Shoutbox 0 nowych PW 


116 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Audi 80 quattro B2 2-door sedan VR6 R30T 650KM@780NM, czyli wydumany projekt bez sensu i bez końca ;)
cowboy
post Sat, 17 Oct 2009 - 09:18
Post #21


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





koszt bodykitu to 400 EUR, można zamówić tu:

http://schmidt-gfk.de/

Tomas Schmidt specjalizuje sie w pakietach dla Berg Cup

co do maski to zobaczymy czy na Łotwie w koncu zrobią taką jak chcę smile.gif

sprawa wspomagania nie jest rozstrzygnieta, teraz nie mam wspomagania i dlatego są 4 pełne obroty w pełnym zakresie - ze wspomaganiem chyba 3,5
na szczescie zewnętrzny pasek mikro napędza kompresor klimy, który na bank wyleci...
jak bedzie mega ciężko kręcić to bedzie wspomaganie..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 17 Oct 2009 - 09:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
syncros
post Sat, 17 Oct 2009 - 16:23
Post #22


Super User
Dołączył: Thu, 21 February 2008





CYTAT(Dziku @ Fri, 16 Oct 2009 - 13:07) *
Cowboy, i inni obeznani w temacie, czy quattro w b2 miało inna bude niz fwd? W sensie podłoga z tyłu, tunel itp?

i drugie pytanie z jakiej wersji to jest przód:


Projekt genialny.

Podloga z tylu jest inna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 19 Oct 2009 - 09:34
Post #23


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(Dziku @ Fri, 16 Oct 2009 - 13:07) *
Cowboy, i inni obeznani w temacie, czy quattro w b2 miało inna bude niz fwd? W sensie podłoga z tyłu, tunel itp?

i drugie pytanie z jakiej wersji to jest przód:


tak, FWD ma inną podłogę z tyłu niż AWD

ale biorąc pod uwagę ceny B2 quattro (wyższe niż B3 a nawet B4) warto się zastanowić nad przeróbką, przy kompleksowej przebudowie auta...

IMO, to jest jakaś kombinacja wzorowana na sport quattro, nie jestem znawcą ale nie było takiej wersji, koles dał lampy i grilla ze sporta do tego kierunki wpasował w zderzak








--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guzior
post Sun, 25 Oct 2009 - 02:29
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Żyrardów





Jak grubośc ma ta przekładka miedzy silnik a skrzynie?


--------------------
885 60 50 40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Sun, 25 Oct 2009 - 14:16
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Cowboy,a nie sprawdzałeś czy skrzynia z passata b5 VR5 syncro(4motion) nie podejdzie pod Twój blok VR6 bez kombinacji z przekładką??


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 25 Oct 2009 - 15:50
Post #26


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(guzior @ Sun, 25 Oct 2009 - 02:29) *
Jak grubośc ma ta przekładka miedzy silnik a skrzynie?


przekładka ma dokładnie 30mm grubości i o tyle mniej więcej musi być odsadzone koło zamachowe w stosunku do seryjnego poprzecznego..



CYTAT(kiwi @ Sun, 25 Oct 2009 - 14:16) *
Cowboy,a nie sprawdzałeś czy skrzynia z passata b5 VR5 syncro(4motion) nie podejdzie pod Twój blok VR6 bez kombinacji z przekładką??


ta przekładka (adapter) dopasowuje do skrzyń: 016, 01A i 01E więc do standardowych wzdłużnych skrzyń stosowanych w VAGach


http://www.034motorsport.com/product_info....l6agn8a17csnqo2

Adapter Plate, VR6 to Audi Quattro Trans
Adaptor plate for bolting the VR6 engine to 016 / 01A / 01E Audi transmissions. High quality, cast aluminum, the same piece we use in our A4 Time Attack car, track tested with over 700 crank HP.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Sun, 25 Oct 2009 - 16:41
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Czyli rozumiem ,że silnik VR5 w passacie seryjnie jest przygotowany pod skrzynie umieszczoną wzdłużnie ,a VR6 nie. Dziwne bo VR5 umieszczana jest zarówno poprzecznie ( np:Bora),jak i wzdłużnie (passat b5) .Pokrewieństwo tych jednostek jest spore wiec może VR5 w passku ma taki przykręcany adapter ,który udałoby się kupić taniej i szybciej

Jakieś postępy w projekcie

Kibicuje Ci,Powodzenia wink.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FranoF1
post Sun, 25 Oct 2009 - 16:50
Post #28


Frequent User
Dołączył: Sun, 16 April 2006
Skąd: ja to wiem...





