Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Napięcie na pompie paliwa?, Walbro 255l/h
GMS.
post Thu, 02 Jun 2011 - 13:35
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2008
Skąd: Polska





ja nic nie drutuję i nie lubię tego robić wszystko robię tak jak powinno być, a takich co chcą żebym tak robił gonię od razu
widzę że nie rozumiecie o co mi chodzi, niech mi ktoś pokarze seryjne auto w którym pompa paliwa chodzi po włączeniu zapłonu...
powiedzmy że takie auto które ma podłączoną w ten sposób pompę paliwa uczestniczy w wypadku wystarczy że się urwie przewód paliwa a kierowca będzie nie przytomny paliwo leje się bez opamiętania gdzie kolwiek i po czym kolwiek w ciągu minuty takie auto zamieni się w kulę ognia zanim ktoś zdąży zareagować a kierowca ewentualnie pasażerowie mogą spalić się żywcem , nie po to producenci wymyślają zabezpieczenia które wpływają na bezpieczeństwo przykładowo uderzeniówka, lub blokada ecu z układu air bag żeby podpinać pompę pod jakiś guzik którym pstrykasz sobie sam, już wcześniej pisałem jak to należy zrobić , nie potrzeba wymieniać kabli w wiązce wystarczy rzucić dodatkowy przewód i przypiąć go do ori wiązki.
Tyle w temacie odemnie a zrobi jak kto chce pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 02 Jun 2011 - 13:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
DOHC
post Thu, 02 Jun 2011 - 14:26
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





CYTAT(GMS. @ Thu, 02 Jun 2011 - 13:35) *
ja nic nie drutuję i nie lubię tego robić wszystko robię tak jak powinno być, a takich co chcą żebym tak robił gonię od razu
widzę że nie rozumiecie o co mi chodzi, niech mi ktoś pokarze seryjne auto w którym pompa paliwa chodzi po włączeniu zapłonu...
powiedzmy że takie auto które ma podłączoną w ten sposób pompę paliwa uczestniczy w wypadku wystarczy że się urwie przewód paliwa a kierowca będzie nie przytomny paliwo leje się bez opamiętania gdzie kolwiek i po czym kolwiek w ciągu minuty takie auto zamieni się w kulę ognia zanim ktoś zdąży zareagować a kierowca ewentualnie pasażerowie mogą spalić się żywcem , nie po to producenci wymyślają zabezpieczenia które wpływają na bezpieczeństwo przykładowo uderzeniówka, lub blokada ecu z układu air bag żeby podpinać pompę pod jakiś guzik którym pstrykasz sobie sam, już wcześniej pisałem jak to należy zrobić , nie potrzeba wymieniać kabli w wiązce wystarczy rzucić dodatkowy przewód i przypiąć go do ori wiązki.
Tyle w temacie odemnie a zrobi jak kto chce pozdrawiam

po przemyśleniu w 100% popieram . Wzbudzenie przekaźnika wziąć ze starego przewodu zasilającego pompę . Nie sadzę by przekaźnik stawiał większy opór niż przełącznik więc nie zmienia to nic w "performance" a jest profi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdrianR32
post Thu, 16 Mar 2017 - 21:01
Post #23


Super User
Dołączył: Sun, 03 March 2013
Skąd: warszawa





odkopie Kotleta

mam podobny Problem widoczny na wykresach....na 3 biegu ladnie moc do konca ,a juz na 4 biegu cos przydusza
a ze latalem na EPMAN 255lph to uznalismy ze to on gorą nie wyrabia..
zmieniona na nowke z Tomson Motorsport DW200 i nadal to samo..
cis na listwie pod obciazeniem 4,9bara stabilne
regulator 3.5 plus 1,42 doladowania
dv nowy properfekt sztywna sprezyna
przeplywka zapas do 400KM (obecnie maks 4,7v) granica zamkniecia 4.95v
dzis sprawdzony pobor prądu na aku 13.9 na pompie 12.6
pod ociazeniem na pompie 12,8 w aucie 14-14,2v

problem taki ze 1-2-3 bieg idzie ciagle bez zadyszki ,potem przepinka na 4 bieg i przy 5000rpm nagle jak by minimalnie zabraklo paliwa(dokreca sie ale czuc wyrazny spadek mocy) wystarczy odposcic gaz delikatnie znowu na 5000rpm i do podlogi gaz i juz jest ok...jak dla mnie pod ociazeniem jak by nie wyrabiala pompa przez za niski prad...
Wykres 4bieg widać lekka zadyszke

A tu 3 bieg gdy problemu nie ma

ma to sens? prosze o opinie


--------------------
270+/510+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdrianR32
post Thu, 16 Mar 2017 - 21:09
Post #24


Super User
Dołączył: Sun, 03 March 2013
Skąd: warszawa





Dodam że na tych wykresach było to nieznaczne, a teraz od 5000 jest tak jak by 300km Góra do końca..
Podczas jazdy odczucie jest takie że do 5000sie napędza pięknie i nagle jak by ktoś podpiął naczepe


