Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> bmw e30 - zawieszenie, na ulicę, niskie, działające.
SAS Parts
post Sat, 19 Aug 2017 - 23:57
Post #41


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Dziś pyknąłem fotkę jak składa się poszerzenie Mikinki prosto z pudełka na E30 na oryginalny błotnik stalowy. To jest drugi taki komplet, na innej E30 mamy dokładnie taką samą jakość spasowania. Na górze poszerzenia warto zwrócić uwagę na fałdy, to nie jest odłażący lakier, czy pęknięcie ani rozwarstwienie to jest po prostu tak zalaminowane, czy tak nadlany żelkot. Nie wiem chłopaki przy montażu nie tykali tego.

Przy tych uniwersalnych jest jeszcze gorzej biggrin.gif To tak dla potomności, jeśli ktoś szykuje E30 na szerokich kapciach na tor i musi poszerzać budę i będzie szukał takich rozwiązań, na tanie i szybkie poszerzenie.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 19 Aug 2017 - 23:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
prznar01
post Mon, 21 Aug 2017 - 13:37
Post #42


Rookie
Dołączył: Tue, 15 August 2017





Air ride? Było rozważane?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Wed, 23 Aug 2017 - 21:08
Post #43


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





CYTAT(prznar01 @ Mon, 21 Aug 2017 - 12:37) *
Air ride? Było rozważane?


Nad air ride się nie zastanawialiśmy nawet do tego wozu, nie jeździłem na takim zawiasie, nie mam odczuć, nie wiem jak to się spisuje.

SAS - z góry to jako tako wygląda ale od boku słabo, ale jak coś to i tak będzie trzeba dopasowywać i tyle, dzięki za foto.

Jutro e30 leci na podnośnik wywalamy zawias i cały idzie do malowania proszkiem po tym składanie na nowych częściach, po poskładaniu na cacy będziemy myśleć nad poszerzeniami. Bo może na przód wlecą zaciski 4 tłoczki, może jedno tłoki z e34 4.0.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Thu, 24 Aug 2017 - 09:18
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





Wspawanie reperaturek (sierpów) z golfa mk1 nie pomoże lub z bmw e46?


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prznar01
post Thu, 24 Aug 2017 - 14:45
Post #45


Rookie
Dołączył: Tue, 15 August 2017





Air ride jest spoko. Auto przytyje kilka kg, ale komfort sobie ustawiasz jaki chcesz, wysokość jaką chcesz (oczywiście w jakimś zakresie). Minus, kosztuje trochę więcej jak dobry gwint oraz zwykły mechanik tego nie naprawi w razie wu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Thu, 24 Aug 2017 - 17:52
Post #46


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





CYTAT(Pietrek.L @ Thu, 24 Aug 2017 - 08:18) *
Wspawanie reperaturek (sierpów) z golfa mk1 nie pomoże lub z bmw e46?



Teraz lipa spawać bo już całe buda pomalowana na nowo ... trzeba było myśleć o tym wcześniej.

CYTAT(prznar01 @ Thu, 24 Aug 2017 - 13:45) *
Air ride jest spoko. Auto przytyje kilka kg, ale komfort sobie ustawiasz jaki chcesz, wysokość jaką chcesz (oczywiście w jakimś zakresie). Minus, kosztuje trochę więcej jak dobry gwint oraz zwykły mechanik tego nie naprawi w razie wu.



Koszty do zniesienia, ale jakoś nie ma na to parcia. Chyba jednak normalne dobre zawieszenie będzie OK.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prznar01
post Thu, 24 Aug 2017 - 18:10
Post #47


Rookie
Dołączył: Tue, 15 August 2017





Sprawdzone rozwiązania to sprawdzone rozwiązania wink.gif to fakt, ale opcja jest. Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Fri, 25 Aug 2017 - 06:53
Post #48


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





CYTAT(perlik @ Wed, 23 Aug 2017 - 21:08) *
SAS - z góry to jako tako wygląda ale od boku słabo, ale jak coś to i tak będzie trzeba dopasowywać i tyle, dzięki za foto.



No tak wyglądają poszerzenia od Mikinki. Z drugiej strony to samo, na innym E30 to samo, więc to nie jest kwestia że "błotnik po podcięciu zmienił kształt i dlatego nie pasuje" po prostu mają kiepską formę. A nawet jeśli błotnik po podcięciu wciągnęło w tym miejscu, to mają kiepską technologię że poszerzka tego nie da rady wyciągnąć.

