Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Pierscienie tłoka MAHLE
badboy2673
post Sat, 04 Mar 2017 - 22:54
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





Witam, zakupiłem 6 kpl pierscieni do audi 2.8 (aqd) i zastanawia mnie duzy luz na zamku pierscienia sprezajaco-zgarniajacego (nawet 0.7mm) i zgaeniajacego (nawet 0.6) , w instrukcji pisze ze do 1mm moze byc co mi sie nie podoba bo to granica zuzycia.piezone w 3punktach na tulei. te luzy sa z miejsca gdzie pierscienie nie pracuja, no i produkcja w Brazyli
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 04 Mar 2017 - 22:54
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GrzesiekK.
post Sun, 05 Mar 2017 - 18:37
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





No dobra ale cylindry mierzyłeś wogóle ?


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
badboy2673
post Sun, 05 Mar 2017 - 21:44
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





CYTAT(GrzesiekK. @ Sun, 05 Mar 2017 - 18:37) *
No dobra ale cylindry mierzyłeś wogóle ?

tak. srednicowka max 0.03 wydarcia a srednica cyl.82.5
ale a starych pierscieniach sa takie same przerwy a nawet mniejsze na sprezajaco-zgarniajacych
slinik zostal rozebran ze wzgl na ubytki oleju przy agresywniejszej jezdzie, oczywiscie bylo sporo wyciekow z uszczelek ale głownie to uszc.zaworowe i pospiekany nagar na sprezynkach pierscieni olejowych blokowal przepływ . mialem zamowic goetze ale patrze ze mahle sa w tej samej cenie i chyba to był zly wybor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Mon, 06 Mar 2017 - 01:42
Post #4


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Cos jest nie tak, zazwyczaj luz wstępny jest od 0 do 0,20 jesli silnik zużyty to nawet do 0,5 i to jest Max granica do jakiej zakładam pierścienie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
badboy2673
post Mon, 06 Mar 2017 - 13:04
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





CYTAT(kamil7s @ Mon, 06 Mar 2017 - 01:42) *
Cos jest nie tak, zazwyczaj luz wstępny jest od 0 do 0,20 jesli silnik zużyty to nawet do 0,5 i to jest Max granica do jakiej zakładam pierścienie.

Witam. Tak napewno 0.00. Nie moze byc, bo na zamku musi byc luz na rozszerzanie term.,w wiekszosci podaja od 0.2 do nawet 0.5
ale te 0.7 to mi sie nie podoba gdzie granica zuzycia jest 1mm.
Mierzone zostalo w miejscach tulei gdzie pierscienie nie pracuja. Stare pierscienie sprezajaco-zgarniajace maja mniejsze luzy na zamku
,dlatego zastanawiaja mnie mimo ze orginaly(w sumie na aftermarkiet) mozna sie wszystkiego spodziewac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sophisty
post Mon, 06 Mar 2017 - 14:25
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 August 2015
Skąd: 3miasto





Jak dla mnie wszystko się zgadza, spotkałem się z serwisówkami, które mówiły o max luzie zamka do 1mm. U siebie robiąc niedawno remont miałem luzy na zgarniającym w okolicach 0,5-0,6mm i to są wartości całkowicie normalne. Weź serwisówkę w rękę i wszystko będzie jasne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 06 Mar 2017 - 17:56
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





0.5 jest ok. I nie mierzy sie w miejscach gdzie pierscienie nie pracują tylko kolo 15mm od gory po poprzednim sprawdzeniu srednic tulej.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Mon, 06 Mar 2017 - 19:55
Post #8


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Zdarzyło sie ze nowe pierścienie przed doszlifowaniem zamka nie miały luzu, widze ze niektórzy spisku szukają wszedzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
badboy2673
post Tue, 07 Mar 2017 - 00:43
Post #9


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





CYTAT(kamil7s @ Mon, 06 Mar 2017 - 19:55) *
Zdarzyło sie ze nowe pierścienie przed doszlifowaniem zamka nie miały luzu, widze ze niektórzy spisku szukają wszedzie.

nie spisku tylko pierscien sprezajaco-zgarniajacy orginalny z tego silnika po przebiegu prawie 240tys ma mniejszy luz na zamku (0.45-0,5) niz nowy ktory ma 0,7 w tych samych 3 miejscach(gora, srodek,doł) na tej samej tulei i dlatego zastanawia mnie to czy materiał jest kija wart czy moze zwiekszono luz na zamku aby był bardziej doprezony i lepjej zgarnial olej ale to delikatnie zwieksza przedmuch, wiec pytam moze ktos mial stycznosc z taka sytuacja i jak spisywal sie silnik po dłuzszym uzytkowaniu codziennym dry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
badboy2673
post Tue, 07 Mar 2017 - 00:45
Post #10


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





CYTAT(kamil7s @ Mon, 06 Mar 2017 - 19:55) *
Zdarzyło sie ze nowe pierścienie przed doszlifowaniem zamka nie miały luzu, widze ze niektórzy spisku szukają wszedzie.

