Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dodatkowa chlodnica wody, Chlodzenie nie wyrabia
Pug306
post Tue, 30 Jul 2019 - 00:22
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 29 July 2019





Witam. Chlodzenie mi nie wyrabia. Peugeot 306 2.0 kompresor. Mysle nad dodatkowa chłodnica wody. Moje pytanie gdzie najlepiej wpiac sie w obieg ? Chlodnica oleju odpada kompresor jest tuz przy filtrze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 30 Jul 2019 - 00:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Dziku
post Tue, 30 Jul 2019 - 05:48
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Może większa chłodnica? Grubszy rdzeń? Pytanie jeszcze czemu nie wyrabia, czy zasłonięta, jaki IAT, jaki kompresor ile ładuje itp...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pug306
post Tue, 30 Jul 2019 - 09:12
Post #3


Rookie
Dołączył: Mon, 29 July 2019





Zaslonieta jedynie collerem jest on dość spory ale drozny. Chlodnica od peugeota 406 mogla by sie nadac jest szersza i wyzsza ale
rdzen ten sam na grubość. Kompresor Eaton m45 pompuje 0,5 bara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Tue, 30 Jul 2019 - 09:44
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





sprawdź jaki masz typ chłodnicy , pewnie masz wersje z rurkami w rdzeniu , poszukaj może są dostępne chłodnice które maja rdzeń nie z rurek z z cieniutkich płaskich kanałów one są dwa razy bardziej wydajniejsze nawet jeśli ich grubość rdzenia jest mniejsza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Tue, 30 Jul 2019 - 14:27
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





0.5bara to przełożenie koło 2:1, nie jesteś poza mapą? Może to biednye m45 więcej grzeje niż pompuje i robi mnóstwo strat, stąd temperatura....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pug306
post Tue, 30 Jul 2019 - 14:44
Post #6


Rookie
Dołączył: Mon, 29 July 2019





Więc wywalić kompresor i wstawić np m62 skoro ten pompuje juz na granicy ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Tue, 30 Jul 2019 - 14:50
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





CYTAT(Pug306 @ Tue, 30 Jul 2019 - 14:44) *
Więc wywalić kompresor i wstawić np m62 skoro ten pompuje juz na granicy ?

To już twoja wola, bez logów temperatury w dolocie i doładowania możemy gdybać, jaki spec silnika?
Jak masz wiedzę i zaplecze albo masz pieniądze dla kogoś kto ma to tvs 1320 będzie sporo lepszy niż m62, czy nawet m90, bo to że eaton na stronie napisał że od 2.5 do4l dla m90 to jakieś mieporozumienie....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pug306
post Tue, 30 Jul 2019 - 16:47
Post #8


Rookie
Dołączył: Mon, 29 July 2019





Jeżeli chodzi o moc to ładnie ciągnie, ale ostatnio przy spokojnej jeździe fakt był upał przejechalem 20km i weze od coolera do przepustnicy byly gorące. Temperatura 100-105stopni. Cooler duzy wystawiony centralnie na powietrze. Wiec moze faktycznie kompresor nie wyrabia ale zeby przy spokojnej jezdzie tak goracym walilo ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pug306
post Tue, 30 Jul 2019 - 16:51
Post #9


Rookie
Dołączył: Mon, 29 July 2019





Silnik 2.0 121km chlodnica najwieksza i najgrubsza do tego modelu. Moze wypiac węża od coolera do przepustnicy pooupalac go troche i zobaczyc wtedy temperature ? Jezeli bedzie ok to chyba wiadomo ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Tue, 30 Jul 2019 - 19:10
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





100-105 stopni w dolocie,?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pug306
post Tue, 30 Jul 2019 - 21:09
Post #11


Rookie
Dołączył: Mon, 29 July 2019





Nie, temperatura wody, nie mam miejsca zeby wpiac czujnik. Moze zmiana coolera na wydajniejszy da rade ? Ten co mam jest lipny z jakiegos reno. Mam tez filtr stozkowy puszczony w dolot kompresora, jest on nieodizolowany takze, gdyby ogarnac zimne powietrze ze stozka plus cooler lepszy mozr mialo by to sens ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pug306
post Tue, 30 Jul 2019 - 21:12
Post #12


