
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 16:44