Co do hebli rozważ jeszcze 4ro tłok z mercedesa, alu w cenie złomu. Do e36 mam adaptery, pod tarczę 315mm bodajże czy 325mm. Problem tylko z tymi zaciskami jest taki że były ich 3 czy 4 rodzaje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przem
post Fri, 25 Aug 2017 - 07:49
Post #49


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: wpr/wgm





To ja bym prosił o doprecyzowanie pod jaką tarcze, czy może tą z e46 325mm? I ile zacisk odchodzi od tarczy w kierunku rotora felgi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Fri, 25 Aug 2017 - 13:13
Post #50


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





na przód mam 4tloki z e38 i jeden tlok z 540, te z e38 wymagają ok 40mm dystansu pod felge.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Sun, 27 Aug 2017 - 13:00
Post #51


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





SAS, sprzedajesz te adaptery pod zaciski Mercedesa? Pod jaką tarczę pasuje? Jaka cena adaptera i jaki orientacyjny koszt zacisków?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Mon, 28 Aug 2017 - 10:26
Post #52


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Tarcza z insignii 315mm jeśli dobrze pamiętam. Zaciski z 320 w140 sztukę po 70-pln widziałem. Co do odległości do rotora to zależy od felgi głównie, ale dystans będziie musiiał być grany na pewno.

Ogólnie przyznam się że dostałem zlecenie aby ze wzoru dostarczonego naciąć tego trochę. Sam adapter to grosze (powiedzmy 5 - 7 dych komplet na oś), tylko nie podoba mi się sposób montażu zacisku do adaptera i to na bank zmienię na coś pewniejszego. Będzie drożej ale pewniejsze zamocowanie. We wzorze zacisk był mocowany prętem gwintowanym z wpustem na ampul za kontrę robiła śrubka m5 wkręcana w adapter blokująca owy kołek/pręt. Wszystko fajnie ma prawo działać ale nie wiadomo jakiej klasy są te kołki, nie wiadomo czy między zaciskiem a adapterem nie zrobi się jakiś luz itd. Więc mam kilka pomysłów jak to zrobić lepiej. Tylko czasu brak deczko.

Ale jak ktoś chętny sobie poeksperymentować to możemy sie dogadać.

Surowy adapter wygląda tak : Stal 8mm gat. s355

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Mon, 28 Aug 2017 - 14:15
Post #53


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





SAS, pw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Mon, 28 Aug 2017 - 14:19
Post #54


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





CYTAT(SAS Parts @ Mon, 28 Aug 2017 - 10:26) *
Tarcza z insignii 315mm jeśli dobrze pamiętam. Zaciski z 320 w140 sztukę po 70-pln widziałem. Co do odległości do rotora to zależy od felgi głównie, ale dystans będziie musiiał być grany na pewno.


Dystans jest potrzebny i to nie miało, od 15-20mm w górę dla np takiego BBS RC090. Sama felga ma ET20 do tego 2cm dystansu i robi się na prawdę szeroko... No ale ona nawet na org zaciski z 330i nie siada, więc z innymi może byłoby lepiej. Jak ktoś chce przymierzyć to zapraszam, mam w domu zwrotnice z tym zaciskiem i można sobie felgę przyłożyć w celu sprawdzenia.


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Mon, 28 Aug 2017 - 21:50
Post #55


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Jest jeszcze patent z zaciskami z Jaguara XJR czy XKR - też 4ro tłok albo nawet 6, na zwrotnicę BMW siada praktycznie p&p. Jeden otwór trzeba "porzeźbić" albo jarzmo od zera bo sam zacisk jest "przelotowy" (ma przykręcane jarzmo). Tarcza też podchodzi P&P pod zwrotnicę BMW e36 i e46. ALE w takim zestawieniu felga 18" oraz cena samego zestawu w używce to podobno majątek bo mało tego wyszło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Tue, 29 Aug 2017 - 04:53
Post #56


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





CYTAT(AT89S52 @ Mon, 28 Aug 2017 - 14:19) *
Dystans jest potrzebny i to nie miało, od 15-20mm w górę dla np takiego BBS RC090. Sama felga ma ET20 do tego 2cm dystansu i robi się na prawdę szeroko... No ale ona nawet na org zaciski z 330i nie siada, więc z innymi może byłoby lepiej. Jak ktoś chce przymierzyć to zapraszam, mam w domu zwrotnice z tym zaciskiem i można sobie felgę przyłożyć w celu sprawdzenia.