--------------------
270+/510+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Thu, 16 Mar 2017 - 21:09
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Adriano ale gdzie tu pytanie? tongue.gif wiazka do pompy ori? Nie wiem jak epmany i dw ale na 044 np na seryjnych pizdzikowych kabelkach tez bywa roznie, wiec wiazke pod pompe nie zaszkodzi zawsze zrobic porzadniejsza wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdrianR32
post Thu, 16 Mar 2017 - 21:14
Post #26


Super User
Dołączył: Sun, 03 March 2013
Skąd: warszawa





Jutro na krótko złapie i plusa i masę z aku. I pojadę przetestować.
Sory że taki metlik myśli. Ale już wszytko powymienialem. Nowe świece. Przepływka. Pompa już 3sztuka(walbro,epman,dw200) i raz jest ok a za chwilę z kimś się łapie na trasie i 4-6bieg kaganiec
Odpuszcze gaz i raz jest ze idzie i dokreca się mocą a innym razem ze zamulka


--------------------
270+/510+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Thu, 16 Mar 2017 - 21:35
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Dla zobrazowania przykład Walbro GSS307 - osobiście radzę wiązkę poprawić.




--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdrianR32
post Thu, 16 Mar 2017 - 22:00
Post #28


Super User
Dołączył: Sun, 03 March 2013
Skąd: warszawa





Też tak uważam jak Wzielismy miernik i po mierzyłem pod obciążeniem plus ta instrukcja Dw200


--------------------
270+/510+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hatsan
post Fri, 17 Mar 2017 - 07:10
Post #29


Frequent User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: SzczebrzeszyN





A tak zapytam w podobnym temacie,a co myślicie o podłączeniu dwóch pomp seryjnych do jednej listwy? Powiedzmy że wydajność się podwoi ciśnienie raczej nie dobrze myślę? Jakieś wady są tego rozwiązania? Pompy zasysalyby dwie oddzielnie z baku a podłączone były by do jednego przewodu trojnikiem za wyjściem z pompek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 17 Mar 2017 - 07:15
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





hatsan, nie ma.. przeciez tak sie robi bardzo czesto np. z 044 wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Fri, 17 Mar 2017 - 09:17
Post #31


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Dodam że u siebie mam tak;
Z pompy paliwowej wypuszczone przewody na zewnątrz przez konektory damski - męski bez żadnych kostek. Plus z akumulatora idzie do pompy przez przekażnik, masa idzie przez włącznik, a sygnał daje plus z komputera podpięty do przekaźnika na którym miałem marne 10 voltów..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hatsan
post Fri, 17 Mar 2017 - 12:47
Post #32


Frequent User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: SzczebrzeszyN





CYTAT(kkkacper @ Fri, 17 Mar 2017 - 07:15) *
hatsan, nie ma.. przeciez tak sie robi bardzo czesto np. z 044 wink.gif


Właśnie widziałem już gdzieś parę razy dwie pompki lecz nikt nigdzie nie pisał czy to lepsza czy tańsza opcja niż jedna porządna.
Adrian skoro ma już 3 pompki może podłączyć drugą jak nie chce mu się szukać w wiązce spadku napięcia wtedy paliwa mu nie zabraknie.
Ale lepsza opcja jak Pisał Czuczu przez przekaznik.on włączy się nawet przy niższym napięciu..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Fri, 17 Mar 2017 - 12:50
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Ja do 044 mam 4mm2 i spada o 0.2V


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 17 Mar 2017 - 17:45
Post #34


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Przy 12.8V nie jest jeszcze tragedia, producenci podają parametry pomp dla 13.5V.
Ja bardziej bym obstawiał cewki, jeśli auto dostaje czkawki, niż pompę paliwa. No chyba,że pompa ssie jakoś z kosza, w którym brakuje paliwa po długim przyspieszaniu.
Jak zalejesz bak do pełna, to też tak się dzieje?
Zrób logi , to będzie wiadomo co się dzieje. Zapłon, AFR , doładowanie, temperatury.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 17 Mar 2017 - 18:17
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(kkkacper @ Fri, 17 Mar 2017 - 07:15) *
hatsan, nie ma.. przeciez tak sie robi bardzo czesto np. z 044 wink.gif

Dwie pompy równolegle pracujące na raz mają taką wadę, że na jałowych obrotach i delikatnych obciążeniach regulator nie da rady upuścić takiego wydatku paliwa, ciśnienie wtedy będzie za wysokie. Trzeba pompami sterować sekwencyjnie. Poza tym mając 2x044 najczęściej problemem staje się przekrój fabrycznych przewodów paliwowych, listwy, regulatora.