Rookie
Dołączył: Mon, 29 July 2019





Plan jest taki ogarnąć dolot do kompresora zimny, cooler bardziej wydajny bo ten to porazka, chlodnice dam lutowana aluminiowa. 2 wiatraki i moze by to dalo rade ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Tue, 30 Jul 2019 - 21:14
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





A ktoś to stroił? Czym? Takie zmienianie na pałę nic nie da, trzeba znaleźć przyczynę..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 30 Jul 2019 - 21:14
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Zwiększając grubość rdzenia spada wydajność jednostkowa logarytmicznie, a nawet jeszcze gorzej z uwagi na fakt oporów przepływu. W praktyce rdzeń grubszy od 30mm jest mało sensowny.
Jak masz opcję na chłodnicę o większej powierzchni to taką montuj w pierwszej kolejności, ale zapewnij odpowiedni nawiew na chłodnicę oraz odprowadzenie ciepłego powietrza.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pug306
post Tue, 30 Jul 2019 - 21:26
Post #15


Rookie
Dołączył: Mon, 29 July 2019





Strojone było u tunera ktory sie tym zajmuje. Czym nie wiem. W dni chłodne nie ma az takiej tragedii ale w upały moment sie grzeje. Sądziłem ze grubszy rdzeń=lepsze chlodzenie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 30 Jul 2019 - 21:38
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





To się proponuję zastanów dlaczego producenci pojazdów nie stosują grubych rdzeni tylko duże powierzchnie. I wyobraź sobie co się dzieje z temperaturą powietrza w trakcie przelotu przez rdzeń i sobie sprawdź ręką czy powietrze, które teraz wydmuchuje wentylator z Twojej chłodnicy jest zimne czy ciepłe. Przemyśl sobie jeszcze to jak wraz z wzrostem grubości rdzenia rosną opory przepływu. Jak pisałem wyżej logarytmicznie byłoby cudownie, a jest gorzej.
Jeśli latasz 200km/h + i masz spory gradient ciśnienia na rdzeniu to proszę bardzo, gruby rdzeń jest dla Ciebie.

P.S. Samochody o sporo większych mocach od Twojego nie mają grubych rdzeni fabrycznie.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pug306
post Tue, 30 Jul 2019 - 22:03
Post #17


Rookie
Dołączył: Mon, 29 July 2019





Rozumiem. Dzieki za 'lopatologiczne' wyjasnienie. Zastosuje sie do Twojej rady i zaczne od chlodnicy. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie. Będę dawał znać jak rezultaty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pug306
post Wed, 31 Jul 2019 - 11:26
Post #18


Rookie
Dołączył: Mon, 29 July 2019





Mam dylemat. Chlodnica z 406 ma wymiary 640x415x22 aluminuowa polaczona mechanicznie, natomiast chlodnica aluminiowa lutowana 610x378x22 i moje pytanie która będzie bardziej wydajniejsza ? Nigdzie nie moge znaleźć w tych pierwszych wymiarach lutowanej :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomeczekcbr
post Tue, 06 Aug 2019 - 23:36
Post #19


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





a jaka jest temperatura oleju? włóż termopare miernika przez bagnet do miski. czy jest jakiś wymiennik woda olej? wcale nie musisz sie wpinac pod filtrem jeśli się nie da. mozesz wyjsc z miski pompą elektryczną. na ogół blok ma jakąś magistrale olejową, która musi być jakoś wiercona fabryce - najczesciej od zewnątrz. czyli muszą być korki - broki- w które możesz się wpiąć.

i kup sobie intercooler z fmica. to niejest jakis duzy pieniadz. w dolocie bedziesz mial 10 stopni wiecej niz na zewnątrz przy bucie oczywiscie. tez stosowałem reno master i to tylko zatykało dolot a kompresor itak już ledwo jęczy.

sterowwnik jaki znam najbardziej do turbo obcina doładowanie powyzeej 50 stopni przed przepustnicą i broni sie w ten sposób przed stukowym. i to jest taka granica, którą musisz przyjąć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Thu, 08 Aug 2019 - 07:50
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Pug, skup swoją uwagę na wykonaniu kierownic powietrza do coolera i uszczelnieniu wentylatorów, tak aby faktycznie zaciągały powietrze przez chłodnicę a nie bokami.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 13:04