takie cos ma najczesciej miejsce po wstawieniu tulei i spasowaniu ze starym tłokiem wink.gif
i sry za dodakowy post, toprzez pozna pore mellow.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zukreator
post Tue, 07 Mar 2017 - 01:15
Post #11


User
Dołączył: Tue, 04 December 2012





Kiedyś natknąłem się na info, jakoby producenci pierścieni z rozmysłem ustawiali większy luz na zamkach, m.in tu info między wierszami: http://motofocus.pl/technika/11618/luz-sty...a-zuzycie-oleju
Gdzieś jeszcze jakiś materiał z intercarsu (przypadkowo znaleziony) o tym mówił dosadniej....

Sam niedawno spotkałem się na własnym przykładzie, podczas rewizji seryjnego silnika (audi 2.3 NG), z takim samym zjawiskiem, gdy stare pierścienie miały taki sam luz na zamku co nowe Goetze. Wleciały oczywiście nowe pierscienie, na stary tłok i cylinder, który nie wykazywał zużycia (praktycznie żadnego). Z blokiem zrobione zostało tylko honowanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
badboy2673
post Tue, 07 Mar 2017 - 11:22
Post #12


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





CYTAT(zukreator @ Tue, 07 Mar 2017 - 01:15) *
Kiedyś natknąłem się na info, jakoby producenci pierścieni z rozmysłem ustawiali większy luz na zamkach, m.in tu info między wierszami: http://motofocus.pl/technika/11618/luz-sty...a-zuzycie-oleju
Gdzieś jeszcze jakiś materiał z intercarsu (przypadkowo znaleziony) o tym mówił dosadniej....

Sam niedawno spotkałem się na własnym przykładzie, podczas rewizji seryjnego silnika (audi 2.3 NG), z takim samym zjawiskiem, gdy stare pierścienie miały taki sam luz na zamku co nowe Goetze. Wleciały oczywiście nowe pierscienie, na stary tłok i cylinder, który nie wykazywał zużycia (praktycznie żadnego). Z blokiem zrobione zostało tylko honowanie.

Ok. Thx bardzo przydatna odpowiedz. wlasnie czegos takiego szukalem . powiedz ilejiz przekechales po rewizji silnika i jak siesprawuje?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zukreator
post Tue, 07 Mar 2017 - 12:35
Post #13


User
Dołączył: Tue, 04 December 2012





Niecałe 10kkm, więc niewiele. Generalnie silnik pracuje ok, poza pewną przypadłością. Potrafi zrobić 1000km i nie wziąć kropli oleju, a potrafi po 200km tym samym stylem jazdy wrzucić odmą do dolotu z 100-200 ml. Znakiem tego muszę tą odmę poprawić jakoś, raczej nie ma to związku z pierścieniami i przedmuchami, bo z odmy dmucha tyle co nic (dopiero jak na wolnych obrotach sie przytka palcem i odetka po 5 sekundach, to czuć leciutki podmuch), niezależnie od obrotów i temperatury silnika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
badboy2673
post Tue, 07 Mar 2017 - 17:25
Post #14


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





CYTAT(zukreator @ Tue, 07 Mar 2017 - 12:35) *
Niecałe 10kkm, więc niewiele. Generalnie silnik pracuje ok, poza pewną przypadłością. Potrafi zrobić 1000km i nie wziąć kropli oleju, a potrafi po 200km tym samym stylem jazdy wrzucić odmą do dolotu z 100-200 ml. Znakiem tego muszę tą odmę poprawić jakoś, raczej nie ma to związku z pierścieniami i przedmuchami, bo z odmy dmucha tyle co nic (dopiero jak na wolnych obrotach sie przytka palcem i odetka po 5 sekundach, to czuć leciutki podmuch), niezależnie od obrotów i temperatury silnika.


wyglada na problem z sama odma. oil catch tank zalatwi sprawe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgii
post Mon, 20 Mar 2017 - 13:41
Post #15


Rookie
Dołączył: Fri, 18 December 2015





CYTAT(badboy2673 @ Sun, 05 Mar 2017 - 21:44) *
tak. srednicowka max 0.03 wydarcia a srednica cyl.82.5
ale a starych pierscieniach sa takie same przerwy a nawet mniejsze na sprezajaco-zgarniajacych
slinik zostal rozebran ze wzgl na ubytki oleju przy agresywniejszej jezdzie, oczywiscie bylo sporo wyciekow z uszczelek ale głownie to uszc.zaworowe i pospiekany nagar na sprezynkach pierscieni olejowych blokowal przepływ . mialem zamowic goetze ale patrze ze mahle sa w tej samej cenie i chyba to był zly wybor



Dokładnie, na przyszłość postaw na Mahle - będziesz zadowolony. Jednak jakość robi dużą różnicę, szczególnie jeśli części są w podobnej cenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 01:59