Z tego co widać, na adapterze jest naklejka VW, Audi, Seat, Skoda. Więc towar jest pewnie dostępny w servisie.


--------------------
B4 8C 2.0 20vt 7163 EFR 6-gang quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
staniekkk
post Sun, 25 Oct 2009 - 16:52
Post #29


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 March 2007





O to chyba chodzi:


Pozdro i powodzenia!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 25 Oct 2009 - 17:51
Post #30


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(kiwi @ Sun, 25 Oct 2009 - 16:41) *
Czyli rozumiem ,że silnik VR5 w passacie seryjnie jest przygotowany pod skrzynie umieszczoną wzdłużnie ,a VR6 nie. Dziwne bo VR5 umieszczana jest zarówno poprzecznie ( np:Bora),jak i wzdłużnie (passat b5) .Pokrewieństwo tych jednostek jest spore wiec może VR5 w passku ma taki przykręcany adapter ,który udałoby się kupić taniej i szybciej

Jakieś postępy w projekcie

Kibicuje Ci,Powodzenia wink.gif


żeby było śmieszniej adapter jest taki sam w poprzecznym VR5 jak i wzdłużnym smile.gif

Issam z 034 motorsport nawet chyba napisał w wątku z forum audizine , który przytaczałem wczesniej, że jest to OEM-owa część smile.gif
zresztą silniki typu VR6 są przeciez wzdłużnie w Touaregu (wresja R32) i Q7 (tylko R36)

postępy na dzisiaj są takie że mam adapter, rozrusznik, zamach i sprzegło.. wszystko siada i pasuje jak trzeba wink.gif

na początek fotka z przymiarki słynnego adaptera:



troche trzeba pokombinować z etką, poprzymierzać pare gratów ... na razie wygląda że problemy związane z posadowieniem wzdłużnie motorowni są poza mną smile.gif bo kwestię dorabienia łap traktuje jako, normalną rzecz przy swapie smile.gif

czekam na wolny termin i w połowie listopada auto jedzie do kolegi kefirsky i na wiosne moze wyjedzie..

jak wszystko bedzie szło dobrze i prace bedą przebiegać zgodnie z harmonogramem, to od stycznia zaczne kompletować graty do zaturbienia smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guzior
post Sun, 25 Oct 2009 - 18:09
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Żyrardów





Czyli znowu okazało sie że 034 to złodzieje? I licza sobie w pyte pieniedzy za cos co mozna uchodzic na naszym rynku?


--------------------
885 60 50 40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 25 Oct 2009 - 18:17
Post #32


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(guzior @ Sun, 25 Oct 2009 - 18:09) *
Czyli znowu okazało sie że 034 to złodzieje?


dlaczego złodzieje ?

zobacz jak jest cena na ich stronie, bodajze 210 USD, potem porównaj to z ceną w serwisie VW ...

płacić trzeba także, a może przede wszystkim za know-how !

a 034 Motorsport wie jak z tego silnika zrobić 800KM na kołach i sprzedaje to jako pakiet niemalże P&P do S4 B5 smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guzior
post Sun, 25 Oct 2009 - 19:30
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Żyrardów





CYTAT
dlaczego złodzieje ?

zobacz jak jest cena na ich stronie, bodajze 210 USD, potem porównaj to z ceną w serwisie VW ...

płacić trzeba także, a może przede wszystkim za know-how !

a 034 Motorsport wie jak z tego silnika zrobić 800KM na kołach i sprzedaje to jako pakiet niemalże P&P do S4 B5