CYTAT(jackkpl @ Fri, 17 Mar 2017 - 17:45) *
Przy 12.8V nie jest jeszcze tragedia, producenci podają parametry pomp dla 13.5V.
Ja bardziej bym obstawiał cewki, jeśli auto dostaje czkawki, niż pompę paliwa. No chyba,że pompa ssie jakoś z kosza, w którym brakuje paliwa po długim przyspieszaniu.
Jak zalejesz bak do pełna, to też tak się dzieje?
Zrób logi , to będzie wiadomo co się dzieje. Zapłon, AFR , doładowanie, temperatury.

+1
Bez logowania to wróżenie, jak AFR na 3 biegu do samego końca, a jak na 4 biegu do samego końca? Jakoś pasuje odróżnić czy brakuje ciśnienia czy jest problem z układem zapłonowym albo czymś innym.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdrianR32
post Fri, 17 Mar 2017 - 18:19
Post #36


Super User
Dołączył: Sun, 03 March 2013
Skąd: warszawa





Dziś zmienione kable na 2mm2 na krótko spielismy i nadal to samo maks 12,7v
Na aku ładowanie 13,7 więc też za małe, na drugim aku też to samo więc alternator sprawdziłem ale na alternatorze 14,2 więc gdzieś między Alter---aku spadek
Więc szybką akcja kupno kabla masowego 15mm miedziany

I znowu sprawdzenie polepszylo się i na aku 14,0-14,1 i na kostce Pompy 13,0-13,1 v ale nadal nie ma 13,5v
Macie jakiś pomysł???
Pod obciążeniem nie spadało ale napier....deszcz ale czuć że przydusza nadal,odpuszczam gaz znowu decha i już ciągnie..
Co do pompy to była i w koszu była i obok kosza plus filterek, a teraz jest w koszu z wycięte podłoga pod pompa i filterek wystaje.. Paliwa ponad 1/2baku
Ciagle efekt ten sam

Pyta ko czy mogę jeździć tak z kablem podpięty dodatkowo między aku - alternator jak na foto?? Będzie pociągnie te docelowo ale po weekendzie czas dopiero będą mieli w warsztacie?
Cewka?? Hmm a nie odcinalo by jak w rev limiter?
Tu chwilą ok a za chwilę przydusza wyczuwalnie.. A za chwilę ok.. Ładowanie na serwisowce 13,8 wskaźnik Defi 13,7 na aku miernikiem 14v


--------------------
270+/510+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hatsan
post Fri, 17 Mar 2017 - 19:07
Post #37


Frequent User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: SzczebrzeszyN





sprawdz jeszcze mase,aku-silnik i aku-karoseria. Myśle ,że ten kabel plusowy od alternatora moze zostac na jakis czas..
A co do problemu z dlawieniem to faktycznie chyba to nie jest problem pompki ani napiecia na niej..tak jak wyzej pisza.Przy 13v pompka powinna chodzic prawidlowo a tobie dalej dlawi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdrianR32
post Fri, 17 Mar 2017 - 21:15
Post #38


Super User
Dołączył: Sun, 03 March 2013
Skąd: warszawa





Wytłumaczę te dlawienie
To coś ala jedziesz ogniem i przy 5000 jak by cie kontrola trakcji lekko zdusiła..
Nie mam foty wykresu.. Ale było to tak jak na tym o tu (patrz ten 342km)

Wystarczy odpuścić gaz spada wtedy obciążenie, znowu but wtedy jak by napoji się paliwa i ciągnie do końca.. I tak w kratkę bo nie zawsze.. Czasem trzeba bieg zmienic i tak w kółko..
Muszę te logi zrobić, ale z tego co pamiętam śpiący z ECU Majster robił i po logach wszytko ok do tego że momentu kiedy porostu jak by paliwa brakowało..
Afr 10,8-11,5
Ale zrobię je jak najszybciej i wrzucę. Tylko jakim kompem w Oplu to zrobię i które Wartości?


--------------------
270+/510+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 17 Mar 2017 - 21:21
Post #39


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ja miałem taki objaw, jak cewka padała. Tylko wtedy jak wypadają zapłony, to widać po AFR-rze, jak leci w górę (np z 12 na 15). W nowym oplu zrobisz np torque na androida i adapterem ELM327.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdrianR32
post Fri, 17 Mar 2017 - 22:06
Post #40


Super User
Dołączył: Sun, 03 March 2013
Skąd: warszawa





jackkpl a mozliwe zeby cewka raz dobrze dawala a raz zle..? no i wydawalo mi sie ze jak cewka nie domaga to bardziej tak odcina jak twarda odcnka z popkornem
a tu mam tak jak by od 5000 nagle wiatr czolowy w auto trafil takie lekkie wyczuwalne na fotelu wychamowanie
oczywiscie dokreca sie do konca ale juz nie majac takiego ciagu... a moc ma do konca plasko .. mam torque ale musze nowy bo ten sie cos nie chce polączyc od 2 tyg..


--------------------
270+/510+
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 01:04