masz na mysli dystans pod felge bo zacisk jest tak bardzo na zewnatrz, czy dystans pod tarcze zeby ja bardziej wypchnac?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Tue, 29 Aug 2017 - 08:51
Post #57


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





Jakie cambery na przód wziąć ?
ola parts - 3d ameliniowe smile.gif
albo takie - 3d

Jak brać to 3d by mieć pełną regulację zapewne, tylko z jakiej firmy, by to działało i nie rozpadło się.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Tue, 29 Aug 2017 - 09:33
Post #58


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





CYTAT(SAS Parts @ Mon, 28 Aug 2017 - 21:50) *
Jest jeszcze patent z zaciskami z Jaguara XJR czy XKR - też 4ro tłok albo nawet 6, na zwrotnicę BMW siada praktycznie p&p. Jeden otwór trzeba "porzeźbić" albo jarzmo od zera bo sam zacisk jest "przelotowy" (ma przykręcane jarzmo). Tarcza też podchodzi P&P pod zwrotnicę BMW e36 i e46. ALE w takim zestawieniu felga 18" oraz cena samego zestawu w używce to podobno majątek bo mało tego wyszło.


Jak już idziemy w duże koszta, to najlepiej chyba kupić BMW Perfomance i mieć święty spokój.


CYTAT(Chycu @ Tue, 29 Aug 2017 - 04:53) *
masz na mysli dystans pod felge bo zacisk jest tak bardzo na zewnatrz, czy dystans pod tarcze zeby ja bardziej wypchnac?


Dystans pod felgę. Ale tak jak pisałem, BBS RC090 nie siadł nawet na zaciski 330i w e36 i trzeba było zdjąć trochę materiału z zacisku żeby nie obcierało. Po krótkich doświadczeniach mogę też powiedzieć, że w E36 zestaw 330i przód + 328i tył na tarczach brembo max i klockach Ferodo Perfomance robi robotę. Stroiliśmy w lato wieczorem (>20*C) auto na 3 biegu 80-160km/h i przez ponad godzinę tylko but-hamowanie-but a hamulce nie traciły na skuteczności. Seryjne 325i wystarczają na 2-3 hamowania z 200km/h do 100km/h a potem kaplica.

Więc duży hamulec tylko na tor lub "bo tak".


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Tue, 29 Aug 2017 - 11:25
Post #59


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





CYTAT(perlik @ Tue, 29 Aug 2017 - 08:51) *
Jakie cambery na przód wziąć ?
ola parts - 3d ameliniowe smile.gif
albo takie - 3d

Jak brać to 3d by mieć pełną regulację zapewne, tylko z jakiej firmy, by to działało i nie rozpadło się.


Te 3D sobie odpuść. Miałem w ręce, blaszka 3mm czy 4mm, typu "plastelinowego", bo po kilku przejazdach się to pogięło, łożysko ze złym pasowaniem - za ciasno mocno, powodowało trudności w pracy układu kierowniczego, a w innym przypadku aż sprężyna przeskakiwała w amorze a kierownica nic nie odbijała. Te od OLA parts ameliniowe, nie wiem nie miałem w rękach.

FTWL mają raczej dobre. Swagier chyba też więc w tę stronę bym szedł.

A najlepiej byś zrobił jakbyś po prostu sobie założył poduchy od M3. A regulację załatwił po prostu wiercąc nowe otwory w tej poduszce. Na ulicę nic lepszego nie będziesz miał. Bo w tych camberach to różnie bywa z tymi łożyskami, a raczej nie z samymi łożyskami co z pasowaniem łożysk. Bo tutaj jest wina, za ciasno i będzie kiepsko to działało z czasem wytrze się szybko zrobi się luz i je wyklepie, za luźno i wybije na dniach. Niby łożysko 5 czy 7 pln (bo droższych to tam nikt nie wkłada) Silver montuje zwykłe łożysko GE20 za 5,20Brutto/szt, wymieniałem to takie było.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Tue, 29 Aug 2017 - 12:10
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





To te poduszki od E36 m3 podejdą do E30?Rozstaw śrub jest chyba inny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 11:29