Ze Śpiącym będziemy podpinali VEMSa (juz lezy i czeka) i stroili auto człowiekowi który rok czy półtora roku temu kupował praktycznie wszystkie graty od 2.2T z 034.
Pomijajac ze za wszystko slono przeplacił to niektóre czesci miały byc custom, a sa seryjnymi czesciami VAG za wiele wyzsza cene.
Np. ich Crank Pulley Cog, Audi I5 "Super Torque" jest to seryjne kolo pasowe jakie mozemy dostac np. w IC za 150zł - u nich kosztuje 100 dolarów i do tego sprzedaj je jako "super torque"(w koncu zamówiłem mu jakies stalowe kolo (EN19T) z zupelnie innej firmy, ktore naprawde jest "mocne")
szpilki ARP - przyszedł niby komplet na cały silnik, ale jedna czy 2 nakretki nie pasuja do szpilek - 034 umywa rece i nie chce przyjac zwrotu
pompa oleju "Brand new, OE Audi" - jest nowa, lezak magazynowy wyprodukowany w 98 roku w, uwaga, POLSCE.

Napisałem niedawno do shadziego o ew rysunek techniczny flanszy olejowej do ABZ - ze jestem z Polski i nie oplaca mi sie od nich targac jednego elementu - to odpisał ze jedyne co mi moze pomóc to zebym sobie kupil, bo nie udostepni i kropka. Pomyslalem sobie - a kij Ci w oko, i wyciałem identyczna na laserze za 90zł (krzyczy 40$, a produkuje je masowo pewnie)


--------------------
885 60 50 40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olozwirski
post Sun, 25 Oct 2009 - 20:09
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





Najwazniejsze ze czesci sa seryjne i ogolnie dostepne, w razie W na alledrogo mozna dokupic wszystko od reki. Co do wyboru to ciesze sie ze moglem pomoc.


--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 25 Oct 2009 - 21:20
Post #35


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(guzior @ Sun, 25 Oct 2009 - 19:30) *
Ze Śpiącym będziemy podpinali VEMSa (juz lezy i czeka) i stroili auto człowiekowi który rok czy półtora roku temu kupował praktycznie wszystkie graty od 2.2T z 034.
Pomijajac ze za wszystko slono przeplacił to niektóre czesci miały byc custom, a sa seryjnymi czesciami VAG za wiele wyzsza cene.
Np. ich Crank Pulley Cog, Audi I5 "Super Torque" jest to seryjne kolo pasowe jakie mozemy dostac np. w IC za 150zł - u nich kosztuje 100 dolarów i do tego sprzedaj je jako "super torque"(w koncu zamówiłem mu jakies stalowe kolo (EN19T) z zupelnie innej firmy, ktore naprawde jest "mocne")
szpilki ARP - przyszedł niby komplet na cały silnik, ale jedna czy 2 nakretki nie pasuja do szpilek - 034 umywa rece i nie chce przyjac zwrotu
pompa oleju "Brand new, OE Audi" - jest nowa, lezak magazynowy wyprodukowany w 98 roku w, uwaga, POLSCE.


a to nie znam takich szczegółów smile.gif w każdym razie ten adapter kosztuje coś koło 170 EUR, wiec to mniej więcej odpowiada 210 USD

co do innych gratów 034 do VR6 wzdłużnego: to rozrusznik mają jakiś kombinowany, IMO do poprzecznego 02A dorabiają jakąś flansze, sprzedają tez lekkie koła zamachowe w pełni customowe

http://www.034motorsport.com/product_info....l6agn8a17csnqo2

ja generalnie poszedłem swoją drogą i nie kupiłem nic w 034 Motorsport bo to byłoby zbyt proste smile.gif

CYTAT(olozwirski @ Sun, 25 Oct 2009 - 20:09) *
Najwazniejsze ze czesci sa seryjne i ogolnie dostepne, w razie W na alledrogo mozna dokupic wszystko od reki. Co do wyboru to ciesze sie ze moglem pomoc.


heh Olo - juz to pisalem, jestes ojcem chrzestnym tego projektu !!, ciesze sie ze jednak wróciłem do koncepcji VR6 24V, co było tez zasługą daniel1d11, który zwazył mi ten silnik..

jak wiadomo najlepszym tuningiem jest bazowanie na seryjnych cześciach z mocniejszych modeli i ten projekt sponsoruje ETKA, Allegro, a przede wszystkim jak to sie teraz mówi porządna rozkmina smile.gif wink.gif

po naszych dzisiejszych przymiarkach i pomiarach jestem bardzo pozytywnie podbudowany i juz nie moge doczekać sie az te klocki sie poskładają smile.gif

wychodzi na to, że pomysł VR6 24V T w budzie B2 jest tak podchodzący, że ze az genialny w swej prostocie !


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 01 Nov 2009 - 12:59
Post #36


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





kilka fotek z wczoraj:

zwrotnice z A4 1.8T - z tego pójdą piasty na tył
zwrotnice z A6 2.5 TDI - z tego pójdą piasty na przód (te z tarczami)



porównanie wielkości klocków Girling 57 i brembo



girling 57 siada na jarzmo z audi B3 7a



jak widać jak się założy piaste z A4/A6 (ma mniejesze ET) do zwrotnicy B3 to bedą pasować seryjne heble z A4/A6 czyli 312/25 albo moze nawet z S4/S6 ? bo chyba zwrotnica jest ta sama w eskach ?



jak podchodzi zacisk brembo do zwrotnicy B37a: jak widac kiespko bedzie z adapterem





no i zastanwiam sie czy jednak nie zastosowac z przodu seryjnego zacisku z S4/S6 - powierzchnia klocków bedzie większa niż w brembo z BMW e38 .. i lepiej wykorzystają tarczę 323/30 ?

chyba te hamulce powinny dac rade w 1100kg aucie.. to sa jakieś 2 tłoczkowe zaciski z małymi klockami z tego co kojarze...

takie jak w tej aukcji:
http://moto.allegro.pl/item800749192_zacis...i_s4_avant.html

ktoś zna rozstaw śrub mocowania tego zacisku ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guzior
post Sun, 01 Nov 2009 - 13:18
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Żyrardów





CYTAT
chyba te hamulce powinny dac rade w 1100kg aucie.. to sa jakieś 2 tłoczkowe zaciski z małymi klockami z tego co kojarze...

U Vipera daja rade (z tego co sam mi powiedział przez GG) seryjne girlingi z 7A z przodu + seryjne hamulce z tyłu. Auto jezdzi w KJS i po ulicy i jeszcze nigdy nie zbrakło mu hamulców.

I jeszcze prosba - masz juz te tarcze 323mm? Jak tak, to sprawdz, czy siada ona prawidłowo na orginalna piaste od 7A (głównie o otwór centralny mi chodzi)


--------------------
885 60 50 40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Wed, 04 Nov 2009 - 22:03
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(guzior @ Sun, 01 Nov 2009 - 13:18) *
U Vipera daja rade (z tego co sam mi powiedział przez GG) seryjne girlingi z 7A z przodu + seryjne hamulce z tyłu. Auto jezdzi w KJS i po ulicy i jeszcze nigdy nie zbrakło mu hamulców.

I jeszcze prosba - masz juz te tarcze 323mm? Jak tak, to sprawdz, czy siada ona prawidłowo na orginalna piaste od 7A (głównie o otwór centralny mi chodzi)


U Vipera dają rade z tym,że Konrad w Swoim B2 quattro ma 4,2 V8 280KM w serii ( jak właściciel pisze jest pewnie trochę mniej).Cowboy celujesz w 400KM więc jeżeli nie będziesz rozpędzać się powyżej 130km/h ( a na bank będziesz ) to te hamulce nie dadzą rady .Viper Swoim potworkiem głownie jeździ na imprezy ,na których rozpędza sie do 2-3 biegu .I do tych prędkości dają rade .
Z doświadczenia z mojej 2,8q i s2 ( fakt auta cięższe od Twojego założenia z projektu o dobre 300kg) to hamulce te nie dają rady po 2-3 krotnym hamowaniu z wysokich prędkości
Lepiej zrobic heble z zapasem wink.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 16 Nov 2009 - 19:42
Post #39


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





body kit zrobiony - na bazie oryginalnych form - Thomas Schmidt dał rade smile.gif pogadam z nim na temat maski ala sport quattro bo Łotysze wymiękli smile.gif









--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Mon, 16 Nov 2009 - 20:53
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





poszerzenia montujesz na nity? Fajnie ,że są postępy na bieżąco wink.gif

Kibicuje Ci wink.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post

116 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:48